Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

173
Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

Een volwassen en vooral efficiënt Anderlecht heeft degradatiekandidaat Charleroi een nieuwe kater bezorgd. De Zebra's voetbalden met momenten aardig mee maar werden op de juiste momenten KO geslagen door het team van Riemer.

Anderlecht pakte vorig weekend een controversiële maar uiterst belangrijke driepunter tegen AA Gent. Vandaag moesten Riemer en co ook de volle buit grijpen bij degradatiekandidaat Charleroi. De Zebra's leken op weg naar de play-downs, een stunt vanavond zou dat scenario nog kunnen vermijden. Dolberg keerde terug in de basis bij Paars-Wit, Koffi stond opnieuw onder de lat bij Charleroi.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Efficiënte recordkampioen grijpt de macht in Charleroi

De meeste druk vanavond stond op de thuisploeg maar het waren de bezoekers die meteen het balbezit opeisten. Na amper vijf minuten spelen kwam Anderlecht al op voorsprong: Hazard zette vanop rechts scherp voor en centraal werkte Van Cleemput ongelukkig de 0-1 voorbij Koffi. Paars-Wit gaf nadien (andermaal) het initiatief uit handen en zo groeide Charleroi stilaan in de wedstrijd. Op het kwartier moest Schmeichel een eerst keer ingrijpen bij een (te slap) schot van Guiagon en ook een poging van Dabbagh zorgde voor het nodige gevaar

Aan de overzijde bleek de recordkampioen echter enorm efficiënt, Hazard pakte op het halfuur opnieuw uit met een flukse voorzet en Dolberg tikte van dichtbij de 0-2 tegen de touwen. De Zebra's bleven ook nadien moedig strijden en werden voor de pauze nog beloond met de aansluitingstreffer: Dari tikte na een warrige fase de 1-2 tegen de touwen. Zo was er halfweg nog spanning in het Stade du Pays de Charleroi.

Pijnlijk moment voor ref, mokerslag voor Charleroi

Voor de pauze voetbalde Charleroi zeker niet slecht, na de pauze wou het minstens nog een gelijkspel afdwingen. Kansen bleven in de beginfase uit, er was vooral een pijnlijk moment voor scheidsrechter Lambrechts die de bal van dichtbij hard in het gezicht kreeg. Uiteindelijk moest de onfortuinlijke ref vervangen worden door de vierde man.

De spektakelwaarde bereikte na de pauze een dieptepunt met Anderlecht dat vooral zijn voorsprong consolideerde en Charleroi dat niet in staat was om iets af te dwingen. Diep in de tweede helft maakte Paars-Wit het toch helemaal af: eerst werd Dreyer nog van een doelpunt gehouden, bij de daaropvolgende hoekschop mikte Vázquez met een knappe volley de 1-3 in doel. Dat doelpunt sneed de benen helemaal af bij de Zebra's. In de 15 minuten (!) toegevoegde tijd moest Schmeichel nog één maal een geweldige redding uit zijn mouwen schudden bij een kopbal van Benbouali. Zo pakt Paars-Wit een knappe zes op zes en loopt het in op Union.

Scoreverloop:

0-1 (6') ed Van Cleemput, 0-2 (29') Dolberg, 1-2 (42') Dari, 1-3 (85') Vázquez

Ziet u Anderlecht als een echte titelkandidaat?

Meest recent

Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

30
30
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

9
9
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

67
67
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

28
28
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

175
175
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

34
34
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

197
197
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

142
142
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

415
415
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

19
19
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

246
246
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

383
383
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

306
306
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

337
337
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

187
187
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

353
353
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

371
371
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

353
353
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

216
216
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

657
657
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

566
566
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

188
188
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

149
149
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

150
150
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

34
34

Meer sportnieuws