Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

door
Broos verrast over toekomst na brons op Afrika Cup

Hugo Broos heeft opnieuw een stukje geschiedenis geschreven op de Afrika Cup. Onze landgenoot pakte brons met Zuid-Afrika, een onverwacht goed resultaat voor de Bafana Bafana.

Onze landgenoot kan terugblikken op een zeer knap toernooi, want Zuid-Afrika werd absoluut niet bij de favorieten gerekend. De verwachting was dat de Bafana Bafana zouden moeten knokken om door de poules te raken. Dat lukte, waarna ze stuntten door topfavoriet Marokko uit te schakelen in de achtste finales. Daarna wipten ze ook nog Kaapverdië, maar Nigeria bleek in de halve finale net iets te sterk. Het brons in de troostfinale tegen Congo is een pleister op de wonde.

LEES OOK: Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Broos stoort zich aan kritiek

Het is echter niet allemaal rozengeur en maneschijn voor Broos bij Zuid-Afrika. Zo stoort de voormalige Rode Duivel zich aan de kritiek. "Sinds ik in Zuid-Afrika ben, ben ik bedolven onder de kritiek. Er zijn enkele momenten geweest dat ik dacht: "Waarom doe ik dat nu nog allemaal?" Want het wordt niet geapprecieerd", klonk het bij Sporza.

"Als ik bij het eerstvolgende negatieve resultaat weer onder de kritiek bedolven word... Sorry, maar ik ben niet het pispaaltje van elke Zuid-Afrikaan die denkt dat hij weet hoe het moet als het tegenslaat", voegde hij er nog aan toe.

Zuid-Afrikaanse bond moet beslissen

Broos wilde hij na de verloren halve finale tegen Nigeria niet zeggen of hij aan boord blijft, maar na de troostfinale klonk hij toch enigszins verrassend al wat anders. "Als Hugo Broos Zuid-Afrika verlaat, zal het zijn omdat de federatie dat zo beslist", wordt hij geciteerd door Het Nieuwsblad.

"Ik ben blij met mijn job, met het team. Ik ben niet altijd blij met de media, maar dat neem ik erbij. Ik hoop dat de mensen zich nog meer achter de ploeg zullen scharen want zij verdienen het."

Moet Broos aan boord blijven?

Meest recent

City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

3
3
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

81
81
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

50
50
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

48
48
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

23
23
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

57
57
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

71
71
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

53
53
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

254
254
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

177
177
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

258
258
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

71
71
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

242
242
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

563
563
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

43
43
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

381
381
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

472
472
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

429
429
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

65
65
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

69
69
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

102
102
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

133
133
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

60
60
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

236
236
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

562
562

Meer sportnieuws