Van Wijk duidt de 3 waarschijnlijke degradanten aan

door
Van Wijk duidt de 3 waarschijnlijke degradanten aan

Er staan nog vijf speeldagen op het programma in de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Voor een aantal clubs wordt het nog een nerveuze bedoening. AA Gent en KRC Genk strijden nog met Cercle Brugge voor de laatste twee tickets voor Play-Off I, terwijl onderin een aantal teams er nog alles aan doen om de play-downs te ontlopen.

De degradatiestrijd ziet er dit seizoen immers iets anders uit dan de voorbije jaren. De laatste vier op het einde van de reguliere competitie spelen een play-down, waarvan enkel de winnaar sowieso in 1A blijft. De laatste twee degraderen rechtstreeks, terwijl de nummer veertien een barrage moet spelen tegen de winnaar van de play-offs tussen de nummers drie tot en met zes in 1B.

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

Heel wat teams moeten degradatie vrezen

Zeven teams lijken nog te moeten vrezen voor de play-downs. Voor Standard, Westerlo, OH Leuven, Charleroi, RWDM, AS Eupen en KV Kortrijk wordt het nog nagelbijten, want zij staan in de gevarenzone of er maar net boven. Een situatie die Dennis van Wijk zal herkennen.

Maar weinig trainers hebben zoveel ervaring met de strijd om het behoud als de Nederlander. Wat hem betreft, zijn de laatste drie in het klassement nu al duidelijk. RWDM, Eupen en Kortrijk zullen volgens hem onder elkaar uitmaken wie meteen degradeert en wie nog een laatste strohalm in de barrages kan grijpen.

RWDM, Eupen en Kortrijk zijn eraan voor de moeite

"Wat bij RWDM gebeurd is met die Textor, dat zou toch niet mogen. Ik was daar vorig jaar nog aan het eind van het seizoen tegen Beerschot. Wat een fantastische sfeer en met Euvrard hadden ze een goede coach. In één seizoen is het daar helemaal naar de 'kloten' geholpen", is hij scherp in Het Laatste Nieuws.

"Eupen en Kortrijk zijn nu het slachtoffer van jarenlang mysterieus beleid uit Malesië en Qatar. Die flirten al een tijdje met de ondergang. Je kunt dat even uitstellen, maar op een dag word je ingehaald door de realiteit", besluit Van Wijk.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

34
34
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

74
74
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

79
79
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

210
210
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

122
122
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

41
41
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

204
204
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

99
99
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

249
249
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

105
105
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

190
190
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

111
111
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

390
390
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

156
156
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

347
347
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

276
276
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

499
499
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

176
176
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws