Refaelov schat de kwalificatiekansen van AA Gent in

door
Refaelov schat de kwalificatiekansen van AA Gent in

Uitzonderlijk moet AA Gent woensdag om 18u al aan de bak in de Conference League in plaats van de gebruikelijke donderdagavond. Door de gevoelige situatie in Israël worden er immers geen risico's genomen voor de terugmatch tegen Maccabi Tel Aviv, waardoor er ook geen supporters welkom zijn.

Het zal dus in een lege KAA Gent Arena zijn dat beide teams straks op het strijdtoneel verschijnen. Maar desondanks zal het voor een aantal spelers bij de bezoekers een zeer speciale ervaring worden. Rami Gershon en Kenny Saief keren immers terug op het oude nest, terwijl ook Lior Refaelov voor het eerst naar België terugkeert.

LEES OOK: Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Refaelov schat kansen 50/50

De voormalige Gouden Schoen trok afgelopen zomer na twaalf jaar een streep onder zijn periode in ons land, nadat hij bij Club Brugge, Antwerp en Anderlecht furore maakte. Hij hoopt nu een oude rivaal stokken in de wielen te kunnen steken.

"De kansen zijn volgens mij 50-50 maar we hebben een klein voordeel en we zullen er alles aan doen om ons te plaatsen", schat Refaelov bij Het Nieuwsblad. Maccabi Haifa won de heenwedstrijd vorige week met 1-0 en heeft dus in principe genoeg aan een gelijkspel om zich te plaatsen voor de achtste finale van de Conference League.

Maccabi Haifa zit in topvorm

"We verkeren in topvorm en staan aan de leiding in Israël en we hopen ook een vervolg te breien aan onze Europese campagne. Anderzijds beseffen we ook wel dat AA Gent een heel sterke tegenstander is", vervolgt Refaelov nog. "Onze bonus is bovendien ook heel krap maar toch zien we ons als favoriet. Ik heb echter heel veel respect voor Hein Vanhaezebrouck en ik weet dat hij zijn groep enorm kan motiveren."

Vorige week kwam Refaelov nog als invaller tussen de lijnen halfweg de tweede helft. Op zijn 37ste is hij niet altijd titularis meer, maar desondanks is hij bezig aan een sterk seizoen bij Maccabi Haifa. Hij was al goed voor zeven goals en acht assists in 36 wedstrijden.

Zal AA Gent zijn nederlaag nog goed kunnen maken?

Meest recent

‘Deze vier Duivels krijgen ‘laatste kans’ voor WK’

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

11
11
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

31
31
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

196
196
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

46
46
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

82
82
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

92
92
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

96
96
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

51
51
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

466
466
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

72
72
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

202
202
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

120
120
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

475
475
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

198
198
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

114
114
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

290
290
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

180
180
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

318
318
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

586
586
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

271
271
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

136
136
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

379
379
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

189
189

Meer sportnieuws