'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

1930
'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

De transfer van Antonio Nusa naar Brentford FC ontspoorde door vermeende knie- en rugproblemen, waardoor de 18-jarige Noorse aanvaller zelf de stekker uit deze deal trok. Nu wordt hij onder druk gezet om zijn sportieve waarde te bewijzen op het veld, aangezien interesse van andere Engelse clubs is afgekoeld.

Club Brugge plaatst hem weer in de etalage, maar Nusa moet zijn potentieel omzetten in statistieken om zijn oorspronkelijke marktwaarde te behouden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

Transfersoap ontaardt in publiek proces over Nusa’s knie

In het slot van de wintermercato bereikten Brentford en Club Brugge een principeakkoord voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge recht gaf op 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop.

Het Laatste Nieuws berichtte dat alle handtekeningen waren gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Tijdens de medische tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

Hoewel Club Brugge zeker was dat dit geen beletsel vormde om de transfer te laten afspringen, iets wat bevestigd werd door een onafhankelijke Noorse arts, waren de omstandigheden niet meer ideaal om de deal af te ronden.

Wat begon als een veelbelovende transfer, ontaardde al snel in transfersoap en een publiek proces over Nusa's knie. Uiteindelijk besloot de 18-jarige aanvaller zelf om de stekker uit de deal te trekken.

Club Brugge voert de druk op: money time voor Antonio Nusa

Na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford FC, zat Antonio Nusa in zak en as en kreeg hij een zware mentale klap te verwerken. Dit resulteerde in zijn afwezigheid tijdens de eerste wedstrijden van 2024 tegen KV Kortrijk en Antwerp FC.

Na mentaal oplapwerk door Club Brugge en zijn entourage heeft Nusa echter de kracht gevonden om de knop om te draaien, en is hij inmiddels al tweemaal opgesteld in de basisopstelling.

Dit komt op een belangrijk moment, aangezien de druk weer wordt opgevoerd om Nusa in de komende maanden te verkopen.

Het Laatste Nieuws benadrukt dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler. “Het is in zijn belang en in dat van Club Brugge dat Nusa straks eindelijk de hoge verwachtingen inlost.”

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Het is zeker dat Nusa na het publieke proces tijdens de transfersoap met Brentford grondig zal worden onderzocht bij de volgende medische tests vooraleer een geïnteresseerde club weer geld wil neerleggen voor hem. Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Club Brugge plaatst Antonio Nusa weer in de etalage

De voorbije weken en maanden stonden de Engelse topclubs in de rij voor Antonio Nusa, Chelsea, Tottenham en Newcastle werden genoemd, maar de interesse van deze clubs is ondertussen flink bekoeld.

Desondanks blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een enorm bedrag, dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen voor Charles De Ketelaere overstijgt. Hierdoor komt de druk opnieuw te liggen op de schouders van de 18-jarige Noor.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

Al wordt het stilaan wel tijd dat hij zijn immense potentieel omzet in statistieken en goede wedstrijden. “De Noor dient in de etalage gezet. Het scenario waarbij hij nóg eens twintig matchen veelal als invaller fungeert, is er eentje waar Verhaeghe en co liever geen rekening mee houden”, aldus de krant.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen. Dat kan alleen maar door te spelen en statistieken te verzamelen. Al is het maar om die andere gecharmeerde Engelse topclubs warm te houden.”

Nusa speelt volgend seizoen in de Premier League

Meest recent

Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

6
6
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

51
51
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

80
80
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

62
62
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

38
38
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

79
79
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

69
69
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

80
80
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

98
98
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

117
117
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

225
225
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

170
170
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

44
44
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

120
120
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

272
272
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

40
40
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

607
607
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

162
162
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

111
111
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

69
69
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

323
323
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

118
118
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

103
103
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

81
81

Meer sportnieuws