Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

door
Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

Anderlecht heeft dit seizoen een heuse transformatie ondergaan. Vorig seizoen sloot Paars-Wit het seizoen nog af op de elfde plaats, het slechtste resultaat sinds mensenheugenis voor de club. Dit seizoen zijn ze echter helemaal terug en slagen ze als enige erin om de achterstand op leider Union speelbaar te houden.

Er staat dit seizoen dan ook een quasi volledig nieuw elftal bij Anderlecht, waar vooral in de zomer flink geïnvesteerd werd. CEO Sports Jesper Fredberg deed daarbij vooral een beroep op ervaren spelers die op revanche belust waren na een moeilijke periode bij hun vorige clubs.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Dolberg herpakte zich bij Anderlecht

Eén van de meest in het oog springende aanwinsten in die categorie was Kasper Dolberg. De intussen 26-jarige Deen gold destijds bij Ajax nog als één van de grootste talenten van Europa, maar bleef na zijn vertrek uit Amsterdam hangen. Bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim kon hij de verwachtingen nooit waarmaken.

Anderlecht betaalde vorige zomer 5 miljoen euro om Dolberg uit zijn lijden in Nice te verlossen en in het Lotto Park heeft de spits zijn zelfvertrouwen teruggevonden. Ondanks een dip in december en januari zit hij intussen toch al aan twaalf goals in 25 competitiewedstrijden voor Anderlecht.

Nieuwe kans in La Liga op komst?

Dat bleek voldoende te zijn om zich in de kijker te spelen. Volgens transferwatcher Ekrem Konur kan Dolberg immers straks terugkeren naar La Liga, waar hij vorig seizoen al een rampzalige passage kende bij Sevilla. Hij kwam er op zes maanden tijd slechts acht keer in actie en scoorde niet.

Nu zouden Valencia en Girona er echter over nadenken om hem een nieuwe kans te geven in La Liga. Bij Valencia zal Dolberg misschien wel Roman Yaremchuk komen vervangen, want de club beschikt niet over een aankoopoptie voor de Club Brugge-huurling. Girona is dan weer dé sensatie van het seizoen in Spanje, wat ervoor zorgt dat spits Artem Dovbyk zeer gegeerd is.

Zal Dolberg volgend seizoen nog bij Anderlecht spelen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

22
22
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

82
82
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

26
26
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

74
74
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

144
144
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

132
132
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

109
109
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

294
294
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

448
448
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

743
743
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

111
111
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

99
99
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

503
503
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

306
306
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

461
461
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

672
672
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

341
341
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws