Messi komende zomer voor even terug in Parijs?

72 stemmen
Messi komende zomer voor even terug in Parijs?

Vorige zomer leverde de toekomst van Lionel Messi een veelbesproken soap op. De Argentijnse vedette zette na twee jaar een punt achter zijn passage bij Paris Saint-Germain, waar hij eigenlijk nooit helemaal gelukkig was. Na lang beraad liet hij een terugkeer naar FC Barcelona en Saudische miljoenen links liggen, om in te gaan op een aanbod van Inter Miami.

In de Verenigde Staten kan Messi immers wat anoniemer door het leven gaan en bovendien is er in Miami een grote Spaanstalige gemeenschap. Het was dus vooral een keuze voor privégeluk, want dat was de factor die in Parijs altijd ontbrak. Maar komende zomer keert Messi mogelijk toch even terug in de Franse hoofdstad.

LEES OOK: Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

Messi op de Olympische Spelen in Parijs?

Parijs is straks immers het toneel voor de Olympische Spelen en in Argentinië wordt volop gespeculeerd over een deelname van Messi. De Argentijnse Olympische ploeg wist zich afgelopen weekend alvast te plaatsen voor de Spelen en dat bovendien ten koste van Brazilië, dat in 2020 in Tokio nog de gouden medaille won.

Na die kwalificatie kreeg bondscoach Javier Mascherano volop vragen over een mogelijke selectie voor Messi en Angel Di Maria volgende zomer. Dat hoeft niet te verbazen, want de ex-speler van onder meer Liverpool en Barcelona heeft een uitstekende band met de twee vedetten. Ze speelden jarenlang samen en wonnen in 2008 samen ook goud op de Olympische Spelen in Peking.

Oude vriend Mascherano wil hem er graag bij

"Jullie kennen mijn relatie met Leo en Angel. We zijn goede vrienden", vertelde Mascherano aan TyC Sports. "Als trainer heb ik natuurlijk de verplichting om hen uit te nodigen, maar we moeten natuurlijk ook begrijpen dat ze mogelijk andere verplichtingen hebben. Daar zal het ook van afhangen. Zo simpel is het allemaal niet."

Er zijn twee factoren die roet in het eten zouden kunnen gooien voor een deelname van Messi aan de Olympische Spelen. De eerste is dat Argentinië komende zomer ook de Copa America afwerkt - dat toernooi eindigt amper tien dagen voor de Spelen van start gaan. Daarnaast staan de Spelen ook niet op de officiële FIFA-kalender, waardoor clubs niet verplicht zijn om hun spelers vrij te geven.

Moet Messi meedoen aan de Olympische Spelen?

Meest recent

Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

1
1
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

4
4
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

40
40
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

122
122
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

84
84
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

219
219
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

258
258
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

23
23
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

877
877
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

92
92
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

359
359
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

137
137
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

148
148
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

68
68
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

105
105
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

63
63
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

240
240
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

146
146
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

42
42
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

309
309
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

200
200

Meer sportnieuws