Dani Alves moet jarenlang de cel in na verkrachting

door
Dani Alves moet jarenlang de cel in na verkrachting

De voorbije weken was Spanje weer in de ban van de zaak-Dani Alves, want de voormalige Braziliaanse vedette moest toen in Barcelona voor de rechtbank verschijnen op beschuldiging van verkrachting. Donderdagochtend werd ook het vonnis bekendgemaakt. Alves moet jarenlang de cel in.

De feiten deden zich voor eind december 2022. Alves was met een vriend afgezakt naar een discotheek in Barcelona, waar ze enkele dames ontmoetten. Eén van die jonge vrouwen belandde met Alves in de toiletten, waar ze door de ex-verdediger verkracht werd.

LEES OOK: FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Alves ontkende verkrachting

Alves ontkende altijd de feiten, maar maakte geen goede indruk door zijn versie van de feiten verschillende keren te wijzigen. Het verhaal van de vrouw bleek dan weer wel consistent met het bewijsmateriaal. Ze was ook in de discotheek zelf al naar de security gestapt om melding te maken van de verkrachting.

Alves werd daarna al snel opgepakt en vertoeft intussen al meer dan een jaar in de cel. De Spaanse justitie weigerde immers om hem onder voorwaarden vrij te laten, omdat ze het risico reëel achtten dat hij naar zijn thuisland Brazilië zou vluchten. Hij moest daarom minstens tot de uitspraak achter tralies blijven.

Veroordeeld tot 4,5 jaar in cel

Daar zal hij nog enkele jaren blijven, want de rechtbank veroordeelde Alves nu tot een celstraf van 4,5 jaar. Daarmee komt hij er eigenlijk nog goed mee weg, want de Spaanse procureur had een straf van negen jaar gevraagd. Alves zelf vroeg dan weer de vrijspraak, want hij bleef ontkennen dat er van verkrachting sprake was.

De 40-jarige Alves was tijdens zijn spelerscarrière één van de meest succesvolle voetballers aller tijden. Tijdens zijn periodes bij Sevilla, FC Barcelona, Juventus en PSG en als Braziliaans international verzamelde hij maar liefst 41 trofeeën, waaronder ook drie keer de Champions League, twee keer de UEFA Cup, twee keer de Copa America en twee keer de Confederations Cup.

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

14
14
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

48
48
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

48
48
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

92
92
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

123
123
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

107
107
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

315
315
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

93
93
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

202
202
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

271
271
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

279
279
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

131
131
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

205
205
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

123
123
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

151
151
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

78
78
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

167
167
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

238
238
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1389
1389
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

137
137
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

78
78
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

226
226
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

477
477

Meer sportnieuws