De Mil na veelbesproken gelijkmaker: "Gestolen punt? Zeker niet"

door
De Mil na veelbesproken gelijkmaker:

Westerlo heeft zaterdagavond nog een onverhoopt punt weten te pakken. Op het veld van leider Union sleepte het in de absolute slotfase immers nog een 2-2-gelijkspel uit de brand na een veelbesproken penalty, die wel netjes omgezet werd door Madsen.

Het zal voor Westerlo een welkome opsteker zijn, want de Kemphanen knokken natuurlijk nog voor het behoud. Ze stoomden sinds de aanstelling van Rik De Mil als trainer wel op naar de elfde plaats, maar de voorsprong op de laatste vier bedroeg amper één punt. Dat zijn er nu dus twee geworden.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Westerlo pakt belangrijk punt

"Dit is een belangrijk punt. Niet dat we daarmee in de stand zo'n goede zaak doen, maar de manier waarop en de plaats waar je het doet, is heel belangrijk voor het moreel", besefte de coach dan ook bij Sporza.

Westerlo mocht zich bovendien ook door de wedstrijdomstandigheden gelukkig prijzen met zijn punt. De penalty werd wel zeer genereus toegekend na een tussenkomst van de VAR en daarvoor had Union ook verschillende kansen laten liggen om de partij helemaal te beslissen.

De Mil vindt punt niet gestolen

Al zag De Mil dat toch iets anders. "Ik heb een drietal grote kansen gezien van Union en een paar kleinere, maar wij hebben ook kansen gehad", vond hij immers. "Het is zeker geen gestolen punt, het is niet zo dat we ons hier niet getoond hebben of alleen maar verdedigd hebben. Ik denk dat het wel verdiend is."

In ieder geval heeft Westerlo zijn punt dus wel beet. Het zal hopen dat zondag Charleroi en RWDM niet stunten tegen respectievelijk Anderlecht en Antwerp zodat het toch een klein beetje uitloopt op de gevarenzone.

Was het een verdiend punt voor Westerlo?

Meest recent

Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

60
60
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

20
20
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

68
68
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

146
146
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

312
312
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

346
346
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

29
29
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

86
86
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

235
235
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

43
43
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

89
89
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

79
79
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

217
217
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

283
283
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1089
1089
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

59
59
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

655
655
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

387
387
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

162
162
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

159
159
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

960
960
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

711
711
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

304
304

Meer sportnieuws