Conte doet Lukaku-onthulling: "We konden Engeland domineren"

219 stemmen
Conte doet Lukaku-onthulling:

De voorbije maanden zorgde Romelu Lukaku regelmatig voor verdeeldheid, ook bij zijn trainers. Het boterde bijvoorbeeld niet met Thomas Tuchel, die bij Chelsea weigerde om de Rode Duivel op zijn sterke punten uit te spelen. Andere trainers lopen dan weer bijzonder hoog op met de beresterke spits.

José Mourinho is een voorbeeld daarvan, want de Special One werkte maar liefst bij drie verschillende clubs samen met Lukaku. Ze kwamen elkaar voor het eerst tegen toen een piepjonge Lukaku bij Chelsea belandde en in de jaren die daarop volgden haalde Mourinho Lukaku ook nog naar Manchester United en vorige zomer nog naar AS Roma.

Conte wou Lukaku en Van Dijk bij Chelsea

Ook met Antonio Conte bouwde Lukaku een speciale band op. Ze werkten van 2019 tot 2021 twee jaar lang samen bij Internazionale, waar Lukaku misschien wel zijn allerbeste niveau haalden. Samen loodsten ze Inter ook naar een eerste landstitel in elf jaar tijd.

Maar eigenlijk wou Conte in de zomer van 2017 al samenwerken met Lukaku. "Na mijn eerste seizoen bij Chelsea, toen we kampioen werden, hadden we Engeland kunnen gaan domineren. We spraken toen met Lukaku en met Virgil van Dijk. Met die twee belangrijke spelers erbij hadden we de situatie kunnen veranderen", onthult hij immers in The Telegraph.

Lukaku trok uiteindelijk naar Man Utd

Lukaku zou die zomer echter Everton verruilen voor Man Utd, terwijl Van Dijk nog zes maanden bij Southampton bleef en in januari 2018 naar Liverpool trok. Ze hadden bij Chelsea kunnen belanden in een ijzersterk elftal met onder meer ook Thibaut Courtois, Eden Hazard, John Terry en N'Golo Kanté.

In plaats van Engeland te domineren, gleed Chelsea daarna echter af. Liverpool en Manchester City namen de scepter over en de voorbije jaren raakten de Blues zelfs niet verder dan de middenmoot. Conte zelf zit intussen al elf maanden zonder club, nadat hij in maart 2023 ontslagen werd bij Tottenham. Hij wil volgende zomer weer aan de slag gaan bij een nieuwe club.

Zou Chelsea met Lukaku en Van Dijk Engeland gedomineerd hebben?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

17
17
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

29
29
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

11
11
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

31
31
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

84
84
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

268
268
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

290
290
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

372
372
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1031
1031
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

108
108
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

406
406
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

152
152
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

170
170
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

69
69
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

48
48

Meer sportnieuws