Bormans doet straffe uitspraak over ambities Union

165
Bormans doet straffe uitspraak over ambities Union

De komende dagen mogen de Belgische clubs weer aan de bak in Europa. Woensdagavond speelt AA Gent al zijn terugwedstrijd tegen Maccabi Haifa, donderdag is ook Union aan zet in de Conference League. Er wacht de Brusselaars een lastige trip naar Frankfurt.

Ze moeten nog vol aan de bak tegen de Europa League-winnaar van 2022 om een ticket voor de achtste finales af te dwingen, nadat de heenwedstrijd in het Lotto Park op 2-2 eindigde. Daar mocht Union eigenlijk blij mee zijn, want het keek na tien minuten al tegen een dubbele achterstand aan.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Union wil naar achtste finale Conference League

"We trekken met een positief gevoel naar Frankfurt", geeft CEO Philippe Bormans dan ook aan bij Het Nieuwsblad. "Het zal niet makkelijk zijn, want Frankfurt staat bekend om de hevige sfeer in het stadion. Toch geloven we erin, we maken zeker kans. We willen ook graag doorstoten."

Een achtste finale zou natuurlijk mooi op het palmares van Union, maar in dat geval belooft hun programma de komende maanden wel moordend te worden. Ook de play-offs in de Jupiler Pro League komen er immers snel aan en Union maakt na een 2-1-nederlaag in de heenwedstrijd tegen Club Brugge ook nog kans op de bekerfinale.

Niet kiezen tussen competitie, beker en Europa

Mogelijk zal Union dus zijn prioriteiten moeten gaan stellen, maar dat weigert Bormans voorlopig. "We zijn nog op drie fronten actief, we hoeven niet te kiezen", oppert hij. "We willen elk jaar Europa in, wel we zijn nu in Europa. Het zou onnozel zijn om dan niet door te willen naar de volgende ronde. De titelstrijd in de competitie is nog lang. De bekerwedstrijd tegen Club Brugge zal er wel snel zijn. We willen naar de finale op de Heizel dus ook daar gaan we geen cadeaus geven."

Het mag duidelijk zijn dat Union dit seizoen absoluut een prijs wil winnen, nadat het de twee vorige seizoenen telkens net naast de titel greep. In de competitie staat het er dit seizoen alvast wel uitstekend voor, met acht punten voorsprong op eerste achtervolger Anderlecht en zelfs al zeventien en achttien punten op respectievelijk Club Brugge en Antwerp.

Wat moet de prioriteit zijn van Union?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

25
25
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

66
66
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

14
14
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

34
34
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

96
96
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

56
56
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

36
36
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

59
59
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

92
92
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

158
158
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

374
374
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

210
210
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

149
149
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

170
170
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

409
409
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

449
449
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

194
194
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

632
632
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165

Meer sportnieuws