Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

door
Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

Alexis Flips was pas in de zomer neergestreken bij Anderlecht, maar hij kon zich niet doorzetten. Hij stond na zijn komst in september nog vier keer op rij in de basis, maar verdween daarna snel uit beeld en verzamelde amper één basisplaats meer in de Jupiler Pro League. Een uitleenbeurt aan Ankaragücü moet een tijdelijke uitweg bieden.

LEES OOK: 'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Anderlecht rekende op Flips

In La Dernière Heure vertelt de Fransman dat hij onderhandelde met verschillende clubs en dat hij nauw overlegde met CEO Sports Jesper Fredberg. "Hij zei me dat hij op me rekende voor de tweede helft van het seizoen. Ik geloofde dat en dus hebben we de gesprekken met andere clubs stopgezet ", aldus Flips.

In de drie wedstrijden na dat gesprek speelde Flips echter geen minuut en dus drukte hij alsnog een verhuur door. "Turkije was nog de enige optie om speelminuten te vinden. Ik was bereid om bij Anderlecht te blijven, maar niet om elke match op de bank te blijven zitten. Ik heb het mentaal nodig om te spelen en me op het veld te amuseren", legt hij uit.

Flips: "Eeste zes maanden bij Anderlecht waren mislukking"

En zo vertrok de offensieve middenvelder nog naar Ankaragücü, zonder aankoopoptie. "Daar werd over gesproken, maar ik heb zelf gevraagd om die niet op te nemen", onthult Flips. "Ik heb nog een langdurig contract bij Anderlecht en ik wil niet vertrekken door een achterpoortje. Ik wil in juni terugkeren voor de start van de voorbereiding en er alles aan doen om te slagen bij RSCA."

Aan Het Nieuwsblad geeft Flips toe dat zijn eerste zes maanden bij Anderlecht een mislukking waren en dat hij beslissender had moeten zijn met meer goals en meer assists. Anderzijds kwam Anderlecht zijn beloften en verwachtingen naar Flips ook niet helemaal toe.

Anderlecht speelde het niet eerlijk met Flips

Flips zegt dat hij het niet verdiende om vaak slechts invalbeurtjes van een vijftal minuten te krijgen en dat hij vaak op links werd uitgespeeld, niet zijn beste positie. “Ik ben niet de snelste: dat weet ik, dat weet Anderlecht. En toch vroegen ze mij toch om op links vaak in de rug van de defensie te sprinten. Meer dan de bal op te eisen en met passes de defensie te destabiliseren. Dat was niet in mijn voordeel.”

Zelfs toen Thorgan Hazard en Francis Amuzu lange tijd geblesseerd raakten, moest Flips aan de zijlijn bijven toekijken. Dat hij op de tribune moest plaatsnemen, raakte hem zeer diep. “Ja, ik heb daar met Brian Riemer over gesproken. De coach legde me uit dat hij een lijst had gemaakt met alle eigenschappen van spelers die hij in die match nodig achtte en met mijn kenmerken zat ik niet bij de zeven bankzitters.”

Flips zal nog slagen bij Anderlecht

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

10
10
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

4
4
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

35
35
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

18
18
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

105
105
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

129
129
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

143
143
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

54
54
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

221
221
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

128
128
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

235
235
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

237
237
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

193
193
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

303
303
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

259
259
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

71
71
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

330
330
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

282
282
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

201
201
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

264
264
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

145
145
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

517
517
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

160
160
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

100
100
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

196
196

Meer sportnieuws