Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

door
Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

Zondag staat de klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht op het menu. Vooral voor Blauw-Zwart is het van moeten, al zien de Brusselaars misschien wel hun kans schoon om eindelijk komaf te maken met een negatieve reeks in Jan Breydel.

Tenslotte is intussen al van 6 mei 2018 geleden dat Paars-Wit nog eens de drie punten kon meenemen vanuit Brugge. In de Play-Offs versloeg het de latere landskampioen toen met 1-2 dankzij doelpunten van Lukasz Teodorczyk en Ryota Morioka.

LEES OOK: 'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Vanaken & Mechele

Namens de Bruggelingen scoorde Abdoulay Diaby, die later nog naar het Lotto Park zou verhuizen. Hij speelde voorin in steun van diepe spits Wesley Moraes, met op de flanken in Ivan Leko zijn typische 3-5-2 het duo Krépin Diatta en Dion Cools.

Op het middenveld kregen Hans Vanaken en Ruud Vormer het gezelschap van Marvelous Nakamba, achterin vormde Brandon Mechele een trio met Stefano Denswil en Benoît Poulain. Onder de lat stond de Russische doelman Vladimir Gabulov.

RSCA: geen overlevers

Voor de neus van Matz Sels koos Hein Vanhaezebrouck dan weer voor Olivier Deschacht, Leander Dendoncker en Josué Sá, met Andy Najar en Lazar Markovic op de flanken. Sven Kums, Adrien Trébel en Pieter Gerkens vervolledigden het elftal.

Van al deze namen zijn Mechele en Vanaken vandaag nog de enige overblijvers, bij de recordkampioen bleef de momenteel geblesseerde Francis Amuzu destijds 90 minuten aan de bank gekluisterd. Benieuwd of Brian Riemer de code kan kraken.

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

Club Brugge-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

0
0
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

4
4
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

127
127
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

93
93
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

88
88
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

279
279
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

233
233
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

231
231
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

395
395
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

477
477
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

247
247
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

213
213
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

275
275
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

142
142
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

296
296
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

211
211
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

368
368
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

289
289
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

315
315
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

307
307
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

399
399
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

362
362
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

64
64

Meer sportnieuws