Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

152
Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

De voorbije maanden druppelden al heel wat berichten binnen over de forse rode cijfers die de Belgische profclubs het voorbije jaar lieten noteren. Woensdag raakte ook de eindafrekening bekend en die oogt niet mals. Alles samen gingen de clubs uit de Pro League maar liefst 193 miljoen euro in de min in het seizoen 2022/23.

Nog nooit lieten de Belgische profclubs zo'n groot verlies optekenen dat doet uiteraard de nodige alarmbellen afgaan. Er lijkt dringend iets te moeten veranderen om te voorkomen dat clubs straks helemaal kopje onder gaan. Desondanks is Lorin Parys, CEO van de Pro League, voorzichtig optimistisch.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Ondanks bloedrode cijfers optimisme bij Pro League

"Er is nog veel werk", geeft hij uiteraard toe aan La Dernière Heure. "Maar het goede nieuws is dat de eerste positieve impact van de nieuwe regels die we in 2022 ingevoerd hebben, al zichtbaar is. Ten eerste zijn alle clubs in orde met de Financial Fair Play-regels, al heeft dat natuurlijk ook te maken met de nodige kapitaalsverhogingen."

"Daarnaast is er slechts één club die veroordeeld werd tot puntenaftrek door de nieuwe regels omtrent het eigen vermogen", verwijst Parys naar Oostende. "En het beste nieuws is dat er al negentien clubs zijn die voldoen aan de criteria voor de 'squad spend ratio', die pas vanaf volgend seizoen tot sancties kunnen leiden."

Vanaf volgend seizoen salarisplafond voor clubs

Vanaf volgend seizoen krijgen de Belgische clubs immers te maken met wat Parys een 'soft salary cap' noemt, waarbij ze uiteindelijk maximum 70 procent van hun inkomsten mogen uitgeven aan spelerslonen. Heel wat clubs voldoen dus nu echter al aan dat criterium.

Tenslotte wijst Parys er ook nog op een kwart van de clubs verantwoordelijk zijn voor tweederde van de verliezen. Antwerp is met een verlies van 46 miljoen euro op zijn eentje bijvoorbeeld al goed voor bijna een kwart van de totale Belgische rode cijfers. "Als er dus een paar clubs een inspanning leveren, dan zullen de globale cijfers volgend seizoen al veel beter ogen", stelt Parys dan ook.

Zijn die rode cijfers zorgwekkend voor het Belgische voetbal?

Meest recent

Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

15
15
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

41
41
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

20
20
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

96
96
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

98
98
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

52
52
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

46
46
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

81
81
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

192
192
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

159
159
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

352
352
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

304
304
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

131
131
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

232
232
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

264
264
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

325
325
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

225
225
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54

Meer sportnieuws