Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

door
Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

De voorbije maanden druppelden al heel wat berichten binnen over de forse rode cijfers die de Belgische profclubs het voorbije jaar lieten noteren. Woensdag raakte ook de eindafrekening bekend en die oogt niet mals. Alles samen gingen de clubs uit de Pro League maar liefst 193 miljoen euro in de min in het seizoen 2022/23.

Nog nooit lieten de Belgische profclubs zo'n groot verlies optekenen dat doet uiteraard de nodige alarmbellen afgaan. Er lijkt dringend iets te moeten veranderen om te voorkomen dat clubs straks helemaal kopje onder gaan. Desondanks is Lorin Parys, CEO van de Pro League, voorzichtig optimistisch.

LEES OOK: KBVB wéér in vieze papieren na nieuwe onthullingen

Ondanks bloedrode cijfers optimisme bij Pro League

"Er is nog veel werk", geeft hij uiteraard toe aan La Dernière Heure. "Maar het goede nieuws is dat de eerste positieve impact van de nieuwe regels die we in 2022 ingevoerd hebben, al zichtbaar is. Ten eerste zijn alle clubs in orde met de Financial Fair Play-regels, al heeft dat natuurlijk ook te maken met de nodige kapitaalsverhogingen."

"Daarnaast is er slechts één club die veroordeeld werd tot puntenaftrek door de nieuwe regels omtrent het eigen vermogen", verwijst Parys naar Oostende. "En het beste nieuws is dat er al negentien clubs zijn die voldoen aan de criteria voor de 'squad spend ratio', die pas vanaf volgend seizoen tot sancties kunnen leiden."

Vanaf volgend seizoen salarisplafond voor clubs

Vanaf volgend seizoen krijgen de Belgische clubs immers te maken met wat Parys een 'soft salary cap' noemt, waarbij ze uiteindelijk maximum 70 procent van hun inkomsten mogen uitgeven aan spelerslonen. Heel wat clubs voldoen dus nu echter al aan dat criterium.

Tenslotte wijst Parys er ook nog op een kwart van de clubs verantwoordelijk zijn voor tweederde van de verliezen. Antwerp is met een verlies van 46 miljoen euro op zijn eentje bijvoorbeeld al goed voor bijna een kwart van de totale Belgische rode cijfers. "Als er dus een paar clubs een inspanning leveren, dan zullen de globale cijfers volgend seizoen al veel beter ogen", stelt Parys dan ook.

Trending:

'Doorbraak bij Club Brugge: Jashari out, Stankovic in?'
'Doorbraak bij Club Brugge: Jashari out, Stankovic in?'

Zijn die rode cijfers zorgwekkend voor het Belgische voetbal?

Meest recent

'Transferdetails Meijer: Club Brugge kan verlies beperken'

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

201
201
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

231
231
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

58
58
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

60
60
Peperdure fout bij Antwerp: sterkhouder per direct weg

Antwerp FC zag in het tussenseizoen al verschillende sterkhouders wegvallen. Toby Alderweireld ging ...

198
198
Versterking voor De Mil, Zulte Waregem strikt opvolger Messoudi

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij, maar de ploegen ...

58
58
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Bij Club Brugge KV zitten nog verschillende grote uitgaande transfers in de pijplijn. Zo wordt volop ...

1087
1087
'Medische proeven gepland: Noa Lang heeft toptransfer beet'

Noa Lang speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het kampioenschap van PSV. Maar het ...

149
149
Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

De voetbalwereld rouwt momenteel om het plotse heengaan van Diogo Jota. De 28-jarige aanvaller van ...

159
159
"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

569
569
‘Nieuwe nummer 9 voor Club: transferchaos compleet’

Club Brugge zet volop in op versterking van de aanval en richt zijn pijlen op een jonge, ...

515
515
EK-start in mineur: enerverend Italië bezorgt Flames mokerslag

Het Europees kampioenschap is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor de Red Flames. De ...

94
94
Anderlecht strikt Camara: exacte transfervoorwaarden gelekt

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Slechts enkele dagen na de komst ...

532
532
'Witte rook te zien: volgende grote vertrekker bij Club'

Komend weekend reist Club Brugge naar Groot-Britannië af voor een oefenwedstrijd en ...

614
614
Union blijft verkopen: JPL-transfer in kannen en kruiken

Binnen minder dan drie weken begint Union SG aan zijn seizoen in de Supercup tegen Club Brugge KV. ...

169
169
Nieuw element maakt ongeval Jota nog triester, schokgolf op WK

De voetbalwereld heeft donderdag een enorme klap te verwerken gekregen. Liverpool-aanvaller Diogo ...

391
391
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

236
236
'Anderlecht & Club Brugge mogen transfertargets schrappen'

Dat het zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge een drukke zomer zou worden viel vooraf te ...

286
286
'Standard blijft gaan: zomeraanwinst nummer 9 & 10 op til'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, waar de teller op inkomend gebied intussen ...

408
408
'KRC Genk loopt blauwtje bij beoogde opvolger Tolu'

Voorlopig kan Thorsten Fink nog rekenen op Tolu Arokodare, maar of dat binnen drie weken nog het ...

348
348
Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Voor Gert Verheyen is een hele wereld opengegaan nadat hij stopte met voetballen. De voormalige ...

114
114
Anderlecht verschaft cruciale update: kater voor Hasi?

Olivier Renard laat een frisse wind waaien bij RSC Anderlecht, waar de ene na de andere nieuwkomer ...

435
435
'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

Belgische trainers zijn bezig aan een opmars in ons land. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ...

83
83
'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'

Van zodra Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika en/of Joel Ordonez andere oorden opzoeken ...

1153
1153
Wake-up call voor Wils: Antwerp alweer met billen bloot

Nadat het twee jaar op rij naast een Europees ticket greep wil Antwerp de lat volgend seizoen ...

452
452

Meer sportnieuws