Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

746 stemmen
Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

Anderlecht heeft dit seizoen een heuse transformatie ondergaan. Vorig seizoen sloot Paars-Wit het seizoen nog af op de elfde plaats, het slechtste resultaat sinds mensenheugenis voor de club. Dit seizoen zijn ze echter helemaal terug en slagen ze als enige erin om de achterstand op leider Union speelbaar te houden.

Er staat dit seizoen dan ook een quasi volledig nieuw elftal bij Anderlecht, waar vooral in de zomer flink geïnvesteerd werd. CEO Sports Jesper Fredberg deed daarbij vooral een beroep op ervaren spelers die op revanche belust waren na een moeilijke periode bij hun vorige clubs.

LEES OOK: ‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Dolberg herpakte zich bij Anderlecht

Eén van de meest in het oog springende aanwinsten in die categorie was Kasper Dolberg. De intussen 26-jarige Deen gold destijds bij Ajax nog als één van de grootste talenten van Europa, maar bleef na zijn vertrek uit Amsterdam hangen. Bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim kon hij de verwachtingen nooit waarmaken.

Anderlecht betaalde vorige zomer 5 miljoen euro om Dolberg uit zijn lijden in Nice te verlossen en in het Lotto Park heeft de spits zijn zelfvertrouwen teruggevonden. Ondanks een dip in december en januari zit hij intussen toch al aan twaalf goals in 25 competitiewedstrijden voor Anderlecht.

Nieuwe kans in La Liga op komst?

Dat bleek voldoende te zijn om zich in de kijker te spelen. Volgens transferwatcher Ekrem Konur kan Dolberg immers straks terugkeren naar La Liga, waar hij vorig seizoen al een rampzalige passage kende bij Sevilla. Hij kwam er op zes maanden tijd slechts acht keer in actie en scoorde niet.

Nu zouden Valencia en Girona er echter over nadenken om hem een nieuwe kans te geven in La Liga. Bij Valencia zal Dolberg misschien wel Roman Yaremchuk komen vervangen, want de club beschikt niet over een aankoopoptie voor de Club Brugge-huurling. Girona is dan weer dé sensatie van het seizoen in Spanje, wat ervoor zorgt dat spits Artem Dovbyk zeer gegeerd is.

Zal Dolberg volgend seizoen nog bij Anderlecht spelen?

Meest recent

Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

15
15
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

180
180
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

42
42
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

65
65
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

48
48
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

43
43
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

173
173
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

20
20
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

70
70
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

52
52
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

155
155
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

146
146
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

34
34
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

57
57
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

362
362
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

185
185
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

55
55
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

253
253
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

162
162
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

152
152
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

98
98
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

459
459
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

355
355
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

139
139

Meer sportnieuws