Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

door
Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

Jesper Fredberg heeft de grootste moeite om Amadou Diawara te lozen bij Anderlecht. De teleurstellende prestaties en het hoge salaris maken de middenvelder een grote last voor de club.

Een transfer naar Cadiz is mislukt in de slotfase van de wintermercato, waardoor Fredberg gefrustreerd achterblijft. Weeral. Turkse en Russische clubs zijn geen optie meer: Anderlecht zit vast met Diawara.

LEES OOK: Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Amadou Diawara heeft het helemaal verkorven bij Anderlecht

Hoewel hij er nochtans goed opstond bij Brian Riemer, lijkt Amadou Diawara zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd te hebben verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld staan niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Anderlecht hoopte dat Diawara zijn laatste minuten voor de club heeft gespeeld op 17 december. Een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC was een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten.

Na afloop van de wedstrijd was Het Nieuwsblad bijzonder kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant. “Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract.

Africa Cup hypothekeert exit Amadou Diawara

Er ontstond echter een probleem omdat Amadou Diawara deelnam aan de Afrika Cup, wat zijn vertrek in januari bemoeilijkte of kon blokkeren.

Volgens L'Avenir werd verwacht dat Guinee de groepsfase niet zou overleven tegen sterke tegenstanders zoals Kameroen, Gambia en Senegal, waardoor Anderlecht in dat geval nog een ruime week had om hem te proberen te verkopen tijdens de wintermercato.

Aan de andere kant bestond het risico dat Diawara zich juist in de kijker zou spelen van andere clubs tijdens het Afrikaanse landentoernooi. Uiteindelijk wist Guinee zelfs de kwartfinales van de Afrika Cup te bereiken, waardoor Diawara pas op 2 februari weer beschikbaar kwam voor Anderlecht na het einde van het toernooi.

Tijdens de Afrika Cup startte Diawara in 3 van de 6 wedstrijden, waaronder de achtste finales en de kwartfinales, en dit wekte vanaf medio december de interesse van Cadiz, de nummer 18 in La Liga.

 Anderlecht wil Diawara weg: race tegen de klok

Het vertrek van Amadou Diawara stond bovenaan de stapel van Jesper Fredberg in januari. De interesse van Cadiz was dan ook een geschenk uit de hemel voor de CEO Sports.

De mogelijke overgang van Diawara zou niet alleen het salarisbudget van Anderlecht zwaar verlichten, maar ook ruimte creëren op het centrale middenveld, waar de concurrentie stevig is geworden met spelers als Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristian Arnstad.

Op de vooravond van het sluiten van de wintermercato bevestigde Brian Riemer dat er nog één of twee spelers zouden vertrekken bij Anderlecht. Le Soir meldde dat de coach doelde op het dossier van Diawara, ondanks dat de middenvelder op dat moment nog op de Afrika Cup verbleef, die goed op weg leek naar Cadiz.

Jesper Fredberg faalt opnieuw in dossier-Diawara

Cadiz wilde Amadou Diawara graag overnemen en beide partijen waren bijna tot een akkoord gekomen. De Spaanse laagvlieger wilde hem huren tot het einde van het seizoen, met een verplichte aankoopoptie als de club zich wist te handhaven in La Liga.

Zijn aanwezigheid in de kwartfinales van de Afrika Cup vertraagde en bemoeilijkte het proces aanzienlijk, waardoor Anderlecht genoodzaakt was deze transfer te laten varen. Uiteindelijk koos Cadiz ervoor om Diadie Samassekou van Hoffenheim aan te trekken.

Dit was een tegenslag voor Fredberg, die Diawara al vorige zomer wilde laten vertrekken. Het niet kunnen verkopen van Diawara was ook de reden waarom Fredberg zichzelf geen perfecte score gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij had gehoopt afscheid te kunnen nemen van zowel Diawara als Benito Raman.

Transfermarkt in Turkije gesloten, Rusland geen optie

Anderlecht hoopte Amadou Diawara nog te kunnen slijten aan een Turkse club, waar de transfermarkt ondertussen al gesloten is, of aan een Russische club, waar er nog tijd is tot 22 februari.

Het is echter hoogst onzeker of een deal met een Russische club wel haalbaar is. Bijvoorbeeld, Antwerp huurt Gyrano Kerk tot het einde van het seizoen, maar de Nederlander heeft zichzelf vrij weten te maken bij zijn Russische club.

“Wij huren Kerk niet van Lokomotiv. Dat kon en kan niet voor Belgische clubs”, verklaarde Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp, aan De Tijd. “We kunnen geen transactie doen met een Rus­sische club, zeker niet als die eigendom is van de staat, en zelfs niet gratis.”

Veel opties schieten er echter niet over en over eventuele interesse in Diawara is er geen sprake meer.

Had Fredberg beter kunnen doen in het dossier-Diawara?

Meest recent

Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

81
81
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

95
95
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

264
264
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

95
95
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

54
54
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

0
0
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

375
375
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

288
288
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

87
87
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

46
46
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

88
88
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

257
257
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

114
114
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

120
120
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

291
291
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

152
152
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

571
571
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

569
569
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

519
519
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

254
254
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

451
451
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

377
377
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

235
235
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

1280
1280
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

89
89

Meer sportnieuws