Deila verklaart grote verrassing met Nusa

door
Deila verklaart grote verrassing met Nusa

Club Brugge heeft zaterdagavond een goede zaak gedaan. Het verkleinde zijn achterstand op Union tot vijftien punten en nestelde zich daarnaast ook voorlopig alleen op de derde plaats, dankzij een vlotte zege tegen AS Eupen. De weerloze Panda's kregen vier goals om de oren in het Jan Breydelstadion.

Het werd een ruime zege voor Club, maar evident was dat zeker niet. Ronny Deila zat de voorbije dagen met heel wat kopzorgen, want na de nederlaag van vorige week op Antwerp was de averij groot. De Cuyper, Vetlesen en Zinckernagel vielen geblesseerd uit, terwijl Vanaken en Thiago tegen een schorsing aanliepen.

LEES OOK: Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

Nusa als verrassende nummer tien

Die eerste raakte wel tijdig fit voor zaterdag, maar het andere kwartet bleef afwezig. Het was dus puzzelen voor Deila, vooral op de tien. Zonder Vanaken, Zinckernagel en Vetlesen was er daar geen voor de hand liggende optie en dus moest de trainer een wit konijn uit zijn hoed toveren.

Dat werd uiteindelijk Antonio Nusa, die zijn rentree maakte. De Noor ontbrak de voorbije wedstrijden na alle heisa rond zijn (definitief?) afgesprongen transfer naar Brentford. Hij keerde meteen terug in de basiself en bovendien op een voor hem ongebruikelijke positie.

Deila verklaart opvallende keuze

"Hij speelde daar wel al in het verleden en zei me dat hij het kon, dus heb ik hem gezet", verklaarde Deila op de website van Club die keuze. "Ik heb er ook over nagedacht om met Homma te starten op die positie, maar koos dus uiteindelijk voor Nusa."

Het 18-jarige goudhaantje trok daar ook goed zijn streng. Het is een opsteker voor Nusa en een bewijs dat hij gewoon fit is ondanks zijn vermeende knieproblemen. Deila had dan ook de nodige lof in petto.

"Daarin schuilt ook zijn talent: hij deed het ook goed in een volledig andere rol. We blijven met hem werken. Hij voelt zich momenteel goed in zijn vel en is blij met de antwoorden die hij kreeg", besloot hij immers.

Heeft Nusa het goed gedaan als tien?

Meest recent

Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

16
16
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

34
34
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

38
38
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

186
186
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

26
26
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

327
327
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

250
250
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

312
312
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

18
18
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

59
59
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

98
98
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

65
65
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

403
403
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

156
156
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

318
318
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

472
472
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

280
280
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

231
231
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

174
174
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

254
254
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

751
751

Meer sportnieuws