Hazard en Dolberg: "Dat moet nog een stuk beter"

door
Hazard en Dolberg:

RSC Anderlecht speelde vanavond op het veld van Sporting Charleroi. De Brusselaars speelden voetballend een zeer matige match, maar ze waren wel efficiënt. Zo doet Paars-Wit toch een goede zaak in het klassement.

Anderlecht won met 1-3. Een eigen doelpunt, Kasper Dolberg en Luis Vazquez zorgden voor de al bij al verdiende zege van Anderlecht, dat een onmondig Charleroi trof. Daar moeten ze toch echt gaan opletten voor de play-downs.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Dolberg scoort

Door de zege heeft Anderlecht nu 8 punten minder dan Union SG. Kasper Dolberg scoorde eindelijk weer, ook Luis Vazquez was met een zeer knappe goal trefzeker.

Dolberg was happy met de zege. "Het was een zeer belangrijke zege. Het was niet mooi, maar we haalden de drie punten en zijn dus tevreden. Dat ik weer scoorde? Dat was zeer belangrijk. Het duurde een tijdje. Daar leef je als spits voor en ik ben blij dat ik kon scoren", aldus de spits bij DAZN.

Brian Riemer vertelde onlangs nog dat Dolberg zijn nummer één is. De coach pakte het zeer goed aan en heeft nu twee spitsen die vertrouwen tankten. 

"Dat ik de nummer één ben? Het is belangrijk dat je vertrouwen voelt van je coach. Maar ik voelde de steun van de ploegmaats en ik ben zeer tevreden dat ik deel uitmaak van deze ploeg", aldus de Deense spits.

Hazard kritisch

Thorgan Hazard was belangrijk met twee assists. "Het was zeker geen makkelijk duel, wat we ook verwacht hadden. Het was geen goede match, maar we moeten de drie punten onthouden. We hebben spelers die makkelijk scoren.  Dat zag je met Kasper en Luis. We moeten wel ons spelniveau opkrikken voor de play-offs. Het veld was niet goed, maar dat is geen excuus. Er was te veel ruimte tussen de linies."

Is dit RSCA een titelkandidaat?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

43
43
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

21
21
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

45
45
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

133
133
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

172
172
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

93
93
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

69
69
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

23
23
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

253
253
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

52
52
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

149
149
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

386
386
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

290
290
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

109
109
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

93
93
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

255
255
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

412
412
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

175
175
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

396
396
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

143
143
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

189
189
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

251
251
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

703
703
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

174
174

Meer sportnieuws