'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

door
'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

Karim Belhocine heeft de voorbije jaren de nodige watertjes doorzwommen in het Belgische voetbal. Na zijn afscheid als speler passeerde hij bij verschillende Belgische clubs als trainer, maar sinds anderhalf jaar is hij uit beeld verdwenen.

De 45-jarige keerde na zijn spelerspensioen terug naar KV Kortrijk, waar hij vele verschillende postjes bezette. Hij was er assistent, technisch directeur en hoofdtrainer. Daarna trok hij echter naar Anderlecht om assistent te worden van Hein Vanhaezebrouck. Bij Paars-Wit was hij ook nog enkele matchen hoofdcoach ad interim.

LEES OOK: Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Algerije denkt aan Belhocine als bondscoach

Van 2019 tot 2021 was Belhocine vervolgens aan de slag bij Charleroi, om daarna nog eens terug te keren naar Kortrijk. De Kerels zetten hem eind augustus 2022 opnieuw op straat en sindsdien zit Belhocine zonder club. Nu lonkt echter mogelijk een fraaie uitdaging.

Volgens La Dernière Heure is Belhocine immers een serieuze kandidaat om de nieuwe bondscoach van Algerije te worden. Les Fennecs kenden een zeer teleurstellende Africa Cup, waar ze als één van de favorieten van start gingen. Ze sneuvelden echter al in de groepsfase door laatste te eindigen in een groep met Angola, Burkina Faso en Mauritanië.

Queiroz en Peseiro ook in beeld

Die pijnlijke uitschakeling kostte bondscoach Djamel Belmadi zijn job en nu wordt er dus volop gezocht naar een opvolger. De piste-Belhocine zou door de Algerijnse bond serieus onderzocht worden, want de trainer heeft roots in het land en bovendien ervaring als clubtrainer in Europa.

Andere namen die genoemd worden zijn die van Carlos Queiroz, die op een blauwe maandag nog even Real Madrid coachte en tot december bondscoach was van Qatar, en die van José Peseiro. Die laatste is momenteel wel nog aan de slag als bondscoach van Nigeria.

Zou Belhocine een goede bondscoach zijn?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

80
80
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

17
17
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

93
93
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

88
88
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

57
57
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

212
212
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

493
493
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

389
389
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

435
435
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

594
594
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

207
207
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

263
263
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

324
324
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

87
87
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

231
231
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

203
203
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

86
86
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

270
270

Meer sportnieuws