'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

1930
'Nusa moet opkrassen: Club Brugge zet hem te koop'

De transfer van Antonio Nusa naar Brentford FC ontspoorde door vermeende knie- en rugproblemen, waardoor de 18-jarige Noorse aanvaller zelf de stekker uit deze deal trok. Nu wordt hij onder druk gezet om zijn sportieve waarde te bewijzen op het veld, aangezien interesse van andere Engelse clubs is afgekoeld.

Club Brugge plaatst hem weer in de etalage, maar Nusa moet zijn potentieel omzetten in statistieken om zijn oorspronkelijke marktwaarde te behouden.

LEES OOK: Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Transfersoap ontaardt in publiek proces over Nusa’s knie

In het slot van de wintermercato bereikten Brentford en Club Brugge een principeakkoord voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge recht gaf op 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop.

Het Laatste Nieuws berichtte dat alle handtekeningen waren gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Tijdens de medische tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

Hoewel Club Brugge zeker was dat dit geen beletsel vormde om de transfer te laten afspringen, iets wat bevestigd werd door een onafhankelijke Noorse arts, waren de omstandigheden niet meer ideaal om de deal af te ronden.

Wat begon als een veelbelovende transfer, ontaardde al snel in transfersoap en een publiek proces over Nusa's knie. Uiteindelijk besloot de 18-jarige aanvaller zelf om de stekker uit de deal te trekken.

Club Brugge voert de druk op: money time voor Antonio Nusa

Na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford FC, zat Antonio Nusa in zak en as en kreeg hij een zware mentale klap te verwerken. Dit resulteerde in zijn afwezigheid tijdens de eerste wedstrijden van 2024 tegen KV Kortrijk en Antwerp FC.

Na mentaal oplapwerk door Club Brugge en zijn entourage heeft Nusa echter de kracht gevonden om de knop om te draaien, en is hij inmiddels al tweemaal opgesteld in de basisopstelling.

Dit komt op een belangrijk moment, aangezien de druk weer wordt opgevoerd om Nusa in de komende maanden te verkopen.

Het Laatste Nieuws benadrukt dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler. “Het is in zijn belang en in dat van Club Brugge dat Nusa straks eindelijk de hoge verwachtingen inlost.”

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Het is zeker dat Nusa na het publieke proces tijdens de transfersoap met Brentford grondig zal worden onderzocht bij de volgende medische tests vooraleer een geïnteresseerde club weer geld wil neerleggen voor hem. Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Club Brugge plaatst Antonio Nusa weer in de etalage

De voorbije weken en maanden stonden de Engelse topclubs in de rij voor Antonio Nusa, Chelsea, Tottenham en Newcastle werden genoemd, maar de interesse van deze clubs is ondertussen flink bekoeld.

Desondanks blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een enorm bedrag, dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen voor Charles De Ketelaere overstijgt. Hierdoor komt de druk opnieuw te liggen op de schouders van de 18-jarige Noor.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

Al wordt het stilaan wel tijd dat hij zijn immense potentieel omzet in statistieken en goede wedstrijden. “De Noor dient in de etalage gezet. Het scenario waarbij hij nóg eens twintig matchen veelal als invaller fungeert, is er eentje waar Verhaeghe en co liever geen rekening mee houden”, aldus de krant.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen. Dat kan alleen maar door te spelen en statistieken te verzamelen. Al is het maar om die andere gecharmeerde Engelse topclubs warm te houden.”

Nusa speelt volgend seizoen in de Premier League

Meest recent

Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

8
8
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

64
64
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

7
7
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

31
31
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

132
132
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

61
61
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

70
70
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

149
149
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

42
42
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

109
109
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

245
245
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

281
281
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

105
105
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

138
138
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

76
76
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

155
155
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

311
311
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

113
113
"Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Marc Coucke heeft scherp gereageerd op de berichtgeving van een populaire krant over zijn holding ...

74
74
Lukaku doodeerlijk: directe oorzaak Fenerbahçe-malaise

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

273
273
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

178
178
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

313
313
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

359
359
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

607
607

Meer sportnieuws