Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

116 stemmen
Brokkenpiloot Kiyine moet forse straf vrezen

Eind maart 2023 deed Sofian Kiyine de Belgische voetbalwereld serieus schrikken. De intussen 26-jarige middenvelder van OH Leuven raakte toen betrokken in een zwaar en spectaculair auto-ongeval, waarbij als geen wonder geen andere gewonden vielen dan Kiyine zelf.

Op donderdagavond 30 maart crashte Kiyine zijn Mercedes op hallucinante wijze in de sporthal van Flémalle. Hij vloog aan 138 kilometer per uur een rotonde op, waardoor zijn wagen meters in de lucht gekatapulteerd werd en zo dwars door de gevel van de sporthal vloog. Gelukkig waren er net op dat moment daar geen kinderen aan het sporten.

LEES OOK: Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Kiyine zorgde voor spectaculair ongeval

Achteraf bleek dat Kiyine ook maar liefst 1,72 promille alcohol in zijn bloed had. OHL zette de Marokkaan een tijdlang op non-actief, terwijl Kiyine zelf ook moest revalideren van verschillende breuken en een zware hielblessure. In de zomer werd hij toch weer in de armen gesloten nadat hij onder meer een alcoholslot liet installeren.

Dinsdag moest Kiyine wel nog voor de politierechtbank van Luik verschijnen. Daar bleef hij volhouden dat zijn ongeval niet het gevolg was van zijn overmatige snelheid en zijn alcoholgebruik, maar wel van een appelflauwte. De rechtbank leek echter weinig geloof te hechten aan die uitleg.

Kiyine riskeert forse straf

Het Nieuwsblad weet dat Kiyine een rijverbod van vier maanden en een geldboete van 2.400 euro riskeert. Zijn verdediging vroeg echter een straf met uitstel, onder meer omdat zijn zaak al uitgebreid in de pers kwam. Er zou een uitspraak gedaan worden op 19 maart.

Tot dan wordt het nagelbijten voor Kiyine, die op sportief vlak ook niet bepaald hoogdagen beleeft. De ex-speler van onder meer Lazio komt niet meer aan de bak bij OHL, waar zijn teller dit seizoen op acht wedstrijden staat. Sinds begin november kwam hij echter geen enkele keer meer in actie.

Moet hij zwaar gestraft worden?

Meest recent

Courtois vs. Garcia: insider Rode Duivels doet boekje open

Wat als ... Thibaut Courtois toch gewoon was blijven staan tegen Spanje? Na het foutje van zijn ...

125
125
'Club laat miljoenen rollen: opvolger Tresoldi onderweg'

Club Brugge schakelt stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt. Vorige week werd met Cheveyo ...

125
125
'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

161
161
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

319
319
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

381
381
'Deal in stroomversnelling: Tielemans krijgt droomtransfer'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

101
101
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

346
346
'Club Brugge zet zich schrap: toptransfer Seys vlak na WK'

Nu hun wereldkampioenschap achter de rug is, kunnen de Rode Duivels eindelijk op adem komen na een ...

1133
1133
Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Bijna twee maanden nadat hij zijn laatste wedstrijd voor RSC Anderlecht speelde, heeft Thorgan ...

114
114
Ruimte voor topaanwinst: Genk kondigt vertrekker aan

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van KRC Genk. Midden in de zoektocht naar een nieuwe ...

156
156
Adedeji-Sternberg krijgt mokerslag na Club Brugge-akkoord

Noah Adedeji-Sternberg had zijn zinnen gezet op Club Brugge, maar die deal ligt plots een pak ...

1661
1661
'Mannaert velt verdict: Rode Duivels dumpen Garcia'

Zoals vooraf verwacht bleek de kwartfinale tegen Spanje het eindstation voor de Rode Duivels in de ...

653
653
Done deal: AA Gent stelt vijfde zomeraanwinst voor

Na een teleurstellend seizoen, waarin het op de valreep wel nog een Europees ticket uit de brand ...

278
278
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

1182
1182
'Genk houdt been stijf: recordtransfer van de baan?'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, waar niet alleen de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach stilaan ...

352
352
'Sommer eist slachtoffer: Club terug transfermarkt op'

Op zijn officiële aankondiging blijft het vooralsnog wachten, al lijkt het stilaan louter ...

1056
1056
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

563
563
Fans Rode Duivels spreken: Rudi Garcia krijgt dit rapport

De komende weken wordt er beslist over de toekomst van Rudi Garcia. De kans is groot dat hij de KBVB ...

321
321
Albert zéér duidelijk over toekomst van Garcia

Rudi Garcia is bijna twee jaar bondscoach en voorlopig was dat een succesverhaal. De resultaten zijn ...

256
256
'Union SG aast op verrassende Belgische transfer'

Union SG was heel actief op de transfermarkt, maar de Brusselaars zijn allerminst klaar met hun ...

165
165
Makelaar Trossard dropt plots transferbommetje

Leandro Trossard kende een zeer goed WK met de Rode Duivels. De Belgische aanvaller werd tijdens dat ...

244
244
Westerlo niet klaar: Charai voorspelt transfervuurwerk

KVC Westerlo kent een héél drukke mercato. De Kemphanen incasseerden bijna dertig ...

134
134
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

71
71
'Ajax baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Ajax is heel actief op de transfermarkt. Technisch directeur Jordi Cruijff heeft blijkbaar heel wat ...

329
329
Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat versterking bij als ze komend seizoen echt willen meedoen ...

787
787

Meer sportnieuws