Deila verklaart grote verrassing met Nusa

door
Deila verklaart grote verrassing met Nusa

Club Brugge heeft zaterdagavond een goede zaak gedaan. Het verkleinde zijn achterstand op Union tot vijftien punten en nestelde zich daarnaast ook voorlopig alleen op de derde plaats, dankzij een vlotte zege tegen AS Eupen. De weerloze Panda's kregen vier goals om de oren in het Jan Breydelstadion.

Het werd een ruime zege voor Club, maar evident was dat zeker niet. Ronny Deila zat de voorbije dagen met heel wat kopzorgen, want na de nederlaag van vorige week op Antwerp was de averij groot. De Cuyper, Vetlesen en Zinckernagel vielen geblesseerd uit, terwijl Vanaken en Thiago tegen een schorsing aanliepen.

LEES OOK: 'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Nusa als verrassende nummer tien

Die eerste raakte wel tijdig fit voor zaterdag, maar het andere kwartet bleef afwezig. Het was dus puzzelen voor Deila, vooral op de tien. Zonder Vanaken, Zinckernagel en Vetlesen was er daar geen voor de hand liggende optie en dus moest de trainer een wit konijn uit zijn hoed toveren.

Dat werd uiteindelijk Antonio Nusa, die zijn rentree maakte. De Noor ontbrak de voorbije wedstrijden na alle heisa rond zijn (definitief?) afgesprongen transfer naar Brentford. Hij keerde meteen terug in de basiself en bovendien op een voor hem ongebruikelijke positie.

Deila verklaart opvallende keuze

"Hij speelde daar wel al in het verleden en zei me dat hij het kon, dus heb ik hem gezet", verklaarde Deila op de website van Club die keuze. "Ik heb er ook over nagedacht om met Homma te starten op die positie, maar koos dus uiteindelijk voor Nusa."

Het 18-jarige goudhaantje trok daar ook goed zijn streng. Het is een opsteker voor Nusa en een bewijs dat hij gewoon fit is ondanks zijn vermeende knieproblemen. Deila had dan ook de nodige lof in petto.

"Daarin schuilt ook zijn talent: hij deed het ook goed in een volledig andere rol. We blijven met hem werken. Hij voelt zich momenteel goed in zijn vel en is blij met de antwoorden die hij kreeg", besloot hij immers.

Heeft Nusa het goed gedaan als tien?

Meest recent

'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

9
9
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

98
98
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

28
28
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

32
32
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

590
590
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

295
295
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

7
7
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

151
151
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

133
133
Anderlecht liet hem gaan… en krijgt nu spijt

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

134
134
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

168
168
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

25
25
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

48
48
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

73
73
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

514
514
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

391
391
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

282
282
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

103
103
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

717
717
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

609
609
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

321
321
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

153
153
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

179
179
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

63
63
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

94
94

Meer sportnieuws