Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

door
Mangala verklaart verrassende keuze voor Lyon

Een aantal Rode Duivels waagden zich tijdens de wintermercato aan een transfer, altijd een riskante beslissing zes maanden voor een EK. Eén van de meest opmerkelijke keuzes werd misschien wel gemaakt door Orel Mangala.

De 25-jarige middenvelder was voor Nieuwjaar bij Nottingham Forest een vaste waarde, al leek hij sinds de aanstelling van Nuno Espirito Santo als trainer iets minder zeker van zijn plaats. Hij werd de gehele wintermercato aan verschillende teams gelinkt, zoals Napoli, Juventus en Stade Rennes.

LEES OOK: 'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Mangala koos voor project bij Lyon

Op de slotdag van de mercato zette Mangala uiteindelijk echter zijn handtekening bij Olympique Lyon. Dat stond op dat moment nog op een degradatieplaats in de Ligue 1 na een woelig halfjaar. Desondanks stemde Mangala toch in met een uitleenbeurt met aankoopoptie.

"Dit is een club die niet verdient om te staan waar ze momenteel staat. Lyon blijft een aantrekkelijke club met een mooie geschiedenis", verklaarde Mangala zijn keuze bij zijn officiële voorstelling op woensdag. "De infrastructuur is goed. Ik vond het een interessant project, daarom ben ik naar hier gekomen."

Mangala nam droomstart

Mangala heeft alvast een droomstart genomen bij Lyon, want vorig weekend kroonde hij zich bij zijn eerste basisplaats meteen tot matchwinnaar tegen Nice. Dankzij een negen op negen is Lyon intussen opgeklommen naar de elfde plaats in het klassement en dus lijkt het degradatiegevaar voorlopig geweken.

Het winteroffensief van Lyon pakt voorlopig dus goed uit. De Franse club was in januari zeer actief op de transfermarkt. Naast Mangala telden ze ook nog een slordige 30 miljoen euro neer om Malick Fofana en Gift Orban weg te halen bij AA Gent, terwijl ook Saïd Benrahma (West Ham), Nemanja Matic (Rennes) en de Braziliaanse internationals Adryelson en Lucas Perri van zusterclub Botafogo kwamen.

Heeft Mangala een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

13
13
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

16
16
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

21
21
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

48
48
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

36
36
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

35
35
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

66
66
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

149
149
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

122
122
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

115
115
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

58
58
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

51
51
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

114
114
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

169
169
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

253
253
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

148
148
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

95
95
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

198
198
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

352
352
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

67
67
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

117
117
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

484
484
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

130
130
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws