Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

451 stemmen
Slimani ontkracht mythe over vertrek bij Anderlecht

Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie belooft de strijd om Play-Off I nog razend spannend te worden. Union en Anderlecht zijn al zeker van hun plaats en ook aan Club Brugge en Antwerp twijfelt niemand, maar daarachter lijken nog vier teams in aanmerking te komen voor twee tickets.

Cercle Brugge maakt AA Gent en KRC Genk het leven zuur, terwijl achter hen ook KV Mechelen zich de voorbije weken tot outsider ontpopte. Malinwa moest dit seizoen nog lange tijd knokken om weg te raken uit de kelder van het klassement, maar pakte sinds de winterstop veertien op achttien en naderde daardoor tot op vier punten van de top zes.

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem toont foto met vriendin: fans reageren massaal

KV Mechelen haalde Slimani terug naar België

De aanstelling van Besnik Hasi lijkt een schot in de roos geweest te zijn, al werd hij ook geholpen door het feit dat enkele belangrijke spelers terugkeerden uit blessure én er enkele sterke winteraanwinsten bijkwamen. Zo verraste KV Mechelen bijvoorbeeld door Islam Slimani terug naar België te halen.

De intussen al 35-jarige spits was een halfjaar in Brazilië aan de slag, nadat hij vorige zomer uiteindelijk zijn contract bij Anderlecht niet verlengd zag worden. Nochtans bleek Slimani in de tweede helft van vorig seizoen nog zeer nuttig voor Paars-Wit, waar hij nog negen keer scoorde in zestien wedstrijden.

Vertrek bij Anderlecht niét om financiële kwestie

Aan zijn vertrek ging een lange soap vooraf, waarover Slimani toch één ding wil ontkrachten. "Ik heb de afgelopen maanden veel gehoord en gelezen dat het een financiële kwestie was. En dat ik te veel vroeg. Maar daar ging het helemaal niet over", maakt hij immers duidelijk in Het Laatste Nieuws.

Volgens Slimani was zijn vertrek een sportieve beslissing van het Anderlecht-bestuur. "De directie heeft andere keuzes gemaakt. Een ander project, andere profielen...", klinkt het. "Voor mij was er financieel geen enkel probleem. Het geld was het laatste van mijn zorgen. Ik wilde graag bij Anderlecht blijven."

Had Anderlecht Slimani dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

11
11
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

24
24
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

10
10
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

29
29
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

78
78
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

239
239
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

104
104
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

278
278
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

348
348
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1006
1006
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

40
40
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

104
104
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

400
400
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

149
149
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

164
164
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

79
79
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

116
116
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

67
67
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

67
67
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

249
249
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

148
148
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

125
125
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws