'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

door
'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

Ooit leek Yannick Ferrera de toekomst van het Belgische trainersgilde te gaan worden. Hij leerde de kneepjes van het vak in de schaduw van Michel Preud'homme bij AA Gent en Al-Shabab en daarna gooide hij als prille dertiger op eigen benen hoge ogen bij Charleroi en STVV.

Het leverde hem in 2015 een overgang op naar Standard, waar hij prompt ook de beker won. Desondanks bleek de stap naar Luik het begin van een neerwaartse spiraal te zijn. Hij werd al na een jaar ontslagen en ook bij KV Mechelen viel hem datzelfde lot te beurt.

Ferrera is kandidaat bij Lierse

Bij Waasland-Beveren hield hij het zelfs nog geen vijf maanden vol. Sinds zijn ontslag op de Freethiel in november 2018 was Ferrera niet meer in ons land aan de slag. Hij zocht sindsdien zijn geluk vooral in Saudi-Arabië, waar hij aan de slag was bij Al-Fateh en Al-Riyadh. Tussendoor was hij ook heel even coach van de Cypriotische topclub Omonia Nicosia.

Na meer dan vijf jaar gaat Ferrera nu echter mogelijk zijn comeback in België maken. Hij is sinds zijn ontslag bij Al-Riyadh in september weer een vrije trainer, maar volgens Sacha Tavolieri is hij één van de kandidaten om aan de slag te gaan bij Lierse Kempenzonen.

Behoud in 1B verzekeren

Dat is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Geert Emmerechts vorige week zijn ontslag aanbood na een dispuut met de spelers. Dat gebeurde bovendien daags voor de wedstrijd tegen Jong Genk, die wel gewonnen werd. Emmerechts was op zijn beurt pas in december de ontslagen Jo Christiaens komen vervangen.

Ferrera zou op het Lisp de taak krijgen om het behoud in de Challenger Pro League te verzekeren. Lierse staat na 22 speeldagen pas op de veertiende plaats in het klassement. Het heeft wel vier punten voorsprong op de degradatieplaatsen.

Zou Ferrera een goede trainer zijn voor Lierse?

Meest recent

Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

6
6
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

28
28
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

299
299
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

46
46
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

276
276
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

130
130
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

142
142
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

179
179
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

159
159
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

339
339
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

273
273
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

81
81
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

157
157
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

328
328
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

297
297
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

253
253
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

54
54
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

186
186
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

431
431
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

233
233
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

450
450
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

208
208
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

353
353

Meer sportnieuws