Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

door
Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

Alexis Flips was pas in de zomer neergestreken bij Anderlecht, maar hij kon zich niet doorzetten. Hij stond na zijn komst in september nog vier keer op rij in de basis, maar verdween daarna snel uit beeld en verzamelde amper één basisplaats meer in de Jupiler Pro League. Een uitleenbeurt aan Ankaragücü moet een tijdelijke uitweg bieden.

LEES OOK: Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

Anderlecht rekende op Flips

In La Dernière Heure vertelt de Fransman dat hij onderhandelde met verschillende clubs en dat hij nauw overlegde met CEO Sports Jesper Fredberg. "Hij zei me dat hij op me rekende voor de tweede helft van het seizoen. Ik geloofde dat en dus hebben we de gesprekken met andere clubs stopgezet ", aldus Flips.

In de drie wedstrijden na dat gesprek speelde Flips echter geen minuut en dus drukte hij alsnog een verhuur door. "Turkije was nog de enige optie om speelminuten te vinden. Ik was bereid om bij Anderlecht te blijven, maar niet om elke match op de bank te blijven zitten. Ik heb het mentaal nodig om te spelen en me op het veld te amuseren", legt hij uit.

Flips: "Eeste zes maanden bij Anderlecht waren mislukking"

En zo vertrok de offensieve middenvelder nog naar Ankaragücü, zonder aankoopoptie. "Daar werd over gesproken, maar ik heb zelf gevraagd om die niet op te nemen", onthult Flips. "Ik heb nog een langdurig contract bij Anderlecht en ik wil niet vertrekken door een achterpoortje. Ik wil in juni terugkeren voor de start van de voorbereiding en er alles aan doen om te slagen bij RSCA."

Aan Het Nieuwsblad geeft Flips toe dat zijn eerste zes maanden bij Anderlecht een mislukking waren en dat hij beslissender had moeten zijn met meer goals en meer assists. Anderzijds kwam Anderlecht zijn beloften en verwachtingen naar Flips ook niet helemaal toe.

Anderlecht speelde het niet eerlijk met Flips

Flips zegt dat hij het niet verdiende om vaak slechts invalbeurtjes van een vijftal minuten te krijgen en dat hij vaak op links werd uitgespeeld, niet zijn beste positie. “Ik ben niet de snelste: dat weet ik, dat weet Anderlecht. En toch vroegen ze mij toch om op links vaak in de rug van de defensie te sprinten. Meer dan de bal op te eisen en met passes de defensie te destabiliseren. Dat was niet in mijn voordeel.”

Zelfs toen Thorgan Hazard en Francis Amuzu lange tijd geblesseerd raakten, moest Flips aan de zijlijn bijven toekijken. Dat hij op de tribune moest plaatsnemen, raakte hem zeer diep. “Ja, ik heb daar met Brian Riemer over gesproken. De coach legde me uit dat hij een lijst had gemaakt met alle eigenschappen van spelers die hij in die match nodig achtte en met mijn kenmerken zat ik niet bij de zeven bankzitters.”

Flips zal nog slagen bij Anderlecht

Meest recent

'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

2
2
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

42
42
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

22
22
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

39
39
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

39
39
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

276
276
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

20
20
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

47
47
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

160
160
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

165
165
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

54
54
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

61
61
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

217
217
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

188
188
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

66
66
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

278
278
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

463
463
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

202
202
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

168
168
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

558
558
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

116
116
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

406
406
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

121
121
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

48
48
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

131
131

Meer sportnieuws