De Mil doet opvallende onthulling na zege tegen Standard

963
De Mil doet opvallende onthulling na zege tegen Standard

Westerlo heeft vrijdagavond een grote stap richting het behoud gezet. De Kemphanen deden immers een uitstekende zaak door met Standard een rechtstreekse concurrent te kloppen. De 2-1-zege zorgt ervoor dat ze naar de tiende plaats wippen en voorlopig vijf punten voorsprong hebben op de gevarenzone.

Nochtans had Westerlo het zeker niet onder de markt in de eerste helft. Het kwam met wat meeval op voorsprong vanop de stip, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker. In de tweede helft waren ze echter wel veel beter dan Standard en trokken ze op knappe wijze de overwinning over de streep.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De Mil wou matchwinnaar wisselen

Rond het uur was het Griffin Yow die voor de winning goal zorgde. De Amerikaan deed dat bovendien op zeer knappe wijze. Hij haalde verschroeiend uit van net buiten de zestien en via de lat ging de bal tegen de netten. De VAR checkte nog even of er geen fout van Neustädter aan voorafgegaan was, maar de goal bleef staan.

Tot grote opluchting van Rik De Mil. "Ik ging Griffin Yow eigenlijk net wisselen", onthulde de trainer immers bij Sporza. "Maar soms moet je dat geluk hebben. Ik vond hem net iets minder in de match, maar het doelpunt gebeurt dan toch en dan moet je als coach even van plan wisselen. Maar met zo'n doelpunt doe je dat graag."

Westerlo is nog niet waar het moet zijn

De Mil kon zich dus in de handen wrijven. "Mooie avond dus, maar we zijn nog niet waar we moeten zijn. Dit was niet bepalend, we moeten rustig blijven maar wel heel blij zijn vanavond", hield hij de voeten wel op de grond.

Westerlo moet de komende vier wedstrijden het behoud immers nog helemaal veilig zien te stellen. Ze nemen het de komende weken nog op tegen STVV, Charleroi, KV Mechelen en KRC Genk.

Zal Westerlo nog in de problemen komen?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

11
11
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

10
10
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

81
81
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

109
109
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

48
48
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

97
97
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

68
68
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

54
54
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

108
108
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

254
254
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

171
171
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

119
119
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

427
427
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

282
282
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

113
113
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

363
363
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

251
251

Meer sportnieuws