Nieuwe mokerslag AA Gent: "Deze komt echt binnen"

door
Nieuwe mokerslag AA Gent:

AA Gent blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het heeft in 2024 nog geen enkele wedstrijd gewonnen en ook zondagavond lukte dat weer niet. Integendeel zelfs, want het ging nu in eigen stadion met 1-2 de boot in tegen Cercle Brugge. Dat was om verschillende redenen een zeer pijnlijke nederlaag.

Allereerst waren er de wedstrijdomstandigheden. Gent mocht bijna 70 minuten met een man meer spelen nadat Cercle-speler Nazinho al halfweg de eerste helft zijn tweede gele kaart slikte. Ondanks meer dan voldoende kansen scoorden ze slechts één keer, terwijl Cercle wel dodelijk efficiënt was.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

Grote ontgoocheling bij AA Gent

Daarnaast is er ook het feit dat de top zes stilaan in gevaar komt voor Gent. Het is nu al weggezakt naar de vijfde plaats en ziet Cercle zelfs op gelijke hoogte komen. Genk volgt ook op amper twee punten en dus is de kans reëel dat nog een nederlaag ervoor zorgt dat Genk naar de zevende plaats wegzakt.

De ontgoocheling in het Gentse kamp was dan ook enorm. "Het was heel stil in de kleedkamer, niemand had behoefte om iets tegen elkaar te zeggen", reageerde Matisse Samoise bij Sporza. "De teleurstelling was enorm, deze komt echt wel binnen. Vanaf morgen focussen we dan weer op de volgende match."

Depoitre in zak en as ondanks goal

Ook Laurent Depoitre zat in zak en as. De ervaren spits scoorde zijn eerste competitiedoelpunt in zowat een jaar tijd, maar veel plezier beleefde hij daar niet aan. "Het is een nederlaag die veel pijn doet, het was een belangrijke wedstrijd richting Play-offs. Deze wedstrijd hadden we nooit mogen verliezen. We krijgen 2 doelpunten tegen op stilstaande fase, daarbuiten deden ze niets. Dat is ongelofelijk", reageerde hij.

Gent zal nog moeten knokken voor de top zes, want er wachten hen in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie nog enkele toppers. Zo nemen ze het nog onder meer op tegen Antwerp en Union.

Zal AA Gent nog uit de top zes vallen?

Meest recent

'Renard op dreef: trio out, keeper in bij Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

27
27
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

180
180
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

322
322
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

74
74
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

87
87
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

254
254
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

110
110
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

47
47
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

181
181
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

200
200
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

365
365
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

364
364
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

246
246
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

180
180
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

71
71
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

70
70
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

633
633
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

324
324
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

262
262
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

386
386
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

48
48
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

303
303
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

327
327
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

180
180

Meer sportnieuws