Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

door
Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie belooft de strijd om Play-Off I nog razend spannend te worden. Union en Anderlecht zijn al zeker van hun plaats en ook aan Club Brugge en Antwerp twijfelt niemand, maar daarachter lijken nog vier teams in aanmerking te komen voor twee tickets.

Cercle Brugge maakt AA Gent en KRC Genk het leven zuur, terwijl achter hen ook KV Mechelen zich de voorbije weken tot outsider ontpopte. Malinwa moest dit seizoen nog lange tijd knokken om weg te raken uit de kelder van het klassement, maar pakte sinds de winterstop veertien op achttien en naderde daardoor tot op vier punten van de top zes.

LEES OOK: 'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen haalde Slimani terug naar België

De aanstelling van Besnik Hasi lijkt een schot in de roos geweest te zijn, al werd hij ook geholpen door het feit dat enkele belangrijke spelers terugkeerden uit blessure én er enkele sterke winteraanwinsten bijkwamen. Zo verraste KV Mechelen bijvoorbeeld door Islam Slimani terug naar België te halen.

De intussen al 35-jarige spits was een halfjaar in Brazilië aan de slag, nadat hij vorige zomer uiteindelijk zijn contract bij Anderlecht niet verlengd zag worden. Nochtans bleek Slimani in de tweede helft van vorig seizoen nog zeer nuttig voor Paars-Wit, waar hij nog negen keer scoorde in zestien wedstrijden.

Vertrek bij Anderlecht niét om financiële kwestie

Aan zijn vertrek ging een lange soap vooraf, waarover Slimani toch één ding wil ontkrachten. "Ik heb de afgelopen maanden veel gehoord en gelezen dat het een financiële kwestie was. En dat ik te veel vroeg. Maar daar ging het helemaal niet over", maakt hij immers duidelijk in Het Laatste Nieuws.

Volgens Slimani was zijn vertrek een sportieve beslissing van het Anderlecht-bestuur. "De directie heeft andere keuzes gemaakt. Een ander project, andere profielen...", klinkt het. "Voor mij was er financieel geen enkel probleem. Het geld was het laatste van mijn zorgen. Ik wilde graag bij Anderlecht blijven."

Had Anderlecht Slimani dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

10
10
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

60
60
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

203
203
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

120
120
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

80
80
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

403
403
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

278
278
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

227
227
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

140
140
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

242
242
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

394
394
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

58
58
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

123
123
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

247
247
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

192
192
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

65
65
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

96
96
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

141
141
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

122
122
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

415
415
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107

Meer sportnieuws