Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

door
Union overleeft horrorstart en houdt Europese droom in leven

Na tien minuten spelen leek de Europese droom van Union aan diggelen geslagen. De club uit Sint-Gillis begon ronduit dramatisch aan zijn Europese partij met Eintracht Frankfurt maar zette nadien een knappe comeback in.

In eigen land was Union voorlopig ongenaakbaar, Europees stroomde de Brusselse club vanuit de Europa League door naar de Conference League. Daar trof het vanavond Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League twee jaar geleden. Blessin zette Lindner in doel en koos voor de rest voor een heel vertrouwd elftal.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Union toont veerkracht na horrorstart

Het team van Blessin begon ronduit dramatisch aan de partij. Na twee minuten spelen werkte Nkounkou zich richting de achterlijn, centraal werd met wat geluk Chaïbi gevonden en die trof van dichtbij raak: 0-1. De dramatische start werd even later zelfs een horrorscenario: nog voor het kwartier verspeelde Lapoussin de bal op de helft van Eintracht, razend snel schakelden de Duitsers om en Kalajdžić zorgde meteen voor de 0-2. Een afgang voor de fiere competitieleider leek even in de maak.

Pas halfweg de eerste helft stak ook Union de neus aan het venster. Na een voorzet van Castro-Montes mikte Nilsson zijn kopbal rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Aan de overzijde zorgde Lindner met een knappe redding dat de thuisploeg nog min of meer in leven bleef en ook Kalajdžić had genade door van dichtbij over te mikken. Uit het niets kwam de competitieleider op het halfuur toch weer in de wedstrijd. Bij de Duitsers verdedigden ze plots slecht uit, Amoura onderschepte en bood Rasmussen de 1-2 aan. Het team van Blessin ontsnapte voor rust nog aan een nieuw tegendoelpunt maar mocht halfweg nog hoop koesteren na een ronduit zwak begin.

Comeback levert Europese hoop op

Kon Union na rust de situatie helemaal rechtzetten? De thuisploeg begon alvast prima met een schot van Puertas dat nog net werd afgeblokt door een bezoekende verdediger. Een paar minuten later liet Nilsson van dichtbij onbegrijpelijk de gelijkmaker liggen. De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en kreeg die ook halfweg de tweede periode. Een bedrijvige Nilsson was de Eintracht-verdediging te snel af en tikte de 2-2 deze keer wel voorbij Trapp.

De terugwedstrijd was alvast gered maar Union wou duidelijk meer en bleef de aanval opzoeken. Die drang werd even later wel gefnuikt toen Vanhoutte ongelukkig handspel beging en met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Met tien man was het vooral overleven geblazen voor de thuisploeg, dat lukte betrekkelijk eenvoudig en zo is Union nog springlevend voor de terugwedstrijd in Frankfurt.

Scoreverloop:

0-1 (3') Chaïbi, 0-2 (10') Kalajdžić, 1-2 (31') Rasmussen, 2-2 (68') Nilsson

Bijzonderheid:

Vanhoutte (Union) krijgt een tweede gele kaart (78').

Denkt u dat Union de volgende ronde haalt?

Meest recent

Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

43
43
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

125
125
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

177
177
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

236
236
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

270
270
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

119
119
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

114
114
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

93
93
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

123
123
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

73
73
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

229
229
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

29
29
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

513
513
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

64
64
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

107
107
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

190
190
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

330
330
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

105
105
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

295
295
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

531
531
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

174
174
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

126
126
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

590
590
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

149
149

Meer sportnieuws