Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

253 stemmen
Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

Manchester City pakte woensdag de drie punten tegen Brentford, maar daarvoor moest het wel diep gaan. Het kon pas 20 minuten voor tijd het verschil maken en er kwam het nodige geluk aan te pas bij de winning goal van Erling Haaland. Pep Guardiola kon zo opgelucht ademhalen.

De City-coach had verrassend genoeg allebei zijn Belgen op de bank gezet voor de midweekwedstrijd. Jérémy Doku moest na een uur alsnog mee het verschil komen maken omdat het dan nog altijd 0-0 stond, maar Kevin De Bruyne kwam zelfs helemaal niet in actie.

LEES OOK: Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

De Bruyne heeft weer last aan de hamstring

Dat is toch hoogst opmerkelijk, zeker gezien het wedstrijdverloop. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Guardiola op zijn persconferentie na de wedstrijd de nodige vragen kreeg over het feit dat hij zijn sterspeler aan de kant liet.

"Kevin speelde niet omdat hij wat last had in de buurt van de hamstring. Daarom wou ik met hem geen risico nemen", speelde de Spanjaard open kaart. Die verklaring deed wel de nodige alarmbellen afgaan.

Preventief aan de kant

Het was immers diezelfde hamstring die De Bruyne het voorbije jaar al serieus parten speelde. De blessure kostte hem de Champions League-finale en zorgde ervoor dat hij in augustus uiteindelijk onder het mes moest. De Rode Duivel zou uiteindelijk vijf maanden niet in actie komen.

De voorbije weken leek De Bruyne helemaal terug te zijn en afgelopen weekend speelde hij tegen Chelsea nog de volle 90 minuten. Maar nu kent hij dus een terugslag, al probeert Guardiola de boel te sussen.

"Het gaat oké met hem", verzekert hij immers. "Het was meer een kwestie van preventie. Hij voelde zich niet comfortabel en de dokters raadden me aan om geen risico te nemen." Het wordt nu wel afwachten hoe de situatie van De Bruyne de komende dagen evolueert. Zaterdag moet City alweer aan de bak tegen Bournemouth. 

Moeten we ons zorgen maken om De Bruyne?

Meest recent

Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

1
1
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

1
1
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

58
58
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

22
22
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

112
112
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

74
74
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

279
279
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

82
82
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

582
582
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

164
164
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

280
280
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

496
496
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

138
138
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

91
91
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

558
558
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

223
223
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

547
547
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

403
403
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

179
179
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

738
738
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

225
225
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

624
624
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

169
169
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

887
887
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

282
282

Meer sportnieuws