TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt flop terug, toptalent Genk gegeerd'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt flop terug, toptalent Genk gegeerd'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zullen ze in de zomer weer op zoek moeten naar een nieuwe oplossing voor een flopaankoop. Kamal Sowah wordt dit seizoen uitgeleend aan Standard, maar kan daar ook niet overtuigen. De Rouches beschikken over een aankoopoptie van 3 miljoen euro, maar de kans lijkt onbestaande dat die gelicht zal worden. Ook voor Faitout Maouassa en Roman Yaremchuk zal onderdak gevonden moeten worden.

KRC Genk heeft alweer de nodige goudhaantjes uit de eigen opleiding in handen. Komende zomer moet El Khannouss veel geld opleveren en er wordt ook veel verwacht van Karetsas, maar met Ilyes Bennane loopt er nog een absoluut toptalent rond. De amper 13-jarige spelmaker wordt nu al het hof gemaakt door verschillende Europese topclubs. Ajax, Lille en Leverkusen drukken door, terwijl ook Real Madrid hem al uitnodigde. Bennane wil echter bij Genk blijven.

Wel zullen de Limburgers in de zomer normaliter afscheid nemen van twee verhuurde spelers. FC Köln zou zelfs nu al de aankoopoptie van Rasmus Carstensen gelicht hebben, want de voorbije maanden was de rechtsachter een vaste waarde in de Bundesliga. Daarnaast zou Elche ook de onderhandelingen aangeknoopt hebben voor een definitieve transfer van Nicolas Castro.

Antwerp liet in januari Arthur Vermeeren naar Atletico Madrid vertrekken, onder meer omdat de Great Old de centen nodig had. Daardoor vingen ze minder dan gehoopt, want er werd melding gemaakt van een transfersom van 18 miljoen euro die kan oplopen tot 25 miljoen. Mogelijk ligt dat bedrag echter nog lager, want analist Stéphane Streker beweert dat de cijfers overschat werden.

Buitenland

Ondanks de penibele financiële situatie hoopt FC Barcelona zich in de zomer toch te kunnen versterken. Zo zou het zich in de strijd willen mengen voor Benjamin Sesko. Het goudhaantje van RB Leipzig is echter bijzonder gegeerd. Ook Manchester City en Liverpool zouden immers aan de mouw van de jonge spits trekken.

Voor Johan Bakayoko lonkt in de zomer ook meer dan waarschijnlijk een toptransfer na zijn sterke seizoen bij PSV. De Nederlanders zouden minstens 60 miljoen euro willen vangen voor de Rode Duivel, die nu al op heel wat interesse kan rekenen. Liverpool, Manchester United en Arsenal zouden zijn situatie al in de gaten houden, net als enkele clubs uit de Bundesliga en Serie A.

Moet Sowah nog een kans krijgen bij Club?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

34
34
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

44
44
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

121
121
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

228
228
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

102
102
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

150
150
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

200
200
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

395
395
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

255
255
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

676
676
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

227
227
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

544
544
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

233
233
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

579
579
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

762
762

Meer sportnieuws