Union resoluut: "Eerst fout op Mac Allister"

112 stemmen
Union resoluut:

Union SG beleefde een zure zaterdag. De koploper in de Jupiler Pro League leek tegen KVC Westerlo op weg naar drie punten, tot de bezoekers in de absolute slotfase een strafschop kregen. Bij Union waren ze niet te spreken over die elfmeter.

Union begon niet goed en was al snel op achtervolgen aangewezen na een treffer van Van den Keybus. Nog voor de rust zette Lapoussin echter orde op zaken. Na de pauze was het diezelfde Lapoussin die Union op voorsprong bracht. Alexander Blessin en co leken lange tijd op weg naar de zege tot Madsen na een VAR-interventie mocht aanleggen vanaf de stip: 2-2, en zuur puntenverlies voor Union.

Castro-Montes vond het fout op Mac Allistar

Bij de bewuste fase kwamen Frigan en Mac Allistar met elkaar in botsing. Castro-Montes vond het eerder een overtreding van die eerste. "Vanuit mijn positie was het helemaal geen penalty", klonk het achteraf bij Sporza. "Volgens mij werd er eerst een fout gemaakt op Mac Allister. Ik heb proberen mee te kijken naar de beelden en daarop was het voor mij toch heel discutabel."

Waarna Castro-Montes geen excuses zocht. "We kregen nog een grote kans op het einde, maar het is niet daar dat we de wedstrijd winnen of verliezen. We waren niet efficiënt genoeg vandaag, we hadden de wedstrijd sneller moeten beslissen. We hadden onszelf niet zo in de problemen moeten brengen."

Ook Blessin niet te spreken over strafschop

Ook coach Alexander Blessin was niet te spreken over de toegekende strafschop. "Dit is een grote grap", nam de Duitser geen blad voor de mond

Union geeft Anderlecht zo de kans om aan zijn achterstand te knabbelen. Paars-Wit kan terugkomen tot op acht punten. Club Brugge, dat vlot Eupen over de knie legde, volgt al op vijftien eenheden.

Was het een strafschop?

Meest recent

Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

1
1
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

36
36
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

261
261
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

197
197
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

122
122
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

68
68
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

287
287
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

186
186
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

212
212
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

387
387
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

161
161
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

114
114
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

415
415
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

139
139
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

153
153
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

536
536
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

815
815
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

85
85
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

221
221
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

259
259
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

56
56
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

639
639
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

131
131
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

203
203
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

245
245

Meer sportnieuws