'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

door
'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

Karim Belhocine heeft de voorbije jaren de nodige watertjes doorzwommen in het Belgische voetbal. Na zijn afscheid als speler passeerde hij bij verschillende Belgische clubs als trainer, maar sinds anderhalf jaar is hij uit beeld verdwenen.

De 45-jarige keerde na zijn spelerspensioen terug naar KV Kortrijk, waar hij vele verschillende postjes bezette. Hij was er assistent, technisch directeur en hoofdtrainer. Daarna trok hij echter naar Anderlecht om assistent te worden van Hein Vanhaezebrouck. Bij Paars-Wit was hij ook nog enkele matchen hoofdcoach ad interim.

Algerije denkt aan Belhocine als bondscoach

Van 2019 tot 2021 was Belhocine vervolgens aan de slag bij Charleroi, om daarna nog eens terug te keren naar Kortrijk. De Kerels zetten hem eind augustus 2022 opnieuw op straat en sindsdien zit Belhocine zonder club. Nu lonkt echter mogelijk een fraaie uitdaging.

Volgens La Dernière Heure is Belhocine immers een serieuze kandidaat om de nieuwe bondscoach van Algerije te worden. Les Fennecs kenden een zeer teleurstellende Africa Cup, waar ze als één van de favorieten van start gingen. Ze sneuvelden echter al in de groepsfase door laatste te eindigen in een groep met Angola, Burkina Faso en Mauritanië.

Queiroz en Peseiro ook in beeld

Die pijnlijke uitschakeling kostte bondscoach Djamel Belmadi zijn job en nu wordt er dus volop gezocht naar een opvolger. De piste-Belhocine zou door de Algerijnse bond serieus onderzocht worden, want de trainer heeft roots in het land en bovendien ervaring als clubtrainer in Europa.

Andere namen die genoemd worden zijn die van Carlos Queiroz, die op een blauwe maandag nog even Real Madrid coachte en tot december bondscoach was van Qatar, en die van José Peseiro. Die laatste is momenteel wel nog aan de slag als bondscoach van Nigeria.

Zou Belhocine een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

3
3
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

20
20
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

80
80
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

56
56
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

238
238
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

80
80
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

51
51
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

72
72
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

25
25
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

110
110
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

214
214
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

437
437
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

153
153
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

131
131
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

34
34
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

74
74
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

275
275
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

87
87
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

213
213
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

313
313
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

179
179
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

597
597
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

25
25
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

124
124

Meer sportnieuws