Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

116 stemmen
Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

Eind maart 2023 deed Sofian Kiyine de Belgische voetbalwereld serieus schrikken. De intussen 26-jarige middenvelder van OH Leuven raakte toen betrokken in een zwaar en spectaculair auto-ongeval, waarbij als geen wonder geen andere gewonden vielen dan Kiyine zelf.

Op donderdagavond 30 maart crashte Kiyine zijn Mercedes op hallucinante wijze in de sporthal van Flémalle. Hij vloog aan 138 kilometer per uur een rotonde op, waardoor zijn wagen meters in de lucht gekatapulteerd werd en zo dwars door de gevel van de sporthal vloog. Gelukkig waren er net op dat moment daar geen kinderen aan het sporten.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Kiyine zorgde voor spectaculair ongeval

Achteraf bleek dat Kiyine ook maar liefst 1,72 promille alcohol in zijn bloed had. OHL zette de Marokkaan een tijdlang op non-actief, terwijl Kiyine zelf ook moest revalideren van verschillende breuken en een zware hielblessure. In de zomer werd hij toch weer in de armen gesloten nadat hij onder meer een alcoholslot liet installeren.

Dinsdag moest Kiyine wel nog voor de politierechtbank van Luik verschijnen. Daar bleef hij volhouden dat zijn ongeval niet het gevolg was van zijn overmatige snelheid en zijn alcoholgebruik, maar wel van een appelflauwte. De rechtbank leek echter weinig geloof te hechten aan die uitleg.

Kiyine riskeert forse straf

Het Nieuwsblad weet dat Kiyine een rijverbod van vier maanden en een geldboete van 2.400 euro riskeert. Zijn verdediging vroeg echter een straf met uitstel, onder meer omdat zijn zaak al uitgebreid in de pers kwam. Er zou een uitspraak gedaan worden op 19 maart.

Tot dan wordt het nagelbijten voor Kiyine, die op sportief vlak ook niet bepaald hoogdagen beleeft. De ex-speler van onder meer Lazio komt niet meer aan de bak bij OHL, waar zijn teller dit seizoen op acht wedstrijden staat. Sinds begin november kwam hij echter geen enkele keer meer in actie.

Moet hij zwaar gestraft worden?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

25
25
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

32
32
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

200
200
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

116
116
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

218
218
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

267
267
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

566
566
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

177
177
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

490
490
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

721
721
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

762
762
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

524
524
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

374
374
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1258
1258
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

472
472
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws