'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

127
'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

Karim Belhocine heeft de voorbije jaren de nodige watertjes doorzwommen in het Belgische voetbal. Na zijn afscheid als speler passeerde hij bij verschillende Belgische clubs als trainer, maar sinds anderhalf jaar is hij uit beeld verdwenen.

De 45-jarige keerde na zijn spelerspensioen terug naar KV Kortrijk, waar hij vele verschillende postjes bezette. Hij was er assistent, technisch directeur en hoofdtrainer. Daarna trok hij echter naar Anderlecht om assistent te worden van Hein Vanhaezebrouck. Bij Paars-Wit was hij ook nog enkele matchen hoofdcoach ad interim.

LEES OOK: Turkse heksenketel op Sclessin? Stad Luik grijpt in

Algerije denkt aan Belhocine als bondscoach

Van 2019 tot 2021 was Belhocine vervolgens aan de slag bij Charleroi, om daarna nog eens terug te keren naar Kortrijk. De Kerels zetten hem eind augustus 2022 opnieuw op straat en sindsdien zit Belhocine zonder club. Nu lonkt echter mogelijk een fraaie uitdaging.

Volgens La Dernière Heure is Belhocine immers een serieuze kandidaat om de nieuwe bondscoach van Algerije te worden. Les Fennecs kenden een zeer teleurstellende Africa Cup, waar ze als één van de favorieten van start gingen. Ze sneuvelden echter al in de groepsfase door laatste te eindigen in een groep met Angola, Burkina Faso en Mauritanië.

Queiroz en Peseiro ook in beeld

Die pijnlijke uitschakeling kostte bondscoach Djamel Belmadi zijn job en nu wordt er dus volop gezocht naar een opvolger. De piste-Belhocine zou door de Algerijnse bond serieus onderzocht worden, want de trainer heeft roots in het land en bovendien ervaring als clubtrainer in Europa.

Andere namen die genoemd worden zijn die van Carlos Queiroz, die op een blauwe maandag nog even Real Madrid coachte en tot december bondscoach was van Qatar, en die van José Peseiro. Die laatste is momenteel wel nog aan de slag als bondscoach van Nigeria.

Zou Belhocine een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

67
67
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

10
10
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

72
72
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

182
182
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

225
225
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

200
200
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

159
159
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

437
437
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

380
380
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

149
149
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

123
123
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

122
122
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

31
31
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

158
158
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

81
81
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

38
38
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

136
136
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

33
33
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

262
262
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

110
110
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

407
407
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

281
281
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

84
84

Meer sportnieuws