Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

door
Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

Na tien minuten spelen leek de Europese droom van Union aan diggelen geslagen. De club uit Sint-Gillis begon ronduit dramatisch aan zijn Europese partij met Eintracht Frankfurt maar zette nadien een knappe comeback in.

In eigen land was Union voorlopig ongenaakbaar, Europees stroomde de Brusselse club vanuit de Europa League door naar de Conference League. Daar trof het vanavond Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League twee jaar geleden. Blessin zette Lindner in doel en koos voor de rest voor een heel vertrouwd elftal.

LEES OOK: Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Union toont veerkracht na horrorstart

Het team van Blessin begon ronduit dramatisch aan de partij. Na twee minuten spelen werkte Nkounkou zich richting de achterlijn, centraal werd met wat geluk Chaïbi gevonden en die trof van dichtbij raak: 0-1. De dramatische start werd even later zelfs een horrorscenario: nog voor het kwartier verspeelde Lapoussin de bal op de helft van Eintracht, razend snel schakelden de Duitsers om en Kalajdžić zorgde meteen voor de 0-2. Een afgang voor de fiere competitieleider leek even in de maak.

Pas halfweg de eerste helft stak ook Union de neus aan het venster. Na een voorzet van Castro-Montes mikte Nilsson zijn kopbal rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Aan de overzijde zorgde Lindner met een knappe redding dat de thuisploeg nog min of meer in leven bleef en ook Kalajdžić had genade door van dichtbij over te mikken. Uit het niets kwam de competitieleider op het halfuur toch weer in de wedstrijd. Bij de Duitsers verdedigden ze plots slecht uit, Amoura onderschepte en bood Rasmussen de 1-2 aan. Het team van Blessin ontsnapte voor rust nog aan een nieuw tegendoelpunt maar mocht halfweg nog hoop koesteren na een ronduit zwak begin.

Comeback levert Europese hoop op

Kon Union na rust de situatie helemaal rechtzetten? De thuisploeg begon alvast prima met een schot van Puertas dat nog net werd afgeblokt door een bezoekende verdediger. Een paar minuten later liet Nilsson van dichtbij onbegrijpelijk de gelijkmaker liggen. De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en kreeg die ook halfweg de tweede periode. Een bedrijvige Nilsson was de Eintracht-verdediging te snel af en tikte de 2-2 deze keer wel voorbij Trapp.

De terugwedstrijd was alvast gered maar Union wou duidelijk meer en bleef de aanval opzoeken. Die drang werd even later wel gefnuikt toen Vanhoutte ongelukkig handspel beging en met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Met tien man was het vooral overleven geblazen voor de thuisploeg, dat lukte betrekkelijk eenvoudig en zo is Union nog springlevend voor de terugwedstrijd in Frankfurt.

Scoreverloop:

0-1 (3') Chaïbi, 0-2 (10') Kalajdžić, 1-2 (31') Rasmussen, 2-2 (68') Nilsson

Bijzonderheid:

Vanhoutte (Union) krijgt een tweede gele kaart (78').

Denkt u dat Union de volgende ronde haalt?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

14
14
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

14
14
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

168
168
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

12
12
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

261
261
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

102
102
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

192
192
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

349
349
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

243
243
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

259
259
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

444
444
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

487
487
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

268
268
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

234
234
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

291
291
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

151
151
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

322
322
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

80
80
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

231
231
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

304
304
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

322
322
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

309
309
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

406
406
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

373
373

Meer sportnieuws