Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

door
Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

Hugo Broos heeft opnieuw een stukje geschiedenis geschreven op de Afrika Cup. Onze landgenoot pakte brons met Zuid-Afrika, een onverwacht goed resultaat voor de Bafana Bafana.

Onze landgenoot kan terugblikken op een zeer knap toernooi, want Zuid-Afrika werd absoluut niet bij de favorieten gerekend. De verwachting was dat de Bafana Bafana zouden moeten knokken om door de poules te raken. Dat lukte, waarna ze stuntten door topfavoriet Marokko uit te schakelen in de achtste finales. Daarna wipten ze ook nog Kaapverdië, maar Nigeria bleek in de halve finale net iets te sterk. Het brons in de troostfinale tegen Congo is een pleister op de wonde.

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Broos stoort zich aan kritiek

Het is echter niet allemaal rozengeur en maneschijn voor Broos bij Zuid-Afrika. Zo stoort de voormalige Rode Duivel zich aan de kritiek. "Sinds ik in Zuid-Afrika ben, ben ik bedolven onder de kritiek. Er zijn enkele momenten geweest dat ik dacht: "Waarom doe ik dat nu nog allemaal?" Want het wordt niet geapprecieerd", klonk het bij Sporza.

"Als ik bij het eerstvolgende negatieve resultaat weer onder de kritiek bedolven word... Sorry, maar ik ben niet het pispaaltje van elke Zuid-Afrikaan die denkt dat hij weet hoe het moet als het tegenslaat", voegde hij er nog aan toe.

Zuid-Afrikaanse bond moet beslissen

Broos wilde hij na de verloren halve finale tegen Nigeria niet zeggen of hij aan boord blijft, maar na de troostfinale klonk hij toch enigszins verrassend al wat anders. "Als Hugo Broos Zuid-Afrika verlaat, zal het zijn omdat de federatie dat zo beslist", wordt hij geciteerd door Het Nieuwsblad.

"Ik ben blij met mijn job, met het team. Ik ben niet altijd blij met de media, maar dat neem ik erbij. Ik hoop dat de mensen zich nog meer achter de ploeg zullen scharen want zij verdienen het."

Moet Broos aan boord blijven?

Meest recent

Hayen openhartig: “Dat doe ik voor elke thuiswedstrijd”

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

3
3
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

27
27
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

31
31
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1287
1287
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

81
81
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

162
162
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

26
26
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

653
653
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

448
448
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

66
66
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

38
38
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

114
114
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

94
94
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

45
45
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

94
94
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

211
211
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

51
51
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

121
121
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

19
19
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

55
55
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

26
26
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

275
275
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

139
139
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

118
118

Meer sportnieuws