'Bayern-ster trekt conclusies na kraker: transfer op komst'

door
'Bayern-ster trekt conclusies na kraker: transfer op komst'

Na elf titels op een rij lijkt er dit seizoen een einde te komen aan de dominantie van Bayern München in de Bundesliga. Zaterdagavond moest de recordkampioen zijn eerdere erkennen in Bayer Leverkusen, dat dankzij de zege in de kraker zijn voorsprong vergroot heeft tot vijf punten.

Bayern kreeg duidelijke 3-0-cijfers om de oren van zijn titelrivaal, die zo een duidelijk statement maakte. Die nederlaag zal mogelijk ook gevolgen hebben voor de transferzomer, want volgens Sky-journalist Florian Plettenberg zal een grote naam bij Bayern uit die match zijn conclusies trekken.

LEES OOK: Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

De Ligt wil vertrekken bij Bayern

Matthijs de Ligt bleef tegen Leverkusen immers 90 minuten aan de bank gekluisterd en dat is lang niet de eerste keer dit seizoen. Onder Thomas Tuchel is de Nederlandse verdediger geen titularis, want als iedereen fit is krijgen centraal achterin Dayot Upamecano en Kim Min-jae de voorkeur.

De Ligt zou dan ook niet gelukkig zijn met zijn situatie en nadenken over een vertrek in de zomer. Daarvoor zal hij wel de meewerking van Bayern moeten krijgen, want hij heeft nog een contract tot 2027. Al zal de club wellicht geen neen zeggen als er een mooie transfersom op tafel komt, want De Ligt is toch een dure speler om op de bank te zetten.

Verwachtingen nog niet ingelost

Bovendien zou Tuchel nog steeds tuk zijn op de komst van Ronald Araujo, de sterkhouder van FC Barcelona. Een verkoop van De Ligt zou dus mee die transfer kunnen financieren, want de Uruguayaan zal ook een dure vogel worden.

De 24-jarige heeft het zo toch moeilijk om de torenhoge verwachtingen in te lossen. Na zijn doorbraak bij Ajax was de verwachting min of meer dat hij zou doorgroeien tot de beste verdediger ter wereld, wat Juventus er ook toe aanzette om maar liefst 85 miljoen euro te betalen voor zijn komst. Na drie jaar liet de Oude Dame hem echter met verlies vertrekken naar Bayern en daar is hij nu dus op de bank beland.

Zal De Ligt de verwachtingen nog inlossen?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

98
98
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

209
209
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

69
69
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

331
331
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

212
212
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

182
182
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

245
245
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

362
362
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

826
826
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws