Onmisbare Lukaku kan geschiedenis schrijven bij AS Roma

197
Onmisbare Lukaku kan geschiedenis schrijven bij AS Roma

Romelu Lukaku kreeg de afgelopen weken al veel kritiek wegens een dipje, maar de spits is aan een sterk seizoen bezig bij AS Roma. ‘Big Rom’ is ook op weg om Europese geschiedenis te schrijven. Kan hij tegen Feyenoord zijn straffe cijfers nog wat opsmukken?

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Lukaku o zo belangrijk voor AS Roma

Lukaku heeft duidelijk wat nood aan rust, maar AS Roma kan niet zonder hem. Hij scoorde dit seizoen al 16 keer en deelde 2 assists uit in 31 matchen. AS Roma scoorde in die matchen 57 doelpunten. De 30-jarige spits was dus betrokken bij 31,58% van de goals van de Romeinen. Dat zijn straffe cijfers.

In de Europa League was de Belgische spits al goed voor 6 goals en 1 assist van de 13 gemaakte goals (in 7 matchen). Lukaku was daar dus betrokken bij 53,85% van de goals. AS Roma is dus héél afhankelijk van de Belgische spits, waardoor het logisch is dat José Mourinho en Daniele De Rossi hem zelden of nooit rust konden geven. 

Nummer drie

In de Europa League is Lukaku een fenomeen. Sinds deze competitie als Europa League door het leven gaat, wist Lukaku in die 15 jaar 26 keer te scoren in 40 matchen. Hij deelde ook nog eens 9 assists uit. Radamael Falcao (30 goals in 31 matchen) en Pierre-Emerick Aubameyang (30 goals in 55 matchen) zijn de enige spitsen die nog voor hem staan.

Cijfers Europa League van Romelu Lukaku:

  • Anderlecht: 18 matchen met 5 goals en 4 assists 
  • Everton: 9 matchen met 8 goals en 2 assists
  • AS Roma: 7 matchen met 6 goals en 1 assist
  • Inter: 6 matchen met 7 goals en 2 assists

CR

Gaat Lukaku dit jaar nog de nummer 1 worden in de Europa League?

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

14
14
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

23
23
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

29
29
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

48
48
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

7
7
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

39
39
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

258
258
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

160
160
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

63
63
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

116
116
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

81
81
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

62
62
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

124
124
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

283
283
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

196
196
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

127
127
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

462
462
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

314
314
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

117
117
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

445
445

Meer sportnieuws