'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

1961 stemmen
'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

Het is dit seizoen weer een beetje aanpassen voor de Belgische voetbalfan, want het format van de Jupiler Pro League ziet er wat anders uit dan de voorbije jaren. Na enkele jaren met achttien clubs zijn er dit seizoen weer zestien eersteklassers en een Play-Off I met zes teams. Daarnaast werden ook play-downs ingevoerd, waarin de laatste vier om het behoud moeten strijden.

Wen echter niet te veel aan dat format, want het zou weleens snel opnieuw op de schop kunnen gaan. Het huidige televisiecontract loopt af in de zomer van 2025 en een nieuw contract brengt vaak ook een herziening van het format met zich mee. Enkele clubs lijken daarvoor soloslim te willen spelen.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Geheime vergadering onder topclubs

Het Nieuwsblad onthult immers dat er de voorbije weken een geheime vergadering plaatsvond in het Kasteel van Bever, eigendom van Bart Verhaeghe. Daarop waren enkel vertegenwoordigers uitgenodigd van Club Brugge, Anderlecht, Antwerp, AA Gent, KRC Genk, Standard, Union en Charleroi.

De meeting zou er gekomen zijn op initiatief van Wouter Vandenhaute, voorzitter van Anderlecht, en Sven Jaecques, CEO bij Antwerp. Dat is geen toeval, want beiden zetelen ook in de raad van bestuur bij de Pro League én de KBVB. Opvallende afwezige: Lorin Parys, de CEO van de Pro League.

14 clubs in 1A of play-offs op de schop?

Wellicht willen de topclubs op één lijn zitten voor een nieuw formaat, want ze hebben wel de nodige klachten. Ze zouden vooral willen dat er minder wedstrijden gespeeld worden, om zo een grotere rol van betekenis te kunnen spelen in de Europa League en vooral de Conference League. Dat is met het huidige format moeilijk omdat het zwaartepunt van het Belgische seizoen samenvalt met de eindfase van de Europese bekers.

Er zouden daarom verschillende pistes overwogen worden om tot minder matchen te komen. Een eerste klasse met slechts veertien clubs is één van die opties, alsook een Play-Off I met slechts vier in plaats van zes teams. Zelfs het afschaffen van de play-offs ligt op tafel.

Of de topclubs ook hun zin zullen krijgen, is echter een andere vraag. Voor een wijziging van het competitieformat is immers een tweederdemeerderheid op de algemene vergadering van de Pro League vereist. De acht clubs zullen dus ook nog enkele kleinere teams aan hun kant moeten krijgen.

Zou een hervorming de Europese kansen van Belgische clubs vergroten?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

22
22
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

40
40
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

175
175
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

63
63
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

72
72
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

135
135
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

171
171
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

177
177
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

144
144
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

287
287
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

366
366
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

78
78
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

444
444
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

640
640
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

303
303
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

917
917
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

493
493
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

151
151
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

610
610

Meer sportnieuws