Bormans doet straffe uitspraak over ambities Union

165 stemmen
Bormans doet straffe uitspraak over ambities Union

De komende dagen mogen de Belgische clubs weer aan de bak in Europa. Woensdagavond speelt AA Gent al zijn terugwedstrijd tegen Maccabi Haifa, donderdag is ook Union aan zet in de Conference League. Er wacht de Brusselaars een lastige trip naar Frankfurt.

Ze moeten nog vol aan de bak tegen de Europa League-winnaar van 2022 om een ticket voor de achtste finales af te dwingen, nadat de heenwedstrijd in het Lotto Park op 2-2 eindigde. Daar mocht Union eigenlijk blij mee zijn, want het keek na tien minuten al tegen een dubbele achterstand aan.

Union wil naar achtste finale Conference League

"We trekken met een positief gevoel naar Frankfurt", geeft CEO Philippe Bormans dan ook aan bij Het Nieuwsblad. "Het zal niet makkelijk zijn, want Frankfurt staat bekend om de hevige sfeer in het stadion. Toch geloven we erin, we maken zeker kans. We willen ook graag doorstoten."

Een achtste finale zou natuurlijk mooi op het palmares van Union, maar in dat geval belooft hun programma de komende maanden wel moordend te worden. Ook de play-offs in de Jupiler Pro League komen er immers snel aan en Union maakt na een 2-1-nederlaag in de heenwedstrijd tegen Club Brugge ook nog kans op de bekerfinale.

Niet kiezen tussen competitie, beker en Europa

Mogelijk zal Union dus zijn prioriteiten moeten gaan stellen, maar dat weigert Bormans voorlopig. "We zijn nog op drie fronten actief, we hoeven niet te kiezen", oppert hij. "We willen elk jaar Europa in, wel we zijn nu in Europa. Het zou onnozel zijn om dan niet door te willen naar de volgende ronde. De titelstrijd in de competitie is nog lang. De bekerwedstrijd tegen Club Brugge zal er wel snel zijn. We willen naar de finale op de Heizel dus ook daar gaan we geen cadeaus geven."

Het mag duidelijk zijn dat Union dit seizoen absoluut een prijs wil winnen, nadat het de twee vorige seizoenen telkens net naast de titel greep. In de competitie staat het er dit seizoen alvast wel uitstekend voor, met acht punten voorsprong op eerste achtervolger Anderlecht en zelfs al zeventien en achttien punten op respectievelijk Club Brugge en Antwerp.

Wat moet de prioriteit zijn van Union?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

182
182
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

76
76
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

105
105
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

152
152
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

140
140
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

305
305
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

108
108
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

655
655
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

68
68
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

268
268
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

287
287
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

574
574
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

474
474
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

771
771
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

244
244
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

167
167

Meer sportnieuws