'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

door
'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

Ooit leek Yannick Ferrera de toekomst van het Belgische trainersgilde te gaan worden. Hij leerde de kneepjes van het vak in de schaduw van Michel Preud'homme bij AA Gent en Al-Shabab en daarna gooide hij als prille dertiger op eigen benen hoge ogen bij Charleroi en STVV.

Het leverde hem in 2015 een overgang op naar Standard, waar hij prompt ook de beker won. Desondanks bleek de stap naar Luik het begin van een neerwaartse spiraal te zijn. Hij werd al na een jaar ontslagen en ook bij KV Mechelen viel hem datzelfde lot te beurt.

Ferrera is kandidaat bij Lierse

Bij Waasland-Beveren hield hij het zelfs nog geen vijf maanden vol. Sinds zijn ontslag op de Freethiel in november 2018 was Ferrera niet meer in ons land aan de slag. Hij zocht sindsdien zijn geluk vooral in Saudi-Arabië, waar hij aan de slag was bij Al-Fateh en Al-Riyadh. Tussendoor was hij ook heel even coach van de Cypriotische topclub Omonia Nicosia.

Na meer dan vijf jaar gaat Ferrera nu echter mogelijk zijn comeback in België maken. Hij is sinds zijn ontslag bij Al-Riyadh in september weer een vrije trainer, maar volgens Sacha Tavolieri is hij één van de kandidaten om aan de slag te gaan bij Lierse Kempenzonen.

Behoud in 1B verzekeren

Dat is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Geert Emmerechts vorige week zijn ontslag aanbood na een dispuut met de spelers. Dat gebeurde bovendien daags voor de wedstrijd tegen Jong Genk, die wel gewonnen werd. Emmerechts was op zijn beurt pas in december de ontslagen Jo Christiaens komen vervangen.

Ferrera zou op het Lisp de taak krijgen om het behoud in de Challenger Pro League te verzekeren. Lierse staat na 22 speeldagen pas op de veertiende plaats in het klassement. Het heeft wel vier punten voorsprong op de degradatieplaatsen.

Zou Ferrera een goede trainer zijn voor Lierse?

Meest recent

Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

283
283
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

47
47
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

172
172
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

35
35
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

334
334
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

102
102
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

48
48
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

336
336
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

93
93
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

224
224
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

253
253
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

724
724
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

92
92
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

188
188
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

448
448
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

57
57
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

303
303
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

317
317
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

123
123
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

649
649
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

107
107
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

205
205
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

857
857
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

282
282

Meer sportnieuws