Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

door
Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

Manchester City pakte woensdag de drie punten tegen Brentford, maar daarvoor moest het wel diep gaan. Het kon pas 20 minuten voor tijd het verschil maken en er kwam het nodige geluk aan te pas bij de winning goal van Erling Haaland. Pep Guardiola kon zo opgelucht ademhalen.

De City-coach had verrassend genoeg allebei zijn Belgen op de bank gezet voor de midweekwedstrijd. Jérémy Doku moest na een uur alsnog mee het verschil komen maken omdat het dan nog altijd 0-0 stond, maar Kevin De Bruyne kwam zelfs helemaal niet in actie.

LEES OOK: De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

De Bruyne heeft weer last aan de hamstring

Dat is toch hoogst opmerkelijk, zeker gezien het wedstrijdverloop. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Guardiola op zijn persconferentie na de wedstrijd de nodige vragen kreeg over het feit dat hij zijn sterspeler aan de kant liet.

"Kevin speelde niet omdat hij wat last had in de buurt van de hamstring. Daarom wou ik met hem geen risico nemen", speelde de Spanjaard open kaart. Die verklaring deed wel de nodige alarmbellen afgaan.

Preventief aan de kant

Het was immers diezelfde hamstring die De Bruyne het voorbije jaar al serieus parten speelde. De blessure kostte hem de Champions League-finale en zorgde ervoor dat hij in augustus uiteindelijk onder het mes moest. De Rode Duivel zou uiteindelijk vijf maanden niet in actie komen.

De voorbije weken leek De Bruyne helemaal terug te zijn en afgelopen weekend speelde hij tegen Chelsea nog de volle 90 minuten. Maar nu kent hij dus een terugslag, al probeert Guardiola de boel te sussen.

"Het gaat oké met hem", verzekert hij immers. "Het was meer een kwestie van preventie. Hij voelde zich niet comfortabel en de dokters raadden me aan om geen risico te nemen." Het wordt nu wel afwachten hoe de situatie van De Bruyne de komende dagen evolueert. Zaterdag moet City alweer aan de bak tegen Bournemouth. 

Moeten we ons zorgen maken om De Bruyne?

Meest recent

Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

54
54
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

56
56
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

33
33
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

330
330
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

176
176
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

447
447
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

326
326
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

252
252
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

138
138
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

96
96
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

101
101
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

92
92
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

149
149
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

159
159
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

365
365
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

116
116
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

335
335
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

46
46
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

435
435
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

137
137
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

48
48

Meer sportnieuws