'AA Gent ziet weer lucratieve transfer door vingers glippen'

door
'AA Gent ziet weer lucratieve transfer door vingers glippen'

2024 is tot dusver een annus horribilis voor AA Gent, dat woensdag ook uitgeschakeld werd in de Conference League. Daarbij viel een van de zogenaamde sterkhouders van de Buffalo's nog maar eens door de mand.

Nadat hij afgelopen zomer voor vier miljoen werd weggeplukt uit Zwitserland ging Archie Brown als een speer van start in de KAA Gent Arena, maar sinds hij eind vorig jaar een aantal weken in de lappenmand lag kon de linksachter die lijn niet doortrekken.

LEES OOK: Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

Belangstelling in Brown bekoeld

Ook tegen Maccabi Haifa slaagde Brown er niet in om de neerwaartse spiraal te doorbreken. "Kon zich opnieuw niet manifesteren. Is slechts een schim van de speler die zich bij zijn aankomst aankondigde als een potentiële revelatie", aldus Het Nieuwsblad.

"Intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel intussen door veel clubs in vraag wordt gesteld", voegt de krant er nog aan toe. Het ziet er dus naar uit dat de belangstelling in Brown, voor nieuwjaar gelinkt aan enkele Engelse ploegen, nu al afgekoeld is.

Financiële kater voor AA Gent?

Pech dus voor de Gentenaren, die zich ongetwijfeld al rijk rekenden. Net zoals in het geval van Gift Orban zullen zij volgende zomer mogelijk vrede moeten nemen met een lager bedrag dan de som die ze een paar weken geleden nog in gedachten hadden.

Met een contract tot medio 2027 is er gelukkig wel weinig gehaast mee gemoeid. Ongeacht zijn toekomstplannen hoopt Hein Vanhaezebrouck alvast dat Brown, tot dusver goed voor amper één assist in 30 optredens, snel weer zijn oude niveau terugvindt.

Hoeveel is Brown volgens u vandaag waard?

Meest recent

Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

0
0
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

8
8
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

77
77
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

41
41
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

30
30
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

160
160
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

115
115
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

193
193
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

119
119
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

332
332
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

207
207
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

358
358
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

97
97
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

28
28
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

260
260
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

362
362
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

285
285
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

112
112
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

765
765
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

145
145
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

464
464
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

100
100
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

470
470
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

484
484
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

141
141

Meer sportnieuws