Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

206
Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

Alexis Flips was pas in de zomer neergestreken bij Anderlecht, maar hij kon zich niet doorzetten. Hij stond na zijn komst in september nog vier keer op rij in de basis, maar verdween daarna snel uit beeld en verzamelde amper één basisplaats meer in de Jupiler Pro League. Een uitleenbeurt aan Ankaragücü moet een tijdelijke uitweg bieden.

LEES OOK: 'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Anderlecht rekende op Flips

In La Dernière Heure vertelt de Fransman dat hij onderhandelde met verschillende clubs en dat hij nauw overlegde met CEO Sports Jesper Fredberg. "Hij zei me dat hij op me rekende voor de tweede helft van het seizoen. Ik geloofde dat en dus hebben we de gesprekken met andere clubs stopgezet ", aldus Flips.

In de drie wedstrijden na dat gesprek speelde Flips echter geen minuut en dus drukte hij alsnog een verhuur door. "Turkije was nog de enige optie om speelminuten te vinden. Ik was bereid om bij Anderlecht te blijven, maar niet om elke match op de bank te blijven zitten. Ik heb het mentaal nodig om te spelen en me op het veld te amuseren", legt hij uit.

Flips: "Eeste zes maanden bij Anderlecht waren mislukking"

En zo vertrok de offensieve middenvelder nog naar Ankaragücü, zonder aankoopoptie. "Daar werd over gesproken, maar ik heb zelf gevraagd om die niet op te nemen", onthult Flips. "Ik heb nog een langdurig contract bij Anderlecht en ik wil niet vertrekken door een achterpoortje. Ik wil in juni terugkeren voor de start van de voorbereiding en er alles aan doen om te slagen bij RSCA."

Aan Het Nieuwsblad geeft Flips toe dat zijn eerste zes maanden bij Anderlecht een mislukking waren en dat hij beslissender had moeten zijn met meer goals en meer assists. Anderzijds kwam Anderlecht zijn beloften en verwachtingen naar Flips ook niet helemaal toe.

Anderlecht speelde het niet eerlijk met Flips

Flips zegt dat hij het niet verdiende om vaak slechts invalbeurtjes van een vijftal minuten te krijgen en dat hij vaak op links werd uitgespeeld, niet zijn beste positie. “Ik ben niet de snelste: dat weet ik, dat weet Anderlecht. En toch vroegen ze mij toch om op links vaak in de rug van de defensie te sprinten. Meer dan de bal op te eisen en met passes de defensie te destabiliseren. Dat was niet in mijn voordeel.”

Zelfs toen Thorgan Hazard en Francis Amuzu lange tijd geblesseerd raakten, moest Flips aan de zijlijn bijven toekijken. Dat hij op de tribune moest plaatsnemen, raakte hem zeer diep. “Ja, ik heb daar met Brian Riemer over gesproken. De coach legde me uit dat hij een lijst had gemaakt met alle eigenschappen van spelers die hij in die match nodig achtte en met mijn kenmerken zat ik niet bij de zeven bankzitters.”

Flips zal nog slagen bij Anderlecht

Meest recent

Ruben Van Gucht zit met pikant probleem: "Hij is te groot"

Ruben Van Gucht raast door het medialandschap met opdrachten bij de drie grootste Vlaamse zenders: ...

4
4
LOTING UCL: Club Brugge maakt borst nat voor pittig programma

In het Grimaldi Forum te Monaco werd donderdagavond geloot voor de samenstelling van de League Phase ...

94
94
Tielemans zorgt voor stijgende verbazing: ex-ploegmaat getuigt

Na zijn tegenvallende Premier League-debuut bij Manchester United kreeg Youri Tielemans de nodige ...

15
15
Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Na de onwaarschijnlijke instorting op het veld van Antwerp FC toonde Jess Thorup zich een gebroken ...

233
233
Antwerp rondt langverwachte transfer eindelijk af

Royal Antwerp FC is volop bezig met het samenstellen van de selectie. Sportief directeur Marc ...

66
66
'Lille weert Fernandez-Pardo, transfer voor Ramazani'

Largie Ramazani lijkt op weg naar de uitgang bij Leeds United, maar het is nog onduidelijk waar de ...

53
53
Bruno looft aanwinst: "Nu elke match laten zien"

Lukas Ambros heeft zich snel aangepast bij Anderlecht. De middenvelder maakt indruk op zijn ...

213
213
'Zéér plotse transferwending bij Standard'

Een opvallende wending bij Standard. De transfer van Dennis Ayensa naar Gençlerbirligi leek ...

168
168
Antwerp maakt vertrek aanvaller wereldkundig

Royal Antwerp FC  heeft zopas een uitgaande transfer afgerond. De Great Old heeft afscheid ...

70
70
'Bod op El Ouahdi, KRC Genk plant extra aanwinst'

Racing Genk is nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers hebben beslist om opnieuw de markt ...

290
290
Baro verklapt: "Bij een topbod vertrekt hij"

Bij AA Gent gaat er nog wat gebeuren op de transfermarkt. De Buffalo’s gaan wellicht nog een ...

324
324
RC Genk ziet speler indruk maken: "Iedereen wil zo'n speler"

Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse aanvaller maakt indruk met ...

142
142
'Anderlecht zet zinnen op ex-speler van Real Madrid'

RSC Anderlecht is allerminst klaar op de transfermarkt. Er komen nog zeker twee spelers bij. Volgens ...

399
399
Zulte Waregem verrast en haalt Belgisch talent binnen

Zulte Waregem is knap aan het seizoen begonnen en prijkt met een zeven op negen voorlopig zelfs op ...

130
130
'Genk heeft keuze gemaakt voor laatste aanwinst'

KRC Genk wil voor het einde van de zomermercato nog minstens één transferslag slaan. ...

247
247
'Nieuwe wending: transfer Fofana onafwendbaar'

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

103
103
Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Met het einde van de zomermercato stilaan in zicht, zijn heel wat Belgische clubs nog druk in de ...

31
31
'Club Brugge strikt Mike: details van deal bekend'

Bij Club Brugge lijken ze klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk. Donderdag wisten ze ook ...

312
312
'Genk schrikt: 'nieuwe Doku' trekt naar Europese topclub'

Bij KRC Genk rekenen ze nog steeds hard op hun jeugdopleiding om het eerste elftal te versterken, ...

208
208
'Overmars verbaast en bezorgt Antwerp Barça-talent'

Bij Antwerp zijn ze het seizoen verrassend sterk begonnen met een zeven op negen, maar desondanks ...

357
357
'Genk zoekt een zes: tweede target bekend'

Na een wisselvallig seizoensbegin met een vier op negen en tal van tegendoelpunten, wil KRC Genk in ...

171
171
'Union in blijde verwachting: ex-speler Club op komst'

Bij Union is het al een drukke transferzomer geweest. De vice-kampioen was er zeer snel bij voor ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft straffe aanwinst beet, Anderlecht in actie'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

427
427
Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

32
32
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

109
109

Meer sportnieuws