Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

173 stemmen
Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

Een volwassen en vooral efficiënt Anderlecht heeft degradatiekandidaat Charleroi een nieuwe kater bezorgd. De Zebra's voetbalden met momenten aardig mee maar werden op de juiste momenten KO geslagen door het team van Riemer.

Anderlecht pakte vorig weekend een controversiële maar uiterst belangrijke driepunter tegen AA Gent. Vandaag moesten Riemer en co ook de volle buit grijpen bij degradatiekandidaat Charleroi. De Zebra's leken op weg naar de play-downs, een stunt vanavond zou dat scenario nog kunnen vermijden. Dolberg keerde terug in de basis bij Paars-Wit, Koffi stond opnieuw onder de lat bij Charleroi.

LEES OOK: 'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Efficiënte recordkampioen grijpt de macht in Charleroi

De meeste druk vanavond stond op de thuisploeg maar het waren de bezoekers die meteen het balbezit opeisten. Na amper vijf minuten spelen kwam Anderlecht al op voorsprong: Hazard zette vanop rechts scherp voor en centraal werkte Van Cleemput ongelukkig de 0-1 voorbij Koffi. Paars-Wit gaf nadien (andermaal) het initiatief uit handen en zo groeide Charleroi stilaan in de wedstrijd. Op het kwartier moest Schmeichel een eerst keer ingrijpen bij een (te slap) schot van Guiagon en ook een poging van Dabbagh zorgde voor het nodige gevaar

Aan de overzijde bleek de recordkampioen echter enorm efficiënt, Hazard pakte op het halfuur opnieuw uit met een flukse voorzet en Dolberg tikte van dichtbij de 0-2 tegen de touwen. De Zebra's bleven ook nadien moedig strijden en werden voor de pauze nog beloond met de aansluitingstreffer: Dari tikte na een warrige fase de 1-2 tegen de touwen. Zo was er halfweg nog spanning in het Stade du Pays de Charleroi.

Pijnlijk moment voor ref, mokerslag voor Charleroi

Voor de pauze voetbalde Charleroi zeker niet slecht, na de pauze wou het minstens nog een gelijkspel afdwingen. Kansen bleven in de beginfase uit, er was vooral een pijnlijk moment voor scheidsrechter Lambrechts die de bal van dichtbij hard in het gezicht kreeg. Uiteindelijk moest de onfortuinlijke ref vervangen worden door de vierde man.

De spektakelwaarde bereikte na de pauze een dieptepunt met Anderlecht dat vooral zijn voorsprong consolideerde en Charleroi dat niet in staat was om iets af te dwingen. Diep in de tweede helft maakte Paars-Wit het toch helemaal af: eerst werd Dreyer nog van een doelpunt gehouden, bij de daaropvolgende hoekschop mikte Vázquez met een knappe volley de 1-3 in doel. Dat doelpunt sneed de benen helemaal af bij de Zebra's. In de 15 minuten (!) toegevoegde tijd moest Schmeichel nog één maal een geweldige redding uit zijn mouwen schudden bij een kopbal van Benbouali. Zo pakt Paars-Wit een knappe zes op zes en loopt het in op Union.

Scoreverloop:

0-1 (6') ed Van Cleemput, 0-2 (29') Dolberg, 1-2 (42') Dari, 1-3 (85') Vázquez

Ziet u Anderlecht als een echte titelkandidaat?

Meest recent

Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

4
4
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

29
29
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

119
119
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

252
252
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

199
199
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

174
174
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

257
257
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

216
216
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

92
92
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

196
196
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

271
271
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

202
202
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

377
377
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

295
295
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

105
105
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

239
239
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

35
35
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

638
638
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

52
52
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

269
269
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

302
302
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

747
747
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

514
514
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

241
241

Meer sportnieuws