Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

116 stemmen
Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

Eind maart 2023 deed Sofian Kiyine de Belgische voetbalwereld serieus schrikken. De intussen 26-jarige middenvelder van OH Leuven raakte toen betrokken in een zwaar en spectaculair auto-ongeval, waarbij als geen wonder geen andere gewonden vielen dan Kiyine zelf.

Op donderdagavond 30 maart crashte Kiyine zijn Mercedes op hallucinante wijze in de sporthal van Flémalle. Hij vloog aan 138 kilometer per uur een rotonde op, waardoor zijn wagen meters in de lucht gekatapulteerd werd en zo dwars door de gevel van de sporthal vloog. Gelukkig waren er net op dat moment daar geen kinderen aan het sporten.

LEES OOK: 'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

Kiyine zorgde voor spectaculair ongeval

Achteraf bleek dat Kiyine ook maar liefst 1,72 promille alcohol in zijn bloed had. OHL zette de Marokkaan een tijdlang op non-actief, terwijl Kiyine zelf ook moest revalideren van verschillende breuken en een zware hielblessure. In de zomer werd hij toch weer in de armen gesloten nadat hij onder meer een alcoholslot liet installeren.

Dinsdag moest Kiyine wel nog voor de politierechtbank van Luik verschijnen. Daar bleef hij volhouden dat zijn ongeval niet het gevolg was van zijn overmatige snelheid en zijn alcoholgebruik, maar wel van een appelflauwte. De rechtbank leek echter weinig geloof te hechten aan die uitleg.

Kiyine riskeert forse straf

Het Nieuwsblad weet dat Kiyine een rijverbod van vier maanden en een geldboete van 2.400 euro riskeert. Zijn verdediging vroeg echter een straf met uitstel, onder meer omdat zijn zaak al uitgebreid in de pers kwam. Er zou een uitspraak gedaan worden op 19 maart.

Tot dan wordt het nagelbijten voor Kiyine, die op sportief vlak ook niet bepaald hoogdagen beleeft. De ex-speler van onder meer Lazio komt niet meer aan de bak bij OHL, waar zijn teller dit seizoen op acht wedstrijden staat. Sinds begin november kwam hij echter geen enkele keer meer in actie.

Moet hij zwaar gestraft worden?

Meest recent

Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

3
3
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

17
17
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

16
16
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

36
36
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

33
33
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

44
44
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

58
58
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

97
97
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

265
265
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

68
68
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

165
165
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

133
133
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

75
75
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

440
440
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

385
385
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

117
117
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

375
375
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

291
291
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

272
272
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

515
515
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

200
200
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

95
95
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

240
240
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

80
80

Meer sportnieuws