Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

451
Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie belooft de strijd om Play-Off I nog razend spannend te worden. Union en Anderlecht zijn al zeker van hun plaats en ook aan Club Brugge en Antwerp twijfelt niemand, maar daarachter lijken nog vier teams in aanmerking te komen voor twee tickets.

Cercle Brugge maakt AA Gent en KRC Genk het leven zuur, terwijl achter hen ook KV Mechelen zich de voorbije weken tot outsider ontpopte. Malinwa moest dit seizoen nog lange tijd knokken om weg te raken uit de kelder van het klassement, maar pakte sinds de winterstop veertien op achttien en naderde daardoor tot op vier punten van de top zes.

LEES OOK: Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen haalde Slimani terug naar België

De aanstelling van Besnik Hasi lijkt een schot in de roos geweest te zijn, al werd hij ook geholpen door het feit dat enkele belangrijke spelers terugkeerden uit blessure én er enkele sterke winteraanwinsten bijkwamen. Zo verraste KV Mechelen bijvoorbeeld door Islam Slimani terug naar België te halen.

De intussen al 35-jarige spits was een halfjaar in Brazilië aan de slag, nadat hij vorige zomer uiteindelijk zijn contract bij Anderlecht niet verlengd zag worden. Nochtans bleek Slimani in de tweede helft van vorig seizoen nog zeer nuttig voor Paars-Wit, waar hij nog negen keer scoorde in zestien wedstrijden.

Vertrek bij Anderlecht niét om financiële kwestie

Aan zijn vertrek ging een lange soap vooraf, waarover Slimani toch één ding wil ontkrachten. "Ik heb de afgelopen maanden veel gehoord en gelezen dat het een financiële kwestie was. En dat ik te veel vroeg. Maar daar ging het helemaal niet over", maakt hij immers duidelijk in Het Laatste Nieuws.

Volgens Slimani was zijn vertrek een sportieve beslissing van het Anderlecht-bestuur. "De directie heeft andere keuzes gemaakt. Een ander project, andere profielen...", klinkt het. "Voor mij was er financieel geen enkel probleem. Het geld was het laatste van mijn zorgen. Ik wilde graag bij Anderlecht blijven."

Had Anderlecht Slimani dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

3
3
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

95
95
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

16
16
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

379
379
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

37
37
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

17
17
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

415
415
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

185
185
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

935
935
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

147
147
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

23
23
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

197
197
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

90
90
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

294
294
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

225
225
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

286
286
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

62
62
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

448
448
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

135
135
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws