Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

746
Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

Anderlecht heeft dit seizoen een heuse transformatie ondergaan. Vorig seizoen sloot Paars-Wit het seizoen nog af op de elfde plaats, het slechtste resultaat sinds mensenheugenis voor de club. Dit seizoen zijn ze echter helemaal terug en slagen ze als enige erin om de achterstand op leider Union speelbaar te houden.

Er staat dit seizoen dan ook een quasi volledig nieuw elftal bij Anderlecht, waar vooral in de zomer flink geïnvesteerd werd. CEO Sports Jesper Fredberg deed daarbij vooral een beroep op ervaren spelers die op revanche belust waren na een moeilijke periode bij hun vorige clubs.

LEES OOK: Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

Dolberg herpakte zich bij Anderlecht

Eén van de meest in het oog springende aanwinsten in die categorie was Kasper Dolberg. De intussen 26-jarige Deen gold destijds bij Ajax nog als één van de grootste talenten van Europa, maar bleef na zijn vertrek uit Amsterdam hangen. Bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim kon hij de verwachtingen nooit waarmaken.

Anderlecht betaalde vorige zomer 5 miljoen euro om Dolberg uit zijn lijden in Nice te verlossen en in het Lotto Park heeft de spits zijn zelfvertrouwen teruggevonden. Ondanks een dip in december en januari zit hij intussen toch al aan twaalf goals in 25 competitiewedstrijden voor Anderlecht.

Nieuwe kans in La Liga op komst?

Dat bleek voldoende te zijn om zich in de kijker te spelen. Volgens transferwatcher Ekrem Konur kan Dolberg immers straks terugkeren naar La Liga, waar hij vorig seizoen al een rampzalige passage kende bij Sevilla. Hij kwam er op zes maanden tijd slechts acht keer in actie en scoorde niet.

Nu zouden Valencia en Girona er echter over nadenken om hem een nieuwe kans te geven in La Liga. Bij Valencia zal Dolberg misschien wel Roman Yaremchuk komen vervangen, want de club beschikt niet over een aankoopoptie voor de Club Brugge-huurling. Girona is dan weer dé sensatie van het seizoen in Spanje, wat ervoor zorgt dat spits Artem Dovbyk zeer gegeerd is.

Zal Dolberg volgend seizoen nog bij Anderlecht spelen?

Meest recent

‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

19
19
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

48
48
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

47
47
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

22
22
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

170
170
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

237
237
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

77
77
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

81
81
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

169
169
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

69
69
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

235
235
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

326
326
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

48
48
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

436
436
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

348
348
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

115
115
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

196
196
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

28
28
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

50
50
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

19
19

Meer sportnieuws