Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

1060
Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

Jesper Fredberg heeft de grootste moeite om Amadou Diawara te lozen bij Anderlecht. De teleurstellende prestaties en het hoge salaris maken de middenvelder een grote last voor de club.

Een transfer naar Cadiz is mislukt in de slotfase van de wintermercato, waardoor Fredberg gefrustreerd achterblijft. Weeral. Turkse en Russische clubs zijn geen optie meer: Anderlecht zit vast met Diawara.

LEES OOK: Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Amadou Diawara heeft het helemaal verkorven bij Anderlecht

Hoewel hij er nochtans goed opstond bij Brian Riemer, lijkt Amadou Diawara zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd te hebben verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld staan niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Anderlecht hoopte dat Diawara zijn laatste minuten voor de club heeft gespeeld op 17 december. Een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC was een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten.

Na afloop van de wedstrijd was Het Nieuwsblad bijzonder kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant. “Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract.

Africa Cup hypothekeert exit Amadou Diawara

Er ontstond echter een probleem omdat Amadou Diawara deelnam aan de Afrika Cup, wat zijn vertrek in januari bemoeilijkte of kon blokkeren.

Volgens L'Avenir werd verwacht dat Guinee de groepsfase niet zou overleven tegen sterke tegenstanders zoals Kameroen, Gambia en Senegal, waardoor Anderlecht in dat geval nog een ruime week had om hem te proberen te verkopen tijdens de wintermercato.

Aan de andere kant bestond het risico dat Diawara zich juist in de kijker zou spelen van andere clubs tijdens het Afrikaanse landentoernooi. Uiteindelijk wist Guinee zelfs de kwartfinales van de Afrika Cup te bereiken, waardoor Diawara pas op 2 februari weer beschikbaar kwam voor Anderlecht na het einde van het toernooi.

Tijdens de Afrika Cup startte Diawara in 3 van de 6 wedstrijden, waaronder de achtste finales en de kwartfinales, en dit wekte vanaf medio december de interesse van Cadiz, de nummer 18 in La Liga.

 Anderlecht wil Diawara weg: race tegen de klok

Het vertrek van Amadou Diawara stond bovenaan de stapel van Jesper Fredberg in januari. De interesse van Cadiz was dan ook een geschenk uit de hemel voor de CEO Sports.

De mogelijke overgang van Diawara zou niet alleen het salarisbudget van Anderlecht zwaar verlichten, maar ook ruimte creëren op het centrale middenveld, waar de concurrentie stevig is geworden met spelers als Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristian Arnstad.

Op de vooravond van het sluiten van de wintermercato bevestigde Brian Riemer dat er nog één of twee spelers zouden vertrekken bij Anderlecht. Le Soir meldde dat de coach doelde op het dossier van Diawara, ondanks dat de middenvelder op dat moment nog op de Afrika Cup verbleef, die goed op weg leek naar Cadiz.

Jesper Fredberg faalt opnieuw in dossier-Diawara

Cadiz wilde Amadou Diawara graag overnemen en beide partijen waren bijna tot een akkoord gekomen. De Spaanse laagvlieger wilde hem huren tot het einde van het seizoen, met een verplichte aankoopoptie als de club zich wist te handhaven in La Liga.

Zijn aanwezigheid in de kwartfinales van de Afrika Cup vertraagde en bemoeilijkte het proces aanzienlijk, waardoor Anderlecht genoodzaakt was deze transfer te laten varen. Uiteindelijk koos Cadiz ervoor om Diadie Samassekou van Hoffenheim aan te trekken.

Dit was een tegenslag voor Fredberg, die Diawara al vorige zomer wilde laten vertrekken. Het niet kunnen verkopen van Diawara was ook de reden waarom Fredberg zichzelf geen perfecte score gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij had gehoopt afscheid te kunnen nemen van zowel Diawara als Benito Raman.

Transfermarkt in Turkije gesloten, Rusland geen optie

Anderlecht hoopte Amadou Diawara nog te kunnen slijten aan een Turkse club, waar de transfermarkt ondertussen al gesloten is, of aan een Russische club, waar er nog tijd is tot 22 februari.

Het is echter hoogst onzeker of een deal met een Russische club wel haalbaar is. Bijvoorbeeld, Antwerp huurt Gyrano Kerk tot het einde van het seizoen, maar de Nederlander heeft zichzelf vrij weten te maken bij zijn Russische club.

“Wij huren Kerk niet van Lokomotiv. Dat kon en kan niet voor Belgische clubs”, verklaarde Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp, aan De Tijd. “We kunnen geen transactie doen met een Rus­sische club, zeker niet als die eigendom is van de staat, en zelfs niet gratis.”

Veel opties schieten er echter niet over en over eventuele interesse in Diawara is er geen sprake meer.

Had Fredberg beter kunnen doen in het dossier-Diawara?

Meest recent

Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

12
12
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

32
32
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

168
168
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

114
114
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

133
133
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

1035
1035
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

52
52
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

120
120
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

164
164
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

243
243
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

408
408
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

217
217
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

149
149
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

411
411
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

70
70
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

390
390
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

378
378
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

347
347
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1288
1288
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

68
68
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

69
69
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

84
84
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

386
386
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

66
66
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

406
406

Meer sportnieuws