Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

door
Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

Een aantal Rode Duivels waagden zich tijdens de wintermercato aan een transfer, altijd een riskante beslissing zes maanden voor een EK. Eén van de meest opmerkelijke keuzes werd misschien wel gemaakt door Orel Mangala.

De 25-jarige middenvelder was voor Nieuwjaar bij Nottingham Forest een vaste waarde, al leek hij sinds de aanstelling van Nuno Espirito Santo als trainer iets minder zeker van zijn plaats. Hij werd de gehele wintermercato aan verschillende teams gelinkt, zoals Napoli, Juventus en Stade Rennes.

Mangala koos voor project bij Lyon

Op de slotdag van de mercato zette Mangala uiteindelijk echter zijn handtekening bij Olympique Lyon. Dat stond op dat moment nog op een degradatieplaats in de Ligue 1 na een woelig halfjaar. Desondanks stemde Mangala toch in met een uitleenbeurt met aankoopoptie.

"Dit is een club die niet verdient om te staan waar ze momenteel staat. Lyon blijft een aantrekkelijke club met een mooie geschiedenis", verklaarde Mangala zijn keuze bij zijn officiële voorstelling op woensdag. "De infrastructuur is goed. Ik vond het een interessant project, daarom ben ik naar hier gekomen."

Mangala nam droomstart

Mangala heeft alvast een droomstart genomen bij Lyon, want vorig weekend kroonde hij zich bij zijn eerste basisplaats meteen tot matchwinnaar tegen Nice. Dankzij een negen op negen is Lyon intussen opgeklommen naar de elfde plaats in het klassement en dus lijkt het degradatiegevaar voorlopig geweken.

Het winteroffensief van Lyon pakt voorlopig dus goed uit. De Franse club was in januari zeer actief op de transfermarkt. Naast Mangala telden ze ook nog een slordige 30 miljoen euro neer om Malick Fofana en Gift Orban weg te halen bij AA Gent, terwijl ook Saïd Benrahma (West Ham), Nemanja Matic (Rennes) en de Braziliaanse internationals Adryelson en Lucas Perri van zusterclub Botafogo kwamen.

Heeft Mangala een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

29
29
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

12
12
Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

136
136
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

244
244
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

225
225
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

94
94
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

27
27
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

503
503
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

428
428
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

145
145
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

198
198
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

521
521
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

312
312
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

514
514
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

148
148
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

43
43
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

213
213
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

186
186
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

134
134
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

211
211
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

82
82
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

385
385
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

327
327
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

330
330
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

751
751

Meer sportnieuws