Nieuwe mokerslag AA Gent: "Deze komt echt binnen"

door
Nieuwe mokerslag AA Gent:

AA Gent blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het heeft in 2024 nog geen enkele wedstrijd gewonnen en ook zondagavond lukte dat weer niet. Integendeel zelfs, want het ging nu in eigen stadion met 1-2 de boot in tegen Cercle Brugge. Dat was om verschillende redenen een zeer pijnlijke nederlaag.

Allereerst waren er de wedstrijdomstandigheden. Gent mocht bijna 70 minuten met een man meer spelen nadat Cercle-speler Nazinho al halfweg de eerste helft zijn tweede gele kaart slikte. Ondanks meer dan voldoende kansen scoorden ze slechts één keer, terwijl Cercle wel dodelijk efficiënt was.

LEES OOK: AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Grote ontgoocheling bij AA Gent

Daarnaast is er ook het feit dat de top zes stilaan in gevaar komt voor Gent. Het is nu al weggezakt naar de vijfde plaats en ziet Cercle zelfs op gelijke hoogte komen. Genk volgt ook op amper twee punten en dus is de kans reëel dat nog een nederlaag ervoor zorgt dat Genk naar de zevende plaats wegzakt.

De ontgoocheling in het Gentse kamp was dan ook enorm. "Het was heel stil in de kleedkamer, niemand had behoefte om iets tegen elkaar te zeggen", reageerde Matisse Samoise bij Sporza. "De teleurstelling was enorm, deze komt echt wel binnen. Vanaf morgen focussen we dan weer op de volgende match."

Depoitre in zak en as ondanks goal

Ook Laurent Depoitre zat in zak en as. De ervaren spits scoorde zijn eerste competitiedoelpunt in zowat een jaar tijd, maar veel plezier beleefde hij daar niet aan. "Het is een nederlaag die veel pijn doet, het was een belangrijke wedstrijd richting Play-offs. Deze wedstrijd hadden we nooit mogen verliezen. We krijgen 2 doelpunten tegen op stilstaande fase, daarbuiten deden ze niets. Dat is ongelofelijk", reageerde hij.

Gent zal nog moeten knokken voor de top zes, want er wachten hen in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie nog enkele toppers. Zo nemen ze het nog onder meer op tegen Antwerp en Union.

Zal AA Gent nog uit de top zes vallen?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

11
11
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

8
8
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

41
41
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

75
75
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

248
248
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

253
253
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

164
164
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

199
199
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

180
180
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

104
104
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

118
118
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

59
59
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

168
168
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

442
442
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

375
375
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

272
272
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

132
132
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

422
422
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

93
93
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

806
806
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

284
284
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

228
228
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

175
175
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

420
420
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws