Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

door
Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

Zondag staat de klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht op het menu. Vooral voor Blauw-Zwart is het van moeten, al zien de Brusselaars misschien wel hun kans schoon om eindelijk komaf te maken met een negatieve reeks in Jan Breydel.

Tenslotte is intussen al van 6 mei 2018 geleden dat Paars-Wit nog eens de drie punten kon meenemen vanuit Brugge. In de Play-Offs versloeg het de latere landskampioen toen met 1-2 dankzij doelpunten van Lukasz Teodorczyk en Ryota Morioka.

LEES OOK: Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

Vanaken & Mechele

Namens de Bruggelingen scoorde Abdoulay Diaby, die later nog naar het Lotto Park zou verhuizen. Hij speelde voorin in steun van diepe spits Wesley Moraes, met op de flanken in Ivan Leko zijn typische 3-5-2 het duo Krépin Diatta en Dion Cools.

Op het middenveld kregen Hans Vanaken en Ruud Vormer het gezelschap van Marvelous Nakamba, achterin vormde Brandon Mechele een trio met Stefano Denswil en Benoît Poulain. Onder de lat stond de Russische doelman Vladimir Gabulov.

RSCA: geen overlevers

Voor de neus van Matz Sels koos Hein Vanhaezebrouck dan weer voor Olivier Deschacht, Leander Dendoncker en Josué Sá, met Andy Najar en Lazar Markovic op de flanken. Sven Kums, Adrien Trébel en Pieter Gerkens vervolledigden het elftal.

Van al deze namen zijn Mechele en Vanaken vandaag nog de enige overblijvers, bij de recordkampioen bleef de momenteel geblesseerde Francis Amuzu destijds 90 minuten aan de bank gekluisterd. Benieuwd of Brian Riemer de code kan kraken.

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

13
13
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

70
70
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

36
36
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

22
22
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

12
12
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

93
93
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

205
205
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

353
353
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

162
162
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

138
138
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

77
77
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

63
63
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

334
334
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

56
56
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

57
57
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

93
93
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

202
202
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

258
258
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

240
240

Meer sportnieuws