'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

1930
'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

De transfer van Antonio Nusa naar Brentford FC ontspoorde door vermeende knie- en rugproblemen, waardoor de 18-jarige Noorse aanvaller zelf de stekker uit deze deal trok. Nu wordt hij onder druk gezet om zijn sportieve waarde te bewijzen op het veld, aangezien interesse van andere Engelse clubs is afgekoeld.

Club Brugge plaatst hem weer in de etalage, maar Nusa moet zijn potentieel omzetten in statistieken om zijn oorspronkelijke marktwaarde te behouden.

LEES OOK: Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Transfersoap ontaardt in publiek proces over Nusa’s knie

In het slot van de wintermercato bereikten Brentford en Club Brugge een principeakkoord voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge recht gaf op 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop.

Het Laatste Nieuws berichtte dat alle handtekeningen waren gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Tijdens de medische tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

Hoewel Club Brugge zeker was dat dit geen beletsel vormde om de transfer te laten afspringen, iets wat bevestigd werd door een onafhankelijke Noorse arts, waren de omstandigheden niet meer ideaal om de deal af te ronden.

Wat begon als een veelbelovende transfer, ontaardde al snel in transfersoap en een publiek proces over Nusa's knie. Uiteindelijk besloot de 18-jarige aanvaller zelf om de stekker uit de deal te trekken.

Club Brugge voert de druk op: money time voor Antonio Nusa

Na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford FC, zat Antonio Nusa in zak en as en kreeg hij een zware mentale klap te verwerken. Dit resulteerde in zijn afwezigheid tijdens de eerste wedstrijden van 2024 tegen KV Kortrijk en Antwerp FC.

Na mentaal oplapwerk door Club Brugge en zijn entourage heeft Nusa echter de kracht gevonden om de knop om te draaien, en is hij inmiddels al tweemaal opgesteld in de basisopstelling.

Dit komt op een belangrijk moment, aangezien de druk weer wordt opgevoerd om Nusa in de komende maanden te verkopen.

Het Laatste Nieuws benadrukt dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler. “Het is in zijn belang en in dat van Club Brugge dat Nusa straks eindelijk de hoge verwachtingen inlost.”

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Het is zeker dat Nusa na het publieke proces tijdens de transfersoap met Brentford grondig zal worden onderzocht bij de volgende medische tests vooraleer een geïnteresseerde club weer geld wil neerleggen voor hem. Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Club Brugge plaatst Antonio Nusa weer in de etalage

De voorbije weken en maanden stonden de Engelse topclubs in de rij voor Antonio Nusa, Chelsea, Tottenham en Newcastle werden genoemd, maar de interesse van deze clubs is ondertussen flink bekoeld.

Desondanks blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een enorm bedrag, dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen voor Charles De Ketelaere overstijgt. Hierdoor komt de druk opnieuw te liggen op de schouders van de 18-jarige Noor.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

Al wordt het stilaan wel tijd dat hij zijn immense potentieel omzet in statistieken en goede wedstrijden. “De Noor dient in de etalage gezet. Het scenario waarbij hij nóg eens twintig matchen veelal als invaller fungeert, is er eentje waar Verhaeghe en co liever geen rekening mee houden”, aldus de krant.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen. Dat kan alleen maar door te spelen en statistieken te verzamelen. Al is het maar om die andere gecharmeerde Engelse topclubs warm te houden.”

Nusa speelt volgend seizoen in de Premier League

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

51
51
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

39
39
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

64
64
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

53
53
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

65
65
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

157
157
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

77
77
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

385
385
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

33
33
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

57
57
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

417
417
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

138
138
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

66
66
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

58
58
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

53
53
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

128
128
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

50
50
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

108
108
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

195
195
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

157
157
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

41
41
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

75
75
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

63
63
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

155
155
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

102
102

Meer sportnieuws