Deila verklaart grote verrassing met Nusa

door
Deila verklaart grote verrassing met Nusa

Club Brugge heeft zaterdagavond een goede zaak gedaan. Het verkleinde zijn achterstand op Union tot vijftien punten en nestelde zich daarnaast ook voorlopig alleen op de derde plaats, dankzij een vlotte zege tegen AS Eupen. De weerloze Panda's kregen vier goals om de oren in het Jan Breydelstadion.

Het werd een ruime zege voor Club, maar evident was dat zeker niet. Ronny Deila zat de voorbije dagen met heel wat kopzorgen, want na de nederlaag van vorige week op Antwerp was de averij groot. De Cuyper, Vetlesen en Zinckernagel vielen geblesseerd uit, terwijl Vanaken en Thiago tegen een schorsing aanliepen.

LEES OOK: Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Nusa als verrassende nummer tien

Die eerste raakte wel tijdig fit voor zaterdag, maar het andere kwartet bleef afwezig. Het was dus puzzelen voor Deila, vooral op de tien. Zonder Vanaken, Zinckernagel en Vetlesen was er daar geen voor de hand liggende optie en dus moest de trainer een wit konijn uit zijn hoed toveren.

Dat werd uiteindelijk Antonio Nusa, die zijn rentree maakte. De Noor ontbrak de voorbije wedstrijden na alle heisa rond zijn (definitief?) afgesprongen transfer naar Brentford. Hij keerde meteen terug in de basiself en bovendien op een voor hem ongebruikelijke positie.

Deila verklaart opvallende keuze

"Hij speelde daar wel al in het verleden en zei me dat hij het kon, dus heb ik hem gezet", verklaarde Deila op de website van Club die keuze. "Ik heb er ook over nagedacht om met Homma te starten op die positie, maar koos dus uiteindelijk voor Nusa."

Het 18-jarige goudhaantje trok daar ook goed zijn streng. Het is een opsteker voor Nusa en een bewijs dat hij gewoon fit is ondanks zijn vermeende knieproblemen. Deila had dan ook de nodige lof in petto.

"Daarin schuilt ook zijn talent: hij deed het ook goed in een volledig andere rol. We blijven met hem werken. Hij voelt zich momenteel goed in zijn vel en is blij met de antwoorden die hij kreeg", besloot hij immers.

Heeft Nusa het goed gedaan als tien?

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

30
30
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

18
18
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

83
83
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

194
194
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

161
161
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

134
134
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

39
39
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

353
353
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

109
109
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

493
493
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

71
71
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

75
75
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

207
207
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

203
203
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

77
77
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

257
257
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

674
674
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

280
280
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

236
236
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

116
116
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

125
125

Meer sportnieuws