Hoe Flips en Dupé kwalijke Anderlecht-traditie verderzetten

285 stemmen
Hoe Flips en Dupé kwalijke Anderlecht-traditie verderzetten

RSC Anderlecht heeft met Maxime Dupé en Alexis Flips twee zomeraanwinsten weer laten gaan. Het is geen toeval dat twee Franse jongens niet wisten te slagen in Brussel. Frankrijk en Anderlecht, het is tot op heden geen geslaagd huwelijk. Nochtans heeft het alles om dat wél te zijn. De voertaal in Brussel is voornamelijk Frans, maar toch weten de Franse spelers zelden indruk te makken bij Anderlecht. Onze redactie maakte een overzicht.

Anderlecht had in totaal 11 Franse spelers onder contract staan. De eerste was Yves Herbet. Hij speelde in het seizoen 1968-1969 11 matchen voor RSCA. Een voetnoot in de geschiedenis van Paars-Wit. Fabrice Ehret kwam in 2004 gratis van Strasbourg naar Anderlecht. Ook hij kwam niet verder dan 11 optredens. Na twee jaar verkaste hij gratis naar FC Aarau.

In 2005 kreeg hij Grégory Pujol als ploegmaat. Hij speelde een jaar op huurbasis bij de Brusselaars. Balans: 14 matchen en 4 goals. Na één seizoen keerde hij zeer anoniem terug naar FC Nantes. In 2007 betaalde Anderlecht 3 miljoen euro aan Steaua Boekarest om Cyril Thereau aan te trekken. Hij viel door de mand. Hij speelde 16 matchen en scoorde 2 goals. Hij werd uitgeleend aan Charleroi en uiteindelijk voor 500.000 euro aan hen verkocht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De Maio en Appiah

Maxime Colin was de volgende in de rij. Hij werd, net als heel veel anderen in dit lijstje, door Mogi Bayat in Brussel gestald. Hij kwam voor 400.000 euro van Troyes. Na een jaar met 25 matchen, waarin hij sober speelde, werd hij voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Brentford. Een succesje. Sebastiaan De Maio kwam voor 3,3 miljoen euro van Genoa. Maakte geen indruk, was snel ongelukkig en schopte nadien keet om te kunnen vertrekken. Fiorentina betaalde uiteindelijk 3 miljoen euro. Hij speelde 4! duels voor Paars-Wit.

Denis Appiah kwam voor 3 miljoen euro van SM Caen. Speelde als Fransman het meest aantal duels voor Anderlecht, namelijk 81. Kon nooit overtuigen. Kwam voetbaltechnisch veel te kort. Met hulp van Mogi werd hij voor 750.000 euro gestald bij FC Nantes. 

Didillon en Nasri

Luc Devroe haalde Thomas Didillon naar Anderlecht. Hij speelde degelijk, maar ook niet meer dan dat. Vincent Kompany zette hem uit doel en nadien speelde hij voor Cercle Brugge en Genk. Is nu tweede keeper in Monaco. Speelde 46 matchen voor Anderlecht.

Samir Nasri is de grootste naam. Kwam naar Brussel, maar was nooit fit. Na amper 8 duels met daarin 2 goals was het al over en out. Maxime Dupé en Alexis Flips kwamen afgelopen zomer naar Anderlecht. Beiden begonnen goed, maar konden dat nooit doortrekken.

Dupé verloor de strijd met Kasper Schmeichel, Flips die met Thorgan Hazard & co. Dupé vertrok definitief, Flips lijkt in de zomer nog een kans te krijgen. Kan hij de transferprijs van 3,5 miljoen euro (4,2 miljoen euro als aan alle bonussen wordt voldaan) alsnog rechtvaardigen en eindelijk een geslaagde Franse transfer worden?

CR

Moet RSCA intensiever gaan scouten in Frankrijk?

Meest recent

‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

287
287
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

3
3
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

93
93
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

82
82
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

264
264
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

295
295
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

238
238
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

63
63
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

88
88
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

147
147
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

77
77
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

77
77
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

171
171
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

152
152
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

118
118
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

239
239
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

466
466
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

300
300
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

144
144
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

169
169
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

171
171

Meer sportnieuws