Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

152 stemmen
Parys reageert na nieuwe recordverliezen Belgische clubs

De voorbije maanden druppelden al heel wat berichten binnen over de forse rode cijfers die de Belgische profclubs het voorbije jaar lieten noteren. Woensdag raakte ook de eindafrekening bekend en die oogt niet mals. Alles samen gingen de clubs uit de Pro League maar liefst 193 miljoen euro in de min in het seizoen 2022/23.

Nog nooit lieten de Belgische profclubs zo'n groot verlies optekenen dat doet uiteraard de nodige alarmbellen afgaan. Er lijkt dringend iets te moeten veranderen om te voorkomen dat clubs straks helemaal kopje onder gaan. Desondanks is Lorin Parys, CEO van de Pro League, voorzichtig optimistisch.

Ondanks bloedrode cijfers optimisme bij Pro League

"Er is nog veel werk", geeft hij uiteraard toe aan La Dernière Heure. "Maar het goede nieuws is dat de eerste positieve impact van de nieuwe regels die we in 2022 ingevoerd hebben, al zichtbaar is. Ten eerste zijn alle clubs in orde met de Financial Fair Play-regels, al heeft dat natuurlijk ook te maken met de nodige kapitaalsverhogingen."

"Daarnaast is er slechts één club die veroordeeld werd tot puntenaftrek door de nieuwe regels omtrent het eigen vermogen", verwijst Parys naar Oostende. "En het beste nieuws is dat er al negentien clubs zijn die voldoen aan de criteria voor de 'squad spend ratio', die pas vanaf volgend seizoen tot sancties kunnen leiden."

Vanaf volgend seizoen salarisplafond voor clubs

Vanaf volgend seizoen krijgen de Belgische clubs immers te maken met wat Parys een 'soft salary cap' noemt, waarbij ze uiteindelijk maximum 70 procent van hun inkomsten mogen uitgeven aan spelerslonen. Heel wat clubs voldoen dus nu echter al aan dat criterium.

Tenslotte wijst Parys er ook nog op een kwart van de clubs verantwoordelijk zijn voor tweederde van de verliezen. Antwerp is met een verlies van 46 miljoen euro op zijn eentje bijvoorbeeld al goed voor bijna een kwart van de totale Belgische rode cijfers. "Als er dus een paar clubs een inspanning leveren, dan zullen de globale cijfers volgend seizoen al veel beter ogen", stelt Parys dan ook.

Zijn die rode cijfers zorgwekkend voor het Belgische voetbal?

Meest recent

Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

45
45
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

9
9
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

110
110
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

19
19
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

178
178
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

28
28
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

24
24
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

60
60
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

109
109
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

178
178
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

782
782
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

150
150
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

221
221
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

190
190
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

172
172
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

282
282
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

46
46
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

52
52
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

191
191
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

534
534
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

267
267
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

249
249
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

144
144
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

483
483

Meer sportnieuws