Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

door
Anderlecht: 'Zomerse exit Dolberg'

Anderlecht heeft dit seizoen een heuse transformatie ondergaan. Vorig seizoen sloot Paars-Wit het seizoen nog af op de elfde plaats, het slechtste resultaat sinds mensenheugenis voor de club. Dit seizoen zijn ze echter helemaal terug en slagen ze als enige erin om de achterstand op leider Union speelbaar te houden.

Er staat dit seizoen dan ook een quasi volledig nieuw elftal bij Anderlecht, waar vooral in de zomer flink geïnvesteerd werd. CEO Sports Jesper Fredberg deed daarbij vooral een beroep op ervaren spelers die op revanche belust waren na een moeilijke periode bij hun vorige clubs.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Dolberg herpakte zich bij Anderlecht

Eén van de meest in het oog springende aanwinsten in die categorie was Kasper Dolberg. De intussen 26-jarige Deen gold destijds bij Ajax nog als één van de grootste talenten van Europa, maar bleef na zijn vertrek uit Amsterdam hangen. Bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim kon hij de verwachtingen nooit waarmaken.

Anderlecht betaalde vorige zomer 5 miljoen euro om Dolberg uit zijn lijden in Nice te verlossen en in het Lotto Park heeft de spits zijn zelfvertrouwen teruggevonden. Ondanks een dip in december en januari zit hij intussen toch al aan twaalf goals in 25 competitiewedstrijden voor Anderlecht.

Nieuwe kans in La Liga op komst?

Dat bleek voldoende te zijn om zich in de kijker te spelen. Volgens transferwatcher Ekrem Konur kan Dolberg immers straks terugkeren naar La Liga, waar hij vorig seizoen al een rampzalige passage kende bij Sevilla. Hij kwam er op zes maanden tijd slechts acht keer in actie en scoorde niet.

Nu zouden Valencia en Girona er echter over nadenken om hem een nieuwe kans te geven in La Liga. Bij Valencia zal Dolberg misschien wel Roman Yaremchuk komen vervangen, want de club beschikt niet over een aankoopoptie voor de Club Brugge-huurling. Girona is dan weer dé sensatie van het seizoen in Spanje, wat ervoor zorgt dat spits Artem Dovbyk zeer gegeerd is.

Zal Dolberg volgend seizoen nog bij Anderlecht spelen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

0
0
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

26
26
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

41
41
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

15
15
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

88
88
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

66
66
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

273
273
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

79
79
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

107
107
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

147
147
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

274
274
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

284
284
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

56
56
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

330
330
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

285
285
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

177
177
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

312
312
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

293
293
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

237
237
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

48
48
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

111
111
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

248
248
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

202
202
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

171
171

Meer sportnieuws