Cuypers geeft dé reden voor vertrek van AA Gent naar Chicago

door
Cuypers geeft dé reden voor vertrek van AA Gent naar Chicago

Hugo Cuypers maakte de overstap van AA Gent naar Chicago Fire. De aanvaller deed het zeer goed in de KAA Gent Arena. Hij werd officieel voorgesteld bij de Amerikaanse club en hij gaf meer uitleg bij deze stap voorwaarts.

LEES OOK: Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

Bewuste keuze voor de MLS

Chicago Fire is financieel een geweldige stap voor Cuypers. De competitie zit in de lift en financieel was dit een gouden kans voor Cuypers. Hij vertelde waarom hij naar de MLS verkaste. "Het was al iets waarvan ik een paar jaar geleden dacht dat het heel leuk zou zijn", zei Cuypers over een mogelijke stap naar de MLS. 

"Toen kwam deze winter voor mij de kans om hierheen te komen. En het was een heel bewuste keuze. Omdat ik denk dat de competitie groeit, iedereen weet het. Iedereen ziet het. Het is ook een competitie die bij mijn speelstijl past”, aldus de spits. 

Nood aan andere omgeving

Cuypers had nood aan een nieuwe omgeving. Het buitenland lonkte. "Ik ben in een fase van mijn carrière waar ik behoefte had aan een andere omgeving. Bovendien heb ik nog een groeimarge en ik denk dat ik bij Chicago nog vooruitgang kan boeken. De inspanningen die ze hier leveren om de club beter te maken zijn enorm."

De spits dacht in de zomer al aan vertrekken. “Ik had in de zomer een aantal opties. Maar om een transfer door te laten gaan moet er overeenstemming zijn tussen de drie partijen, wat afgelopen zomer niet het geval was en deze winter was er wel een opening.”

Gaat Cuypers schitteren in de MLS?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

92
92
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

82
82
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

291
291
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

414
414
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

154
154
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

135
135
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

326
326
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

103
103
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

102
102
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

247
247
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

73
73
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

45
45
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

184
184
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

273
273
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

258
258
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

206
206

Meer sportnieuws