Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

76
Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

Charleroi beleeft een bijzonder moeilijk seizoen en heeft ook zondagavond zijn fans geen vreugde kunnen bezorgen. Anderlecht kwam op Mambourg met 1-3 winnen en zorgt ervoor dat de Carolo's in de onderste regionen van het klassement blijven hangen.

Na 25 speeldagen raakt Charleroi niet verder dan de dertiende plaats en dat betekent dat ze in de laatste vijf wedstrijden hard zullen moeten knokken om de play-downs te ontlopen. Ze hebben de veilige plaatsen wel nog steeds in het vizier, want OHL blijft hen enkel op basis van het doelsaldo voor.

LEES OOK: Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

Dubbel gevoel bij Charleroi

Maar Charleroi kan elk punt gebruiken en dus was de nederlaag tegen Anderlecht een ontgoocheling. Zeker omdat het toch vrij goed kon aanklampen tegen de nummer twee in het klassement.

"Ik heb een heel dubbel gevoel", was dan ook de conclusie van verdediger Jules Van Cleemput bij Sporza. "Ik denk dat we bij momenten goed voetbal hebben laten zien, met drive en goesting. Maar op bepaalde momenten laten we het afweten."

Eén positief punt in strijd om behoud

Van Cleemput ziet wel één positief gegeven. "Het zal elke wedstrijd op mentaliteit aankomen. Vandaag hebben we laten zien dat we weerbaarheid hebben", stelde hij immers ook vast. "We creëren wel kansen, maar maken ze nog niet af. Dat moet wél gebeuren tegen rechtstreekse concurrenten."

Volgende week treft Charleroi al zo'n rechtstreekse concurrent, want dan moet het op bezoek bij OHL. Winst op Den Dreef betekent dat het weer naar een veilige plaats zou wippen. Daarna volgt wel nog een lastig programma met Genk, Westerlo, Cercle en AA Gent.

Zal Charleroi de play-downs nog ontlopen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

48
48
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

79
79
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

45
45
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

97
97
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

58
58
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

391
391
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

81
81
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

62
62
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

160
160
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

296
296
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

336
336
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

157
157
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws