Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

104
Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

Een aantal Rode Duivels waagden zich tijdens de wintermercato aan een transfer, altijd een riskante beslissing zes maanden voor een EK. Eén van de meest opmerkelijke keuzes werd misschien wel gemaakt door Orel Mangala.

De 25-jarige middenvelder was voor Nieuwjaar bij Nottingham Forest een vaste waarde, al leek hij sinds de aanstelling van Nuno Espirito Santo als trainer iets minder zeker van zijn plaats. Hij werd de gehele wintermercato aan verschillende teams gelinkt, zoals Napoli, Juventus en Stade Rennes.

LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mangala koos voor project bij Lyon

Op de slotdag van de mercato zette Mangala uiteindelijk echter zijn handtekening bij Olympique Lyon. Dat stond op dat moment nog op een degradatieplaats in de Ligue 1 na een woelig halfjaar. Desondanks stemde Mangala toch in met een uitleenbeurt met aankoopoptie.

"Dit is een club die niet verdient om te staan waar ze momenteel staat. Lyon blijft een aantrekkelijke club met een mooie geschiedenis", verklaarde Mangala zijn keuze bij zijn officiële voorstelling op woensdag. "De infrastructuur is goed. Ik vond het een interessant project, daarom ben ik naar hier gekomen."

Mangala nam droomstart

Mangala heeft alvast een droomstart genomen bij Lyon, want vorig weekend kroonde hij zich bij zijn eerste basisplaats meteen tot matchwinnaar tegen Nice. Dankzij een negen op negen is Lyon intussen opgeklommen naar de elfde plaats in het klassement en dus lijkt het degradatiegevaar voorlopig geweken.

Het winteroffensief van Lyon pakt voorlopig dus goed uit. De Franse club was in januari zeer actief op de transfermarkt. Naast Mangala telden ze ook nog een slordige 30 miljoen euro neer om Malick Fofana en Gift Orban weg te halen bij AA Gent, terwijl ook Saïd Benrahma (West Ham), Nemanja Matic (Rennes) en de Braziliaanse internationals Adryelson en Lucas Perri van zusterclub Botafogo kwamen.

Heeft Mangala een goede keuze gemaakt?

Meest recent

'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

1
1
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

18
18
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

10
10
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

64
64
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

61
61
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

37
37
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

40
40
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

19
19
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

178
178
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

55
55
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

110
110
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

83
83
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

86
86
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

318
318
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

61
61
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

328
328
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

295
295
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

183
183
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

116
116
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

209
209

Meer sportnieuws