Deila verklaart grote verrassing met Nusa

door
Deila verklaart grote verrassing met Nusa

Club Brugge heeft zaterdagavond een goede zaak gedaan. Het verkleinde zijn achterstand op Union tot vijftien punten en nestelde zich daarnaast ook voorlopig alleen op de derde plaats, dankzij een vlotte zege tegen AS Eupen. De weerloze Panda's kregen vier goals om de oren in het Jan Breydelstadion.

Het werd een ruime zege voor Club, maar evident was dat zeker niet. Ronny Deila zat de voorbije dagen met heel wat kopzorgen, want na de nederlaag van vorige week op Antwerp was de averij groot. De Cuyper, Vetlesen en Zinckernagel vielen geblesseerd uit, terwijl Vanaken en Thiago tegen een schorsing aanliepen.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Nusa als verrassende nummer tien

Die eerste raakte wel tijdig fit voor zaterdag, maar het andere kwartet bleef afwezig. Het was dus puzzelen voor Deila, vooral op de tien. Zonder Vanaken, Zinckernagel en Vetlesen was er daar geen voor de hand liggende optie en dus moest de trainer een wit konijn uit zijn hoed toveren.

Dat werd uiteindelijk Antonio Nusa, die zijn rentree maakte. De Noor ontbrak de voorbije wedstrijden na alle heisa rond zijn (definitief?) afgesprongen transfer naar Brentford. Hij keerde meteen terug in de basiself en bovendien op een voor hem ongebruikelijke positie.

Deila verklaart opvallende keuze

"Hij speelde daar wel al in het verleden en zei me dat hij het kon, dus heb ik hem gezet", verklaarde Deila op de website van Club die keuze. "Ik heb er ook over nagedacht om met Homma te starten op die positie, maar koos dus uiteindelijk voor Nusa."

Het 18-jarige goudhaantje trok daar ook goed zijn streng. Het is een opsteker voor Nusa en een bewijs dat hij gewoon fit is ondanks zijn vermeende knieproblemen. Deila had dan ook de nodige lof in petto.

"Daarin schuilt ook zijn talent: hij deed het ook goed in een volledig andere rol. We blijven met hem werken. Hij voelt zich momenteel goed in zijn vel en is blij met de antwoorden die hij kreeg", besloot hij immers.

Heeft Nusa het goed gedaan als tien?

Meest recent

'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

12
12
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

61
61
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

280
280
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

166
166
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

393
393
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

171
171
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

113
113
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

499
499
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

81
81
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

296
296
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

267
267
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

548
548
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

815
815
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

892
892
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

356
356
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

308
308
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

669
669
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

361
361
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

381
381
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

178
178
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

261
261
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

368
368
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

739
739
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

222
222

Meer sportnieuws