Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

door
Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

Manchester City pakte woensdag de drie punten tegen Brentford, maar daarvoor moest het wel diep gaan. Het kon pas 20 minuten voor tijd het verschil maken en er kwam het nodige geluk aan te pas bij de winning goal van Erling Haaland. Pep Guardiola kon zo opgelucht ademhalen.

De City-coach had verrassend genoeg allebei zijn Belgen op de bank gezet voor de midweekwedstrijd. Jérémy Doku moest na een uur alsnog mee het verschil komen maken omdat het dan nog altijd 0-0 stond, maar Kevin De Bruyne kwam zelfs helemaal niet in actie.

LEES OOK: Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

De Bruyne heeft weer last aan de hamstring

Dat is toch hoogst opmerkelijk, zeker gezien het wedstrijdverloop. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Guardiola op zijn persconferentie na de wedstrijd de nodige vragen kreeg over het feit dat hij zijn sterspeler aan de kant liet.

"Kevin speelde niet omdat hij wat last had in de buurt van de hamstring. Daarom wou ik met hem geen risico nemen", speelde de Spanjaard open kaart. Die verklaring deed wel de nodige alarmbellen afgaan.

Preventief aan de kant

Het was immers diezelfde hamstring die De Bruyne het voorbije jaar al serieus parten speelde. De blessure kostte hem de Champions League-finale en zorgde ervoor dat hij in augustus uiteindelijk onder het mes moest. De Rode Duivel zou uiteindelijk vijf maanden niet in actie komen.

De voorbije weken leek De Bruyne helemaal terug te zijn en afgelopen weekend speelde hij tegen Chelsea nog de volle 90 minuten. Maar nu kent hij dus een terugslag, al probeert Guardiola de boel te sussen.

"Het gaat oké met hem", verzekert hij immers. "Het was meer een kwestie van preventie. Hij voelde zich niet comfortabel en de dokters raadden me aan om geen risico te nemen." Het wordt nu wel afwachten hoe de situatie van De Bruyne de komende dagen evolueert. Zaterdag moet City alweer aan de bak tegen Bournemouth. 

Moeten we ons zorgen maken om De Bruyne?

Meest recent

Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

38
38
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

35
35
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

87
87
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

221
221
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

359
359
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

274
274
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

51
51
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

240
240
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

206
206
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

262
262
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

272
272
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

145
145
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

481
481
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

624
624
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

441
441
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

225
225
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

111
111
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

644
644
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

364
364
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

383
383
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

434
434
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

246
246
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

184
184
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

397
397
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

839
839

Meer sportnieuws