Union-fans ontsnappen nipt aan drama in Frankfurt

door
Union-fans ontsnappen nipt aan drama in Frankfurt

Union zorgde donderdagavond nog maar eens voor een Europese stunt. Nadat het vorig seizoen al de kwartfinale van de Europa League haalde en dit seizoen in de groepfase Liverpool wist te kloppen, plaatste het zich nu ook voor de achtste finale van de Conference League door Eintracht Frankfurt uit te schakelen.

Dat is toch een knappe prestatie, want Frankfurt is intussen al enkele jaren een vaste waarde in de subtop van de Bundesliga en won in 2022 zelfs nog de Europa League. Na een knappe comeback had Union de Duitsers vorige week al in eigen stadion op 2-2 weten te houden en nu gingen ze in Frankfurt zelfs met 1-2 winnen.

LEES OOK: ‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

Frankfurt-fans probeerden Union-supporters aan te vallen

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat er bij Union flink gevierd werd. Voor de meegereisde fans ontaardde het feestje echter nog bijna in een drama. Het Laatste Nieuws weet dat na de wedstrijd tientallen Frankfurt-hooligans probeerden om het bezoekersvak binnen te dringen.

Daar zaten de fans van Union nog te wachten om het stadion te mogen verlaten, zoals het protocol van de UEFA voorschrijft. Van die gelegenheid wilden de gefrustreerde thuissupporters gebruik maken om amok te komen maken. De stadionspeaker probeerde nog op te roepen tot kalmte, maar hij werd tot drie keer toe genegeerd.

Politie kon erger voorkomen

Gelukkig kon de politie nog op tijd ingrijpen om te voorkomen dat de Duitsers een knokpartij konden beginnen. Zij kwamen massaal het Union-vak afschermen en zo konden de meegereisde supporters toch gewoon zonder kleerscheuren huiswaarts reizen.

Het is zeker niet de eerste keer dat fans van Frankfurt amok maken. In maart 2023 kwam het bijvoorbeeld nog tot massale rellen in het centrum van Napels, toen Napoli en Frankfurt het tegen elkaar opnamen in de achtste finales van de Champions League. 

Moet er zwaarder ingegrepen worden tegen de Frankfurt-hooligans?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

154
154
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

44
44
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

36
36
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

253
253
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

356
356
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

290
290
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

399
399
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

633
633
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

777
777
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

506
506
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1228
1228
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

790
790
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

450
450
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1122
1122
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

673
673
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1532
1532

Meer sportnieuws