Union resoluut: "Eerst fout op Mac Allister"

door
Union resoluut:

Union SG beleefde een zure zaterdag. De koploper in de Jupiler Pro League leek tegen KVC Westerlo op weg naar drie punten, tot de bezoekers in de absolute slotfase een strafschop kregen. Bij Union waren ze niet te spreken over die elfmeter.

Union begon niet goed en was al snel op achtervolgen aangewezen na een treffer van Van den Keybus. Nog voor de rust zette Lapoussin echter orde op zaken. Na de pauze was het diezelfde Lapoussin die Union op voorsprong bracht. Alexander Blessin en co leken lange tijd op weg naar de zege tot Madsen na een VAR-interventie mocht aanleggen vanaf de stip: 2-2, en zuur puntenverlies voor Union.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Castro-Montes vond het fout op Mac Allistar

Bij de bewuste fase kwamen Frigan en Mac Allistar met elkaar in botsing. Castro-Montes vond het eerder een overtreding van die eerste. "Vanuit mijn positie was het helemaal geen penalty", klonk het achteraf bij Sporza. "Volgens mij werd er eerst een fout gemaakt op Mac Allister. Ik heb proberen mee te kijken naar de beelden en daarop was het voor mij toch heel discutabel."

Waarna Castro-Montes geen excuses zocht. "We kregen nog een grote kans op het einde, maar het is niet daar dat we de wedstrijd winnen of verliezen. We waren niet efficiënt genoeg vandaag, we hadden de wedstrijd sneller moeten beslissen. We hadden onszelf niet zo in de problemen moeten brengen."

Ook Blessin niet te spreken over strafschop

Ook coach Alexander Blessin was niet te spreken over de toegekende strafschop. "Dit is een grote grap", nam de Duitser geen blad voor de mond

Union geeft Anderlecht zo de kans om aan zijn achterstand te knabbelen. Paars-Wit kan terugkomen tot op acht punten. Club Brugge, dat vlot Eupen over de knie legde, volgt al op vijftien eenheden.

Was het een strafschop?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

23
23
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

27
27
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

18
18
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

103
103
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

32
32
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

104
104
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

166
166
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

319
319
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

108
108
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

163
163
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

115
115
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

566
566
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

567
567
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

43
43
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

375
375
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

176
176
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

211
211
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

236
236
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

468
468
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

604
604
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

129
129
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

76
76

Meer sportnieuws