Onmisbare Lukaku kan geschiedenis schrijven bij AS Roma

door
Onmisbare Lukaku kan geschiedenis schrijven bij AS Roma

Romelu Lukaku kreeg de afgelopen weken al veel kritiek wegens een dipje, maar de spits is aan een sterk seizoen bezig bij AS Roma. ‘Big Rom’ is ook op weg om Europese geschiedenis te schrijven. Kan hij tegen Feyenoord zijn straffe cijfers nog wat opsmukken?

LEES OOK: 'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Lukaku o zo belangrijk voor AS Roma

Lukaku heeft duidelijk wat nood aan rust, maar AS Roma kan niet zonder hem. Hij scoorde dit seizoen al 16 keer en deelde 2 assists uit in 31 matchen. AS Roma scoorde in die matchen 57 doelpunten. De 30-jarige spits was dus betrokken bij 31,58% van de goals van de Romeinen. Dat zijn straffe cijfers.

In de Europa League was de Belgische spits al goed voor 6 goals en 1 assist van de 13 gemaakte goals (in 7 matchen). Lukaku was daar dus betrokken bij 53,85% van de goals. AS Roma is dus héél afhankelijk van de Belgische spits, waardoor het logisch is dat José Mourinho en Daniele De Rossi hem zelden of nooit rust konden geven. 

Nummer drie

In de Europa League is Lukaku een fenomeen. Sinds deze competitie als Europa League door het leven gaat, wist Lukaku in die 15 jaar 26 keer te scoren in 40 matchen. Hij deelde ook nog eens 9 assists uit. Radamael Falcao (30 goals in 31 matchen) en Pierre-Emerick Aubameyang (30 goals in 55 matchen) zijn de enige spitsen die nog voor hem staan.

Cijfers Europa League van Romelu Lukaku:

  • Anderlecht: 18 matchen met 5 goals en 4 assists 
  • Everton: 9 matchen met 8 goals en 2 assists
  • AS Roma: 7 matchen met 6 goals en 1 assist
  • Inter: 6 matchen met 7 goals en 2 assists

CR

Gaat Lukaku dit jaar nog de nummer 1 worden in de Europa League?

Meest recent

‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

6
6
Boskamp snoeihard voor Anderlecht: “Beter hem terughalen”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

50
50
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

35
35
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

52
52
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

58
58
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

80
80
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

258
258
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

218
218
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

731
731
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

508
508
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

48
48
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

443
443
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

131
131
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

135
135
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

275
275
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

128
128
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

72
72
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

255
255
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

134
134
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

188
188
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

263
263
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

361
361
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

21
21
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

450
450
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

61
61

Meer sportnieuws