Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

door
Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie belooft de strijd om Play-Off I nog razend spannend te worden. Union en Anderlecht zijn al zeker van hun plaats en ook aan Club Brugge en Antwerp twijfelt niemand, maar daarachter lijken nog vier teams in aanmerking te komen voor twee tickets.

Cercle Brugge maakt AA Gent en KRC Genk het leven zuur, terwijl achter hen ook KV Mechelen zich de voorbije weken tot outsider ontpopte. Malinwa moest dit seizoen nog lange tijd knokken om weg te raken uit de kelder van het klassement, maar pakte sinds de winterstop veertien op achttien en naderde daardoor tot op vier punten van de top zes.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

KV Mechelen haalde Slimani terug naar België

De aanstelling van Besnik Hasi lijkt een schot in de roos geweest te zijn, al werd hij ook geholpen door het feit dat enkele belangrijke spelers terugkeerden uit blessure én er enkele sterke winteraanwinsten bijkwamen. Zo verraste KV Mechelen bijvoorbeeld door Islam Slimani terug naar België te halen.

De intussen al 35-jarige spits was een halfjaar in Brazilië aan de slag, nadat hij vorige zomer uiteindelijk zijn contract bij Anderlecht niet verlengd zag worden. Nochtans bleek Slimani in de tweede helft van vorig seizoen nog zeer nuttig voor Paars-Wit, waar hij nog negen keer scoorde in zestien wedstrijden.

Vertrek bij Anderlecht niét om financiële kwestie

Aan zijn vertrek ging een lange soap vooraf, waarover Slimani toch één ding wil ontkrachten. "Ik heb de afgelopen maanden veel gehoord en gelezen dat het een financiële kwestie was. En dat ik te veel vroeg. Maar daar ging het helemaal niet over", maakt hij immers duidelijk in Het Laatste Nieuws.

Volgens Slimani was zijn vertrek een sportieve beslissing van het Anderlecht-bestuur. "De directie heeft andere keuzes gemaakt. Een ander project, andere profielen...", klinkt het. "Voor mij was er financieel geen enkel probleem. Het geld was het laatste van mijn zorgen. Ik wilde graag bij Anderlecht blijven."

Had Anderlecht Slimani dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

54
54
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

155
155
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

155
155
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

58
58
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

71
71
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

322
322
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

285
285
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

444
444
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

490
490
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

223
223
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

762
762
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

454
454
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

124
124
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

192
192
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

136
136
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

116
116
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

268
268
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

168
168
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

616
616
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

312
312
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

98
98
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

506
506
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

130
130
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

522
522

Meer sportnieuws