Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

door
Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

Jesper Fredberg heeft de grootste moeite om Amadou Diawara te lozen bij Anderlecht. De teleurstellende prestaties en het hoge salaris maken de middenvelder een grote last voor de club.

Een transfer naar Cadiz is mislukt in de slotfase van de wintermercato, waardoor Fredberg gefrustreerd achterblijft. Weeral. Turkse en Russische clubs zijn geen optie meer: Anderlecht zit vast met Diawara.

LEES OOK: Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Amadou Diawara heeft het helemaal verkorven bij Anderlecht

Hoewel hij er nochtans goed opstond bij Brian Riemer, lijkt Amadou Diawara zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd te hebben verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld staan niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Anderlecht hoopte dat Diawara zijn laatste minuten voor de club heeft gespeeld op 17 december. Een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC was een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten.

Na afloop van de wedstrijd was Het Nieuwsblad bijzonder kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant. “Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract.

Africa Cup hypothekeert exit Amadou Diawara

Er ontstond echter een probleem omdat Amadou Diawara deelnam aan de Afrika Cup, wat zijn vertrek in januari bemoeilijkte of kon blokkeren.

Volgens L'Avenir werd verwacht dat Guinee de groepsfase niet zou overleven tegen sterke tegenstanders zoals Kameroen, Gambia en Senegal, waardoor Anderlecht in dat geval nog een ruime week had om hem te proberen te verkopen tijdens de wintermercato.

Aan de andere kant bestond het risico dat Diawara zich juist in de kijker zou spelen van andere clubs tijdens het Afrikaanse landentoernooi. Uiteindelijk wist Guinee zelfs de kwartfinales van de Afrika Cup te bereiken, waardoor Diawara pas op 2 februari weer beschikbaar kwam voor Anderlecht na het einde van het toernooi.

Tijdens de Afrika Cup startte Diawara in 3 van de 6 wedstrijden, waaronder de achtste finales en de kwartfinales, en dit wekte vanaf medio december de interesse van Cadiz, de nummer 18 in La Liga.

 Anderlecht wil Diawara weg: race tegen de klok

Het vertrek van Amadou Diawara stond bovenaan de stapel van Jesper Fredberg in januari. De interesse van Cadiz was dan ook een geschenk uit de hemel voor de CEO Sports.

De mogelijke overgang van Diawara zou niet alleen het salarisbudget van Anderlecht zwaar verlichten, maar ook ruimte creëren op het centrale middenveld, waar de concurrentie stevig is geworden met spelers als Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristian Arnstad.

Op de vooravond van het sluiten van de wintermercato bevestigde Brian Riemer dat er nog één of twee spelers zouden vertrekken bij Anderlecht. Le Soir meldde dat de coach doelde op het dossier van Diawara, ondanks dat de middenvelder op dat moment nog op de Afrika Cup verbleef, die goed op weg leek naar Cadiz.

Jesper Fredberg faalt opnieuw in dossier-Diawara

Cadiz wilde Amadou Diawara graag overnemen en beide partijen waren bijna tot een akkoord gekomen. De Spaanse laagvlieger wilde hem huren tot het einde van het seizoen, met een verplichte aankoopoptie als de club zich wist te handhaven in La Liga.

Zijn aanwezigheid in de kwartfinales van de Afrika Cup vertraagde en bemoeilijkte het proces aanzienlijk, waardoor Anderlecht genoodzaakt was deze transfer te laten varen. Uiteindelijk koos Cadiz ervoor om Diadie Samassekou van Hoffenheim aan te trekken.

Dit was een tegenslag voor Fredberg, die Diawara al vorige zomer wilde laten vertrekken. Het niet kunnen verkopen van Diawara was ook de reden waarom Fredberg zichzelf geen perfecte score gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij had gehoopt afscheid te kunnen nemen van zowel Diawara als Benito Raman.

Transfermarkt in Turkije gesloten, Rusland geen optie

Anderlecht hoopte Amadou Diawara nog te kunnen slijten aan een Turkse club, waar de transfermarkt ondertussen al gesloten is, of aan een Russische club, waar er nog tijd is tot 22 februari.

Het is echter hoogst onzeker of een deal met een Russische club wel haalbaar is. Bijvoorbeeld, Antwerp huurt Gyrano Kerk tot het einde van het seizoen, maar de Nederlander heeft zichzelf vrij weten te maken bij zijn Russische club.

“Wij huren Kerk niet van Lokomotiv. Dat kon en kan niet voor Belgische clubs”, verklaarde Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp, aan De Tijd. “We kunnen geen transactie doen met een Rus­sische club, zeker niet als die eigendom is van de staat, en zelfs niet gratis.”

Veel opties schieten er echter niet over en over eventuele interesse in Diawara is er geen sprake meer.

Had Fredberg beter kunnen doen in het dossier-Diawara?

Meest recent

Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

16
16
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

107
107
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

123
123
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

61
61
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

526
526
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

198
198
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

95
95
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

91
91
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

240
240
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

116
116
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

30
30
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

162
162
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

84
84
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

334
334
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

347
347
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

47
47
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

775
775
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

368
368
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

42
42
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

519
519
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

47
47
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

133
133
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

336
336
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

142
142
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

205
205

Meer sportnieuws