De Mil doet opvallende onthulling na zege tegen Standard

door
De Mil doet opvallende onthulling na zege tegen Standard

Westerlo heeft vrijdagavond een grote stap richting het behoud gezet. De Kemphanen deden immers een uitstekende zaak door met Standard een rechtstreekse concurrent te kloppen. De 2-1-zege zorgt ervoor dat ze naar de tiende plaats wippen en voorlopig vijf punten voorsprong hebben op de gevarenzone.

Nochtans had Westerlo het zeker niet onder de markt in de eerste helft. Het kwam met wat meeval op voorsprong vanop de stip, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker. In de tweede helft waren ze echter wel veel beter dan Standard en trokken ze op knappe wijze de overwinning over de streep.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

De Mil wou matchwinnaar wisselen

Rond het uur was het Griffin Yow die voor de winning goal zorgde. De Amerikaan deed dat bovendien op zeer knappe wijze. Hij haalde verschroeiend uit van net buiten de zestien en via de lat ging de bal tegen de netten. De VAR checkte nog even of er geen fout van Neustädter aan voorafgegaan was, maar de goal bleef staan.

Tot grote opluchting van Rik De Mil. "Ik ging Griffin Yow eigenlijk net wisselen", onthulde de trainer immers bij Sporza. "Maar soms moet je dat geluk hebben. Ik vond hem net iets minder in de match, maar het doelpunt gebeurt dan toch en dan moet je als coach even van plan wisselen. Maar met zo'n doelpunt doe je dat graag."

Westerlo is nog niet waar het moet zijn

De Mil kon zich dus in de handen wrijven. "Mooie avond dus, maar we zijn nog niet waar we moeten zijn. Dit was niet bepalend, we moeten rustig blijven maar wel heel blij zijn vanavond", hield hij de voeten wel op de grond.

Westerlo moet de komende vier wedstrijden het behoud immers nog helemaal veilig zien te stellen. Ze nemen het de komende weken nog op tegen STVV, Charleroi, KV Mechelen en KRC Genk.

Zal Westerlo nog in de problemen komen?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

147
147
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

32
32
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

174
174
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

94
94
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

62
62
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

396
396
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

113
113
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

273
273
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

170
170
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

712
712
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

413
413
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

403
403
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

329
329
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

442
442
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

767
767
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

165
165
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

346
346
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

398
398
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

536
536
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

714
714

Meer sportnieuws