Zorgen voor Patro? "Het is een luchtfietser"

237 stemmen
Zorgen voor Patro?

Vitesse wordt dan toch niet overgenomen door de Common Group. De Amerikanen kregen geen groen licht van de Nederlandse licentiecommissie, aangezien eigenaar Coley Parry geen duidelijkheid kon of wilde geven over zijn fondsen. Daardoor is de deal van de baan.

Common Group faalt bij Vitesse

"Om te beginnen ga je dan kijken: waar zit de Common Group? Dat is een kwestie van googelen en bellen. Dan vind je altijd wel ergens een voordeur. Maar niet bij de Common Group. Er was nergens een voordeur te vinden. Al vrij snel was mij duidelijk: Parry is een luchtfietser. Als hij het geld al heeft, dan is het geld van een ander dat hij investeert", laat Michael van de Kuit, eigenaar van Gelredome (waar Vitesse zijn matchen afwerkt) weten aan Voetbal International.

De Common Group is ook eigenaar van Patro Eisden. In België kunnen buitenlandse eigenaars zonder al te grote problemen binnenstromen. Er is weinig controle op. Voor veel clubs was dat de afgelopen jaren al een enorm probleem. Kijk maar naar KV Oostende en ook Standard. De Amerikaanse eigenaars komen met onbekende externe investeerders, maar die willen meestal na 3-5 jaar rendement zien op hun geld. 

Patro Eisden

Als dat er niet is, trekken ze er de stekker uit. De club is nadien de dupe. Echt investeren om de club in de diepte beter te maken is dat niet. Ze willen vooral snel rendement. Het liefst met transfers. Hét middel bij uitstek om snel geld te verdienen in het voetbal. In de Verenigde Staten hebben ze opgemerkt dat er in het voetbal (soccer) veel geld valt te verdienen. Er is niet echt veel controle op, waardoor het momenteel het Wilde Westen is. Met een wespennest aan clubs bij dezelfde eigenaars, waar tientallen en tientallen transfers worden afgerond. Geen goede evolutie in het voetbal.

Bij Patro verloopt alles nog steeds goed, al waren daar maanden geleden ook al wat geluiden dat er problemen waren. Voorlopig was dat echter enkel alleen een gerucht. Hopelijk blijft het daar bij voor de Limburgse traditieclub.

Moeten er dringend strengere regels inzake overnames komen in het voetbal?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

18
18
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

56
56
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

66
66
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

391
391
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

219
219
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

768
768
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

357
357
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1033
1033
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws