Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

door
Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

De voorbije maanden druppelden al heel wat berichten binnen over de forse rode cijfers die de Belgische profclubs het voorbije jaar lieten noteren. Woensdag raakte ook de eindafrekening bekend en die oogt niet mals. Alles samen gingen de clubs uit de Pro League maar liefst 193 miljoen euro in de min in het seizoen 2022/23.

Nog nooit lieten de Belgische profclubs zo'n groot verlies optekenen dat doet uiteraard de nodige alarmbellen afgaan. Er lijkt dringend iets te moeten veranderen om te voorkomen dat clubs straks helemaal kopje onder gaan. Desondanks is Lorin Parys, CEO van de Pro League, voorzichtig optimistisch.

LEES OOK: 'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Ondanks bloedrode cijfers optimisme bij Pro League

"Er is nog veel werk", geeft hij uiteraard toe aan La Dernière Heure. "Maar het goede nieuws is dat de eerste positieve impact van de nieuwe regels die we in 2022 ingevoerd hebben, al zichtbaar is. Ten eerste zijn alle clubs in orde met de Financial Fair Play-regels, al heeft dat natuurlijk ook te maken met de nodige kapitaalsverhogingen."

"Daarnaast is er slechts één club die veroordeeld werd tot puntenaftrek door de nieuwe regels omtrent het eigen vermogen", verwijst Parys naar Oostende. "En het beste nieuws is dat er al negentien clubs zijn die voldoen aan de criteria voor de 'squad spend ratio', die pas vanaf volgend seizoen tot sancties kunnen leiden."

Vanaf volgend seizoen salarisplafond voor clubs

Vanaf volgend seizoen krijgen de Belgische clubs immers te maken met wat Parys een 'soft salary cap' noemt, waarbij ze uiteindelijk maximum 70 procent van hun inkomsten mogen uitgeven aan spelerslonen. Heel wat clubs voldoen dus nu echter al aan dat criterium.

Tenslotte wijst Parys er ook nog op een kwart van de clubs verantwoordelijk zijn voor tweederde van de verliezen. Antwerp is met een verlies van 46 miljoen euro op zijn eentje bijvoorbeeld al goed voor bijna een kwart van de totale Belgische rode cijfers. "Als er dus een paar clubs een inspanning leveren, dan zullen de globale cijfers volgend seizoen al veel beter ogen", stelt Parys dan ook.

Zijn die rode cijfers zorgwekkend voor het Belgische voetbal?

Meest recent

'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

7
7
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

22
22
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

147
147
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

29
29
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

119
119
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

142
142
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

45
45
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

19
19
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

49
49
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

161
161
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

81
81
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

57
57
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

88
88
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

341
341
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

37
37
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

157
157
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

42
42
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

47
47
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

134
134
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

265
265
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

8
8
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

327
327
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

223
223
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

130
130
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

57
57

Meer sportnieuws