Zorgen voor Patro? "Het is een luchtfietser"

237
Zorgen voor Patro?

Vitesse wordt dan toch niet overgenomen door de Common Group. De Amerikanen kregen geen groen licht van de Nederlandse licentiecommissie, aangezien eigenaar Coley Parry geen duidelijkheid kon of wilde geven over zijn fondsen. Daardoor is de deal van de baan.

Common Group faalt bij Vitesse

"Om te beginnen ga je dan kijken: waar zit de Common Group? Dat is een kwestie van googelen en bellen. Dan vind je altijd wel ergens een voordeur. Maar niet bij de Common Group. Er was nergens een voordeur te vinden. Al vrij snel was mij duidelijk: Parry is een luchtfietser. Als hij het geld al heeft, dan is het geld van een ander dat hij investeert", laat Michael van de Kuit, eigenaar van Gelredome (waar Vitesse zijn matchen afwerkt) weten aan Voetbal International.

De Common Group is ook eigenaar van Patro Eisden. In België kunnen buitenlandse eigenaars zonder al te grote problemen binnenstromen. Er is weinig controle op. Voor veel clubs was dat de afgelopen jaren al een enorm probleem. Kijk maar naar KV Oostende en ook Standard. De Amerikaanse eigenaars komen met onbekende externe investeerders, maar die willen meestal na 3-5 jaar rendement zien op hun geld. 

Patro Eisden

Als dat er niet is, trekken ze er de stekker uit. De club is nadien de dupe. Echt investeren om de club in de diepte beter te maken is dat niet. Ze willen vooral snel rendement. Het liefst met transfers. Hét middel bij uitstek om snel geld te verdienen in het voetbal. In de Verenigde Staten hebben ze opgemerkt dat er in het voetbal (soccer) veel geld valt te verdienen. Er is niet echt veel controle op, waardoor het momenteel het Wilde Westen is. Met een wespennest aan clubs bij dezelfde eigenaars, waar tientallen en tientallen transfers worden afgerond. Geen goede evolutie in het voetbal.

Bij Patro verloopt alles nog steeds goed, al waren daar maanden geleden ook al wat geluiden dat er problemen waren. Voorlopig was dat echter enkel alleen een gerucht. Hopelijk blijft het daar bij voor de Limburgse traditieclub.

Moeten er dringend strengere regels inzake overnames komen in het voetbal?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

33
33
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

33
33
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

43
43
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws