Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

door
Met deze 11 won Anderlecht het laatst op Club Brugge

Zondag staat de klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht op het menu. Vooral voor Blauw-Zwart is het van moeten, al zien de Brusselaars misschien wel hun kans schoon om eindelijk komaf te maken met een negatieve reeks in Jan Breydel.

Tenslotte is intussen al van 6 mei 2018 geleden dat Paars-Wit nog eens de drie punten kon meenemen vanuit Brugge. In de Play-Offs versloeg het de latere landskampioen toen met 1-2 dankzij doelpunten van Lukasz Teodorczyk en Ryota Morioka.

LEES OOK: Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

Vanaken & Mechele

Namens de Bruggelingen scoorde Abdoulay Diaby, die later nog naar het Lotto Park zou verhuizen. Hij speelde voorin in steun van diepe spits Wesley Moraes, met op de flanken in Ivan Leko zijn typische 3-5-2 het duo Krépin Diatta en Dion Cools.

Op het middenveld kregen Hans Vanaken en Ruud Vormer het gezelschap van Marvelous Nakamba, achterin vormde Brandon Mechele een trio met Stefano Denswil en Benoît Poulain. Onder de lat stond de Russische doelman Vladimir Gabulov.

RSCA: geen overlevers

Voor de neus van Matz Sels koos Hein Vanhaezebrouck dan weer voor Olivier Deschacht, Leander Dendoncker en Josué Sá, met Andy Najar en Lazar Markovic op de flanken. Sven Kums, Adrien Trébel en Pieter Gerkens vervolledigden het elftal.

Van al deze namen zijn Mechele en Vanaken vandaag nog de enige overblijvers, bij de recordkampioen bleef de momenteel geblesseerde Francis Amuzu destijds 90 minuten aan de bank gekluisterd. Benieuwd of Brian Riemer de code kan kraken.

Wie is zondag favoriet?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

40
40
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

40
40
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

20
20
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

306
306
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

376
376
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

119
119
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

260
260
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

83
83
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

552
552
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

118
118
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

361
361
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

390
390
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

144
144
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

552
552
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

639
639
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

209
209
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

523
523
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

77
77
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

201
201
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

890
890
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

52
52
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

741
741
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws