Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

1060 stemmen
Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

Jesper Fredberg heeft de grootste moeite om Amadou Diawara te lozen bij Anderlecht. De teleurstellende prestaties en het hoge salaris maken de middenvelder een grote last voor de club.

Een transfer naar Cadiz is mislukt in de slotfase van de wintermercato, waardoor Fredberg gefrustreerd achterblijft. Weeral. Turkse en Russische clubs zijn geen optie meer: Anderlecht zit vast met Diawara.

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

Amadou Diawara heeft het helemaal verkorven bij Anderlecht

Hoewel hij er nochtans goed opstond bij Brian Riemer, lijkt Amadou Diawara zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd te hebben verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld staan niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Anderlecht hoopte dat Diawara zijn laatste minuten voor de club heeft gespeeld op 17 december. Een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC was een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten.

Na afloop van de wedstrijd was Het Nieuwsblad bijzonder kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant. “Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract.

Africa Cup hypothekeert exit Amadou Diawara

Er ontstond echter een probleem omdat Amadou Diawara deelnam aan de Afrika Cup, wat zijn vertrek in januari bemoeilijkte of kon blokkeren.

Volgens L'Avenir werd verwacht dat Guinee de groepsfase niet zou overleven tegen sterke tegenstanders zoals Kameroen, Gambia en Senegal, waardoor Anderlecht in dat geval nog een ruime week had om hem te proberen te verkopen tijdens de wintermercato.

Aan de andere kant bestond het risico dat Diawara zich juist in de kijker zou spelen van andere clubs tijdens het Afrikaanse landentoernooi. Uiteindelijk wist Guinee zelfs de kwartfinales van de Afrika Cup te bereiken, waardoor Diawara pas op 2 februari weer beschikbaar kwam voor Anderlecht na het einde van het toernooi.

Tijdens de Afrika Cup startte Diawara in 3 van de 6 wedstrijden, waaronder de achtste finales en de kwartfinales, en dit wekte vanaf medio december de interesse van Cadiz, de nummer 18 in La Liga.

 Anderlecht wil Diawara weg: race tegen de klok

Het vertrek van Amadou Diawara stond bovenaan de stapel van Jesper Fredberg in januari. De interesse van Cadiz was dan ook een geschenk uit de hemel voor de CEO Sports.

De mogelijke overgang van Diawara zou niet alleen het salarisbudget van Anderlecht zwaar verlichten, maar ook ruimte creëren op het centrale middenveld, waar de concurrentie stevig is geworden met spelers als Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristian Arnstad.

Op de vooravond van het sluiten van de wintermercato bevestigde Brian Riemer dat er nog één of twee spelers zouden vertrekken bij Anderlecht. Le Soir meldde dat de coach doelde op het dossier van Diawara, ondanks dat de middenvelder op dat moment nog op de Afrika Cup verbleef, die goed op weg leek naar Cadiz.

Jesper Fredberg faalt opnieuw in dossier-Diawara

Cadiz wilde Amadou Diawara graag overnemen en beide partijen waren bijna tot een akkoord gekomen. De Spaanse laagvlieger wilde hem huren tot het einde van het seizoen, met een verplichte aankoopoptie als de club zich wist te handhaven in La Liga.

Zijn aanwezigheid in de kwartfinales van de Afrika Cup vertraagde en bemoeilijkte het proces aanzienlijk, waardoor Anderlecht genoodzaakt was deze transfer te laten varen. Uiteindelijk koos Cadiz ervoor om Diadie Samassekou van Hoffenheim aan te trekken.

Dit was een tegenslag voor Fredberg, die Diawara al vorige zomer wilde laten vertrekken. Het niet kunnen verkopen van Diawara was ook de reden waarom Fredberg zichzelf geen perfecte score gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij had gehoopt afscheid te kunnen nemen van zowel Diawara als Benito Raman.

Transfermarkt in Turkije gesloten, Rusland geen optie

Anderlecht hoopte Amadou Diawara nog te kunnen slijten aan een Turkse club, waar de transfermarkt ondertussen al gesloten is, of aan een Russische club, waar er nog tijd is tot 22 februari.

Het is echter hoogst onzeker of een deal met een Russische club wel haalbaar is. Bijvoorbeeld, Antwerp huurt Gyrano Kerk tot het einde van het seizoen, maar de Nederlander heeft zichzelf vrij weten te maken bij zijn Russische club.

“Wij huren Kerk niet van Lokomotiv. Dat kon en kan niet voor Belgische clubs”, verklaarde Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp, aan De Tijd. “We kunnen geen transactie doen met een Rus­sische club, zeker niet als die eigendom is van de staat, en zelfs niet gratis.”

Veel opties schieten er echter niet over en over eventuele interesse in Diawara is er geen sprake meer.

Had Fredberg beter kunnen doen in het dossier-Diawara?

Meest recent

Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

0
0
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

60
60
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

176
176
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

14
14
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

86
86
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

109
109
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

81
81
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

67
67
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

249
249
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

331
331
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

159
159
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

626
626
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

568
568
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

112
112
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

89
89
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

162
162
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

197
197
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

79
79
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

127
127
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

402
402
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54

Meer sportnieuws