Conte doet Lukaku-onthulling: "We konden Engeland domineren"

door
Conte doet Lukaku-onthulling:

De voorbije maanden zorgde Romelu Lukaku regelmatig voor verdeeldheid, ook bij zijn trainers. Het boterde bijvoorbeeld niet met Thomas Tuchel, die bij Chelsea weigerde om de Rode Duivel op zijn sterke punten uit te spelen. Andere trainers lopen dan weer bijzonder hoog op met de beresterke spits.

José Mourinho is een voorbeeld daarvan, want de Special One werkte maar liefst bij drie verschillende clubs samen met Lukaku. Ze kwamen elkaar voor het eerst tegen toen een piepjonge Lukaku bij Chelsea belandde en in de jaren die daarop volgden haalde Mourinho Lukaku ook nog naar Manchester United en vorige zomer nog naar AS Roma.

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Conte wou Lukaku en Van Dijk bij Chelsea

Ook met Antonio Conte bouwde Lukaku een speciale band op. Ze werkten van 2019 tot 2021 twee jaar lang samen bij Internazionale, waar Lukaku misschien wel zijn allerbeste niveau haalden. Samen loodsten ze Inter ook naar een eerste landstitel in elf jaar tijd.

Maar eigenlijk wou Conte in de zomer van 2017 al samenwerken met Lukaku. "Na mijn eerste seizoen bij Chelsea, toen we kampioen werden, hadden we Engeland kunnen gaan domineren. We spraken toen met Lukaku en met Virgil van Dijk. Met die twee belangrijke spelers erbij hadden we de situatie kunnen veranderen", onthult hij immers in The Telegraph.

Lukaku trok uiteindelijk naar Man Utd

Lukaku zou die zomer echter Everton verruilen voor Man Utd, terwijl Van Dijk nog zes maanden bij Southampton bleef en in januari 2018 naar Liverpool trok. Ze hadden bij Chelsea kunnen belanden in een ijzersterk elftal met onder meer ook Thibaut Courtois, Eden Hazard, John Terry en N'Golo Kanté.

In plaats van Engeland te domineren, gleed Chelsea daarna echter af. Liverpool en Manchester City namen de scepter over en de voorbije jaren raakten de Blues zelfs niet verder dan de middenmoot. Conte zelf zit intussen al elf maanden zonder club, nadat hij in maart 2023 ontslagen werd bij Tottenham. Hij wil volgende zomer weer aan de slag gaan bij een nieuwe club.

Zou Chelsea met Lukaku en Van Dijk Engeland gedomineerd hebben?

Meest recent

'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

39
39
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

34
34
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

42
42
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

139
139
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

91
91
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

74
74
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

82
82
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

292
292
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

197
197
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

298
298
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

290
290
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

97
97
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

125
125
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

232
232
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

85
85
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

90
90
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

81
81
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

106
106
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

249
249
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

211
211
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

218
218
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

94
94
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

75
75
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

156
156
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

206
206

Meer sportnieuws