'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

door
'Ferrera maakt opmerkelijke comeback in België'

Ooit leek Yannick Ferrera de toekomst van het Belgische trainersgilde te gaan worden. Hij leerde de kneepjes van het vak in de schaduw van Michel Preud'homme bij AA Gent en Al-Shabab en daarna gooide hij als prille dertiger op eigen benen hoge ogen bij Charleroi en STVV.

Het leverde hem in 2015 een overgang op naar Standard, waar hij prompt ook de beker won. Desondanks bleek de stap naar Luik het begin van een neerwaartse spiraal te zijn. Hij werd al na een jaar ontslagen en ook bij KV Mechelen viel hem datzelfde lot te beurt.

Ferrera is kandidaat bij Lierse

Bij Waasland-Beveren hield hij het zelfs nog geen vijf maanden vol. Sinds zijn ontslag op de Freethiel in november 2018 was Ferrera niet meer in ons land aan de slag. Hij zocht sindsdien zijn geluk vooral in Saudi-Arabië, waar hij aan de slag was bij Al-Fateh en Al-Riyadh. Tussendoor was hij ook heel even coach van de Cypriotische topclub Omonia Nicosia.

Na meer dan vijf jaar gaat Ferrera nu echter mogelijk zijn comeback in België maken. Hij is sinds zijn ontslag bij Al-Riyadh in september weer een vrije trainer, maar volgens Sacha Tavolieri is hij één van de kandidaten om aan de slag te gaan bij Lierse Kempenzonen.

Behoud in 1B verzekeren

Dat is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Geert Emmerechts vorige week zijn ontslag aanbood na een dispuut met de spelers. Dat gebeurde bovendien daags voor de wedstrijd tegen Jong Genk, die wel gewonnen werd. Emmerechts was op zijn beurt pas in december de ontslagen Jo Christiaens komen vervangen.

Ferrera zou op het Lisp de taak krijgen om het behoud in de Challenger Pro League te verzekeren. Lierse staat na 22 speeldagen pas op de veertiende plaats in het klassement. Het heeft wel vier punten voorsprong op de degradatieplaatsen.

Zou Ferrera een goede trainer zijn voor Lierse?

Meest recent

Defour verrast compleet: 'bijna terug' naar ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

3
3
Vanhaezebrouck geeft Renard gouden tip: "Waarom niet?'

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

43
43
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

35
35
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

52
52
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

51
51
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

72
72
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

80
80
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

64
64
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

155
155
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

160
160
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

235
235
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

48
48
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

73
73
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

46
46
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

193
193
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

63
63
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

86
86
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

238
238
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

237
237
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

50
50
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

181
181
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

494
494
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

102
102
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

82
82
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

809
809

Meer sportnieuws