Conte doet Lukaku-onthulling: "We konden Engeland domineren"

219 stemmen
Conte doet Lukaku-onthulling:

De voorbije maanden zorgde Romelu Lukaku regelmatig voor verdeeldheid, ook bij zijn trainers. Het boterde bijvoorbeeld niet met Thomas Tuchel, die bij Chelsea weigerde om de Rode Duivel op zijn sterke punten uit te spelen. Andere trainers lopen dan weer bijzonder hoog op met de beresterke spits.

José Mourinho is een voorbeeld daarvan, want de Special One werkte maar liefst bij drie verschillende clubs samen met Lukaku. Ze kwamen elkaar voor het eerst tegen toen een piepjonge Lukaku bij Chelsea belandde en in de jaren die daarop volgden haalde Mourinho Lukaku ook nog naar Manchester United en vorige zomer nog naar AS Roma.

Conte wou Lukaku en Van Dijk bij Chelsea

Ook met Antonio Conte bouwde Lukaku een speciale band op. Ze werkten van 2019 tot 2021 twee jaar lang samen bij Internazionale, waar Lukaku misschien wel zijn allerbeste niveau haalden. Samen loodsten ze Inter ook naar een eerste landstitel in elf jaar tijd.

Maar eigenlijk wou Conte in de zomer van 2017 al samenwerken met Lukaku. "Na mijn eerste seizoen bij Chelsea, toen we kampioen werden, hadden we Engeland kunnen gaan domineren. We spraken toen met Lukaku en met Virgil van Dijk. Met die twee belangrijke spelers erbij hadden we de situatie kunnen veranderen", onthult hij immers in The Telegraph.

Lukaku trok uiteindelijk naar Man Utd

Lukaku zou die zomer echter Everton verruilen voor Man Utd, terwijl Van Dijk nog zes maanden bij Southampton bleef en in januari 2018 naar Liverpool trok. Ze hadden bij Chelsea kunnen belanden in een ijzersterk elftal met onder meer ook Thibaut Courtois, Eden Hazard, John Terry en N'Golo Kanté.

In plaats van Engeland te domineren, gleed Chelsea daarna echter af. Liverpool en Manchester City namen de scepter over en de voorbije jaren raakten de Blues zelfs niet verder dan de middenmoot. Conte zelf zit intussen al elf maanden zonder club, nadat hij in maart 2023 ontslagen werd bij Tottenham. Hij wil volgende zomer weer aan de slag gaan bij een nieuwe club.

Zou Chelsea met Lukaku en Van Dijk Engeland gedomineerd hebben?

Meest recent

'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

10
10
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

32
32
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

40
40
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

49
49
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

136
136
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

218
218
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

234
234
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

166
166
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

295
295
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

119
119
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

562
562
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

81
81
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

57
57
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

330
330
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

56
56
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

135
135
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

95
95
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

175
175
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

218
218
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

550
550
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

263
263
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

995
995

Meer sportnieuws