Gentse zwanenzang kent pijnlijk vervolg in Europees avontuur

door
Gentse zwanenzang kent pijnlijk vervolg in Europees avontuur

Is de bodem stilaan bereikt voor AA Gent? De Buffalo's verloren vanavond ook pijnlijk in de Conference League tegen een allesbehalve indrukwekkend Maccabi Haifa. Hein Vanhaezebrouck en co hebben een comeback nodig volgende week om een nieuwe deceptie te vermijden.

Na een ronduit dramatisch begin van 2024 aasde AA Gent op eerherstel in de Conference League. Maccabi Haifa was de tegenstander van de Buffalo's, de Bozsik Aréna in Hongarije was het decor voor deze Europese wedstrijd. Hein Vanhaezebrouck zette nieuwkomer Sonko een eerste keer in de basis. Bij de Israëliërs herkenden we onder meer Seck, Pierrot (ex-Moeskroen) en Gershon. Lior Refaelov en Kenny Saief begonnen op de bank.

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Slaapverwekkend Hongaars schouwspel

De wedstrijd kwam traag op gang. AA Gent probeerde het balbezit op te eisen maar deed daar aanvankelijk weinig mee. In het eerste halfuur was het met een vergrootglas speuren naar kansen in de Hongaarse hoofdstad. In het slotkwartier kwam er na een snelle tegenaanval toch een kans voor de Buffalo's, het schot van nieuwkomer Sonko was echter te centraal gericht. Nog geen minuut later knikte Gerkens van dichtbij naast.

Aan de overzijde was er plots ook twee maal gevaar: na een scherpe voorzet kopte Watanabe bijna in eigen doel en even later ging een gekruist schot van Pierrot voorlangs. Na een al bij al zeer teleurstellende eerste helft stond het logischerwijs nog 0-0 bij de rust.

Oude JPL-bekende doet Gent de das om

AA Gent nam bijna een droomstart in de tweede helft, na een vloeiende aanval kon Gandelman uithalen maar zijn poging werd nog knap gestopt door Keouf. Nadien hervielen beide ploegen weer in veelvuldige slordigheden en dat kwam het spelniveau niet ten goede. Op het uur mikte Kinda na een hoekschop nog eens ruim voorlangs voor Maccabi.

Het doelpunt viel toch halfweg de tweede helft en niet daar waar AA Gent het wou. Met een gelukje kwam de bal bij Pierrot en die stifte knap voorbij Roef. De lijnrechter vlagde voor buitenspel maar daar bleek totaal geen sprake van: 1-0 voor Maccabi. Via onder meer Tissoudali en Kandouss kregen de Buffalo's nadien zeker nog hun kansen maar de gelijkmaker was AA Gent niet gegund. Zo moet het volgende week een achterstand goedmaken in de terugwedstrijd.

Scoreverloop:

1-0 (65') Pierrot

Denkt u dat AA Gent zich volgende week zal herstellen van deze klap?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

34
34
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

126
126
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

61
61
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

72
72
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

115
115
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

230
230
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

148
148
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

195
195
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

389
389
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

221
221
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

559
559
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

218
218
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

213
213
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

146
146
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

60
60
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

153
153
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

631
631
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

393
393
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws