Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

718
Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

Vorige zomer heeft Mario Stroeykens na intensieve onderhandelingen zijn contract verlengd, waarbij geld geen obstakel leek te zijn voor Anderlecht. Hoewel coach Brian Riemer de publiekslieveling waardeerde, zocht hij begin dit seizoen nog naar de beste positie voor de jonge speler.

Vandaag heeft Stroeykens zijn plek gevonden als hybride nummer 8, waar hij indruk maakt en zelfs niet meer uit de ploeg te denken is. Desondanks dreigt zijn basisplaats in gevaar te komen met de terugkeer van Thomas Delaney.

LEES OOK: Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

Geld was geen obstakel om Stroeykens’ contract te verlengen

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Fredberg wist uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht. De Deen scoorde punten met deze inspanningen want Stroeykens wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht.

Stroeykens is ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt.

Bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. De coach wilde Stroeykens absoluut behouden bij de club en onder Riemer had hij vorig seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Brian Riemer zoekt naar Mario Stroeykens’ beste positie

Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, was de Deense coach er niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler.

Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen, tweede spits of aanvallende middenvelder.

Daarom had Riemer begin dit seizoen nog steeds geen plek voor Stroeykens in zijn basiselftal. Anderzijds had dit ook te maken met de matige prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Voor Stroeykens was het vooral zoeken naar zijn beste positie. Er is geen aspect van het voetbal waarin hij echt uitblinkt. “Vraag aan honderd voetballiefhebbers wat Stroeykens' beste positie is, en je krijgt een allegaartje van antwoorden”, stelde Het Laatste Nieuws.

Na een aarzelende start van het seizoen heeft Stroeykens eindelijk zijn plaats in de ploeg gevonden en zette hij sterke prestaties neer als … nummer 8.

Hybride Stroeykens breekt eindelijk door: zoals Youri Tielemans

Mario Stroeykens heeft talloze gesprekken gehad met de coach om erachter te komen waar zijn beste posities lag. “We namen onze tijd. Vandaag hebben we de juiste balans gevonden.

Deze rol op het middenveld bevalt mij, die aansluit bij mijn kwaliteiten en mijn profiel”, zei Stroeykens in een interview met La Meuse. De youngster profiteerde van het goed draaiend geheel bij Anderlecht en toont zijn meerwaarde aan bij paars-wit.

“Nu zie je dat hij kan voetballen, gevoel heeft voor het spel, scorend vermogen heeft, goed is in de combinatie”, stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. Na enkele overtuigende optredens van Stroeykens kon Brian Riemer bevestigen dat zijn beste positie op nummer 8 is.

“Vertoeft in de vorm van zijn leven”, schreef Het Nieuwsblad begin december. “Is ie nu goed genoeg voor RSC Anderlecht of niet? Wie hem de jongste weken bezig zag, is overtuigd”, aldus Het Laatste Nieuws.

Op de vraag van RTBF naar welke speler van Anderlecht de meeste indruk op hem maakt, antwoordde Thorgan Hazard: “Mario Stroeykens.” RTBF durfde zelfs te stellen dat 'Super Mario' zonder al te veel lawaai te maken bezig is met dezelfde evolutie als Youri Tielemans destijds.

Brian Riemer laat hem uitgroeien tot een hybride middenvelder/aanvaller.

Mario Stroeykens is onmisbaar op het Anderlecht-middenveld

Tot voor kort dachten ze bij Het Nieuwsblad dat Mario Stroeykens nog zo’n jeugdspeler was die misschien (voor eventjes) beter tot zijn recht zou komen bij clubs als STVV of Westerlo, maar hij bewijst nu het tegendeel.

Stroeykens laat Anderlecht draaien en ook dit kalenderjaar is hij een van de beste spelers van het team. “Stroeykens is nog nooit zo goed geweest sinds hij op middenveld stond”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

“Stroeykens is een cocktail van de vele voorwaarden waar een moderne voetballer moet aan beantwoorden: techniek, loopvermogen, intensiteit, explosiviteit …” merkte Het Laatste Nieuws op.

“Op dit moment houd ik van de impact die Stroeykens heeft op het spel, zowel technisch als fysiek”, zei Pär Zetterberg aan Le Soir.

Stroeykens brengt balvastheid, druk naar voren, fysieke kwaliteiten en dynamiek in het spel van Anderlecht. “Ik ben 19 jaar oud en ik ben niet langer het 16-jarige kind toen ik begon als profvoetballer. Ik ben volwassener in mijn spel en heb ook spiermassa gewonnen", zei Stroeykens zelf aan La Meuse.

"En net als alle spelers in de groep heb ik een stap vooruit gezet. De positie die ik vandaag bekleed, past het beste bij mij.”

Thomas Delaney keert terug in de basis, Mario Stroeykens out?

Mario Stroeykens heeft zich onmisbaar gemaakt en hij is niet meer uit de ploeg weg te denken, maar toch lijkt het waarschijnlijk dat hij zeer binnenkort zijn basisplaats zal verliezen.

Zondag keert Thomas Delaney namelijk terug uit blessure, en de Deense middenvelder is een onbetwistbare basisspeler onder Brian Riemer. Niemand twijfelt er dan ook aan dat Delaney zijn plaats in het elftal zal heroveren.

“Delaney is niet gehaald om op de bank te zitten”, zei Franky Van der Elst eerder. Het Nieuwsblad meldt dat de fans liever Mats Rits uit de ploeg zien verdwijnen, maar ook hij is te waardevol als stofzuiger van het team.

De rest van het team is incontournable, waardoor er vooral in de richting van Stroeykens wordt gekeken als de trainer het nodig zou achten om wissels aan de brengen in zijn startende elf tegen Club Brugge.

Moet Stroeykens in de ploeg blijven staan?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

90
90
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

26
26
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

23
23
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

56
56
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

111
111
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

324
324
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

184
184
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

64
64
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

53
53
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

84
84
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

168
168
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

128
128
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

405
405
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

319
319
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

364
364
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

610
610
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

214
214
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

378
378
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

352
352
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

411
411

Meer sportnieuws