Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

152 stemmen
Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

De voorbije maanden druppelden al heel wat berichten binnen over de forse rode cijfers die de Belgische profclubs het voorbije jaar lieten noteren. Woensdag raakte ook de eindafrekening bekend en die oogt niet mals. Alles samen gingen de clubs uit de Pro League maar liefst 193 miljoen euro in de min in het seizoen 2022/23.

Nog nooit lieten de Belgische profclubs zo'n groot verlies optekenen dat doet uiteraard de nodige alarmbellen afgaan. Er lijkt dringend iets te moeten veranderen om te voorkomen dat clubs straks helemaal kopje onder gaan. Desondanks is Lorin Parys, CEO van de Pro League, voorzichtig optimistisch.

Ondanks bloedrode cijfers optimisme bij Pro League

"Er is nog veel werk", geeft hij uiteraard toe aan La Dernière Heure. "Maar het goede nieuws is dat de eerste positieve impact van de nieuwe regels die we in 2022 ingevoerd hebben, al zichtbaar is. Ten eerste zijn alle clubs in orde met de Financial Fair Play-regels, al heeft dat natuurlijk ook te maken met de nodige kapitaalsverhogingen."

"Daarnaast is er slechts één club die veroordeeld werd tot puntenaftrek door de nieuwe regels omtrent het eigen vermogen", verwijst Parys naar Oostende. "En het beste nieuws is dat er al negentien clubs zijn die voldoen aan de criteria voor de 'squad spend ratio', die pas vanaf volgend seizoen tot sancties kunnen leiden."

Vanaf volgend seizoen salarisplafond voor clubs

Vanaf volgend seizoen krijgen de Belgische clubs immers te maken met wat Parys een 'soft salary cap' noemt, waarbij ze uiteindelijk maximum 70 procent van hun inkomsten mogen uitgeven aan spelerslonen. Heel wat clubs voldoen dus nu echter al aan dat criterium.

Tenslotte wijst Parys er ook nog op een kwart van de clubs verantwoordelijk zijn voor tweederde van de verliezen. Antwerp is met een verlies van 46 miljoen euro op zijn eentje bijvoorbeeld al goed voor bijna een kwart van de totale Belgische rode cijfers. "Als er dus een paar clubs een inspanning leveren, dan zullen de globale cijfers volgend seizoen al veel beter ogen", stelt Parys dan ook.

Zijn die rode cijfers zorgwekkend voor het Belgische voetbal?

Meest recent

De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

8
8
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

18
18
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

51
51
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

36
36
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

43
43
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

277
277
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

86
86
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

219
219
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

132
132
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

308
308
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

180
180
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

142
142
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

409
409
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

131
131
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

308
308
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

294
294
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

238
238
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

325
325
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

254
254
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1331
1331
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

568
568

Meer sportnieuws