Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

718
Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

Vorige zomer heeft Mario Stroeykens na intensieve onderhandelingen zijn contract verlengd, waarbij geld geen obstakel leek te zijn voor Anderlecht. Hoewel coach Brian Riemer de publiekslieveling waardeerde, zocht hij begin dit seizoen nog naar de beste positie voor de jonge speler.

Vandaag heeft Stroeykens zijn plek gevonden als hybride nummer 8, waar hij indruk maakt en zelfs niet meer uit de ploeg te denken is. Desondanks dreigt zijn basisplaats in gevaar te komen met de terugkeer van Thomas Delaney.

LEES OOK: 'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

Geld was geen obstakel om Stroeykens’ contract te verlengen

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Fredberg wist uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht. De Deen scoorde punten met deze inspanningen want Stroeykens wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht.

Stroeykens is ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt.

Bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. De coach wilde Stroeykens absoluut behouden bij de club en onder Riemer had hij vorig seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Brian Riemer zoekt naar Mario Stroeykens’ beste positie

Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, was de Deense coach er niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler.

Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen, tweede spits of aanvallende middenvelder.

Daarom had Riemer begin dit seizoen nog steeds geen plek voor Stroeykens in zijn basiselftal. Anderzijds had dit ook te maken met de matige prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Voor Stroeykens was het vooral zoeken naar zijn beste positie. Er is geen aspect van het voetbal waarin hij echt uitblinkt. “Vraag aan honderd voetballiefhebbers wat Stroeykens' beste positie is, en je krijgt een allegaartje van antwoorden”, stelde Het Laatste Nieuws.

Na een aarzelende start van het seizoen heeft Stroeykens eindelijk zijn plaats in de ploeg gevonden en zette hij sterke prestaties neer als … nummer 8.

Hybride Stroeykens breekt eindelijk door: zoals Youri Tielemans

Mario Stroeykens heeft talloze gesprekken gehad met de coach om erachter te komen waar zijn beste posities lag. “We namen onze tijd. Vandaag hebben we de juiste balans gevonden.

Deze rol op het middenveld bevalt mij, die aansluit bij mijn kwaliteiten en mijn profiel”, zei Stroeykens in een interview met La Meuse. De youngster profiteerde van het goed draaiend geheel bij Anderlecht en toont zijn meerwaarde aan bij paars-wit.

“Nu zie je dat hij kan voetballen, gevoel heeft voor het spel, scorend vermogen heeft, goed is in de combinatie”, stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. Na enkele overtuigende optredens van Stroeykens kon Brian Riemer bevestigen dat zijn beste positie op nummer 8 is.

“Vertoeft in de vorm van zijn leven”, schreef Het Nieuwsblad begin december. “Is ie nu goed genoeg voor RSC Anderlecht of niet? Wie hem de jongste weken bezig zag, is overtuigd”, aldus Het Laatste Nieuws.

Op de vraag van RTBF naar welke speler van Anderlecht de meeste indruk op hem maakt, antwoordde Thorgan Hazard: “Mario Stroeykens.” RTBF durfde zelfs te stellen dat 'Super Mario' zonder al te veel lawaai te maken bezig is met dezelfde evolutie als Youri Tielemans destijds.

Brian Riemer laat hem uitgroeien tot een hybride middenvelder/aanvaller.

Mario Stroeykens is onmisbaar op het Anderlecht-middenveld

Tot voor kort dachten ze bij Het Nieuwsblad dat Mario Stroeykens nog zo’n jeugdspeler was die misschien (voor eventjes) beter tot zijn recht zou komen bij clubs als STVV of Westerlo, maar hij bewijst nu het tegendeel.

Stroeykens laat Anderlecht draaien en ook dit kalenderjaar is hij een van de beste spelers van het team. “Stroeykens is nog nooit zo goed geweest sinds hij op middenveld stond”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

“Stroeykens is een cocktail van de vele voorwaarden waar een moderne voetballer moet aan beantwoorden: techniek, loopvermogen, intensiteit, explosiviteit …” merkte Het Laatste Nieuws op.

“Op dit moment houd ik van de impact die Stroeykens heeft op het spel, zowel technisch als fysiek”, zei Pär Zetterberg aan Le Soir.

Stroeykens brengt balvastheid, druk naar voren, fysieke kwaliteiten en dynamiek in het spel van Anderlecht. “Ik ben 19 jaar oud en ik ben niet langer het 16-jarige kind toen ik begon als profvoetballer. Ik ben volwassener in mijn spel en heb ook spiermassa gewonnen", zei Stroeykens zelf aan La Meuse.

"En net als alle spelers in de groep heb ik een stap vooruit gezet. De positie die ik vandaag bekleed, past het beste bij mij.”

Thomas Delaney keert terug in de basis, Mario Stroeykens out?

Mario Stroeykens heeft zich onmisbaar gemaakt en hij is niet meer uit de ploeg weg te denken, maar toch lijkt het waarschijnlijk dat hij zeer binnenkort zijn basisplaats zal verliezen.

Zondag keert Thomas Delaney namelijk terug uit blessure, en de Deense middenvelder is een onbetwistbare basisspeler onder Brian Riemer. Niemand twijfelt er dan ook aan dat Delaney zijn plaats in het elftal zal heroveren.

“Delaney is niet gehaald om op de bank te zitten”, zei Franky Van der Elst eerder. Het Nieuwsblad meldt dat de fans liever Mats Rits uit de ploeg zien verdwijnen, maar ook hij is te waardevol als stofzuiger van het team.

De rest van het team is incontournable, waardoor er vooral in de richting van Stroeykens wordt gekeken als de trainer het nodig zou achten om wissels aan de brengen in zijn startende elf tegen Club Brugge.

Moet Stroeykens in de ploeg blijven staan?

Meest recent

STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

16
16
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

18
18
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

224
224
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

90
90
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

28
28
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

46
46
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

514
514
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

499
499
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

507
507
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

76
76
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

947
947
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

337
337
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

50
50
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

106
106
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

537
537
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

332
332
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

103
103
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

334
334
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

298
298
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

750
750
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

192
192
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1396
1396
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

810
810
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

434
434
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

457
457

Meer sportnieuws