'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

1961 stemmen
'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

Het is dit seizoen weer een beetje aanpassen voor de Belgische voetbalfan, want het format van de Jupiler Pro League ziet er wat anders uit dan de voorbije jaren. Na enkele jaren met achttien clubs zijn er dit seizoen weer zestien eersteklassers en een Play-Off I met zes teams. Daarnaast werden ook play-downs ingevoerd, waarin de laatste vier om het behoud moeten strijden.

Wen echter niet te veel aan dat format, want het zou weleens snel opnieuw op de schop kunnen gaan. Het huidige televisiecontract loopt af in de zomer van 2025 en een nieuw contract brengt vaak ook een herziening van het format met zich mee. Enkele clubs lijken daarvoor soloslim te willen spelen.

LEES OOK: 'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

Geheime vergadering onder topclubs

Het Nieuwsblad onthult immers dat er de voorbije weken een geheime vergadering plaatsvond in het Kasteel van Bever, eigendom van Bart Verhaeghe. Daarop waren enkel vertegenwoordigers uitgenodigd van Club Brugge, Anderlecht, Antwerp, AA Gent, KRC Genk, Standard, Union en Charleroi.

De meeting zou er gekomen zijn op initiatief van Wouter Vandenhaute, voorzitter van Anderlecht, en Sven Jaecques, CEO bij Antwerp. Dat is geen toeval, want beiden zetelen ook in de raad van bestuur bij de Pro League én de KBVB. Opvallende afwezige: Lorin Parys, de CEO van de Pro League.

14 clubs in 1A of play-offs op de schop?

Wellicht willen de topclubs op één lijn zitten voor een nieuw formaat, want ze hebben wel de nodige klachten. Ze zouden vooral willen dat er minder wedstrijden gespeeld worden, om zo een grotere rol van betekenis te kunnen spelen in de Europa League en vooral de Conference League. Dat is met het huidige format moeilijk omdat het zwaartepunt van het Belgische seizoen samenvalt met de eindfase van de Europese bekers.

Er zouden daarom verschillende pistes overwogen worden om tot minder matchen te komen. Een eerste klasse met slechts veertien clubs is één van die opties, alsook een Play-Off I met slechts vier in plaats van zes teams. Zelfs het afschaffen van de play-offs ligt op tafel.

Of de topclubs ook hun zin zullen krijgen, is echter een andere vraag. Voor een wijziging van het competitieformat is immers een tweederdemeerderheid op de algemene vergadering van de Pro League vereist. De acht clubs zullen dus ook nog enkele kleinere teams aan hun kant moeten krijgen.

Zou een hervorming de Europese kansen van Belgische clubs vergroten?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

120
120
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

9
9
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

22
22
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

96
96
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

114
114
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

63
63
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

54
54
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

509
509
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

114
114
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1144
1144
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

262
262
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

102
102
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

396
396
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

388
388
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

207
207
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

331
331
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

441
441
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

430
430
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

430
430
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

497
497
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

470
470
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

149
149
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

127
127
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

34
34
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

215
215
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

66
66

Meer sportnieuws