Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

122 stemmen
Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

Na tien minuten spelen leek de Europese droom van Union aan diggelen geslagen. De club uit Sint-Gillis begon ronduit dramatisch aan zijn Europese partij met Eintracht Frankfurt maar zette nadien een knappe comeback in.

In eigen land was Union voorlopig ongenaakbaar, Europees stroomde de Brusselse club vanuit de Europa League door naar de Conference League. Daar trof het vanavond Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League twee jaar geleden. Blessin zette Lindner in doel en koos voor de rest voor een heel vertrouwd elftal.

LEES OOK: 'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Union toont veerkracht na horrorstart

Het team van Blessin begon ronduit dramatisch aan de partij. Na twee minuten spelen werkte Nkounkou zich richting de achterlijn, centraal werd met wat geluk Chaïbi gevonden en die trof van dichtbij raak: 0-1. De dramatische start werd even later zelfs een horrorscenario: nog voor het kwartier verspeelde Lapoussin de bal op de helft van Eintracht, razend snel schakelden de Duitsers om en Kalajdžić zorgde meteen voor de 0-2. Een afgang voor de fiere competitieleider leek even in de maak.

Pas halfweg de eerste helft stak ook Union de neus aan het venster. Na een voorzet van Castro-Montes mikte Nilsson zijn kopbal rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Aan de overzijde zorgde Lindner met een knappe redding dat de thuisploeg nog min of meer in leven bleef en ook Kalajdžić had genade door van dichtbij over te mikken. Uit het niets kwam de competitieleider op het halfuur toch weer in de wedstrijd. Bij de Duitsers verdedigden ze plots slecht uit, Amoura onderschepte en bood Rasmussen de 1-2 aan. Het team van Blessin ontsnapte voor rust nog aan een nieuw tegendoelpunt maar mocht halfweg nog hoop koesteren na een ronduit zwak begin.

Comeback levert Europese hoop op

Kon Union na rust de situatie helemaal rechtzetten? De thuisploeg begon alvast prima met een schot van Puertas dat nog net werd afgeblokt door een bezoekende verdediger. Een paar minuten later liet Nilsson van dichtbij onbegrijpelijk de gelijkmaker liggen. De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en kreeg die ook halfweg de tweede periode. Een bedrijvige Nilsson was de Eintracht-verdediging te snel af en tikte de 2-2 deze keer wel voorbij Trapp.

De terugwedstrijd was alvast gered maar Union wou duidelijk meer en bleef de aanval opzoeken. Die drang werd even later wel gefnuikt toen Vanhoutte ongelukkig handspel beging en met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Met tien man was het vooral overleven geblazen voor de thuisploeg, dat lukte betrekkelijk eenvoudig en zo is Union nog springlevend voor de terugwedstrijd in Frankfurt.

Scoreverloop:

0-1 (3') Chaïbi, 0-2 (10') Kalajdžić, 1-2 (31') Rasmussen, 2-2 (68') Nilsson

Bijzonderheid:

Vanhoutte (Union) krijgt een tweede gele kaart (78').

Denkt u dat Union de volgende ronde haalt?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

98
98
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

83
83
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

77
77
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

64
64
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

113
113
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

146
146
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

119
119
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

164
164
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

243
243
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

779
779
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

494
494
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

523
523
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

694
694
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2197
2197
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

188
188

Meer sportnieuws