Hoe Flips en Dupé kwalijke Anderlecht-traditie verderzetten

285 stemmen
Hoe Flips en Dupé kwalijke Anderlecht-traditie verderzetten

RSC Anderlecht heeft met Maxime Dupé en Alexis Flips twee zomeraanwinsten weer laten gaan. Het is geen toeval dat twee Franse jongens niet wisten te slagen in Brussel. Frankrijk en Anderlecht, het is tot op heden geen geslaagd huwelijk. Nochtans heeft het alles om dat wél te zijn. De voertaal in Brussel is voornamelijk Frans, maar toch weten de Franse spelers zelden indruk te makken bij Anderlecht. Onze redactie maakte een overzicht.

Anderlecht had in totaal 11 Franse spelers onder contract staan. De eerste was Yves Herbet. Hij speelde in het seizoen 1968-1969 11 matchen voor RSCA. Een voetnoot in de geschiedenis van Paars-Wit. Fabrice Ehret kwam in 2004 gratis van Strasbourg naar Anderlecht. Ook hij kwam niet verder dan 11 optredens. Na twee jaar verkaste hij gratis naar FC Aarau.

In 2005 kreeg hij Grégory Pujol als ploegmaat. Hij speelde een jaar op huurbasis bij de Brusselaars. Balans: 14 matchen en 4 goals. Na één seizoen keerde hij zeer anoniem terug naar FC Nantes. In 2007 betaalde Anderlecht 3 miljoen euro aan Steaua Boekarest om Cyril Thereau aan te trekken. Hij viel door de mand. Hij speelde 16 matchen en scoorde 2 goals. Hij werd uitgeleend aan Charleroi en uiteindelijk voor 500.000 euro aan hen verkocht.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

De Maio en Appiah

Maxime Colin was de volgende in de rij. Hij werd, net als heel veel anderen in dit lijstje, door Mogi Bayat in Brussel gestald. Hij kwam voor 400.000 euro van Troyes. Na een jaar met 25 matchen, waarin hij sober speelde, werd hij voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Brentford. Een succesje. Sebastiaan De Maio kwam voor 3,3 miljoen euro van Genoa. Maakte geen indruk, was snel ongelukkig en schopte nadien keet om te kunnen vertrekken. Fiorentina betaalde uiteindelijk 3 miljoen euro. Hij speelde 4! duels voor Paars-Wit.

Denis Appiah kwam voor 3 miljoen euro van SM Caen. Speelde als Fransman het meest aantal duels voor Anderlecht, namelijk 81. Kon nooit overtuigen. Kwam voetbaltechnisch veel te kort. Met hulp van Mogi werd hij voor 750.000 euro gestald bij FC Nantes. 

Didillon en Nasri

Luc Devroe haalde Thomas Didillon naar Anderlecht. Hij speelde degelijk, maar ook niet meer dan dat. Vincent Kompany zette hem uit doel en nadien speelde hij voor Cercle Brugge en Genk. Is nu tweede keeper in Monaco. Speelde 46 matchen voor Anderlecht.

Samir Nasri is de grootste naam. Kwam naar Brussel, maar was nooit fit. Na amper 8 duels met daarin 2 goals was het al over en out. Maxime Dupé en Alexis Flips kwamen afgelopen zomer naar Anderlecht. Beiden begonnen goed, maar konden dat nooit doortrekken.

Dupé verloor de strijd met Kasper Schmeichel, Flips die met Thorgan Hazard & co. Dupé vertrok definitief, Flips lijkt in de zomer nog een kans te krijgen. Kan hij de transferprijs van 3,5 miljoen euro (4,2 miljoen euro als aan alle bonussen wordt voldaan) alsnog rechtvaardigen en eindelijk een geslaagde Franse transfer worden?

CR

Moet RSCA intensiever gaan scouten in Frankrijk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

102
102
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

90
90
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

190
190
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

84
84
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

471
471
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

109
109
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

550
550
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

656
656
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

169
169
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

413
413
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

118
118
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

304
304
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

459
459
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

496
496
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

519
519
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

90
90

Meer sportnieuws