'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

door
'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

Het is dit seizoen weer een beetje aanpassen voor de Belgische voetbalfan, want het format van de Jupiler Pro League ziet er wat anders uit dan de voorbije jaren. Na enkele jaren met achttien clubs zijn er dit seizoen weer zestien eersteklassers en een Play-Off I met zes teams. Daarnaast werden ook play-downs ingevoerd, waarin de laatste vier om het behoud moeten strijden.

Wen echter niet te veel aan dat format, want het zou weleens snel opnieuw op de schop kunnen gaan. Het huidige televisiecontract loopt af in de zomer van 2025 en een nieuw contract brengt vaak ook een herziening van het format met zich mee. Enkele clubs lijken daarvoor soloslim te willen spelen.

LEES OOK: Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Geheime vergadering onder topclubs

Het Nieuwsblad onthult immers dat er de voorbije weken een geheime vergadering plaatsvond in het Kasteel van Bever, eigendom van Bart Verhaeghe. Daarop waren enkel vertegenwoordigers uitgenodigd van Club Brugge, Anderlecht, Antwerp, AA Gent, KRC Genk, Standard, Union en Charleroi.

De meeting zou er gekomen zijn op initiatief van Wouter Vandenhaute, voorzitter van Anderlecht, en Sven Jaecques, CEO bij Antwerp. Dat is geen toeval, want beiden zetelen ook in de raad van bestuur bij de Pro League én de KBVB. Opvallende afwezige: Lorin Parys, de CEO van de Pro League.

14 clubs in 1A of play-offs op de schop?

Wellicht willen de topclubs op één lijn zitten voor een nieuw formaat, want ze hebben wel de nodige klachten. Ze zouden vooral willen dat er minder wedstrijden gespeeld worden, om zo een grotere rol van betekenis te kunnen spelen in de Europa League en vooral de Conference League. Dat is met het huidige format moeilijk omdat het zwaartepunt van het Belgische seizoen samenvalt met de eindfase van de Europese bekers.

Er zouden daarom verschillende pistes overwogen worden om tot minder matchen te komen. Een eerste klasse met slechts veertien clubs is één van die opties, alsook een Play-Off I met slechts vier in plaats van zes teams. Zelfs het afschaffen van de play-offs ligt op tafel.

Of de topclubs ook hun zin zullen krijgen, is echter een andere vraag. Voor een wijziging van het competitieformat is immers een tweederdemeerderheid op de algemene vergadering van de Pro League vereist. De acht clubs zullen dus ook nog enkele kleinere teams aan hun kant moeten krijgen.

Zou een hervorming de Europese kansen van Belgische clubs vergroten?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

27
27
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

27
27
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

31
31
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

119
119
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

258
258
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

118
118
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

86
86
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

325
325
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

387
387
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

62
62
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

235
235
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

463
463
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

239
239
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

407
407
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

205
205
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

152
152
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

235
235
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

639
639
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

238
238
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

194
194
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

395
395

Meer sportnieuws