De Mil doet opvallende onthulling na zege tegen Standard

door
De Mil doet opvallende onthulling na zege tegen Standard

Westerlo heeft vrijdagavond een grote stap richting het behoud gezet. De Kemphanen deden immers een uitstekende zaak door met Standard een rechtstreekse concurrent te kloppen. De 2-1-zege zorgt ervoor dat ze naar de tiende plaats wippen en voorlopig vijf punten voorsprong hebben op de gevarenzone.

Nochtans had Westerlo het zeker niet onder de markt in de eerste helft. Het kwam met wat meeval op voorsprong vanop de stip, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker. In de tweede helft waren ze echter wel veel beter dan Standard en trokken ze op knappe wijze de overwinning over de streep.

LEES OOK: ‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

De Mil wou matchwinnaar wisselen

Rond het uur was het Griffin Yow die voor de winning goal zorgde. De Amerikaan deed dat bovendien op zeer knappe wijze. Hij haalde verschroeiend uit van net buiten de zestien en via de lat ging de bal tegen de netten. De VAR checkte nog even of er geen fout van Neustädter aan voorafgegaan was, maar de goal bleef staan.

Tot grote opluchting van Rik De Mil. "Ik ging Griffin Yow eigenlijk net wisselen", onthulde de trainer immers bij Sporza. "Maar soms moet je dat geluk hebben. Ik vond hem net iets minder in de match, maar het doelpunt gebeurt dan toch en dan moet je als coach even van plan wisselen. Maar met zo'n doelpunt doe je dat graag."

Westerlo is nog niet waar het moet zijn

De Mil kon zich dus in de handen wrijven. "Mooie avond dus, maar we zijn nog niet waar we moeten zijn. Dit was niet bepalend, we moeten rustig blijven maar wel heel blij zijn vanavond", hield hij de voeten wel op de grond.

Westerlo moet de komende vier wedstrijden het behoud immers nog helemaal veilig zien te stellen. Ze nemen het de komende weken nog op tegen STVV, Charleroi, KV Mechelen en KRC Genk.

Zal Westerlo nog in de problemen komen?

Meest recent

'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

9
9
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

32
32
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

86
86
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

29
29
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

125
125
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

39
39
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

115
115
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

147
147
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

405
405
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

651
651
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

168
168
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

311
311
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

58
58
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

647
647
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

138
138
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

174
174
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

1033
1033
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

336
336
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

353
353
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

242
242
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

534
534
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

659
659
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

264
264
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

141
141
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

209
209

Meer sportnieuws