Bayern München kondigt vertrek van Thomas Tuchel aan

door
Bayern München kondigt vertrek van Thomas Tuchel aan

Het huwelijk tussen Bayern München en Thomas Tuchel is zo goed als voorbij. De Duitse topclub maakte zopas bekend dat de club en de trainer na het seizoen uit elkaar gaan. 

Tuchel doet het niet goed bij Bayern München. Ze liggen uit de Duitse beker nadat een derdeklasser te sterk bleek, in de titelstrijd staan ze al 8 punten achter op Bayer Leverkusen en in de Champions League moeten ze een 1-0-nederlaag tegen Lazio zien recht te zetten.

LEES OOK: Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Zwakke resultaten

Bovendien heeft Tuchel weer het probleem dat een deel van de spelersgroep hem beu is. De Duitse coach had eerder al dezelfde problemen bij Borussia Dortmund en Chelsea, waar hij het ook aan de stok kreeg met een deel van de spelersgroep.

Vandaag maakte Bayern bekend dat beide partijen in de zomer uit elkaar gaan. "FC Bayern München en hoofdcoach Thomas Tuchel hebben gezamenlijk besloten om de samenwerking, die oorspronkelijk zou aflopen op 30 juni 2025, op 30 juni 2024 te beëindigen. Dit is het resultaat van een gesprek tussen CEO Jan-Christian Dreesen en Thomas Tuchel", deelt de club mee. 

Zidane of Alonso?

Dreesen zei het volgende. “In een open, goed gesprek zijn we tot het besluit gekomen om in de zomer gezamenlijk onze samenwerking te beëindigen. Ons doel is om voor het seizoen 2024/25 een sportieve herschikking door te voeren met een nieuwe coach. Tot die tijd wordt ieder individu binnen de club nadrukkelijk uitgedaagd om het maximale uit de Champions League en de Bundesliga te halen. Ook houd ik het team expliciet verantwoordelijk. Vooral in de Champions League zijn we ervan overtuigd dat we na de 0-1-nederlaag in de heenwedstrijd tegen Lazio Rome door zullen gaan naar de kwartfinales in de terugwedstrijd in onze volledig bezette Allianz Arena met onze fans achter ons."

Tuchel sprak ook. “We hebben afgesproken dat we onze samenwerking na dit seizoen beëindigen. Tot die tijd blijven ik en mijn coachingsteam er uiteraard alles aan doen om maximaal succes te garanderen."

Xabi Alonso en Zinedine Zidane worden genoemd als kandidaat-opvolgers.

Goede beslissing?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

19
19
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

75
75
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

100
100
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

106
106
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

193
193
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

633
633
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

354
354
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws