De Mil na veelbesproken gelijkmaker: "Gestolen punt? Zeker niet"

door
De Mil na veelbesproken gelijkmaker:

Westerlo heeft zaterdagavond nog een onverhoopt punt weten te pakken. Op het veld van leider Union sleepte het in de absolute slotfase immers nog een 2-2-gelijkspel uit de brand na een veelbesproken penalty, die wel netjes omgezet werd door Madsen.

Het zal voor Westerlo een welkome opsteker zijn, want de Kemphanen knokken natuurlijk nog voor het behoud. Ze stoomden sinds de aanstelling van Rik De Mil als trainer wel op naar de elfde plaats, maar de voorsprong op de laatste vier bedroeg amper één punt. Dat zijn er nu dus twee geworden.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Westerlo pakt belangrijk punt

"Dit is een belangrijk punt. Niet dat we daarmee in de stand zo'n goede zaak doen, maar de manier waarop en de plaats waar je het doet, is heel belangrijk voor het moreel", besefte de coach dan ook bij Sporza.

Westerlo mocht zich bovendien ook door de wedstrijdomstandigheden gelukkig prijzen met zijn punt. De penalty werd wel zeer genereus toegekend na een tussenkomst van de VAR en daarvoor had Union ook verschillende kansen laten liggen om de partij helemaal te beslissen.

De Mil vindt punt niet gestolen

Al zag De Mil dat toch iets anders. "Ik heb een drietal grote kansen gezien van Union en een paar kleinere, maar wij hebben ook kansen gehad", vond hij immers. "Het is zeker geen gestolen punt, het is niet zo dat we ons hier niet getoond hebben of alleen maar verdedigd hebben. Ik denk dat het wel verdiend is."

In ieder geval heeft Westerlo zijn punt dus wel beet. Het zal hopen dat zondag Charleroi en RWDM niet stunten tegen respectievelijk Anderlecht en Antwerp zodat het toch een klein beetje uitloopt op de gevarenzone.

Was het een verdiend punt voor Westerlo?

Meest recent

'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

0
0
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

129
129
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

69
69
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

49
49
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

154
154
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

323
323
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

119
119
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

295
295
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

156
156
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

160
160
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

133
133
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

237
237
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

218
218
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

304
304
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

116
116
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

45
45
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1684
1684
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

231
231
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

298
298
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

317
317
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

36
36
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

164
164
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

851
851
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

46
46
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62

Meer sportnieuws