Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

122 stemmen
Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

Na tien minuten spelen leek de Europese droom van Union aan diggelen geslagen. De club uit Sint-Gillis begon ronduit dramatisch aan zijn Europese partij met Eintracht Frankfurt maar zette nadien een knappe comeback in.

In eigen land was Union voorlopig ongenaakbaar, Europees stroomde de Brusselse club vanuit de Europa League door naar de Conference League. Daar trof het vanavond Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League twee jaar geleden. Blessin zette Lindner in doel en koos voor de rest voor een heel vertrouwd elftal.

LEES OOK: 'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Union toont veerkracht na horrorstart

Het team van Blessin begon ronduit dramatisch aan de partij. Na twee minuten spelen werkte Nkounkou zich richting de achterlijn, centraal werd met wat geluk Chaïbi gevonden en die trof van dichtbij raak: 0-1. De dramatische start werd even later zelfs een horrorscenario: nog voor het kwartier verspeelde Lapoussin de bal op de helft van Eintracht, razend snel schakelden de Duitsers om en Kalajdžić zorgde meteen voor de 0-2. Een afgang voor de fiere competitieleider leek even in de maak.

Pas halfweg de eerste helft stak ook Union de neus aan het venster. Na een voorzet van Castro-Montes mikte Nilsson zijn kopbal rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Aan de overzijde zorgde Lindner met een knappe redding dat de thuisploeg nog min of meer in leven bleef en ook Kalajdžić had genade door van dichtbij over te mikken. Uit het niets kwam de competitieleider op het halfuur toch weer in de wedstrijd. Bij de Duitsers verdedigden ze plots slecht uit, Amoura onderschepte en bood Rasmussen de 1-2 aan. Het team van Blessin ontsnapte voor rust nog aan een nieuw tegendoelpunt maar mocht halfweg nog hoop koesteren na een ronduit zwak begin.

Comeback levert Europese hoop op

Kon Union na rust de situatie helemaal rechtzetten? De thuisploeg begon alvast prima met een schot van Puertas dat nog net werd afgeblokt door een bezoekende verdediger. Een paar minuten later liet Nilsson van dichtbij onbegrijpelijk de gelijkmaker liggen. De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en kreeg die ook halfweg de tweede periode. Een bedrijvige Nilsson was de Eintracht-verdediging te snel af en tikte de 2-2 deze keer wel voorbij Trapp.

De terugwedstrijd was alvast gered maar Union wou duidelijk meer en bleef de aanval opzoeken. Die drang werd even later wel gefnuikt toen Vanhoutte ongelukkig handspel beging en met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Met tien man was het vooral overleven geblazen voor de thuisploeg, dat lukte betrekkelijk eenvoudig en zo is Union nog springlevend voor de terugwedstrijd in Frankfurt.

Scoreverloop:

0-1 (3') Chaïbi, 0-2 (10') Kalajdžić, 1-2 (31') Rasmussen, 2-2 (68') Nilsson

Bijzonderheid:

Vanhoutte (Union) krijgt een tweede gele kaart (78').

Denkt u dat Union de volgende ronde haalt?

Meest recent

Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

9
9
'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

56
56
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

111
111
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

24
24
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

158
158
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

149
149
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

26
26
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

30
30
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

128
128
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

216
216
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

59
59
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

194
194
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

192
192
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

271
271
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

418
418
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

593
593
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

152
152
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

235
235
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

317
317
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

302
302
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

591
591
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

163
163

Meer sportnieuws