'Westerlo moet alweer offensieve domper slikken'

158 stemmen
'Westerlo moet alweer offensieve domper slikken'

Westerlo wou dit seizoen opnieuw meedraaien in de subtop nadat het zich vorig seizoen knap in de top acht wist te scharen, maar dat draaide anders uit. De motor van de Kemphanen sloeg maar niet aan en Westerlo vertoefde zelfs zeer lange tijd in de kelder van het klassement.

Westerlo krijgt weer slecht nieuws

Daar wist het sinds de aanstelling van Rik De Mil wel uit weg te klimmen, maar helemaal veilig is Westerlo nog steeds niet. Het staat momenteel wel op de tiende plaats in het klassement, maar het heeft slechts vier punten voorsprong op de play-downs. Er moeten in de laatste vier wedstrijden van de reguliere competitie dus nog punten gepakt worden.

De Mil kan elke kracht dus gebruiken, maar hij moet alweer een tegenvaller slikken. Gazet van Antwerpen weet immers dat Romeo Vermant deze week op training een enkelblessure opgelopen heeft. Het is nog niet duidelijk hoe lang hij precies buiten strijd zal zijn, maar de wedstrijd van komend weekend tegen STVV komt zeker te vroeg.

Aanval helemaal onthoofd

Dat is balen voor De Mil, want hij haalde Vermant weg bij Club Brugge juist omdat hij al met zoveel blessures kende in zijn voorhoede. Tijdens de winterstage zag hij immers al Kyan Vaesen en Lucas Stassin voor lange tijd uitvallen. Omdat Westerlo in het slot van de wintermercato nog Daci liet vertrekken, blijft zo enkel nog Matija Frigan over als fitte spits.

Het wordt dus puzzelen voor De Mil, die zal hopen dat Vermant niet lang out zal zijn en dat ook Vaesen in de komende weken nog een rol kan spelen. Na STVV wachten er Westerlo immers ook nog confrontaties met Charleroi, KV Mechelen en Genk. Vooral de partij tegen de Carolo's zal wellicht belangrijk worden.

Zal Westerlo nog in de problemen komen?

Meest recent

RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

6
6
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

292
292
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

43
43
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

46
46
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

27
27
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

78
78
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

104
104
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

94
94
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

733
733
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

345
345
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

110
110
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

828
828
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

384
384
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

458
458
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

453
453
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

136
136
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

508
508
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

116
116
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

279
279
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

261
261
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

685
685
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

178
178
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192

Meer sportnieuws