Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

door
Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

Charleroi beleeft een bijzonder moeilijk seizoen en heeft ook zondagavond zijn fans geen vreugde kunnen bezorgen. Anderlecht kwam op Mambourg met 1-3 winnen en zorgt ervoor dat de Carolo's in de onderste regionen van het klassement blijven hangen.

Na 25 speeldagen raakt Charleroi niet verder dan de dertiende plaats en dat betekent dat ze in de laatste vijf wedstrijden hard zullen moeten knokken om de play-downs te ontlopen. Ze hebben de veilige plaatsen wel nog steeds in het vizier, want OHL blijft hen enkel op basis van het doelsaldo voor.

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Dubbel gevoel bij Charleroi

Maar Charleroi kan elk punt gebruiken en dus was de nederlaag tegen Anderlecht een ontgoocheling. Zeker omdat het toch vrij goed kon aanklampen tegen de nummer twee in het klassement.

"Ik heb een heel dubbel gevoel", was dan ook de conclusie van verdediger Jules Van Cleemput bij Sporza. "Ik denk dat we bij momenten goed voetbal hebben laten zien, met drive en goesting. Maar op bepaalde momenten laten we het afweten."

Eén positief punt in strijd om behoud

Van Cleemput ziet wel één positief gegeven. "Het zal elke wedstrijd op mentaliteit aankomen. Vandaag hebben we laten zien dat we weerbaarheid hebben", stelde hij immers ook vast. "We creëren wel kansen, maar maken ze nog niet af. Dat moet wél gebeuren tegen rechtstreekse concurrenten."

Volgende week treft Charleroi al zo'n rechtstreekse concurrent, want dan moet het op bezoek bij OHL. Winst op Den Dreef betekent dat het weer naar een veilige plaats zou wippen. Daarna volgt wel nog een lastig programma met Genk, Westerlo, Cercle en AA Gent.

Zal Charleroi de play-downs nog ontlopen?

Meest recent

Nieuwe boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

0
0
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

60
60
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

83
83
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

56
56
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

105
105
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

69
69
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

58
58
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

76
76
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

166
166
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

98
98
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

94
94
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

131
131
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

53
53
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

305
305
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

325
325
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

155
155
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

89
89
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

322
322
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

103
103
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

132
132
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

367
367
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

199
199
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

221
221
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

70
70

Meer sportnieuws