Nieuwe mokerslag AA Gent: "Deze komt echt binnen"

door
Nieuwe mokerslag AA Gent:

AA Gent blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het heeft in 2024 nog geen enkele wedstrijd gewonnen en ook zondagavond lukte dat weer niet. Integendeel zelfs, want het ging nu in eigen stadion met 1-2 de boot in tegen Cercle Brugge. Dat was om verschillende redenen een zeer pijnlijke nederlaag.

Allereerst waren er de wedstrijdomstandigheden. Gent mocht bijna 70 minuten met een man meer spelen nadat Cercle-speler Nazinho al halfweg de eerste helft zijn tweede gele kaart slikte. Ondanks meer dan voldoende kansen scoorden ze slechts één keer, terwijl Cercle wel dodelijk efficiënt was.

LEES OOK: 'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

Grote ontgoocheling bij AA Gent

Daarnaast is er ook het feit dat de top zes stilaan in gevaar komt voor Gent. Het is nu al weggezakt naar de vijfde plaats en ziet Cercle zelfs op gelijke hoogte komen. Genk volgt ook op amper twee punten en dus is de kans reëel dat nog een nederlaag ervoor zorgt dat Genk naar de zevende plaats wegzakt.

De ontgoocheling in het Gentse kamp was dan ook enorm. "Het was heel stil in de kleedkamer, niemand had behoefte om iets tegen elkaar te zeggen", reageerde Matisse Samoise bij Sporza. "De teleurstelling was enorm, deze komt echt wel binnen. Vanaf morgen focussen we dan weer op de volgende match."

Depoitre in zak en as ondanks goal

Ook Laurent Depoitre zat in zak en as. De ervaren spits scoorde zijn eerste competitiedoelpunt in zowat een jaar tijd, maar veel plezier beleefde hij daar niet aan. "Het is een nederlaag die veel pijn doet, het was een belangrijke wedstrijd richting Play-offs. Deze wedstrijd hadden we nooit mogen verliezen. We krijgen 2 doelpunten tegen op stilstaande fase, daarbuiten deden ze niets. Dat is ongelofelijk", reageerde hij.

Gent zal nog moeten knokken voor de top zes, want er wachten hen in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie nog enkele toppers. Zo nemen ze het nog onder meer op tegen Antwerp en Union.

Zal AA Gent nog uit de top zes vallen?

Meest recent

Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

28
28
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

36
36
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

114
114
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

168
168
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

54
54
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

334
334
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

88
88
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

368
368
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

166
166
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

297
297
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

478
478
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

210
210
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

147
147
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

257
257
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

54
54
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

389
389
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

354
354
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

65
65
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

373
373
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

182
182
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

200
200
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

110
110
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

269
269
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

111
111
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

211
211

Meer sportnieuws