Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

173 stemmen
Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

Een volwassen en vooral efficiënt Anderlecht heeft degradatiekandidaat Charleroi een nieuwe kater bezorgd. De Zebra's voetbalden met momenten aardig mee maar werden op de juiste momenten KO geslagen door het team van Riemer.

Anderlecht pakte vorig weekend een controversiële maar uiterst belangrijke driepunter tegen AA Gent. Vandaag moesten Riemer en co ook de volle buit grijpen bij degradatiekandidaat Charleroi. De Zebra's leken op weg naar de play-downs, een stunt vanavond zou dat scenario nog kunnen vermijden. Dolberg keerde terug in de basis bij Paars-Wit, Koffi stond opnieuw onder de lat bij Charleroi.

LEES OOK: Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Efficiënte recordkampioen grijpt de macht in Charleroi

De meeste druk vanavond stond op de thuisploeg maar het waren de bezoekers die meteen het balbezit opeisten. Na amper vijf minuten spelen kwam Anderlecht al op voorsprong: Hazard zette vanop rechts scherp voor en centraal werkte Van Cleemput ongelukkig de 0-1 voorbij Koffi. Paars-Wit gaf nadien (andermaal) het initiatief uit handen en zo groeide Charleroi stilaan in de wedstrijd. Op het kwartier moest Schmeichel een eerst keer ingrijpen bij een (te slap) schot van Guiagon en ook een poging van Dabbagh zorgde voor het nodige gevaar

Aan de overzijde bleek de recordkampioen echter enorm efficiënt, Hazard pakte op het halfuur opnieuw uit met een flukse voorzet en Dolberg tikte van dichtbij de 0-2 tegen de touwen. De Zebra's bleven ook nadien moedig strijden en werden voor de pauze nog beloond met de aansluitingstreffer: Dari tikte na een warrige fase de 1-2 tegen de touwen. Zo was er halfweg nog spanning in het Stade du Pays de Charleroi.

Pijnlijk moment voor ref, mokerslag voor Charleroi

Voor de pauze voetbalde Charleroi zeker niet slecht, na de pauze wou het minstens nog een gelijkspel afdwingen. Kansen bleven in de beginfase uit, er was vooral een pijnlijk moment voor scheidsrechter Lambrechts die de bal van dichtbij hard in het gezicht kreeg. Uiteindelijk moest de onfortuinlijke ref vervangen worden door de vierde man.

De spektakelwaarde bereikte na de pauze een dieptepunt met Anderlecht dat vooral zijn voorsprong consolideerde en Charleroi dat niet in staat was om iets af te dwingen. Diep in de tweede helft maakte Paars-Wit het toch helemaal af: eerst werd Dreyer nog van een doelpunt gehouden, bij de daaropvolgende hoekschop mikte Vázquez met een knappe volley de 1-3 in doel. Dat doelpunt sneed de benen helemaal af bij de Zebra's. In de 15 minuten (!) toegevoegde tijd moest Schmeichel nog één maal een geweldige redding uit zijn mouwen schudden bij een kopbal van Benbouali. Zo pakt Paars-Wit een knappe zes op zes en loopt het in op Union.

Scoreverloop:

0-1 (6') ed Van Cleemput, 0-2 (29') Dolberg, 1-2 (42') Dari, 1-3 (85') Vázquez

Ziet u Anderlecht als een echte titelkandidaat?

Meest recent

Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

141
141
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

25
25
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

235
235
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

67
67
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

51
51
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

133
133
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

185
185
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

200
200
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

69
69
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

62
62
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

65
65
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

71
71
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

124
124
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

76
76
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

238
238
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

126
126
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

552
552
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

130
130
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

639
639
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

559
559
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

67
67
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

214
214
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

375
375
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

273
273
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

189
189

Meer sportnieuws