Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

173 stemmen
Efficiënt Paars-Wit omzeilt verraderlijke klip in Charleroi

Een volwassen en vooral efficiënt Anderlecht heeft degradatiekandidaat Charleroi een nieuwe kater bezorgd. De Zebra's voetbalden met momenten aardig mee maar werden op de juiste momenten KO geslagen door het team van Riemer.

Anderlecht pakte vorig weekend een controversiële maar uiterst belangrijke driepunter tegen AA Gent. Vandaag moesten Riemer en co ook de volle buit grijpen bij degradatiekandidaat Charleroi. De Zebra's leken op weg naar de play-downs, een stunt vanavond zou dat scenario nog kunnen vermijden. Dolberg keerde terug in de basis bij Paars-Wit, Koffi stond opnieuw onder de lat bij Charleroi.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Efficiënte recordkampioen grijpt de macht in Charleroi

De meeste druk vanavond stond op de thuisploeg maar het waren de bezoekers die meteen het balbezit opeisten. Na amper vijf minuten spelen kwam Anderlecht al op voorsprong: Hazard zette vanop rechts scherp voor en centraal werkte Van Cleemput ongelukkig de 0-1 voorbij Koffi. Paars-Wit gaf nadien (andermaal) het initiatief uit handen en zo groeide Charleroi stilaan in de wedstrijd. Op het kwartier moest Schmeichel een eerst keer ingrijpen bij een (te slap) schot van Guiagon en ook een poging van Dabbagh zorgde voor het nodige gevaar

Aan de overzijde bleek de recordkampioen echter enorm efficiënt, Hazard pakte op het halfuur opnieuw uit met een flukse voorzet en Dolberg tikte van dichtbij de 0-2 tegen de touwen. De Zebra's bleven ook nadien moedig strijden en werden voor de pauze nog beloond met de aansluitingstreffer: Dari tikte na een warrige fase de 1-2 tegen de touwen. Zo was er halfweg nog spanning in het Stade du Pays de Charleroi.

Pijnlijk moment voor ref, mokerslag voor Charleroi

Voor de pauze voetbalde Charleroi zeker niet slecht, na de pauze wou het minstens nog een gelijkspel afdwingen. Kansen bleven in de beginfase uit, er was vooral een pijnlijk moment voor scheidsrechter Lambrechts die de bal van dichtbij hard in het gezicht kreeg. Uiteindelijk moest de onfortuinlijke ref vervangen worden door de vierde man.

De spektakelwaarde bereikte na de pauze een dieptepunt met Anderlecht dat vooral zijn voorsprong consolideerde en Charleroi dat niet in staat was om iets af te dwingen. Diep in de tweede helft maakte Paars-Wit het toch helemaal af: eerst werd Dreyer nog van een doelpunt gehouden, bij de daaropvolgende hoekschop mikte Vázquez met een knappe volley de 1-3 in doel. Dat doelpunt sneed de benen helemaal af bij de Zebra's. In de 15 minuten (!) toegevoegde tijd moest Schmeichel nog één maal een geweldige redding uit zijn mouwen schudden bij een kopbal van Benbouali. Zo pakt Paars-Wit een knappe zes op zes en loopt het in op Union.

Scoreverloop:

0-1 (6') ed Van Cleemput, 0-2 (29') Dolberg, 1-2 (42') Dari, 1-3 (85') Vázquez

Ziet u Anderlecht als een echte titelkandidaat?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

160
160
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

72
72
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

97
97
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

140
140
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

82
82
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

131
131
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

48
48
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

297
297
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

102
102
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

643
643
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

266
266
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

283
283
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

570
570
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

470
470
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

747
747
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

189
189
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

99
99
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

241
241
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

164
164

Meer sportnieuws