Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

718
Anderlecht van slag: Riemer laat publiekslieveling vallen

Vorige zomer heeft Mario Stroeykens na intensieve onderhandelingen zijn contract verlengd, waarbij geld geen obstakel leek te zijn voor Anderlecht. Hoewel coach Brian Riemer de publiekslieveling waardeerde, zocht hij begin dit seizoen nog naar de beste positie voor de jonge speler.

Vandaag heeft Stroeykens zijn plek gevonden als hybride nummer 8, waar hij indruk maakt en zelfs niet meer uit de ploeg te denken is. Desondanks dreigt zijn basisplaats in gevaar te komen met de terugkeer van Thomas Delaney.

LEES OOK: Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Geld was geen obstakel om Stroeykens’ contract te verlengen

Naast nieuwe aanwinsten aantrekken had Jesper Fredberg nog enkele andere prioriteiten tijdens de voorbije zomermercato: de CEO Sports had ook de contractverlenging Mario Stroeykens hoog op zijn to-do lijstje staan.

Sporting was volgens Het Nieuwsblad bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Geld leek geen enkel obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wilde kijken om de jonge speler aan zich te binden.

Stroeykens en zijn management onderhandelen maandenlang met Anderlecht over het sportieve project dat de club voor de speler in gedachten had en welke plannen er waren voor zijn toekomst.

Fredberg wist uiteindelijk Stroeykens te overtuigen om zijn contract te verlengen bij Anderlecht. De Deen scoorde punten met deze inspanningen want Stroeykens wordt gezien als een toekomstige sleutelspeler voor Anderlecht.

Stroeykens is ook een van de favoriete spelers van de RSCA-fans, wat zijn populariteit verder versterkt.

Bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. De coach wilde Stroeykens absoluut behouden bij de club en onder Riemer had hij vorig seizoen veel vooruitgang geboekt en meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen daarvoor.

Brian Riemer zoekt naar Mario Stroeykens’ beste positie

Hoewel Brian Riemer een grote fan is van Mario Stroeykens, was de Deense coach er niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Stroeykens past niet in de traditionele rol van een nummer tien of spelverdeler, en evenmin is hij een pure flankspeler.

Zijn sterke punten komen daarom beter tot uiting in een rol als valse nummer negen, tweede spits of aanvallende middenvelder.

Daarom had Riemer begin dit seizoen nog steeds geen plek voor Stroeykens in zijn basiselftal. Anderzijds had dit ook te maken met de matige prestaties van de 19-jarige aanvaller. “Er wordt toch wat meer verwacht van Stroeykens”, oordeelde Het Laatste Nieuws.

Voor Stroeykens was het vooral zoeken naar zijn beste positie. Er is geen aspect van het voetbal waarin hij echt uitblinkt. “Vraag aan honderd voetballiefhebbers wat Stroeykens' beste positie is, en je krijgt een allegaartje van antwoorden”, stelde Het Laatste Nieuws.

Na een aarzelende start van het seizoen heeft Stroeykens eindelijk zijn plaats in de ploeg gevonden en zette hij sterke prestaties neer als … nummer 8.

Hybride Stroeykens breekt eindelijk door: zoals Youri Tielemans

Mario Stroeykens heeft talloze gesprekken gehad met de coach om erachter te komen waar zijn beste posities lag. “We namen onze tijd. Vandaag hebben we de juiste balans gevonden.

Deze rol op het middenveld bevalt mij, die aansluit bij mijn kwaliteiten en mijn profiel”, zei Stroeykens in een interview met La Meuse. De youngster profiteerde van het goed draaiend geheel bij Anderlecht en toont zijn meerwaarde aan bij paars-wit.

“Nu zie je dat hij kan voetballen, gevoel heeft voor het spel, scorend vermogen heeft, goed is in de combinatie”, stelde Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. Na enkele overtuigende optredens van Stroeykens kon Brian Riemer bevestigen dat zijn beste positie op nummer 8 is.

“Vertoeft in de vorm van zijn leven”, schreef Het Nieuwsblad begin december. “Is ie nu goed genoeg voor RSC Anderlecht of niet? Wie hem de jongste weken bezig zag, is overtuigd”, aldus Het Laatste Nieuws.

Op de vraag van RTBF naar welke speler van Anderlecht de meeste indruk op hem maakt, antwoordde Thorgan Hazard: “Mario Stroeykens.” RTBF durfde zelfs te stellen dat 'Super Mario' zonder al te veel lawaai te maken bezig is met dezelfde evolutie als Youri Tielemans destijds.

Brian Riemer laat hem uitgroeien tot een hybride middenvelder/aanvaller.

Mario Stroeykens is onmisbaar op het Anderlecht-middenveld

Tot voor kort dachten ze bij Het Nieuwsblad dat Mario Stroeykens nog zo’n jeugdspeler was die misschien (voor eventjes) beter tot zijn recht zou komen bij clubs als STVV of Westerlo, maar hij bewijst nu het tegendeel.

Stroeykens laat Anderlecht draaien en ook dit kalenderjaar is hij een van de beste spelers van het team. “Stroeykens is nog nooit zo goed geweest sinds hij op middenveld stond”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

“Stroeykens is een cocktail van de vele voorwaarden waar een moderne voetballer moet aan beantwoorden: techniek, loopvermogen, intensiteit, explosiviteit …” merkte Het Laatste Nieuws op.

“Op dit moment houd ik van de impact die Stroeykens heeft op het spel, zowel technisch als fysiek”, zei Pär Zetterberg aan Le Soir.

Stroeykens brengt balvastheid, druk naar voren, fysieke kwaliteiten en dynamiek in het spel van Anderlecht. “Ik ben 19 jaar oud en ik ben niet langer het 16-jarige kind toen ik begon als profvoetballer. Ik ben volwassener in mijn spel en heb ook spiermassa gewonnen", zei Stroeykens zelf aan La Meuse.

"En net als alle spelers in de groep heb ik een stap vooruit gezet. De positie die ik vandaag bekleed, past het beste bij mij.”

Thomas Delaney keert terug in de basis, Mario Stroeykens out?

Mario Stroeykens heeft zich onmisbaar gemaakt en hij is niet meer uit de ploeg weg te denken, maar toch lijkt het waarschijnlijk dat hij zeer binnenkort zijn basisplaats zal verliezen.

Zondag keert Thomas Delaney namelijk terug uit blessure, en de Deense middenvelder is een onbetwistbare basisspeler onder Brian Riemer. Niemand twijfelt er dan ook aan dat Delaney zijn plaats in het elftal zal heroveren.

“Delaney is niet gehaald om op de bank te zitten”, zei Franky Van der Elst eerder. Het Nieuwsblad meldt dat de fans liever Mats Rits uit de ploeg zien verdwijnen, maar ook hij is te waardevol als stofzuiger van het team.

De rest van het team is incontournable, waardoor er vooral in de richting van Stroeykens wordt gekeken als de trainer het nodig zou achten om wissels aan de brengen in zijn startende elf tegen Club Brugge.

Moet Stroeykens in de ploeg blijven staan?

Meest recent

'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

0
0
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

9
9
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

21
21
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

149
149
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

32
32
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

98
98
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

63
63
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

113
113
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

71
71
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

310
310
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

116
116
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

52
52
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

105
105
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

257
257
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

60
60
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

170
170
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

42
42
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

88
88
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

178
178
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

90
90
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

167
167
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

97
97
'Eerste basiself Van Bommel: 4 zeer opvallende wijzigingen'

Om 20u45 is het zover, want dan beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations ...

675
675
Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

142
142

Meer sportnieuws