Messi komende zomer voor even terug in Parijs?

door
Messi komende zomer voor even terug in Parijs?

Vorige zomer leverde de toekomst van Lionel Messi een veelbesproken soap op. De Argentijnse vedette zette na twee jaar een punt achter zijn passage bij Paris Saint-Germain, waar hij eigenlijk nooit helemaal gelukkig was. Na lang beraad liet hij een terugkeer naar FC Barcelona en Saudische miljoenen links liggen, om in te gaan op een aanbod van Inter Miami.

In de Verenigde Staten kan Messi immers wat anoniemer door het leven gaan en bovendien is er in Miami een grote Spaanstalige gemeenschap. Het was dus vooral een keuze voor privégeluk, want dat was de factor die in Parijs altijd ontbrak. Maar komende zomer keert Messi mogelijk toch even terug in de Franse hoofdstad.

LEES OOK: Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

Messi op de Olympische Spelen in Parijs?

Parijs is straks immers het toneel voor de Olympische Spelen en in Argentinië wordt volop gespeculeerd over een deelname van Messi. De Argentijnse Olympische ploeg wist zich afgelopen weekend alvast te plaatsen voor de Spelen en dat bovendien ten koste van Brazilië, dat in 2020 in Tokio nog de gouden medaille won.

Na die kwalificatie kreeg bondscoach Javier Mascherano volop vragen over een mogelijke selectie voor Messi en Angel Di Maria volgende zomer. Dat hoeft niet te verbazen, want de ex-speler van onder meer Liverpool en Barcelona heeft een uitstekende band met de twee vedetten. Ze speelden jarenlang samen en wonnen in 2008 samen ook goud op de Olympische Spelen in Peking.

Oude vriend Mascherano wil hem er graag bij

"Jullie kennen mijn relatie met Leo en Angel. We zijn goede vrienden", vertelde Mascherano aan TyC Sports. "Als trainer heb ik natuurlijk de verplichting om hen uit te nodigen, maar we moeten natuurlijk ook begrijpen dat ze mogelijk andere verplichtingen hebben. Daar zal het ook van afhangen. Zo simpel is het allemaal niet."

Er zijn twee factoren die roet in het eten zouden kunnen gooien voor een deelname van Messi aan de Olympische Spelen. De eerste is dat Argentinië komende zomer ook de Copa America afwerkt - dat toernooi eindigt amper tien dagen voor de Spelen van start gaan. Daarnaast staan de Spelen ook niet op de officiële FIFA-kalender, waardoor clubs niet verplicht zijn om hun spelers vrij te geven.

Moet Messi meedoen aan de Olympische Spelen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
"Wat zat in zijn ontbijt?" - Vandenbempt walgt van fratsen Coosemans

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

86
86
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

38
38
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

144
144
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

197
197
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

149
149
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

163
163
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

31
31
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

71
71
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

165
165
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

125
125
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

44
44
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

101
101
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

165
165
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

121
121
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

167
167
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

230
230
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

233
233
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

774
774
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

178
178
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

97
97
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

149
149
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

60
60
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

366
366
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

468
468

Meer sportnieuws