Union resoluut: "Eerst fout op Mac Allister"

door
Union resoluut:

Union SG beleefde een zure zaterdag. De koploper in de Jupiler Pro League leek tegen KVC Westerlo op weg naar drie punten, tot de bezoekers in de absolute slotfase een strafschop kregen. Bij Union waren ze niet te spreken over die elfmeter.

Union begon niet goed en was al snel op achtervolgen aangewezen na een treffer van Van den Keybus. Nog voor de rust zette Lapoussin echter orde op zaken. Na de pauze was het diezelfde Lapoussin die Union op voorsprong bracht. Alexander Blessin en co leken lange tijd op weg naar de zege tot Madsen na een VAR-interventie mocht aanleggen vanaf de stip: 2-2, en zuur puntenverlies voor Union.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Castro-Montes vond het fout op Mac Allistar

Bij de bewuste fase kwamen Frigan en Mac Allistar met elkaar in botsing. Castro-Montes vond het eerder een overtreding van die eerste. "Vanuit mijn positie was het helemaal geen penalty", klonk het achteraf bij Sporza. "Volgens mij werd er eerst een fout gemaakt op Mac Allister. Ik heb proberen mee te kijken naar de beelden en daarop was het voor mij toch heel discutabel."

Waarna Castro-Montes geen excuses zocht. "We kregen nog een grote kans op het einde, maar het is niet daar dat we de wedstrijd winnen of verliezen. We waren niet efficiënt genoeg vandaag, we hadden de wedstrijd sneller moeten beslissen. We hadden onszelf niet zo in de problemen moeten brengen."

Ook Blessin niet te spreken over strafschop

Ook coach Alexander Blessin was niet te spreken over de toegekende strafschop. "Dit is een grote grap", nam de Duitser geen blad voor de mond

Union geeft Anderlecht zo de kans om aan zijn achterstand te knabbelen. Paars-Wit kan terugkomen tot op acht punten. Club Brugge, dat vlot Eupen over de knie legde, volgt al op vijftien eenheden.

Was het een strafschop?

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

113
113
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

17
17
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

24
24
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

64
64
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

15
15
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

52
52
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

183
183
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

64
64
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

103
103
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

137
137
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

150
150
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

73
73
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

72
72
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

195
195
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

226
226
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

142
142
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

188
188
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

172
172
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

29
29
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

339
339
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

100
100
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

451
451
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

354
354

Meer sportnieuws