Hazard en Dolberg: "Dat moet nog een stuk beter"

door
Hazard en Dolberg:

RSC Anderlecht speelde vanavond op het veld van Sporting Charleroi. De Brusselaars speelden voetballend een zeer matige match, maar ze waren wel efficiënt. Zo doet Paars-Wit toch een goede zaak in het klassement.

Anderlecht won met 1-3. Een eigen doelpunt, Kasper Dolberg en Luis Vazquez zorgden voor de al bij al verdiende zege van Anderlecht, dat een onmondig Charleroi trof. Daar moeten ze toch echt gaan opletten voor de play-downs.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Dolberg scoort

Door de zege heeft Anderlecht nu 8 punten minder dan Union SG. Kasper Dolberg scoorde eindelijk weer, ook Luis Vazquez was met een zeer knappe goal trefzeker.

Dolberg was happy met de zege. "Het was een zeer belangrijke zege. Het was niet mooi, maar we haalden de drie punten en zijn dus tevreden. Dat ik weer scoorde? Dat was zeer belangrijk. Het duurde een tijdje. Daar leef je als spits voor en ik ben blij dat ik kon scoren", aldus de spits bij DAZN.

Brian Riemer vertelde onlangs nog dat Dolberg zijn nummer één is. De coach pakte het zeer goed aan en heeft nu twee spitsen die vertrouwen tankten. 

"Dat ik de nummer één ben? Het is belangrijk dat je vertrouwen voelt van je coach. Maar ik voelde de steun van de ploegmaats en ik ben zeer tevreden dat ik deel uitmaak van deze ploeg", aldus de Deense spits.

Hazard kritisch

Thorgan Hazard was belangrijk met twee assists. "Het was zeker geen makkelijk duel, wat we ook verwacht hadden. Het was geen goede match, maar we moeten de drie punten onthouden. We hebben spelers die makkelijk scoren.  Dat zag je met Kasper en Luis. We moeten wel ons spelniveau opkrikken voor de play-offs. Het veld was niet goed, maar dat is geen excuus. Er was te veel ruimte tussen de linies."

Is dit RSCA een titelkandidaat?

Meest recent

'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

42
42
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

18
18
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

64
64
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

140
140
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

101
101
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

501
501
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

219
219
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

150
150
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

82
82
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

165
165
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

77
77
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

272
272
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

962
962
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

304
304
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

335
335
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

91
91
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

449
449
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

195
195
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

344
344
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

128
128
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

137
137
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

278
278
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

153
153

Meer sportnieuws