Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

718 stemmen
Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

Vorige zomer heeft Mario Stroeykens na intensieve onderhandelingen zijn contract verlengd, waarbij geld geen obstakel leek te zijn voor Anderlecht. Hoewel coach Brian Riemer de publiekslieveling waardeerde, zocht hij begin dit seizoen nog naar de beste positie voor de jonge speler.

Vandaag heeft Stroeykens zijn plek gevonden als hybride nummer 8, waar hij indruk maakt en zelfs niet meer uit de ploeg te denken is. Desondanks dreigt zijn basisplaats in gevaar te komen met de terugkeer van Thomas Delaney.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

Geld was geen obstakel om Stroeykens’ contract te verlengen

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Fredberg wist uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht. De Deen scoorde punten met deze inspanningen want Stroeykens wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht.

Stroeykens is ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt.

Bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. De coach wilde Stroeykens absoluut behouden bij de club en onder Riemer had hij vorig seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Brian Riemer zoekt naar Mario Stroeykens’ beste positie

Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, was de Deense coach er niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler.

Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen, tweede spits of aanvallende middenvelder.

Daarom had Riemer begin dit seizoen nog steeds geen plek voor Stroeykens in zijn basiselftal. Anderzijds had dit ook te maken met de matige prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Voor Stroeykens was het vooral zoeken naar zijn beste positie. Er is geen aspect van het voetbal waarin hij echt uitblinkt. “Vraag aan honderd voetballiefhebbers wat Stroeykens' beste positie is, en je krijgt een allegaartje van antwoorden”, stelde Het Laatste Nieuws.

Na een aarzelende start van het seizoen heeft Stroeykens eindelijk zijn plaats in de ploeg gevonden en zette hij sterke prestaties neer als … nummer 8.

Hybride Stroeykens breekt eindelijk door: zoals Youri Tielemans

Mario Stroeykens heeft talloze gesprekken gehad met de coach om erachter te komen waar zijn beste posities lag. “We namen onze tijd. Vandaag hebben we de juiste balans gevonden.

Deze rol op het middenveld bevalt mij, die aansluit bij mijn kwaliteiten en mijn profiel”, zei Stroeykens in een interview met La Meuse. De youngster profiteerde van het goed draaiend geheel bij Anderlecht en toont zijn meerwaarde aan bij paars-wit.

“Nu zie je dat hij kan voetballen, gevoel heeft voor het spel, scorend vermogen heeft, goed is in de combinatie”, stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. Na enkele overtuigende optredens van Stroeykens kon Brian Riemer bevestigen dat zijn beste positie op nummer 8 is.

“Vertoeft in de vorm van zijn leven”, schreef Het Nieuwsblad begin december. “Is ie nu goed genoeg voor RSC Anderlecht of niet? Wie hem de jongste weken bezig zag, is overtuigd”, aldus Het Laatste Nieuws.

Op de vraag van RTBF naar welke speler van Anderlecht de meeste indruk op hem maakt, antwoordde Thorgan Hazard: “Mario Stroeykens.” RTBF durfde zelfs te stellen dat 'Super Mario' zonder al te veel lawaai te maken bezig is met dezelfde evolutie als Youri Tielemans destijds.

Brian Riemer laat hem uitgroeien tot een hybride middenvelder/aanvaller.

Mario Stroeykens is onmisbaar op het Anderlecht-middenveld

Tot voor kort dachten ze bij Het Nieuwsblad dat Mario Stroeykens nog zo’n jeugdspeler was die misschien (voor eventjes) beter tot zijn recht zou komen bij clubs als STVV of Westerlo, maar hij bewijst nu het tegendeel.

Stroeykens laat Anderlecht draaien en ook dit kalenderjaar is hij een van de beste spelers van het team. “Stroeykens is nog nooit zo goed geweest sinds hij op middenveld stond”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

“Stroeykens is een cocktail van de vele voorwaarden waar een moderne voetballer moet aan beantwoorden: techniek, loopvermogen, intensiteit, explosiviteit …” merkte Het Laatste Nieuws op.

“Op dit moment houd ik van de impact die Stroeykens heeft op het spel, zowel technisch als fysiek”, zei Pär Zetterberg aan Le Soir.

Stroeykens brengt balvastheid, druk naar voren, fysieke kwaliteiten en dynamiek in het spel van Anderlecht. “Ik ben 19 jaar oud en ik ben niet langer het 16-jarige kind toen ik begon als profvoetballer. Ik ben volwassener in mijn spel en heb ook spiermassa gewonnen", zei Stroeykens zelf aan La Meuse.

"En net als alle spelers in de groep heb ik een stap vooruit gezet. De positie die ik vandaag bekleed, past het beste bij mij.”

Thomas Delaney keert terug in de basis, Mario Stroeykens out?

Mario Stroeykens heeft zich onmisbaar gemaakt en hij is niet meer uit de ploeg weg te denken, maar toch lijkt het waarschijnlijk dat hij zeer binnenkort zijn basisplaats zal verliezen.

Zondag keert Thomas Delaney namelijk terug uit blessure, en de Deense middenvelder is een onbetwistbare basisspeler onder Brian Riemer. Niemand twijfelt er dan ook aan dat Delaney zijn plaats in het elftal zal heroveren.

“Delaney is niet gehaald om op de bank te zitten”, zei Franky Van der Elst eerder. Het Nieuwsblad meldt dat de fans liever Mats Rits uit de ploeg zien verdwijnen, maar ook hij is te waardevol als stofzuiger van het team.

De rest van het team is incontournable, waardoor er vooral in de richting van Stroeykens wordt gekeken als de trainer het nodig zou achten om wissels aan de brengen in zijn startende elf tegen Club Brugge.

Moet Stroeykens in de ploeg blijven staan?

Meest recent

'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

18
18
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

88
88
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

92
92
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

120
120
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

26
26
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

365
365
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

251
251
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

77
77
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

117
117
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

101
101
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

463
463
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

203
203
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

217
217
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

363
363
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

545
545
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

99
99
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

192
192
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1359
1359
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1233
1233
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

181
181
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

576
576
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

1083
1083
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

585
585
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

1097
1097

Meer sportnieuws