De Mil na veelbesproken gelijkmaker: "Gestolen punt? Zeker niet"

132 stemmen
De Mil na veelbesproken gelijkmaker:

Westerlo heeft zaterdagavond nog een onverhoopt punt weten te pakken. Op het veld van leider Union sleepte het in de absolute slotfase immers nog een 2-2-gelijkspel uit de brand na een veelbesproken penalty, die wel netjes omgezet werd door Madsen.

Het zal voor Westerlo een welkome opsteker zijn, want de Kemphanen knokken natuurlijk nog voor het behoud. Ze stoomden sinds de aanstelling van Rik De Mil als trainer wel op naar de elfde plaats, maar de voorsprong op de laatste vier bedroeg amper één punt. Dat zijn er nu dus twee geworden.

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Westerlo pakt belangrijk punt

"Dit is een belangrijk punt. Niet dat we daarmee in de stand zo'n goede zaak doen, maar de manier waarop en de plaats waar je het doet, is heel belangrijk voor het moreel", besefte de coach dan ook bij Sporza.

Westerlo mocht zich bovendien ook door de wedstrijdomstandigheden gelukkig prijzen met zijn punt. De penalty werd wel zeer genereus toegekend na een tussenkomst van de VAR en daarvoor had Union ook verschillende kansen laten liggen om de partij helemaal te beslissen.

De Mil vindt punt niet gestolen

Al zag De Mil dat toch iets anders. "Ik heb een drietal grote kansen gezien van Union en een paar kleinere, maar wij hebben ook kansen gehad", vond hij immers. "Het is zeker geen gestolen punt, het is niet zo dat we ons hier niet getoond hebben of alleen maar verdedigd hebben. Ik denk dat het wel verdiend is."

In ieder geval heeft Westerlo zijn punt dus wel beet. Het zal hopen dat zondag Charleroi en RWDM niet stunten tegen respectievelijk Anderlecht en Antwerp zodat het toch een klein beetje uitloopt op de gevarenzone.

Was het een verdiend punt voor Westerlo?

Meest recent

Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

2
2
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

22
22
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

15
15
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

25
25
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

84
84
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

99
99
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

115
115
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

407
407
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

201
201
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

822
822
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

17
17
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

93
93
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

186
186
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

370
370
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

90
90
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

65
65
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

892
892
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

303
303
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

473
473
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

768
768
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

326
326
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

486
486
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

424
424
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

56
56

Meer sportnieuws