Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

122 stemmen
Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

Na tien minuten spelen leek de Europese droom van Union aan diggelen geslagen. De club uit Sint-Gillis begon ronduit dramatisch aan zijn Europese partij met Eintracht Frankfurt maar zette nadien een knappe comeback in.

In eigen land was Union voorlopig ongenaakbaar, Europees stroomde de Brusselse club vanuit de Europa League door naar de Conference League. Daar trof het vanavond Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League twee jaar geleden. Blessin zette Lindner in doel en koos voor de rest voor een heel vertrouwd elftal.

LEES OOK: 'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Union toont veerkracht na horrorstart

Het team van Blessin begon ronduit dramatisch aan de partij. Na twee minuten spelen werkte Nkounkou zich richting de achterlijn, centraal werd met wat geluk Chaïbi gevonden en die trof van dichtbij raak: 0-1. De dramatische start werd even later zelfs een horrorscenario: nog voor het kwartier verspeelde Lapoussin de bal op de helft van Eintracht, razend snel schakelden de Duitsers om en Kalajdžić zorgde meteen voor de 0-2. Een afgang voor de fiere competitieleider leek even in de maak.

Pas halfweg de eerste helft stak ook Union de neus aan het venster. Na een voorzet van Castro-Montes mikte Nilsson zijn kopbal rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Aan de overzijde zorgde Lindner met een knappe redding dat de thuisploeg nog min of meer in leven bleef en ook Kalajdžić had genade door van dichtbij over te mikken. Uit het niets kwam de competitieleider op het halfuur toch weer in de wedstrijd. Bij de Duitsers verdedigden ze plots slecht uit, Amoura onderschepte en bood Rasmussen de 1-2 aan. Het team van Blessin ontsnapte voor rust nog aan een nieuw tegendoelpunt maar mocht halfweg nog hoop koesteren na een ronduit zwak begin.

Comeback levert Europese hoop op

Kon Union na rust de situatie helemaal rechtzetten? De thuisploeg begon alvast prima met een schot van Puertas dat nog net werd afgeblokt door een bezoekende verdediger. Een paar minuten later liet Nilsson van dichtbij onbegrijpelijk de gelijkmaker liggen. De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en kreeg die ook halfweg de tweede periode. Een bedrijvige Nilsson was de Eintracht-verdediging te snel af en tikte de 2-2 deze keer wel voorbij Trapp.

De terugwedstrijd was alvast gered maar Union wou duidelijk meer en bleef de aanval opzoeken. Die drang werd even later wel gefnuikt toen Vanhoutte ongelukkig handspel beging en met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Met tien man was het vooral overleven geblazen voor de thuisploeg, dat lukte betrekkelijk eenvoudig en zo is Union nog springlevend voor de terugwedstrijd in Frankfurt.

Scoreverloop:

0-1 (3') Chaïbi, 0-2 (10') Kalajdžić, 1-2 (31') Rasmussen, 2-2 (68') Nilsson

Bijzonderheid:

Vanhoutte (Union) krijgt een tweede gele kaart (78').

Denkt u dat Union de volgende ronde haalt?

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

2
2
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

6
6
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

6
6
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

107
107
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

55
55
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

60
60
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

31
31
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

404
404
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

274
274
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

156
156
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

218
218
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

76
76
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

68
68
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

123
123
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

387
387
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

147
147
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

368
368
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

500
500
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

40
40
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1227
1227
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

130
130

Meer sportnieuws