Van Wijk duidt de 3 waarschijnlijke degradanten aan

door
Van Wijk duidt de 3 waarschijnlijke degradanten aan

Er staan nog vijf speeldagen op het programma in de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Voor een aantal clubs wordt het nog een nerveuze bedoening. AA Gent en KRC Genk strijden nog met Cercle Brugge voor de laatste twee tickets voor Play-Off I, terwijl onderin een aantal teams er nog alles aan doen om de play-downs te ontlopen.

De degradatiestrijd ziet er dit seizoen immers iets anders uit dan de voorbije jaren. De laatste vier op het einde van de reguliere competitie spelen een play-down, waarvan enkel de winnaar sowieso in 1A blijft. De laatste twee degraderen rechtstreeks, terwijl de nummer veertien een barrage moet spelen tegen de winnaar van de play-offs tussen de nummers drie tot en met zes in 1B.

LEES OOK: 'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Heel wat teams moeten degradatie vrezen

Zeven teams lijken nog te moeten vrezen voor de play-downs. Voor Standard, Westerlo, OH Leuven, Charleroi, RWDM, AS Eupen en KV Kortrijk wordt het nog nagelbijten, want zij staan in de gevarenzone of er maar net boven. Een situatie die Dennis van Wijk zal herkennen.

Maar weinig trainers hebben zoveel ervaring met de strijd om het behoud als de Nederlander. Wat hem betreft, zijn de laatste drie in het klassement nu al duidelijk. RWDM, Eupen en Kortrijk zullen volgens hem onder elkaar uitmaken wie meteen degradeert en wie nog een laatste strohalm in de barrages kan grijpen.

RWDM, Eupen en Kortrijk zijn eraan voor de moeite

"Wat bij RWDM gebeurd is met die Textor, dat zou toch niet mogen. Ik was daar vorig jaar nog aan het eind van het seizoen tegen Beerschot. Wat een fantastische sfeer en met Euvrard hadden ze een goede coach. In één seizoen is het daar helemaal naar de 'kloten' geholpen", is hij scherp in Het Laatste Nieuws.

"Eupen en Kortrijk zijn nu het slachtoffer van jarenlang mysterieus beleid uit Malesië en Qatar. Die flirten al een tijdje met de ondergang. Je kunt dat even uitstellen, maar op een dag word je ingehaald door de realiteit", besluit Van Wijk.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

0
0
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

93
93
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

5
5
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

5
5
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

48
48
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

109
109
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

146
146
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

60
60
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

530
530
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

117
117
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

359
359
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

83
83
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

407
407
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

398
398
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

131
131
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

462
462
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

295
295
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

490
490
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

570
570
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

442
442
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

191
191
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

266
266
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

375
375
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

240
240
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

105
105

Meer sportnieuws