Nieuwe mokerslag AA Gent: "Deze komt echt binnen"

door
Nieuwe mokerslag AA Gent:

AA Gent blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het heeft in 2024 nog geen enkele wedstrijd gewonnen en ook zondagavond lukte dat weer niet. Integendeel zelfs, want het ging nu in eigen stadion met 1-2 de boot in tegen Cercle Brugge. Dat was om verschillende redenen een zeer pijnlijke nederlaag.

Allereerst waren er de wedstrijdomstandigheden. Gent mocht bijna 70 minuten met een man meer spelen nadat Cercle-speler Nazinho al halfweg de eerste helft zijn tweede gele kaart slikte. Ondanks meer dan voldoende kansen scoorden ze slechts één keer, terwijl Cercle wel dodelijk efficiënt was.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Grote ontgoocheling bij AA Gent

Daarnaast is er ook het feit dat de top zes stilaan in gevaar komt voor Gent. Het is nu al weggezakt naar de vijfde plaats en ziet Cercle zelfs op gelijke hoogte komen. Genk volgt ook op amper twee punten en dus is de kans reëel dat nog een nederlaag ervoor zorgt dat Genk naar de zevende plaats wegzakt.

De ontgoocheling in het Gentse kamp was dan ook enorm. "Het was heel stil in de kleedkamer, niemand had behoefte om iets tegen elkaar te zeggen", reageerde Matisse Samoise bij Sporza. "De teleurstelling was enorm, deze komt echt wel binnen. Vanaf morgen focussen we dan weer op de volgende match."

Depoitre in zak en as ondanks goal

Ook Laurent Depoitre zat in zak en as. De ervaren spits scoorde zijn eerste competitiedoelpunt in zowat een jaar tijd, maar veel plezier beleefde hij daar niet aan. "Het is een nederlaag die veel pijn doet, het was een belangrijke wedstrijd richting Play-offs. Deze wedstrijd hadden we nooit mogen verliezen. We krijgen 2 doelpunten tegen op stilstaande fase, daarbuiten deden ze niets. Dat is ongelofelijk", reageerde hij.

Gent zal nog moeten knokken voor de top zes, want er wachten hen in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie nog enkele toppers. Zo nemen ze het nog onder meer op tegen Antwerp en Union.

Zal AA Gent nog uit de top zes vallen?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

37
37
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

38
38
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

27
27
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

22
22
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

130
130
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

44
44
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

113
113
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

179
179
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

343
343
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

115
115
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

171
171
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

118
118
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

590
590
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

589
589
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

387
387
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

183
183
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

215
215
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

242
242
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

480
480
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

626
626
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws