Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

173 stemmen
Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

Een volwassen en vooral efficiënt Anderlecht heeft degradatiekandidaat Charleroi een nieuwe kater bezorgd. De Zebra's voetbalden met momenten aardig mee maar werden op de juiste momenten KO geslagen door het team van Riemer.

Anderlecht pakte vorig weekend een controversiële maar uiterst belangrijke driepunter tegen AA Gent. Vandaag moesten Riemer en co ook de volle buit grijpen bij degradatiekandidaat Charleroi. De Zebra's leken op weg naar de play-downs, een stunt vanavond zou dat scenario nog kunnen vermijden. Dolberg keerde terug in de basis bij Paars-Wit, Koffi stond opnieuw onder de lat bij Charleroi.

LEES OOK: Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Efficiënte recordkampioen grijpt de macht in Charleroi

De meeste druk vanavond stond op de thuisploeg maar het waren de bezoekers die meteen het balbezit opeisten. Na amper vijf minuten spelen kwam Anderlecht al op voorsprong: Hazard zette vanop rechts scherp voor en centraal werkte Van Cleemput ongelukkig de 0-1 voorbij Koffi. Paars-Wit gaf nadien (andermaal) het initiatief uit handen en zo groeide Charleroi stilaan in de wedstrijd. Op het kwartier moest Schmeichel een eerst keer ingrijpen bij een (te slap) schot van Guiagon en ook een poging van Dabbagh zorgde voor het nodige gevaar

Aan de overzijde bleek de recordkampioen echter enorm efficiënt, Hazard pakte op het halfuur opnieuw uit met een flukse voorzet en Dolberg tikte van dichtbij de 0-2 tegen de touwen. De Zebra's bleven ook nadien moedig strijden en werden voor de pauze nog beloond met de aansluitingstreffer: Dari tikte na een warrige fase de 1-2 tegen de touwen. Zo was er halfweg nog spanning in het Stade du Pays de Charleroi.

Pijnlijk moment voor ref, mokerslag voor Charleroi

Voor de pauze voetbalde Charleroi zeker niet slecht, na de pauze wou het minstens nog een gelijkspel afdwingen. Kansen bleven in de beginfase uit, er was vooral een pijnlijk moment voor scheidsrechter Lambrechts die de bal van dichtbij hard in het gezicht kreeg. Uiteindelijk moest de onfortuinlijke ref vervangen worden door de vierde man.

De spektakelwaarde bereikte na de pauze een dieptepunt met Anderlecht dat vooral zijn voorsprong consolideerde en Charleroi dat niet in staat was om iets af te dwingen. Diep in de tweede helft maakte Paars-Wit het toch helemaal af: eerst werd Dreyer nog van een doelpunt gehouden, bij de daaropvolgende hoekschop mikte Vázquez met een knappe volley de 1-3 in doel. Dat doelpunt sneed de benen helemaal af bij de Zebra's. In de 15 minuten (!) toegevoegde tijd moest Schmeichel nog één maal een geweldige redding uit zijn mouwen schudden bij een kopbal van Benbouali. Zo pakt Paars-Wit een knappe zes op zes en loopt het in op Union.

Scoreverloop:

0-1 (6') ed Van Cleemput, 0-2 (29') Dolberg, 1-2 (42') Dari, 1-3 (85') Vázquez

Ziet u Anderlecht als een echte titelkandidaat?

Meest recent

'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

3
3
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

12
12
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

68
68
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

150
150
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

385
385
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

134
134
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

209
209
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

24
24
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

30
30
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

131
131
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

161
161
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

415
415
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

166
166
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

36
36
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

103
103
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

230
230
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

517
517
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

70
70
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

335
335
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

246
246
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

736
736

Meer sportnieuws