TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt flop terug, toptalent Genk gegeerd'

436
TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt flop terug, toptalent Genk gegeerd'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zullen ze in de zomer weer op zoek moeten naar een nieuwe oplossing voor een flopaankoop. Kamal Sowah wordt dit seizoen uitgeleend aan Standard, maar kan daar ook niet overtuigen. De Rouches beschikken over een aankoopoptie van 3 miljoen euro, maar de kans lijkt onbestaande dat die gelicht zal worden. Ook voor Faitout Maouassa en Roman Yaremchuk zal onderdak gevonden moeten worden.

KRC Genk heeft alweer de nodige goudhaantjes uit de eigen opleiding in handen. Komende zomer moet El Khannouss veel geld opleveren en er wordt ook veel verwacht van Karetsas, maar met Ilyes Bennane loopt er nog een absoluut toptalent rond. De amper 13-jarige spelmaker wordt nu al het hof gemaakt door verschillende Europese topclubs. Ajax, Lille en Leverkusen drukken door, terwijl ook Real Madrid hem al uitnodigde. Bennane wil echter bij Genk blijven.

Wel zullen de Limburgers in de zomer normaliter afscheid nemen van twee verhuurde spelers. FC Köln zou zelfs nu al de aankoopoptie van Rasmus Carstensen gelicht hebben, want de voorbije maanden was de rechtsachter een vaste waarde in de Bundesliga. Daarnaast zou Elche ook de onderhandelingen aangeknoopt hebben voor een definitieve transfer van Nicolas Castro.

Antwerp liet in januari Arthur Vermeeren naar Atletico Madrid vertrekken, onder meer omdat de Great Old de centen nodig had. Daardoor vingen ze minder dan gehoopt, want er werd melding gemaakt van een transfersom van 18 miljoen euro die kan oplopen tot 25 miljoen. Mogelijk ligt dat bedrag echter nog lager, want analist Stéphane Streker beweert dat de cijfers overschat werden.

Buitenland

Ondanks de penibele financiële situatie hoopt FC Barcelona zich in de zomer toch te kunnen versterken. Zo zou het zich in de strijd willen mengen voor Benjamin Sesko. Het goudhaantje van RB Leipzig is echter bijzonder gegeerd. Ook Manchester City en Liverpool zouden immers aan de mouw van de jonge spits trekken.

Voor Johan Bakayoko lonkt in de zomer ook meer dan waarschijnlijk een toptransfer na zijn sterke seizoen bij PSV. De Nederlanders zouden minstens 60 miljoen euro willen vangen voor de Rode Duivel, die nu al op heel wat interesse kan rekenen. Liverpool, Manchester United en Arsenal zouden zijn situatie al in de gaten houden, net als enkele clubs uit de Bundesliga en Serie A.

Moet Sowah nog een kans krijgen bij Club?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

95
95
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

237
237
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

153
153
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

176
176
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

240
240
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

92
92
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws