Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

door
Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

Charleroi beleeft een bijzonder moeilijk seizoen en heeft ook zondagavond zijn fans geen vreugde kunnen bezorgen. Anderlecht kwam op Mambourg met 1-3 winnen en zorgt ervoor dat de Carolo's in de onderste regionen van het klassement blijven hangen.

Na 25 speeldagen raakt Charleroi niet verder dan de dertiende plaats en dat betekent dat ze in de laatste vijf wedstrijden hard zullen moeten knokken om de play-downs te ontlopen. Ze hebben de veilige plaatsen wel nog steeds in het vizier, want OHL blijft hen enkel op basis van het doelsaldo voor.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dubbel gevoel bij Charleroi

Maar Charleroi kan elk punt gebruiken en dus was de nederlaag tegen Anderlecht een ontgoocheling. Zeker omdat het toch vrij goed kon aanklampen tegen de nummer twee in het klassement.

"Ik heb een heel dubbel gevoel", was dan ook de conclusie van verdediger Jules Van Cleemput bij Sporza. "Ik denk dat we bij momenten goed voetbal hebben laten zien, met drive en goesting. Maar op bepaalde momenten laten we het afweten."

Eén positief punt in strijd om behoud

Van Cleemput ziet wel één positief gegeven. "Het zal elke wedstrijd op mentaliteit aankomen. Vandaag hebben we laten zien dat we weerbaarheid hebben", stelde hij immers ook vast. "We creëren wel kansen, maar maken ze nog niet af. Dat moet wél gebeuren tegen rechtstreekse concurrenten."

Volgende week treft Charleroi al zo'n rechtstreekse concurrent, want dan moet het op bezoek bij OHL. Winst op Den Dreef betekent dat het weer naar een veilige plaats zou wippen. Daarna volgt wel nog een lastig programma met Genk, Westerlo, Cercle en AA Gent.

Zal Charleroi de play-downs nog ontlopen?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

31
31
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

32
32
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

12
12
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

15
15
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

140
140
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

51
51
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

317
317
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

130
130
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

142
142
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

329
329
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

30
30
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

346
346
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

283
283
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

105
105
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

200
200
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

509
509
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

141
141
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

104
104
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

71
71
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

245
245
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

156
156
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

19
19
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

385
385
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

293
293

Meer sportnieuws