Hazard en Dolberg: "Dat moet nog een stuk beter"

door
Hazard en Dolberg:

RSC Anderlecht speelde vanavond op het veld van Sporting Charleroi. De Brusselaars speelden voetballend een zeer matige match, maar ze waren wel efficiënt. Zo doet Paars-Wit toch een goede zaak in het klassement.

Anderlecht won met 1-3. Een eigen doelpunt, Kasper Dolberg en Luis Vazquez zorgden voor de al bij al verdiende zege van Anderlecht, dat een onmondig Charleroi trof. Daar moeten ze toch echt gaan opletten voor de play-downs.

LEES OOK: Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Dolberg scoort

Door de zege heeft Anderlecht nu 8 punten minder dan Union SG. Kasper Dolberg scoorde eindelijk weer, ook Luis Vazquez was met een zeer knappe goal trefzeker.

Dolberg was happy met de zege. "Het was een zeer belangrijke zege. Het was niet mooi, maar we haalden de drie punten en zijn dus tevreden. Dat ik weer scoorde? Dat was zeer belangrijk. Het duurde een tijdje. Daar leef je als spits voor en ik ben blij dat ik kon scoren", aldus de spits bij DAZN.

Brian Riemer vertelde onlangs nog dat Dolberg zijn nummer één is. De coach pakte het zeer goed aan en heeft nu twee spitsen die vertrouwen tankten. 

"Dat ik de nummer één ben? Het is belangrijk dat je vertrouwen voelt van je coach. Maar ik voelde de steun van de ploegmaats en ik ben zeer tevreden dat ik deel uitmaak van deze ploeg", aldus de Deense spits.

Hazard kritisch

Thorgan Hazard was belangrijk met twee assists. "Het was zeker geen makkelijk duel, wat we ook verwacht hadden. Het was geen goede match, maar we moeten de drie punten onthouden. We hebben spelers die makkelijk scoren.  Dat zag je met Kasper en Luis. We moeten wel ons spelniveau opkrikken voor de play-offs. Het veld was niet goed, maar dat is geen excuus. Er was te veel ruimte tussen de linies."

Is dit RSCA een titelkandidaat?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

188
188
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

88
88
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

528
528
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

71
71
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

323
323
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

390
390
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

184
184
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

49
49
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

418
418
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

186
186
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

301
301
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

397
397
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

231
231
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

455
455
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

399
399
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

52
52
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

120
120
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

460
460
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

251
251
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws