Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

door
Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

Een aantal Rode Duivels waagden zich tijdens de wintermercato aan een transfer, altijd een riskante beslissing zes maanden voor een EK. Eén van de meest opmerkelijke keuzes werd misschien wel gemaakt door Orel Mangala.

De 25-jarige middenvelder was voor Nieuwjaar bij Nottingham Forest een vaste waarde, al leek hij sinds de aanstelling van Nuno Espirito Santo als trainer iets minder zeker van zijn plaats. Hij werd de gehele wintermercato aan verschillende teams gelinkt, zoals Napoli, Juventus en Stade Rennes.

LEES OOK: 'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Mangala koos voor project bij Lyon

Op de slotdag van de mercato zette Mangala uiteindelijk echter zijn handtekening bij Olympique Lyon. Dat stond op dat moment nog op een degradatieplaats in de Ligue 1 na een woelig halfjaar. Desondanks stemde Mangala toch in met een uitleenbeurt met aankoopoptie.

"Dit is een club die niet verdient om te staan waar ze momenteel staat. Lyon blijft een aantrekkelijke club met een mooie geschiedenis", verklaarde Mangala zijn keuze bij zijn officiële voorstelling op woensdag. "De infrastructuur is goed. Ik vond het een interessant project, daarom ben ik naar hier gekomen."

Mangala nam droomstart

Mangala heeft alvast een droomstart genomen bij Lyon, want vorig weekend kroonde hij zich bij zijn eerste basisplaats meteen tot matchwinnaar tegen Nice. Dankzij een negen op negen is Lyon intussen opgeklommen naar de elfde plaats in het klassement en dus lijkt het degradatiegevaar voorlopig geweken.

Het winteroffensief van Lyon pakt voorlopig dus goed uit. De Franse club was in januari zeer actief op de transfermarkt. Naast Mangala telden ze ook nog een slordige 30 miljoen euro neer om Malick Fofana en Gift Orban weg te halen bij AA Gent, terwijl ook Saïd Benrahma (West Ham), Nemanja Matic (Rennes) en de Braziliaanse internationals Adryelson en Lucas Perri van zusterclub Botafogo kwamen.

Heeft Mangala een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

2
2
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

15
15
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

86
86
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

148
148
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

153
153
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

37
37
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

109
109
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

433
433
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

273
273
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

188
188
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

26
26
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

183
183
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

304
304
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

336
336
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

97
97
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

302
302
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

238
238
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

208
208
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

215
215
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

253
253
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

225
225
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

390
390
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

331
331
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

64
64

Meer sportnieuws