Bayern München kondigt vertrek van Thomas Tuchel aan

164 stemmen
Bayern München kondigt vertrek van Thomas Tuchel aan

Het huwelijk tussen Bayern München en Thomas Tuchel is zo goed als voorbij. De Duitse topclub maakte zopas bekend dat de club en de trainer na het seizoen uit elkaar gaan. 

Tuchel doet het niet goed bij Bayern München. Ze liggen uit de Duitse beker nadat een derdeklasser te sterk bleek, in de titelstrijd staan ze al 8 punten achter op Bayer Leverkusen en in de Champions League moeten ze een 1-0-nederlaag tegen Lazio zien recht te zetten.

LEES OOK: Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Zwakke resultaten

Bovendien heeft Tuchel weer het probleem dat een deel van de spelersgroep hem beu is. De Duitse coach had eerder al dezelfde problemen bij Borussia Dortmund en Chelsea, waar hij het ook aan de stok kreeg met een deel van de spelersgroep.

Vandaag maakte Bayern bekend dat beide partijen in de zomer uit elkaar gaan. "FC Bayern München en hoofdcoach Thomas Tuchel hebben gezamenlijk besloten om de samenwerking, die oorspronkelijk zou aflopen op 30 juni 2025, op 30 juni 2024 te beëindigen. Dit is het resultaat van een gesprek tussen CEO Jan-Christian Dreesen en Thomas Tuchel", deelt de club mee. 

Zidane of Alonso?

Dreesen zei het volgende. “In een open, goed gesprek zijn we tot het besluit gekomen om in de zomer gezamenlijk onze samenwerking te beëindigen. Ons doel is om voor het seizoen 2024/25 een sportieve herschikking door te voeren met een nieuwe coach. Tot die tijd wordt ieder individu binnen de club nadrukkelijk uitgedaagd om het maximale uit de Champions League en de Bundesliga te halen. Ook houd ik het team expliciet verantwoordelijk. Vooral in de Champions League zijn we ervan overtuigd dat we na de 0-1-nederlaag in de heenwedstrijd tegen Lazio Rome door zullen gaan naar de kwartfinales in de terugwedstrijd in onze volledig bezette Allianz Arena met onze fans achter ons."

Tuchel sprak ook. “We hebben afgesproken dat we onze samenwerking na dit seizoen beëindigen. Tot die tijd blijven ik en mijn coachingsteam er uiteraard alles aan doen om maximaal succes te garanderen."

Xabi Alonso en Zinedine Zidane worden genoemd als kandidaat-opvolgers.

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK
168

Goede beslissing?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

224
224
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

81
81
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

115
115
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

172
172
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

102
102
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

158
158
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

56
56
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

321
321
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

113
113
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

674
674
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

73
73
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

274
274
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

298
298
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

594
594
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

479
479
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

811
811
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

249
249
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

172
172

Meer sportnieuws