'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

1930
'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

De transfer van Antonio Nusa naar Brentford FC ontspoorde door vermeende knie- en rugproblemen, waardoor de 18-jarige Noorse aanvaller zelf de stekker uit deze deal trok. Nu wordt hij onder druk gezet om zijn sportieve waarde te bewijzen op het veld, aangezien interesse van andere Engelse clubs is afgekoeld.

Club Brugge plaatst hem weer in de etalage, maar Nusa moet zijn potentieel omzetten in statistieken om zijn oorspronkelijke marktwaarde te behouden.

LEES OOK: Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Transfersoap ontaardt in publiek proces over Nusa’s knie

In het slot van de wintermercato bereikten Brentford en Club Brugge een principeakkoord voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge recht gaf op 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop.

Het Laatste Nieuws berichtte dat alle handtekeningen waren gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Tijdens de medische tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

Hoewel Club Brugge zeker was dat dit geen beletsel vormde om de transfer te laten afspringen, iets wat bevestigd werd door een onafhankelijke Noorse arts, waren de omstandigheden niet meer ideaal om de deal af te ronden.

Wat begon als een veelbelovende transfer, ontaardde al snel in transfersoap en een publiek proces over Nusa's knie. Uiteindelijk besloot de 18-jarige aanvaller zelf om de stekker uit de deal te trekken.

Club Brugge voert de druk op: money time voor Antonio Nusa

Na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford FC, zat Antonio Nusa in zak en as en kreeg hij een zware mentale klap te verwerken. Dit resulteerde in zijn afwezigheid tijdens de eerste wedstrijden van 2024 tegen KV Kortrijk en Antwerp FC.

Na mentaal oplapwerk door Club Brugge en zijn entourage heeft Nusa echter de kracht gevonden om de knop om te draaien, en is hij inmiddels al tweemaal opgesteld in de basisopstelling.

Dit komt op een belangrijk moment, aangezien de druk weer wordt opgevoerd om Nusa in de komende maanden te verkopen.

Het Laatste Nieuws benadrukt dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler. “Het is in zijn belang en in dat van Club Brugge dat Nusa straks eindelijk de hoge verwachtingen inlost.”

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Het is zeker dat Nusa na het publieke proces tijdens de transfersoap met Brentford grondig zal worden onderzocht bij de volgende medische tests vooraleer een geïnteresseerde club weer geld wil neerleggen voor hem. Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Club Brugge plaatst Antonio Nusa weer in de etalage

De voorbije weken en maanden stonden de Engelse topclubs in de rij voor Antonio Nusa, Chelsea, Tottenham en Newcastle werden genoemd, maar de interesse van deze clubs is ondertussen flink bekoeld.

Desondanks blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een enorm bedrag, dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen voor Charles De Ketelaere overstijgt. Hierdoor komt de druk opnieuw te liggen op de schouders van de 18-jarige Noor.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

Al wordt het stilaan wel tijd dat hij zijn immense potentieel omzet in statistieken en goede wedstrijden. “De Noor dient in de etalage gezet. Het scenario waarbij hij nóg eens twintig matchen veelal als invaller fungeert, is er eentje waar Verhaeghe en co liever geen rekening mee houden”, aldus de krant.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen. Dat kan alleen maar door te spelen en statistieken te verzamelen. Al is het maar om die andere gecharmeerde Engelse topclubs warm te houden.”

Nusa speelt volgend seizoen in de Premier League

Meest recent

Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

16
16
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

31
31
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

65
65
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

27
27
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

80
80
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

132
132
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

174
174
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

81
81
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

122
122
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

190
190
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

249
249
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

92
92
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

138
138
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

73
73
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

218
218
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

265
265
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

137
137
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

242
242
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

56
56
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

121
121
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

246
246
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

80
80
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

228
228
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

187
187

Meer sportnieuws