Hoe Flips en Dupé kwalijke Anderlecht-traditie verderzetten

285 stemmen
Hoe Flips en Dupé kwalijke Anderlecht-traditie verderzetten

RSC Anderlecht heeft met Maxime Dupé en Alexis Flips twee zomeraanwinsten weer laten gaan. Het is geen toeval dat twee Franse jongens niet wisten te slagen in Brussel. Frankrijk en Anderlecht, het is tot op heden geen geslaagd huwelijk. Nochtans heeft het alles om dat wél te zijn. De voertaal in Brussel is voornamelijk Frans, maar toch weten de Franse spelers zelden indruk te makken bij Anderlecht. Onze redactie maakte een overzicht.

Anderlecht had in totaal 11 Franse spelers onder contract staan. De eerste was Yves Herbet. Hij speelde in het seizoen 1968-1969 11 matchen voor RSCA. Een voetnoot in de geschiedenis van Paars-Wit. Fabrice Ehret kwam in 2004 gratis van Strasbourg naar Anderlecht. Ook hij kwam niet verder dan 11 optredens. Na twee jaar verkaste hij gratis naar FC Aarau.

In 2005 kreeg hij Grégory Pujol als ploegmaat. Hij speelde een jaar op huurbasis bij de Brusselaars. Balans: 14 matchen en 4 goals. Na één seizoen keerde hij zeer anoniem terug naar FC Nantes. In 2007 betaalde Anderlecht 3 miljoen euro aan Steaua Boekarest om Cyril Thereau aan te trekken. Hij viel door de mand. Hij speelde 16 matchen en scoorde 2 goals. Hij werd uitgeleend aan Charleroi en uiteindelijk voor 500.000 euro aan hen verkocht.

LEES OOK: Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

De Maio en Appiah

Maxime Colin was de volgende in de rij. Hij werd, net als heel veel anderen in dit lijstje, door Mogi Bayat in Brussel gestald. Hij kwam voor 400.000 euro van Troyes. Na een jaar met 25 matchen, waarin hij sober speelde, werd hij voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Brentford. Een succesje. Sebastiaan De Maio kwam voor 3,3 miljoen euro van Genoa. Maakte geen indruk, was snel ongelukkig en schopte nadien keet om te kunnen vertrekken. Fiorentina betaalde uiteindelijk 3 miljoen euro. Hij speelde 4! duels voor Paars-Wit.

Denis Appiah kwam voor 3 miljoen euro van SM Caen. Speelde als Fransman het meest aantal duels voor Anderlecht, namelijk 81. Kon nooit overtuigen. Kwam voetbaltechnisch veel te kort. Met hulp van Mogi werd hij voor 750.000 euro gestald bij FC Nantes. 

Didillon en Nasri

Luc Devroe haalde Thomas Didillon naar Anderlecht. Hij speelde degelijk, maar ook niet meer dan dat. Vincent Kompany zette hem uit doel en nadien speelde hij voor Cercle Brugge en Genk. Is nu tweede keeper in Monaco. Speelde 46 matchen voor Anderlecht.

Samir Nasri is de grootste naam. Kwam naar Brussel, maar was nooit fit. Na amper 8 duels met daarin 2 goals was het al over en out. Maxime Dupé en Alexis Flips kwamen afgelopen zomer naar Anderlecht. Beiden begonnen goed, maar konden dat nooit doortrekken.

Dupé verloor de strijd met Kasper Schmeichel, Flips die met Thorgan Hazard & co. Dupé vertrok definitief, Flips lijkt in de zomer nog een kans te krijgen. Kan hij de transferprijs van 3,5 miljoen euro (4,2 miljoen euro als aan alle bonussen wordt voldaan) alsnog rechtvaardigen en eindelijk een geslaagde Franse transfer worden?

CR

Moet RSCA intensiever gaan scouten in Frankrijk?

Meest recent

CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

15
15
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

15
15
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

48
48
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

104
104
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

32
32
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

114
114
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

286
286
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

198
198
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

497
497
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

125
125
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

106
106
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

103
103
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

379
379
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

678
678
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

95
95
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

270
270
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

438
438
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

300
300
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

169
169
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

353
353
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

408
408
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

183
183
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

492
492
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

114
114
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

375
375

Meer sportnieuws