Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

door
Fredberg zwaar in nesten: hij heeft het ferm verknald

Jesper Fredberg heeft de grootste moeite om Amadou Diawara te lozen bij Anderlecht. De teleurstellende prestaties en het hoge salaris maken de middenvelder een grote last voor de club.

Een transfer naar Cadiz is mislukt in de slotfase van de wintermercato, waardoor Fredberg gefrustreerd achterblijft. Weeral. Turkse en Russische clubs zijn geen optie meer: Anderlecht zit vast met Diawara.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Amadou Diawara heeft het helemaal verkorven bij Anderlecht

Hoewel hij er nochtans goed opstond bij Brian Riemer, lijkt Amadou Diawara zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd te hebben verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld staan niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Anderlecht hoopte dat Diawara zijn laatste minuten voor de club heeft gespeeld op 17 december. Een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC was een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten.

Na afloop van de wedstrijd was Het Nieuwsblad bijzonder kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant. “Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract.

Africa Cup hypothekeert exit Amadou Diawara

Er ontstond echter een probleem omdat Amadou Diawara deelnam aan de Afrika Cup, wat zijn vertrek in januari bemoeilijkte of kon blokkeren.

Volgens L'Avenir werd verwacht dat Guinee de groepsfase niet zou overleven tegen sterke tegenstanders zoals Kameroen, Gambia en Senegal, waardoor Anderlecht in dat geval nog een ruime week had om hem te proberen te verkopen tijdens de wintermercato.

Aan de andere kant bestond het risico dat Diawara zich juist in de kijker zou spelen van andere clubs tijdens het Afrikaanse landentoernooi. Uiteindelijk wist Guinee zelfs de kwartfinales van de Afrika Cup te bereiken, waardoor Diawara pas op 2 februari weer beschikbaar kwam voor Anderlecht na het einde van het toernooi.

Tijdens de Afrika Cup startte Diawara in 3 van de 6 wedstrijden, waaronder de achtste finales en de kwartfinales, en dit wekte vanaf medio december de interesse van Cadiz, de nummer 18 in La Liga.

 Anderlecht wil Diawara weg: race tegen de klok

Het vertrek van Amadou Diawara stond bovenaan de stapel van Jesper Fredberg in januari. De interesse van Cadiz was dan ook een geschenk uit de hemel voor de CEO Sports.

De mogelijke overgang van Diawara zou niet alleen het salarisbudget van Anderlecht zwaar verlichten, maar ook ruimte creëren op het centrale middenveld, waar de concurrentie stevig is geworden met spelers als Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristian Arnstad.

Op de vooravond van het sluiten van de wintermercato bevestigde Brian Riemer dat er nog één of twee spelers zouden vertrekken bij Anderlecht. Le Soir meldde dat de coach doelde op het dossier van Diawara, ondanks dat de middenvelder op dat moment nog op de Afrika Cup verbleef, die goed op weg leek naar Cadiz.

Jesper Fredberg faalt opnieuw in dossier-Diawara

Cadiz wilde Amadou Diawara graag overnemen en beide partijen waren bijna tot een akkoord gekomen. De Spaanse laagvlieger wilde hem huren tot het einde van het seizoen, met een verplichte aankoopoptie als de club zich wist te handhaven in La Liga.

Zijn aanwezigheid in de kwartfinales van de Afrika Cup vertraagde en bemoeilijkte het proces aanzienlijk, waardoor Anderlecht genoodzaakt was deze transfer te laten varen. Uiteindelijk koos Cadiz ervoor om Diadie Samassekou van Hoffenheim aan te trekken.

Dit was een tegenslag voor Fredberg, die Diawara al vorige zomer wilde laten vertrekken. Het niet kunnen verkopen van Diawara was ook de reden waarom Fredberg zichzelf geen perfecte score gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij had gehoopt afscheid te kunnen nemen van zowel Diawara als Benito Raman.

Transfermarkt in Turkije gesloten, Rusland geen optie

Anderlecht hoopte Amadou Diawara nog te kunnen slijten aan een Turkse club, waar de transfermarkt ondertussen al gesloten is, of aan een Russische club, waar er nog tijd is tot 22 februari.

Het is echter hoogst onzeker of een deal met een Russische club wel haalbaar is. Bijvoorbeeld, Antwerp huurt Gyrano Kerk tot het einde van het seizoen, maar de Nederlander heeft zichzelf vrij weten te maken bij zijn Russische club.

“Wij huren Kerk niet van Lokomotiv. Dat kon en kan niet voor Belgische clubs”, verklaarde Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp, aan De Tijd. “We kunnen geen transactie doen met een Rus­sische club, zeker niet als die eigendom is van de staat, en zelfs niet gratis.”

Veel opties schieten er echter niet over en over eventuele interesse in Diawara is er geen sprake meer.

Had Fredberg beter kunnen doen in het dossier-Diawara?

Meest recent

Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

17
17
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

67
67
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

32
32
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

137
137
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

67
67
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

91
91
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

483
483
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

361
361
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

308
308
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

284
284
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

131
131
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

548
548
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

462
462
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

296
296
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

163
163
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

437
437
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

219
219
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

297
297
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

84
84
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

196
196
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

450
450
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

470
470

Meer sportnieuws