Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

door
Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

Manchester City pakte woensdag de drie punten tegen Brentford, maar daarvoor moest het wel diep gaan. Het kon pas 20 minuten voor tijd het verschil maken en er kwam het nodige geluk aan te pas bij de winning goal van Erling Haaland. Pep Guardiola kon zo opgelucht ademhalen.

De City-coach had verrassend genoeg allebei zijn Belgen op de bank gezet voor de midweekwedstrijd. Jérémy Doku moest na een uur alsnog mee het verschil komen maken omdat het dan nog altijd 0-0 stond, maar Kevin De Bruyne kwam zelfs helemaal niet in actie.

LEES OOK: Guardiola meldt enorme domper voor Doku

De Bruyne heeft weer last aan de hamstring

Dat is toch hoogst opmerkelijk, zeker gezien het wedstrijdverloop. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Guardiola op zijn persconferentie na de wedstrijd de nodige vragen kreeg over het feit dat hij zijn sterspeler aan de kant liet.

"Kevin speelde niet omdat hij wat last had in de buurt van de hamstring. Daarom wou ik met hem geen risico nemen", speelde de Spanjaard open kaart. Die verklaring deed wel de nodige alarmbellen afgaan.

Preventief aan de kant

Het was immers diezelfde hamstring die De Bruyne het voorbije jaar al serieus parten speelde. De blessure kostte hem de Champions League-finale en zorgde ervoor dat hij in augustus uiteindelijk onder het mes moest. De Rode Duivel zou uiteindelijk vijf maanden niet in actie komen.

De voorbije weken leek De Bruyne helemaal terug te zijn en afgelopen weekend speelde hij tegen Chelsea nog de volle 90 minuten. Maar nu kent hij dus een terugslag, al probeert Guardiola de boel te sussen.

"Het gaat oké met hem", verzekert hij immers. "Het was meer een kwestie van preventie. Hij voelde zich niet comfortabel en de dokters raadden me aan om geen risico te nemen." Het wordt nu wel afwachten hoe de situatie van De Bruyne de komende dagen evolueert. Zaterdag moet City alweer aan de bak tegen Bournemouth. 

Moeten we ons zorgen maken om De Bruyne?

Meest recent

'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

3
3
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

9
9
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

42
42
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

63
63
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

236
236
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

36
36
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

231
231
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

774
774
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

53
53
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

101
101
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

181
181
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

489
489
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

513
513
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

381
381
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

521
521
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

157
157
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

488
488
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

644
644
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

50
50
De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

121
121
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

184
184
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

40
40
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

216
216
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

275
275

Meer sportnieuws