Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

253 stemmen
Guardiola onthult waarom hij De Bruyne aan de kant liet

Manchester City pakte woensdag de drie punten tegen Brentford, maar daarvoor moest het wel diep gaan. Het kon pas 20 minuten voor tijd het verschil maken en er kwam het nodige geluk aan te pas bij de winning goal van Erling Haaland. Pep Guardiola kon zo opgelucht ademhalen.

De City-coach had verrassend genoeg allebei zijn Belgen op de bank gezet voor de midweekwedstrijd. Jérémy Doku moest na een uur alsnog mee het verschil komen maken omdat het dan nog altijd 0-0 stond, maar Kevin De Bruyne kwam zelfs helemaal niet in actie.

LEES OOK: "Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

De Bruyne heeft weer last aan de hamstring

Dat is toch hoogst opmerkelijk, zeker gezien het wedstrijdverloop. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Guardiola op zijn persconferentie na de wedstrijd de nodige vragen kreeg over het feit dat hij zijn sterspeler aan de kant liet.

"Kevin speelde niet omdat hij wat last had in de buurt van de hamstring. Daarom wou ik met hem geen risico nemen", speelde de Spanjaard open kaart. Die verklaring deed wel de nodige alarmbellen afgaan.

Preventief aan de kant

Het was immers diezelfde hamstring die De Bruyne het voorbije jaar al serieus parten speelde. De blessure kostte hem de Champions League-finale en zorgde ervoor dat hij in augustus uiteindelijk onder het mes moest. De Rode Duivel zou uiteindelijk vijf maanden niet in actie komen.

De voorbije weken leek De Bruyne helemaal terug te zijn en afgelopen weekend speelde hij tegen Chelsea nog de volle 90 minuten. Maar nu kent hij dus een terugslag, al probeert Guardiola de boel te sussen.

"Het gaat oké met hem", verzekert hij immers. "Het was meer een kwestie van preventie. Hij voelde zich niet comfortabel en de dokters raadden me aan om geen risico te nemen." Het wordt nu wel afwachten hoe de situatie van De Bruyne de komende dagen evolueert. Zaterdag moet City alweer aan de bak tegen Bournemouth. 

Moeten we ons zorgen maken om De Bruyne?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

31
31
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

35
35
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

228
228
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

231
231
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

274
274
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

127
127
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

577
577
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

180
180
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

499
499
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

727
727
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

242
242
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

773
773
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

526
526
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1271
1271
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

489
489
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

485
485

Meer sportnieuws