'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

1930
'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

De transfer van Antonio Nusa naar Brentford FC ontspoorde door vermeende knie- en rugproblemen, waardoor de 18-jarige Noorse aanvaller zelf de stekker uit deze deal trok. Nu wordt hij onder druk gezet om zijn sportieve waarde te bewijzen op het veld, aangezien interesse van andere Engelse clubs is afgekoeld.

Club Brugge plaatst hem weer in de etalage, maar Nusa moet zijn potentieel omzetten in statistieken om zijn oorspronkelijke marktwaarde te behouden.

LEES OOK: 'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Transfersoap ontaardt in publiek proces over Nusa’s knie

In het slot van de wintermercato bereikten Brentford en Club Brugge een principeakkoord voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge recht gaf op 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop.

Het Laatste Nieuws berichtte dat alle handtekeningen waren gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Tijdens de medische tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

Hoewel Club Brugge zeker was dat dit geen beletsel vormde om de transfer te laten afspringen, iets wat bevestigd werd door een onafhankelijke Noorse arts, waren de omstandigheden niet meer ideaal om de deal af te ronden.

Wat begon als een veelbelovende transfer, ontaardde al snel in transfersoap en een publiek proces over Nusa's knie. Uiteindelijk besloot de 18-jarige aanvaller zelf om de stekker uit de deal te trekken.

Club Brugge voert de druk op: money time voor Antonio Nusa

Na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford FC, zat Antonio Nusa in zak en as en kreeg hij een zware mentale klap te verwerken. Dit resulteerde in zijn afwezigheid tijdens de eerste wedstrijden van 2024 tegen KV Kortrijk en Antwerp FC.

Na mentaal oplapwerk door Club Brugge en zijn entourage heeft Nusa echter de kracht gevonden om de knop om te draaien, en is hij inmiddels al tweemaal opgesteld in de basisopstelling.

Dit komt op een belangrijk moment, aangezien de druk weer wordt opgevoerd om Nusa in de komende maanden te verkopen.

Het Laatste Nieuws benadrukt dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler. “Het is in zijn belang en in dat van Club Brugge dat Nusa straks eindelijk de hoge verwachtingen inlost.”

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Het is zeker dat Nusa na het publieke proces tijdens de transfersoap met Brentford grondig zal worden onderzocht bij de volgende medische tests vooraleer een geïnteresseerde club weer geld wil neerleggen voor hem. Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Club Brugge plaatst Antonio Nusa weer in de etalage

De voorbije weken en maanden stonden de Engelse topclubs in de rij voor Antonio Nusa, Chelsea, Tottenham en Newcastle werden genoemd, maar de interesse van deze clubs is ondertussen flink bekoeld.

Desondanks blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een enorm bedrag, dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen voor Charles De Ketelaere overstijgt. Hierdoor komt de druk opnieuw te liggen op de schouders van de 18-jarige Noor.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

Al wordt het stilaan wel tijd dat hij zijn immense potentieel omzet in statistieken en goede wedstrijden. “De Noor dient in de etalage gezet. Het scenario waarbij hij nóg eens twintig matchen veelal als invaller fungeert, is er eentje waar Verhaeghe en co liever geen rekening mee houden”, aldus de krant.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen. Dat kan alleen maar door te spelen en statistieken te verzamelen. Al is het maar om die andere gecharmeerde Engelse topclubs warm te houden.”

Nusa speelt volgend seizoen in de Premier League

Meest recent

De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

37
37
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

166
166
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

57
57
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

23
23
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

44
44
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

104
104
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

172
172
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

33
33
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

110
110
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

261
261
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

175
175
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

216
216
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

161
161
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

109
109
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

156
156
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

67
67
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

323
323
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

442
442
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

65
65
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

115
115
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

275
275
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

131
131
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

214
214
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

388
388

Meer sportnieuws