Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

149 stemmen
Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

Hugo Broos heeft opnieuw een stukje geschiedenis geschreven op de Afrika Cup. Onze landgenoot pakte brons met Zuid-Afrika, een onverwacht goed resultaat voor de Bafana Bafana.

Onze landgenoot kan terugblikken op een zeer knap toernooi, want Zuid-Afrika werd absoluut niet bij de favorieten gerekend. De verwachting was dat de Bafana Bafana zouden moeten knokken om door de poules te raken. Dat lukte, waarna ze stuntten door topfavoriet Marokko uit te schakelen in de achtste finales. Daarna wipten ze ook nog Kaapverdië, maar Nigeria bleek in de halve finale net iets te sterk. Het brons in de troostfinale tegen Congo is een pleister op de wonde.

LEES OOK: Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Broos stoort zich aan kritiek

Het is echter niet allemaal rozengeur en maneschijn voor Broos bij Zuid-Afrika. Zo stoort de voormalige Rode Duivel zich aan de kritiek. "Sinds ik in Zuid-Afrika ben, ben ik bedolven onder de kritiek. Er zijn enkele momenten geweest dat ik dacht: "Waarom doe ik dat nu nog allemaal?" Want het wordt niet geapprecieerd", klonk het bij Sporza.

"Als ik bij het eerstvolgende negatieve resultaat weer onder de kritiek bedolven word... Sorry, maar ik ben niet het pispaaltje van elke Zuid-Afrikaan die denkt dat hij weet hoe het moet als het tegenslaat", voegde hij er nog aan toe.

Zuid-Afrikaanse bond moet beslissen

Broos wilde hij na de verloren halve finale tegen Nigeria niet zeggen of hij aan boord blijft, maar na de troostfinale klonk hij toch enigszins verrassend al wat anders. "Als Hugo Broos Zuid-Afrika verlaat, zal het zijn omdat de federatie dat zo beslist", wordt hij geciteerd door Het Nieuwsblad.

"Ik ben blij met mijn job, met het team. Ik ben niet altijd blij met de media, maar dat neem ik erbij. Ik hoop dat de mensen zich nog meer achter de ploeg zullen scharen want zij verdienen het."

Moet Broos aan boord blijven?

Meest recent

Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

68
68
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

37
37
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

100
100
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

235
235
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

43
43
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

359
359
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

38
38
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

166
166
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

38
38
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

200
200
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

346
346
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

752
752
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

474
474
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

143
143
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

436
436
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

247
247
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

685
685
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

177
177
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

643
643
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

123
123
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

253
253
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

438
438
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

744
744
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

130
130

Meer sportnieuws