Zorgen voor Patro? "Het is een luchtfietser"

237 stemmen
Zorgen voor Patro?

Vitesse wordt dan toch niet overgenomen door de Common Group. De Amerikanen kregen geen groen licht van de Nederlandse licentiecommissie, aangezien eigenaar Coley Parry geen duidelijkheid kon of wilde geven over zijn fondsen. Daardoor is de deal van de baan.

Common Group faalt bij Vitesse

"Om te beginnen ga je dan kijken: waar zit de Common Group? Dat is een kwestie van googelen en bellen. Dan vind je altijd wel ergens een voordeur. Maar niet bij de Common Group. Er was nergens een voordeur te vinden. Al vrij snel was mij duidelijk: Parry is een luchtfietser. Als hij het geld al heeft, dan is het geld van een ander dat hij investeert", laat Michael van de Kuit, eigenaar van Gelredome (waar Vitesse zijn matchen afwerkt) weten aan Voetbal International.

De Common Group is ook eigenaar van Patro Eisden. In België kunnen buitenlandse eigenaars zonder al te grote problemen binnenstromen. Er is weinig controle op. Voor veel clubs was dat de afgelopen jaren al een enorm probleem. Kijk maar naar KV Oostende en ook Standard. De Amerikaanse eigenaars komen met onbekende externe investeerders, maar die willen meestal na 3-5 jaar rendement zien op hun geld. 

Patro Eisden

Als dat er niet is, trekken ze er de stekker uit. De club is nadien de dupe. Echt investeren om de club in de diepte beter te maken is dat niet. Ze willen vooral snel rendement. Het liefst met transfers. Hét middel bij uitstek om snel geld te verdienen in het voetbal. In de Verenigde Staten hebben ze opgemerkt dat er in het voetbal (soccer) veel geld valt te verdienen. Er is niet echt veel controle op, waardoor het momenteel het Wilde Westen is. Met een wespennest aan clubs bij dezelfde eigenaars, waar tientallen en tientallen transfers worden afgerond. Geen goede evolutie in het voetbal.

Bij Patro verloopt alles nog steeds goed, al waren daar maanden geleden ook al wat geluiden dat er problemen waren. Voorlopig was dat echter enkel alleen een gerucht. Hopelijk blijft het daar bij voor de Limburgse traditieclub.

Moeten er dringend strengere regels inzake overnames komen in het voetbal?

Meest recent

‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

1
1
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

32
32
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

39
39
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

42
42
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

230
230
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

270
270
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

496
496
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

158
158
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

147
147
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

383
383
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

150
150
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

258
258
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

778
778
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

241
241
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

150
150
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

544
544
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

284
284
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

407
407
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

393
393
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

289
289
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

483
483
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

112
112
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

914
914
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

919
919
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

469
469

Meer sportnieuws