Deila verklaart grote verrassing met Nusa

496 stemmen
Deila verklaart grote verrassing met Nusa

Club Brugge heeft zaterdagavond een goede zaak gedaan. Het verkleinde zijn achterstand op Union tot vijftien punten en nestelde zich daarnaast ook voorlopig alleen op de derde plaats, dankzij een vlotte zege tegen AS Eupen. De weerloze Panda's kregen vier goals om de oren in het Jan Breydelstadion.

Het werd een ruime zege voor Club, maar evident was dat zeker niet. Ronny Deila zat de voorbije dagen met heel wat kopzorgen, want na de nederlaag van vorige week op Antwerp was de averij groot. De Cuyper, Vetlesen en Zinckernagel vielen geblesseerd uit, terwijl Vanaken en Thiago tegen een schorsing aanliepen.

LEES OOK: Titelkoorts bij Club Brugge: groot scherm & busparade

Nusa als verrassende nummer tien

Die eerste raakte wel tijdig fit voor zaterdag, maar het andere kwartet bleef afwezig. Het was dus puzzelen voor Deila, vooral op de tien. Zonder Vanaken, Zinckernagel en Vetlesen was er daar geen voor de hand liggende optie en dus moest de trainer een wit konijn uit zijn hoed toveren.

Dat werd uiteindelijk Antonio Nusa, die zijn rentree maakte. De Noor ontbrak de voorbije wedstrijden na alle heisa rond zijn (definitief?) afgesprongen transfer naar Brentford. Hij keerde meteen terug in de basiself en bovendien op een voor hem ongebruikelijke positie.

Deila verklaart opvallende keuze

"Hij speelde daar wel al in het verleden en zei me dat hij het kon, dus heb ik hem gezet", verklaarde Deila op de website van Club die keuze. "Ik heb er ook over nagedacht om met Homma te starten op die positie, maar koos dus uiteindelijk voor Nusa."

Het 18-jarige goudhaantje trok daar ook goed zijn streng. Het is een opsteker voor Nusa en een bewijs dat hij gewoon fit is ondanks zijn vermeende knieproblemen. Deila had dan ook de nodige lof in petto.

"Daarin schuilt ook zijn talent: hij deed het ook goed in een volledig andere rol. We blijven met hem werken. Hij voelt zich momenteel goed in zijn vel en is blij met de antwoorden die hij kreeg", besloot hij immers.

Heeft Nusa het goed gedaan als tien?

Meest recent

'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

154
154
Titelkoorts bij Club Brugge: groot scherm & busparade

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

105
105
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

63
63
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

152
152
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

230
230
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

100
100
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

324
324
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

118
118
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

196
196
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

541
541
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

39
39
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

101
101
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

289
289
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

189
189
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

150
150
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

114
114
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

187
187
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

474
474
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

92
92
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

497
497
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

111
111
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

362
362
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

556
556
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

401
401

Meer sportnieuws