Union resoluut: "Eerst fout op Mac Allister"

door
Union resoluut:

Union SG beleefde een zure zaterdag. De koploper in de Jupiler Pro League leek tegen KVC Westerlo op weg naar drie punten, tot de bezoekers in de absolute slotfase een strafschop kregen. Bij Union waren ze niet te spreken over die elfmeter.

Union begon niet goed en was al snel op achtervolgen aangewezen na een treffer van Van den Keybus. Nog voor de rust zette Lapoussin echter orde op zaken. Na de pauze was het diezelfde Lapoussin die Union op voorsprong bracht. Alexander Blessin en co leken lange tijd op weg naar de zege tot Madsen na een VAR-interventie mocht aanleggen vanaf de stip: 2-2, en zuur puntenverlies voor Union.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Castro-Montes vond het fout op Mac Allistar

Bij de bewuste fase kwamen Frigan en Mac Allistar met elkaar in botsing. Castro-Montes vond het eerder een overtreding van die eerste. "Vanuit mijn positie was het helemaal geen penalty", klonk het achteraf bij Sporza. "Volgens mij werd er eerst een fout gemaakt op Mac Allister. Ik heb proberen mee te kijken naar de beelden en daarop was het voor mij toch heel discutabel."

Waarna Castro-Montes geen excuses zocht. "We kregen nog een grote kans op het einde, maar het is niet daar dat we de wedstrijd winnen of verliezen. We waren niet efficiënt genoeg vandaag, we hadden de wedstrijd sneller moeten beslissen. We hadden onszelf niet zo in de problemen moeten brengen."

Ook Blessin niet te spreken over strafschop

Ook coach Alexander Blessin was niet te spreken over de toegekende strafschop. "Dit is een grote grap", nam de Duitser geen blad voor de mond

Union geeft Anderlecht zo de kans om aan zijn achterstand te knabbelen. Paars-Wit kan terugkomen tot op acht punten. Club Brugge, dat vlot Eupen over de knie legde, volgt al op vijftien eenheden.

Was het een strafschop?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

16
16
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

18
18
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

20
20
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

20
20
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

387
387
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

211
211
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

342
342
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

120
120
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

170
170
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

125
125
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

102
102
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

290
290
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

147
147
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

504
504
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

372
372
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

518
518
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

456
456
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

386
386

Meer sportnieuws