Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

door
Ondanks nederlaag één positief punt voor Charleroi

Charleroi beleeft een bijzonder moeilijk seizoen en heeft ook zondagavond zijn fans geen vreugde kunnen bezorgen. Anderlecht kwam op Mambourg met 1-3 winnen en zorgt ervoor dat de Carolo's in de onderste regionen van het klassement blijven hangen.

Na 25 speeldagen raakt Charleroi niet verder dan de dertiende plaats en dat betekent dat ze in de laatste vijf wedstrijden hard zullen moeten knokken om de play-downs te ontlopen. Ze hebben de veilige plaatsen wel nog steeds in het vizier, want OHL blijft hen enkel op basis van het doelsaldo voor.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

Dubbel gevoel bij Charleroi

Maar Charleroi kan elk punt gebruiken en dus was de nederlaag tegen Anderlecht een ontgoocheling. Zeker omdat het toch vrij goed kon aanklampen tegen de nummer twee in het klassement.

"Ik heb een heel dubbel gevoel", was dan ook de conclusie van verdediger Jules Van Cleemput bij Sporza. "Ik denk dat we bij momenten goed voetbal hebben laten zien, met drive en goesting. Maar op bepaalde momenten laten we het afweten."

Eén positief punt in strijd om behoud

Van Cleemput ziet wel één positief gegeven. "Het zal elke wedstrijd op mentaliteit aankomen. Vandaag hebben we laten zien dat we weerbaarheid hebben", stelde hij immers ook vast. "We creëren wel kansen, maar maken ze nog niet af. Dat moet wél gebeuren tegen rechtstreekse concurrenten."

Volgende week treft Charleroi al zo'n rechtstreekse concurrent, want dan moet het op bezoek bij OHL. Winst op Den Dreef betekent dat het weer naar een veilige plaats zou wippen. Daarna volgt wel nog een lastig programma met Genk, Westerlo, Cercle en AA Gent.

Zal Charleroi de play-downs nog ontlopen?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

20
20
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

62
62
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

61
61
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

19
19
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

174
174
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

71
71
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

66
66
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

144
144
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

56
56
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

238
238
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

234
234
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

255
255
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

593
593
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

89
89
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

297
297
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

441
441
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

97
97
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

343
343
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

239
239
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

581
581
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

311
311
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

438
438
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

397
397
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

323
323
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

63
63

Meer sportnieuws