Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

door
Flips is volledig uit het veld geslagen door Riemer

Alexis Flips was pas in de zomer neergestreken bij Anderlecht, maar hij kon zich niet doorzetten. Hij stond na zijn komst in september nog vier keer op rij in de basis, maar verdween daarna snel uit beeld en verzamelde amper één basisplaats meer in de Jupiler Pro League. Een uitleenbeurt aan Ankaragücü moet een tijdelijke uitweg bieden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

Anderlecht rekende op Flips

In La Dernière Heure vertelt de Fransman dat hij onderhandelde met verschillende clubs en dat hij nauw overlegde met CEO Sports Jesper Fredberg. "Hij zei me dat hij op me rekende voor de tweede helft van het seizoen. Ik geloofde dat en dus hebben we de gesprekken met andere clubs stopgezet ", aldus Flips.

In de drie wedstrijden na dat gesprek speelde Flips echter geen minuut en dus drukte hij alsnog een verhuur door. "Turkije was nog de enige optie om speelminuten te vinden. Ik was bereid om bij Anderlecht te blijven, maar niet om elke match op de bank te blijven zitten. Ik heb het mentaal nodig om te spelen en me op het veld te amuseren", legt hij uit.

Flips: "Eeste zes maanden bij Anderlecht waren mislukking"

En zo vertrok de offensieve middenvelder nog naar Ankaragücü, zonder aankoopoptie. "Daar werd over gesproken, maar ik heb zelf gevraagd om die niet op te nemen", onthult Flips. "Ik heb nog een langdurig contract bij Anderlecht en ik wil niet vertrekken door een achterpoortje. Ik wil in juni terugkeren voor de start van de voorbereiding en er alles aan doen om te slagen bij RSCA."

Aan Het Nieuwsblad geeft Flips toe dat zijn eerste zes maanden bij Anderlecht een mislukking waren en dat hij beslissender had moeten zijn met meer goals en meer assists. Anderzijds kwam Anderlecht zijn beloften en verwachtingen naar Flips ook niet helemaal toe.

Anderlecht speelde het niet eerlijk met Flips

Flips zegt dat hij het niet verdiende om vaak slechts invalbeurtjes van een vijftal minuten te krijgen en dat hij vaak op links werd uitgespeeld, niet zijn beste positie. “Ik ben niet de snelste: dat weet ik, dat weet Anderlecht. En toch vroegen ze mij toch om op links vaak in de rug van de defensie te sprinten. Meer dan de bal op te eisen en met passes de defensie te destabiliseren. Dat was niet in mijn voordeel.”

Zelfs toen Thorgan Hazard en Francis Amuzu lange tijd geblesseerd raakten, moest Flips aan de zijlijn bijven toekijken. Dat hij op de tribune moest plaatsnemen, raakte hem zeer diep. “Ja, ik heb daar met Brian Riemer over gesproken. De coach legde me uit dat hij een lijst had gemaakt met alle eigenschappen van spelers die hij in die match nodig achtte en met mijn kenmerken zat ik niet bij de zeven bankzitters.”

Flips zal nog slagen bij Anderlecht

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

38
38
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

23
23
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

59
59
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

32
32
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

64
64
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

58
58
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

71
71
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

89
89
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

337
337
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

92
92
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

72
72
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

61
61
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

115
115
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

443
443
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

248
248
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

233
233
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

146
146
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

40
40
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

343
343
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

111
111
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

437
437
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

342
342
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

365
365
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

121
121
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

399
399

Meer sportnieuws