Barstjes bij Union SG: "Blessin is misschien zelfs ongerust"

318 stemmen
Barstjes bij Union SG:

Union SG verloor afgelopen weekend punten tegen KVC Westerlo. De Brusselaars zitten duidelijk in een dipje. Kunnen ze de komende matchen de rug gaan rechten?

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Union SG in een dipje

Union SG speelde in 2024 sterk op het veld van KRC Genk, maar daarnaast speelde het zelden echt op zijn topniveau. De bekerzege tegen RSC Anderlecht was ook knap met tien spelers. 

Maar in andere matchen was het niet overtuigend. De schade viel steevast goed mee, maar tegen Club Brugge en Westerlo werd er ook niet gewonnen. Peter Vandenbempt ziet dat het toch een beetje minder is bij de leider uit de Jupiler Pro League.

"Na de wedstrijd ging het onder meer over Mohamed Amoura, die te veel dribbelde, foute keuzes maakte in de zone van de waarheid. Voor aanvaller Gustaf Nilsson viel de term "egoïstisch" zelfs. Dat is niet iets wat we associëren met Union. Ze staan wat minder stevig in blok. Die bekerwedstrijd tegen Club Brugge was echt zwak", zei hij bij Sporza.

Komende matchen herpakken

Blessin was de afgelopen weken al vaker wat kritisch voor zijn ploeg. "Dus de coach is minstens waakzaam, misschien zelfs ongerust. Die reeks van 18 wedstrijden zonder nederlaag in de competitie staat er natuurlijk nog en de voorsprong in het klassement blijft groot. Maar misschien is alles wat coach Blessin heeft aangestipt, wel de kanarie in de kolenmijn. Je mag die signalen niet negeren, het is niet het moment voor een eventueel dipje."

Union SG heeft nog 8 punten meer dan Anderlecht. De komende weken nemen ze het nog op tegen KV Kortrijk, Standard, OH Leuven, AA Gent en Royal Antwerp FC.

Gaat Union SG nog meer punten laten liggen?

Meest recent

Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

1
1
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

10
10
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

84
84
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

20
20
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

261
261
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

331
331
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

103
103
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

71
71
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

339
339
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

334
334
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

359
359
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

125
125
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

633
633
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

78
78
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

142
142
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

269
269
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

307
307
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

294
294
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

307
307
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

121
121
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

300
300
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

496
496

Meer sportnieuws