Broos zorgt weer voor straffe stoot: brons op Africa Cup

door
Broos zorgt weer voor straffe stoot: brons op Africa Cup

Zondag kent de Africa Cup 2024 zijn apotheose met de finale tussen Nigeria en Ivoorkust, maar zaterdagavond stond er nog een opwarmertje op het programma. De kleine finale werd immers eerst nog afgewerkt tussen de twee verliezende halvefinalisten. Het Zuid-Afrika van Hugo Broos nam het op tegen Congo.

Zoals wel vaker het geval is in dergelijke troostfinales stuurden beide teams niet hun allersterkste elf de wei in. Dat leverde een saaie eerste helft op, waarvan de 0-0 ruststand eigenlijk het enige vermeldenswaardige feit is.

Zuid-Afrika pakt brons na strafschoppen

Na rust barstte de wedstrijd meer los. Vooral de Congolezen kregen enkele goede kansen om te scoren. Een blunder van doelman Williams werd door Silas niet afgestraft en ook Mbemba liet een uitstekende kans onbenut. Uiteindelijk bleef de brilscore zo ook na 90 minuten op het bord staan.

De verlengingen duidden ook geen winnaar aan en daardoor moesten er uiteindelijk strafschoppen aan te pas komen. Beide teams misten één van hun vijf eerste pogingen, waardoor we verdergingen tot de eerste misser. Die kwam er uiteindelijk bij de zevende Congolese elfmeter: Williams stopte de trap van Elia.

Knappe prestatie van Broos

Zuid-Afrika gaat dus met brons terug naar huis en dat zorgde ervoor dat Broos op de schouders genomen werd door zijn spelers. Onze landgenoot kan terugblikken op een zeer knap toernooi, want Zuid-Afrika werd absoluut niet bij de favorieten gerekend. De verwachting was dat de Bafana Bafana zouden moeten knokken om door de poules te raken.

Dat lukte, waarna ze stuntten door topfavoriet Marokko uit te schakelen in de achtste finales. Daarna wipten ze ook nog Kaapverdië, maar Nigeria bleek in de halve finale net iets te sterk.  

Knappe prestatie van Broos?

Meest recent

Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

3
3
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

13
13
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

11
11
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

85
85
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

160
160
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

104
104
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

139
139
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

52
52
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

107
107
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

225
225
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

243
243
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

107
107
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

257
257
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

117
117
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

189
189
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

466
466
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

378
378
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

478
478
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

133
133
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

156
156
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

122
122
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

79
79
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21

Meer sportnieuws