Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

door
Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

Alexis Flips was pas in de zomer neergestreken bij Anderlecht, maar hij kon zich niet doorzetten. Hij stond na zijn komst in september nog vier keer op rij in de basis, maar verdween daarna snel uit beeld en verzamelde amper één basisplaats meer in de Jupiler Pro League. Een uitleenbeurt aan Ankaragücü moet een tijdelijke uitweg bieden.

LEES OOK: 'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

Anderlecht rekende op Flips

In La Dernière Heure vertelt de Fransman dat hij onderhandelde met verschillende clubs en dat hij nauw overlegde met CEO Sports Jesper Fredberg. "Hij zei me dat hij op me rekende voor de tweede helft van het seizoen. Ik geloofde dat en dus hebben we de gesprekken met andere clubs stopgezet ", aldus Flips.

In de drie wedstrijden na dat gesprek speelde Flips echter geen minuut en dus drukte hij alsnog een verhuur door. "Turkije was nog de enige optie om speelminuten te vinden. Ik was bereid om bij Anderlecht te blijven, maar niet om elke match op de bank te blijven zitten. Ik heb het mentaal nodig om te spelen en me op het veld te amuseren", legt hij uit.

Flips: "Eeste zes maanden bij Anderlecht waren mislukking"

En zo vertrok de offensieve middenvelder nog naar Ankaragücü, zonder aankoopoptie. "Daar werd over gesproken, maar ik heb zelf gevraagd om die niet op te nemen", onthult Flips. "Ik heb nog een langdurig contract bij Anderlecht en ik wil niet vertrekken door een achterpoortje. Ik wil in juni terugkeren voor de start van de voorbereiding en er alles aan doen om te slagen bij RSCA."

Aan Het Nieuwsblad geeft Flips toe dat zijn eerste zes maanden bij Anderlecht een mislukking waren en dat hij beslissender had moeten zijn met meer goals en meer assists. Anderzijds kwam Anderlecht zijn beloften en verwachtingen naar Flips ook niet helemaal toe.

Anderlecht speelde het niet eerlijk met Flips

Flips zegt dat hij het niet verdiende om vaak slechts invalbeurtjes van een vijftal minuten te krijgen en dat hij vaak op links werd uitgespeeld, niet zijn beste positie. “Ik ben niet de snelste: dat weet ik, dat weet Anderlecht. En toch vroegen ze mij toch om op links vaak in de rug van de defensie te sprinten. Meer dan de bal op te eisen en met passes de defensie te destabiliseren. Dat was niet in mijn voordeel.”

Zelfs toen Thorgan Hazard en Francis Amuzu lange tijd geblesseerd raakten, moest Flips aan de zijlijn bijven toekijken. Dat hij op de tribune moest plaatsnemen, raakte hem zeer diep. “Ja, ik heb daar met Brian Riemer over gesproken. De coach legde me uit dat hij een lijst had gemaakt met alle eigenschappen van spelers die hij in die match nodig achtte en met mijn kenmerken zat ik niet bij de zeven bankzitters.”

Flips zal nog slagen bij Anderlecht

Meest recent

'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

66
66
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

41
41
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

63
63
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

434
434
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

111
111
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

106
106
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

198
198
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

279
279
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

314
314
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

144
144
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

700
700
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

430
430
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

130
130
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

311
311
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

56
56
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

69
69
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

422
422
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

87
87
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

506
506
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

272
272
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

461
461
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

385
385
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

348
348
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1540
1540
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

457
457

Meer sportnieuws