'Op deze manier vangt Mbappé alsnog de jackpot bij Real'

door
'Op deze manier vangt Mbappé alsnog de jackpot bij Real'

De officiële bevestiging zal wellicht nog wel een tijdje uitblijven, maar eigenlijk twijfelt niemand er nog aan: Kylian Mbappé zal volgend seizoen bij Real Madrid spelen. De Franse vedette kondigde in de zomer al aan dat hij geen gebruik zou maken van de optie in zijn contract bij PSG en zou intussen ook al aan de club laten weten hebben dat hij niet meer wil bijtekenen.

Dat betekent dat hij in de zomer transfervrij kan vertrekken en dan dook al snel weer de naam van Real op als volgende bestemming. De Koninklijk trok in 2022 al eens nadrukkelijk aan zijn mouw en leek toen ook de strijd te winnen, maar op het laatste nippertje besloot Mbappé toch om nog bij te tekenen in Parijs.

LEES OOK: ‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Mbappé verdient 15 miljoen per jaar

Zo'n vaart lijkt het deze keer niet te zullen lopen. Sommige bronnen stellen zelfs dat de handtekeningen al gezet zouden zijn, waarmee Real zijn nieuwste Galactico helemaal beet zou hebben. Mbappé brengt ook een offer om straks in het Bernabeu aan de slag te kunnen.

De 25-jarige zou immers fors inleveren op het monsterloon dat hij in Parijs opstreek. Volgens AS zou hij bij Real immers 'slechts' 15 miljoen euro per jaar gaan verdienen. Daarmee zou hij wel nog de best betaalde speler in de selectie worden, maar ver boven Jude Bellingham en Vinicius Junior steekt hij niet uit.

Portretrechten leveren Mbappé toch nog jackpot op

Mbappé zou echter op een andere manier alsnog de jackpot gaan opstrijken bij Real. Hij zou namelijk wel een akkoord bereikt hebben over de verdeling van zijn portretrechten - waar doorgaans de échte vetpotten liggen. Een 50/50 verdeling tussen club en speler is op dat vlak de gangbare norm.

Mbappé zou echter maar liefst 80 procent van de inkomsten uit zijn portretrecht voor zichzelf mogen houden, de overige 20 procent gaat naar Real. Op die manier zal het werkelijke loon van Mbappé nog fors stijgen. Forbes meldde een tijdje geleden immers dat Mbappé op jaarbasis nog eens 20 miljoen uit reclame-inkomsten haalt.

Op die manier halen beide partijen hun slag thuis. Real kan pronken met het feit dat Mbappé inlevert om de overstap te maken, terwijl de speler zelf zijn bankrekening op een andere wijze alsnog stevig gespekt zal zien worden. Iedereen gelukkig, dus.

Wie doet de beste zaak met deze deal?

Meest recent

Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

24
24
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

8
8
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

138
138
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

115
115
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

313
313
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

135
135
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

78
78
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

137
137
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

205
205
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

357
357
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

122
122
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

282
282
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

84
84
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

350
350
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

293
293
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

183
183
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

445
445
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

397
397
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

102
102
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

875
875
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

217
217
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

375
375
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1411
1411
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

426
426
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

683
683

Meer sportnieuws