Van Wijk duidt de 3 waarschijnlijke degradanten aan

door
Van Wijk duidt de 3 waarschijnlijke degradanten aan

Er staan nog vijf speeldagen op het programma in de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Voor een aantal clubs wordt het nog een nerveuze bedoening. AA Gent en KRC Genk strijden nog met Cercle Brugge voor de laatste twee tickets voor Play-Off I, terwijl onderin een aantal teams er nog alles aan doen om de play-downs te ontlopen.

De degradatiestrijd ziet er dit seizoen immers iets anders uit dan de voorbije jaren. De laatste vier op het einde van de reguliere competitie spelen een play-down, waarvan enkel de winnaar sowieso in 1A blijft. De laatste twee degraderen rechtstreeks, terwijl de nummer veertien een barrage moet spelen tegen de winnaar van de play-offs tussen de nummers drie tot en met zes in 1B.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Heel wat teams moeten degradatie vrezen

Zeven teams lijken nog te moeten vrezen voor de play-downs. Voor Standard, Westerlo, OH Leuven, Charleroi, RWDM, AS Eupen en KV Kortrijk wordt het nog nagelbijten, want zij staan in de gevarenzone of er maar net boven. Een situatie die Dennis van Wijk zal herkennen.

Maar weinig trainers hebben zoveel ervaring met de strijd om het behoud als de Nederlander. Wat hem betreft, zijn de laatste drie in het klassement nu al duidelijk. RWDM, Eupen en Kortrijk zullen volgens hem onder elkaar uitmaken wie meteen degradeert en wie nog een laatste strohalm in de barrages kan grijpen.

RWDM, Eupen en Kortrijk zijn eraan voor de moeite

"Wat bij RWDM gebeurd is met die Textor, dat zou toch niet mogen. Ik was daar vorig jaar nog aan het eind van het seizoen tegen Beerschot. Wat een fantastische sfeer en met Euvrard hadden ze een goede coach. In één seizoen is het daar helemaal naar de 'kloten' geholpen", is hij scherp in Het Laatste Nieuws.

"Eupen en Kortrijk zijn nu het slachtoffer van jarenlang mysterieus beleid uit Malesië en Qatar. Die flirten al een tijdje met de ondergang. Je kunt dat even uitstellen, maar op een dag word je ingehaald door de realiteit", besluit Van Wijk.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

1
1
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

14
14
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

207
207
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

93
93
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

67
67
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

138
138
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

22
22
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

312
312
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

66
66
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

184
184
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

166
166
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

247
247
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

387
387
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

43
43
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

284
284
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

53
53
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

111
111
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

241
241
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

328
328
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1237
1237
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63

Meer sportnieuws