Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

door
Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

Charleroi beleeft een bijzonder moeilijk seizoen en heeft ook zondagavond zijn fans geen vreugde kunnen bezorgen. Anderlecht kwam op Mambourg met 1-3 winnen en zorgt ervoor dat de Carolo's in de onderste regionen van het klassement blijven hangen.

Na 25 speeldagen raakt Charleroi niet verder dan de dertiende plaats en dat betekent dat ze in de laatste vijf wedstrijden hard zullen moeten knokken om de play-downs te ontlopen. Ze hebben de veilige plaatsen wel nog steeds in het vizier, want OHL blijft hen enkel op basis van het doelsaldo voor.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Dubbel gevoel bij Charleroi

Maar Charleroi kan elk punt gebruiken en dus was de nederlaag tegen Anderlecht een ontgoocheling. Zeker omdat het toch vrij goed kon aanklampen tegen de nummer twee in het klassement.

"Ik heb een heel dubbel gevoel", was dan ook de conclusie van verdediger Jules Van Cleemput bij Sporza. "Ik denk dat we bij momenten goed voetbal hebben laten zien, met drive en goesting. Maar op bepaalde momenten laten we het afweten."

Eén positief punt in strijd om behoud

Van Cleemput ziet wel één positief gegeven. "Het zal elke wedstrijd op mentaliteit aankomen. Vandaag hebben we laten zien dat we weerbaarheid hebben", stelde hij immers ook vast. "We creëren wel kansen, maar maken ze nog niet af. Dat moet wél gebeuren tegen rechtstreekse concurrenten."

Volgende week treft Charleroi al zo'n rechtstreekse concurrent, want dan moet het op bezoek bij OHL. Winst op Den Dreef betekent dat het weer naar een veilige plaats zou wippen. Daarna volgt wel nog een lastig programma met Genk, Westerlo, Cercle en AA Gent.

Zal Charleroi de play-downs nog ontlopen?

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

15
15
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

22
22
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

169
169
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

23
23
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

33
33
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

37
37
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

268
268
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

44
44
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

79
79
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

206
206
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

141
141
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

262
262
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

303
303
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

229
229
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

111
111
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

153
153
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

139
139
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

121
121
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

175
175
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

200
200
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

279
279

Meer sportnieuws