Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

116 stemmen
Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

Eind maart 2023 deed Sofian Kiyine de Belgische voetbalwereld serieus schrikken. De intussen 26-jarige middenvelder van OH Leuven raakte toen betrokken in een zwaar en spectaculair auto-ongeval, waarbij als geen wonder geen andere gewonden vielen dan Kiyine zelf.

Op donderdagavond 30 maart crashte Kiyine zijn Mercedes op hallucinante wijze in de sporthal van Flémalle. Hij vloog aan 138 kilometer per uur een rotonde op, waardoor zijn wagen meters in de lucht gekatapulteerd werd en zo dwars door de gevel van de sporthal vloog. Gelukkig waren er net op dat moment daar geen kinderen aan het sporten.

LEES OOK: 'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

Kiyine zorgde voor spectaculair ongeval

Achteraf bleek dat Kiyine ook maar liefst 1,72 promille alcohol in zijn bloed had. OHL zette de Marokkaan een tijdlang op non-actief, terwijl Kiyine zelf ook moest revalideren van verschillende breuken en een zware hielblessure. In de zomer werd hij toch weer in de armen gesloten nadat hij onder meer een alcoholslot liet installeren.

Dinsdag moest Kiyine wel nog voor de politierechtbank van Luik verschijnen. Daar bleef hij volhouden dat zijn ongeval niet het gevolg was van zijn overmatige snelheid en zijn alcoholgebruik, maar wel van een appelflauwte. De rechtbank leek echter weinig geloof te hechten aan die uitleg.

Kiyine riskeert forse straf

Het Nieuwsblad weet dat Kiyine een rijverbod van vier maanden en een geldboete van 2.400 euro riskeert. Zijn verdediging vroeg echter een straf met uitstel, onder meer omdat zijn zaak al uitgebreid in de pers kwam. Er zou een uitspraak gedaan worden op 19 maart.

Tot dan wordt het nagelbijten voor Kiyine, die op sportief vlak ook niet bepaald hoogdagen beleeft. De ex-speler van onder meer Lazio komt niet meer aan de bak bij OHL, waar zijn teller dit seizoen op acht wedstrijden staat. Sinds begin november kwam hij echter geen enkele keer meer in actie.

Moet hij zwaar gestraft worden?

Meest recent

'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

84
84
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

116
116
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

35
35
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

127
127
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

162
162
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

109
109
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

93
93
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

61
61
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

165
165
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

513
513
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

439
439
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

338
338
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

297
297
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

79
79
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

217
217
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

83
83
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

81
81
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

136
136
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

80
80
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

140
140
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

100
100
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

329
329
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

94
94
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

54
54
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

137
137

Meer sportnieuws