Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

door
Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

Zondag staat de klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht op het menu. Vooral voor Blauw-Zwart is het van moeten, al zien de Brusselaars misschien wel hun kans schoon om eindelijk komaf te maken met een negatieve reeks in Jan Breydel.

Tenslotte is intussen al van 6 mei 2018 geleden dat Paars-Wit nog eens de drie punten kon meenemen vanuit Brugge. In de Play-Offs versloeg het de latere landskampioen toen met 1-2 dankzij doelpunten van Lukasz Teodorczyk en Ryota Morioka.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Vanaken & Mechele

Namens de Bruggelingen scoorde Abdoulay Diaby, die later nog naar het Lotto Park zou verhuizen. Hij speelde voorin in steun van diepe spits Wesley Moraes, met op de flanken in Ivan Leko zijn typische 3-5-2 het duo Krépin Diatta en Dion Cools.

Op het middenveld kregen Hans Vanaken en Ruud Vormer het gezelschap van Marvelous Nakamba, achterin vormde Brandon Mechele een trio met Stefano Denswil en Benoît Poulain. Onder de lat stond de Russische doelman Vladimir Gabulov.

RSCA: geen overlevers

Voor de neus van Matz Sels koos Hein Vanhaezebrouck dan weer voor Olivier Deschacht, Leander Dendoncker en Josué Sá, met Andy Najar en Lazar Markovic op de flanken. Sven Kums, Adrien Trébel en Pieter Gerkens vervolledigden het elftal.

Van al deze namen zijn Mechele en Vanaken vandaag nog de enige overblijvers, bij de recordkampioen bleef de momenteel geblesseerde Francis Amuzu destijds 90 minuten aan de bank gekluisterd. Benieuwd of Brian Riemer de code kan kraken.

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

28
28
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

123
123
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

120
120
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

134
134
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

474
474
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

211
211
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

434
434
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

496
496
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

402
402
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

411
411
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

363
363
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

117
117
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

126
126
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

69
69
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

382
382
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

213
213
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

499
499
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

545
545
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

225
225
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

410
410
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

138
138
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

275
275
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

151
151

Meer sportnieuws