'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

door
'Belhocine in de running voor fraaie nieuwe job'

Karim Belhocine heeft de voorbije jaren de nodige watertjes doorzwommen in het Belgische voetbal. Na zijn afscheid als speler passeerde hij bij verschillende Belgische clubs als trainer, maar sinds anderhalf jaar is hij uit beeld verdwenen.

De 45-jarige keerde na zijn spelerspensioen terug naar KV Kortrijk, waar hij vele verschillende postjes bezette. Hij was er assistent, technisch directeur en hoofdtrainer. Daarna trok hij echter naar Anderlecht om assistent te worden van Hein Vanhaezebrouck. Bij Paars-Wit was hij ook nog enkele matchen hoofdcoach ad interim.

Algerije denkt aan Belhocine als bondscoach

Van 2019 tot 2021 was Belhocine vervolgens aan de slag bij Charleroi, om daarna nog eens terug te keren naar Kortrijk. De Kerels zetten hem eind augustus 2022 opnieuw op straat en sindsdien zit Belhocine zonder club. Nu lonkt echter mogelijk een fraaie uitdaging.

Volgens La Dernière Heure is Belhocine immers een serieuze kandidaat om de nieuwe bondscoach van Algerije te worden. Les Fennecs kenden een zeer teleurstellende Africa Cup, waar ze als één van de favorieten van start gingen. Ze sneuvelden echter al in de groepsfase door laatste te eindigen in een groep met Angola, Burkina Faso en Mauritanië.

Queiroz en Peseiro ook in beeld

Die pijnlijke uitschakeling kostte bondscoach Djamel Belmadi zijn job en nu wordt er dus volop gezocht naar een opvolger. De piste-Belhocine zou door de Algerijnse bond serieus onderzocht worden, want de trainer heeft roots in het land en bovendien ervaring als clubtrainer in Europa.

Andere namen die genoemd worden zijn die van Carlos Queiroz, die op een blauwe maandag nog even Real Madrid coachte en tot december bondscoach was van Qatar, en die van José Peseiro. Die laatste is momenteel wel nog aan de slag als bondscoach van Nigeria.

Zou Belhocine een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

50
50
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

24
24
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

62
62
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

96
96
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

129
129
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

132
132
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

45
45
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

36
36
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

168
168
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

76
76
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

359
359
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

292
292
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

81
81
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

580
580
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

599
599
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

423
423
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

212
212
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

128
128
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

104
104
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

261
261
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

101
101
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

121
121

Meer sportnieuws