'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

door
'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

Ooit leek Yannick Ferrera de toekomst van het Belgische trainersgilde te gaan worden. Hij leerde de kneepjes van het vak in de schaduw van Michel Preud'homme bij AA Gent en Al-Shabab en daarna gooide hij als prille dertiger op eigen benen hoge ogen bij Charleroi en STVV.

Het leverde hem in 2015 een overgang op naar Standard, waar hij prompt ook de beker won. Desondanks bleek de stap naar Luik het begin van een neerwaartse spiraal te zijn. Hij werd al na een jaar ontslagen en ook bij KV Mechelen viel hem datzelfde lot te beurt.

Ferrera is kandidaat bij Lierse

Bij Waasland-Beveren hield hij het zelfs nog geen vijf maanden vol. Sinds zijn ontslag op de Freethiel in november 2018 was Ferrera niet meer in ons land aan de slag. Hij zocht sindsdien zijn geluk vooral in Saudi-Arabië, waar hij aan de slag was bij Al-Fateh en Al-Riyadh. Tussendoor was hij ook heel even coach van de Cypriotische topclub Omonia Nicosia.

Na meer dan vijf jaar gaat Ferrera nu echter mogelijk zijn comeback in België maken. Hij is sinds zijn ontslag bij Al-Riyadh in september weer een vrije trainer, maar volgens Sacha Tavolieri is hij één van de kandidaten om aan de slag te gaan bij Lierse Kempenzonen.

Behoud in 1B verzekeren

Dat is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Geert Emmerechts vorige week zijn ontslag aanbood na een dispuut met de spelers. Dat gebeurde bovendien daags voor de wedstrijd tegen Jong Genk, die wel gewonnen werd. Emmerechts was op zijn beurt pas in december de ontslagen Jo Christiaens komen vervangen.

Ferrera zou op het Lisp de taak krijgen om het behoud in de Challenger Pro League te verzekeren. Lierse staat na 22 speeldagen pas op de veertiende plaats in het klassement. Het heeft wel vier punten voorsprong op de degradatieplaatsen.

Zou Ferrera een goede trainer zijn voor Lierse?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

52
52
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

20
20
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

32
32
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

33
33
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

333
333
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

154
154
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

97
97
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

357
357
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

251
251
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

96
96
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

144
144
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

193
193
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

210
210
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

57
57
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

285
285
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

637
637
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

84
84
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

177
177
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

157
157
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

504
504
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

387
387
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

259
259
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

274
274
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

229
229
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

166
166

Meer sportnieuws