Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

149 stemmen
Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

Hugo Broos heeft opnieuw een stukje geschiedenis geschreven op de Afrika Cup. Onze landgenoot pakte brons met Zuid-Afrika, een onverwacht goed resultaat voor de Bafana Bafana.

Onze landgenoot kan terugblikken op een zeer knap toernooi, want Zuid-Afrika werd absoluut niet bij de favorieten gerekend. De verwachting was dat de Bafana Bafana zouden moeten knokken om door de poules te raken. Dat lukte, waarna ze stuntten door topfavoriet Marokko uit te schakelen in de achtste finales. Daarna wipten ze ook nog Kaapverdië, maar Nigeria bleek in de halve finale net iets te sterk. Het brons in de troostfinale tegen Congo is een pleister op de wonde.

LEES OOK: Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

Broos stoort zich aan kritiek

Het is echter niet allemaal rozengeur en maneschijn voor Broos bij Zuid-Afrika. Zo stoort de voormalige Rode Duivel zich aan de kritiek. "Sinds ik in Zuid-Afrika ben, ben ik bedolven onder de kritiek. Er zijn enkele momenten geweest dat ik dacht: "Waarom doe ik dat nu nog allemaal?" Want het wordt niet geapprecieerd", klonk het bij Sporza.

"Als ik bij het eerstvolgende negatieve resultaat weer onder de kritiek bedolven word... Sorry, maar ik ben niet het pispaaltje van elke Zuid-Afrikaan die denkt dat hij weet hoe het moet als het tegenslaat", voegde hij er nog aan toe.

Zuid-Afrikaanse bond moet beslissen

Broos wilde hij na de verloren halve finale tegen Nigeria niet zeggen of hij aan boord blijft, maar na de troostfinale klonk hij toch enigszins verrassend al wat anders. "Als Hugo Broos Zuid-Afrika verlaat, zal het zijn omdat de federatie dat zo beslist", wordt hij geciteerd door Het Nieuwsblad.

"Ik ben blij met mijn job, met het team. Ik ben niet altijd blij met de media, maar dat neem ik erbij. Ik hoop dat de mensen zich nog meer achter de ploeg zullen scharen want zij verdienen het."

Moet Broos aan boord blijven?

Meest recent

Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

1
1
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

20
20
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

15
15
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

25
25
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

84
84
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

99
99
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

115
115
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

407
407
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

201
201
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

819
819
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

17
17
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

93
93
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

186
186
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

369
369
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

90
90
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

65
65
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

892
892
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

303
303
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

473
473
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

768
768
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

325
325
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

484
484
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

423
423
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

56
56

Meer sportnieuws