'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

door
'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

Karim Belhocine heeft de voorbije jaren de nodige watertjes doorzwommen in het Belgische voetbal. Na zijn afscheid als speler passeerde hij bij verschillende Belgische clubs als trainer, maar sinds anderhalf jaar is hij uit beeld verdwenen.

De 45-jarige keerde na zijn spelerspensioen terug naar KV Kortrijk, waar hij vele verschillende postjes bezette. Hij was er assistent, technisch directeur en hoofdtrainer. Daarna trok hij echter naar Anderlecht om assistent te worden van Hein Vanhaezebrouck. Bij Paars-Wit was hij ook nog enkele matchen hoofdcoach ad interim.

Algerije denkt aan Belhocine als bondscoach

Van 2019 tot 2021 was Belhocine vervolgens aan de slag bij Charleroi, om daarna nog eens terug te keren naar Kortrijk. De Kerels zetten hem eind augustus 2022 opnieuw op straat en sindsdien zit Belhocine zonder club. Nu lonkt echter mogelijk een fraaie uitdaging.

Volgens La Dernière Heure is Belhocine immers een serieuze kandidaat om de nieuwe bondscoach van Algerije te worden. Les Fennecs kenden een zeer teleurstellende Africa Cup, waar ze als één van de favorieten van start gingen. Ze sneuvelden echter al in de groepsfase door laatste te eindigen in een groep met Angola, Burkina Faso en Mauritanië.

Queiroz en Peseiro ook in beeld

Die pijnlijke uitschakeling kostte bondscoach Djamel Belmadi zijn job en nu wordt er dus volop gezocht naar een opvolger. De piste-Belhocine zou door de Algerijnse bond serieus onderzocht worden, want de trainer heeft roots in het land en bovendien ervaring als clubtrainer in Europa.

Andere namen die genoemd worden zijn die van Carlos Queiroz, die op een blauwe maandag nog even Real Madrid coachte en tot december bondscoach was van Qatar, en die van José Peseiro. Die laatste is momenteel wel nog aan de slag als bondscoach van Nigeria.

Zou Belhocine een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

5
5
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

24
24
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

25
25
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

36
36
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

219
219
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

130
130
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

198
198
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

110
110
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

401
401
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

228
228
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

161
161
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

139
139
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

202
202
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

627
627
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

54
54
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

74
74
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

111
111
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

416
416
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

63
63
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

107
107
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

172
172
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

366
366

Meer sportnieuws