Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

746 stemmen
Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

Anderlecht heeft dit seizoen een heuse transformatie ondergaan. Vorig seizoen sloot Paars-Wit het seizoen nog af op de elfde plaats, het slechtste resultaat sinds mensenheugenis voor de club. Dit seizoen zijn ze echter helemaal terug en slagen ze als enige erin om de achterstand op leider Union speelbaar te houden.

Er staat dit seizoen dan ook een quasi volledig nieuw elftal bij Anderlecht, waar vooral in de zomer flink geïnvesteerd werd. CEO Sports Jesper Fredberg deed daarbij vooral een beroep op ervaren spelers die op revanche belust waren na een moeilijke periode bij hun vorige clubs.

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Dolberg herpakte zich bij Anderlecht

Eén van de meest in het oog springende aanwinsten in die categorie was Kasper Dolberg. De intussen 26-jarige Deen gold destijds bij Ajax nog als één van de grootste talenten van Europa, maar bleef na zijn vertrek uit Amsterdam hangen. Bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim kon hij de verwachtingen nooit waarmaken.

Anderlecht betaalde vorige zomer 5 miljoen euro om Dolberg uit zijn lijden in Nice te verlossen en in het Lotto Park heeft de spits zijn zelfvertrouwen teruggevonden. Ondanks een dip in december en januari zit hij intussen toch al aan twaalf goals in 25 competitiewedstrijden voor Anderlecht.

Nieuwe kans in La Liga op komst?

Dat bleek voldoende te zijn om zich in de kijker te spelen. Volgens transferwatcher Ekrem Konur kan Dolberg immers straks terugkeren naar La Liga, waar hij vorig seizoen al een rampzalige passage kende bij Sevilla. Hij kwam er op zes maanden tijd slechts acht keer in actie en scoorde niet.

Nu zouden Valencia en Girona er echter over nadenken om hem een nieuwe kans te geven in La Liga. Bij Valencia zal Dolberg misschien wel Roman Yaremchuk komen vervangen, want de club beschikt niet over een aankoopoptie voor de Club Brugge-huurling. Girona is dan weer dé sensatie van het seizoen in Spanje, wat ervoor zorgt dat spits Artem Dovbyk zeer gegeerd is.

Zal Dolberg volgend seizoen nog bij Anderlecht spelen?

Meest recent

‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

12
12
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

73
73
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

16
16
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

79
79
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

279
279
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

448
448
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

41
41
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

69
69
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

82
82
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

226
226
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

47
47
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

14
14
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

351
351
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

119
119
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

559
559
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

478
478
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

176
176
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

91
91
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

93
93
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

211
211
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

76
76
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

134
134
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

443
443

Meer sportnieuws