'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

door
'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

Het is dit seizoen weer een beetje aanpassen voor de Belgische voetbalfan, want het format van de Jupiler Pro League ziet er wat anders uit dan de voorbije jaren. Na enkele jaren met achttien clubs zijn er dit seizoen weer zestien eersteklassers en een Play-Off I met zes teams. Daarnaast werden ook play-downs ingevoerd, waarin de laatste vier om het behoud moeten strijden.

Wen echter niet te veel aan dat format, want het zou weleens snel opnieuw op de schop kunnen gaan. Het huidige televisiecontract loopt af in de zomer van 2025 en een nieuw contract brengt vaak ook een herziening van het format met zich mee. Enkele clubs lijken daarvoor soloslim te willen spelen.

LEES OOK: Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

Geheime vergadering onder topclubs

Het Nieuwsblad onthult immers dat er de voorbije weken een geheime vergadering plaatsvond in het Kasteel van Bever, eigendom van Bart Verhaeghe. Daarop waren enkel vertegenwoordigers uitgenodigd van Club Brugge, Anderlecht, Antwerp, AA Gent, KRC Genk, Standard, Union en Charleroi.

De meeting zou er gekomen zijn op initiatief van Wouter Vandenhaute, voorzitter van Anderlecht, en Sven Jaecques, CEO bij Antwerp. Dat is geen toeval, want beiden zetelen ook in de raad van bestuur bij de Pro League én de KBVB. Opvallende afwezige: Lorin Parys, de CEO van de Pro League.

14 clubs in 1A of play-offs op de schop?

Wellicht willen de topclubs op één lijn zitten voor een nieuw formaat, want ze hebben wel de nodige klachten. Ze zouden vooral willen dat er minder wedstrijden gespeeld worden, om zo een grotere rol van betekenis te kunnen spelen in de Europa League en vooral de Conference League. Dat is met het huidige format moeilijk omdat het zwaartepunt van het Belgische seizoen samenvalt met de eindfase van de Europese bekers.

Er zouden daarom verschillende pistes overwogen worden om tot minder matchen te komen. Een eerste klasse met slechts veertien clubs is één van die opties, alsook een Play-Off I met slechts vier in plaats van zes teams. Zelfs het afschaffen van de play-offs ligt op tafel.

Of de topclubs ook hun zin zullen krijgen, is echter een andere vraag. Voor een wijziging van het competitieformat is immers een tweederdemeerderheid op de algemene vergadering van de Pro League vereist. De acht clubs zullen dus ook nog enkele kleinere teams aan hun kant moeten krijgen.

Zou een hervorming de Europese kansen van Belgische clubs vergroten?

Meest recent

Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

0
0
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

4
4
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

24
24
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

21
21
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

7
7
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

62
62
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

102
102
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

157
157
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

96
96
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

230
230
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

77
77
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

151
151
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

122
122
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

75
75
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

215
215
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

214
214
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

183
183
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

566
566
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

172
172
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

229
229
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

612
612
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

62
62
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

240
240
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

147
147

Meer sportnieuws