Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

718 stemmen
Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

Vorige zomer heeft Mario Stroeykens na intensieve onderhandelingen zijn contract verlengd, waarbij geld geen obstakel leek te zijn voor Anderlecht. Hoewel coach Brian Riemer de publiekslieveling waardeerde, zocht hij begin dit seizoen nog naar de beste positie voor de jonge speler.

Vandaag heeft Stroeykens zijn plek gevonden als hybride nummer 8, waar hij indruk maakt en zelfs niet meer uit de ploeg te denken is. Desondanks dreigt zijn basisplaats in gevaar te komen met de terugkeer van Thomas Delaney.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Geld was geen obstakel om Stroeykens’ contract te verlengen

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Fredberg wist uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht. De Deen scoorde punten met deze inspanningen want Stroeykens wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht.

Stroeykens is ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt.

Bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. De coach wilde Stroeykens absoluut behouden bij de club en onder Riemer had hij vorig seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Brian Riemer zoekt naar Mario Stroeykens’ beste positie

Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, was de Deense coach er niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler.

Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen, tweede spits of aanvallende middenvelder.

Daarom had Riemer begin dit seizoen nog steeds geen plek voor Stroeykens in zijn basiselftal. Anderzijds had dit ook te maken met de matige prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Voor Stroeykens was het vooral zoeken naar zijn beste positie. Er is geen aspect van het voetbal waarin hij echt uitblinkt. “Vraag aan honderd voetballiefhebbers wat Stroeykens' beste positie is, en je krijgt een allegaartje van antwoorden”, stelde Het Laatste Nieuws.

Na een aarzelende start van het seizoen heeft Stroeykens eindelijk zijn plaats in de ploeg gevonden en zette hij sterke prestaties neer als … nummer 8.

Hybride Stroeykens breekt eindelijk door: zoals Youri Tielemans

Mario Stroeykens heeft talloze gesprekken gehad met de coach om erachter te komen waar zijn beste posities lag. “We namen onze tijd. Vandaag hebben we de juiste balans gevonden.

Deze rol op het middenveld bevalt mij, die aansluit bij mijn kwaliteiten en mijn profiel”, zei Stroeykens in een interview met La Meuse. De youngster profiteerde van het goed draaiend geheel bij Anderlecht en toont zijn meerwaarde aan bij paars-wit.

“Nu zie je dat hij kan voetballen, gevoel heeft voor het spel, scorend vermogen heeft, goed is in de combinatie”, stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. Na enkele overtuigende optredens van Stroeykens kon Brian Riemer bevestigen dat zijn beste positie op nummer 8 is.

“Vertoeft in de vorm van zijn leven”, schreef Het Nieuwsblad begin december. “Is ie nu goed genoeg voor RSC Anderlecht of niet? Wie hem de jongste weken bezig zag, is overtuigd”, aldus Het Laatste Nieuws.

Op de vraag van RTBF naar welke speler van Anderlecht de meeste indruk op hem maakt, antwoordde Thorgan Hazard: “Mario Stroeykens.” RTBF durfde zelfs te stellen dat 'Super Mario' zonder al te veel lawaai te maken bezig is met dezelfde evolutie als Youri Tielemans destijds.

Brian Riemer laat hem uitgroeien tot een hybride middenvelder/aanvaller.

Mario Stroeykens is onmisbaar op het Anderlecht-middenveld

Tot voor kort dachten ze bij Het Nieuwsblad dat Mario Stroeykens nog zo’n jeugdspeler was die misschien (voor eventjes) beter tot zijn recht zou komen bij clubs als STVV of Westerlo, maar hij bewijst nu het tegendeel.

Stroeykens laat Anderlecht draaien en ook dit kalenderjaar is hij een van de beste spelers van het team. “Stroeykens is nog nooit zo goed geweest sinds hij op middenveld stond”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

“Stroeykens is een cocktail van de vele voorwaarden waar een moderne voetballer moet aan beantwoorden: techniek, loopvermogen, intensiteit, explosiviteit …” merkte Het Laatste Nieuws op.

“Op dit moment houd ik van de impact die Stroeykens heeft op het spel, zowel technisch als fysiek”, zei Pär Zetterberg aan Le Soir.

Stroeykens brengt balvastheid, druk naar voren, fysieke kwaliteiten en dynamiek in het spel van Anderlecht. “Ik ben 19 jaar oud en ik ben niet langer het 16-jarige kind toen ik begon als profvoetballer. Ik ben volwassener in mijn spel en heb ook spiermassa gewonnen", zei Stroeykens zelf aan La Meuse.

"En net als alle spelers in de groep heb ik een stap vooruit gezet. De positie die ik vandaag bekleed, past het beste bij mij.”

Thomas Delaney keert terug in de basis, Mario Stroeykens out?

Mario Stroeykens heeft zich onmisbaar gemaakt en hij is niet meer uit de ploeg weg te denken, maar toch lijkt het waarschijnlijk dat hij zeer binnenkort zijn basisplaats zal verliezen.

Zondag keert Thomas Delaney namelijk terug uit blessure, en de Deense middenvelder is een onbetwistbare basisspeler onder Brian Riemer. Niemand twijfelt er dan ook aan dat Delaney zijn plaats in het elftal zal heroveren.

“Delaney is niet gehaald om op de bank te zitten”, zei Franky Van der Elst eerder. Het Nieuwsblad meldt dat de fans liever Mats Rits uit de ploeg zien verdwijnen, maar ook hij is te waardevol als stofzuiger van het team.

De rest van het team is incontournable, waardoor er vooral in de richting van Stroeykens wordt gekeken als de trainer het nodig zou achten om wissels aan de brengen in zijn startende elf tegen Club Brugge.

Moet Stroeykens in de ploeg blijven staan?

Meest recent

Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

64
64
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

651
651
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

19
19
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

229
229
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

85
85
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

235
235
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

415
415
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

127
127
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

95
95
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

231
231
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

184
184
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

180
180
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

241
241
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

597
597
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

486
486
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

530
530
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

227
227
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

802
802
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

690
690
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

238
238
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

156
156
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

262
262
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

474
474
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

560
560

Meer sportnieuws