Bormans doet straffe uitspraak over ambities Union

165
Bormans doet straffe uitspraak over ambities Union

De komende dagen mogen de Belgische clubs weer aan de bak in Europa. Woensdagavond speelt AA Gent al zijn terugwedstrijd tegen Maccabi Haifa, donderdag is ook Union aan zet in de Conference League. Er wacht de Brusselaars een lastige trip naar Frankfurt.

Ze moeten nog vol aan de bak tegen de Europa League-winnaar van 2022 om een ticket voor de achtste finales af te dwingen, nadat de heenwedstrijd in het Lotto Park op 2-2 eindigde. Daar mocht Union eigenlijk blij mee zijn, want het keek na tien minuten al tegen een dubbele achterstand aan.

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union wil naar achtste finale Conference League

"We trekken met een positief gevoel naar Frankfurt", geeft CEO Philippe Bormans dan ook aan bij Het Nieuwsblad. "Het zal niet makkelijk zijn, want Frankfurt staat bekend om de hevige sfeer in het stadion. Toch geloven we erin, we maken zeker kans. We willen ook graag doorstoten."

Een achtste finale zou natuurlijk mooi op het palmares van Union, maar in dat geval belooft hun programma de komende maanden wel moordend te worden. Ook de play-offs in de Jupiler Pro League komen er immers snel aan en Union maakt na een 2-1-nederlaag in de heenwedstrijd tegen Club Brugge ook nog kans op de bekerfinale.

Niet kiezen tussen competitie, beker en Europa

Mogelijk zal Union dus zijn prioriteiten moeten gaan stellen, maar dat weigert Bormans voorlopig. "We zijn nog op drie fronten actief, we hoeven niet te kiezen", oppert hij. "We willen elk jaar Europa in, wel we zijn nu in Europa. Het zou onnozel zijn om dan niet door te willen naar de volgende ronde. De titelstrijd in de competitie is nog lang. De bekerwedstrijd tegen Club Brugge zal er wel snel zijn. We willen naar de finale op de Heizel dus ook daar gaan we geen cadeaus geven."

Het mag duidelijk zijn dat Union dit seizoen absoluut een prijs wil winnen, nadat het de twee vorige seizoenen telkens net naast de titel greep. In de competitie staat het er dit seizoen alvast wel uitstekend voor, met acht punten voorsprong op eerste achtervolger Anderlecht en zelfs al zeventien en achttien punten op respectievelijk Club Brugge en Antwerp.

Wat moet de prioriteit zijn van Union?

Meest recent

Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

1
1
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

21
21
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

49
49
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

132
132
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

309
309
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

146
146
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

132
132
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

277
277
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

53
53
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

315
315
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

58
58
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

108
108
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

262
262
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

140
140
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

375
375
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

201
201
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

211
211
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

104
104

Meer sportnieuws