Waarom Club Brugge één van de laatste artiesten in de rangen heeft

door
Waarom Club Brugge één van de laatste artiesten in de rangen heeft

Club Brugge staat niet echt bekend als de club van de artiesten. Het DNA van Club Brugge is anders dan dat van Anderlecht, waar de fans kicken op het zien spelers van artiesten. Toch heeft Club één van de laatste artiesten bij uitstek op de Belgische velden in de rangen.

Voetballers moeten steeds meer alleskunners zijn. Gerobotiseerd. Het is geen goede evolutie in het voetbal. Daarom is het des te meer genieten van die buitenbeentjes. Jongens waarbij we kijken naar de technische kwaliteiten.

LEES OOK: Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Technische kwaliteiten

Afgelopen weekend speelde Cameron Puertas een héérlijke wedstrijd tegen KRC Genk. “Hij verzet bergen werk en legt ook enorm veel kilometers af”, hoorden we. Dat is tegenwoordig de norm. Intensiteit, afgelegde (sprint)meters… Ondergetekende keek vooral naar de balvastheid, het heerlijke overzicht, de steekpasses en andere technische hoogstandjes van Puertas.

Daarom is het ook zo genieten van Andreas Skov Olsen. De Deen is een man van de grote matchen. Via de buitenkant, naar binnen trekken, zijn indrukwekkend schot, de versnelling in de versnelling, zijn dribbel op de korte ruimte… Skov Olsen is een van de beste spelers op de Belgische velden.

Skov Olsen eindigde bij de Gouden Schoen niet eens in de top tien. Onbegrijpelijk. Nochtans deed hij het fantastisch dit seizoen. ‘Skov’ telt als flankaanvaller 18 goals en 8 assists in 37 matchen. Een goal of assist om de 106,46 minuten. Knap. Hij schittert vaak in topmatchen. Zijn totale balans is met 33 goals en 24 assists in 84 duels als flankaanvaller simpelweg uitstekend.

Top in topmatchen

Hij zorgde voor goals tegen Anderlecht, Standard en Union SG. Hij leverde ook assists af tegen AA Gent en Union SG (2 keer). Skov Olsen staat er op de grote momenten. Dat Club Brugge er vorig jaar niets van bakte in de play-offs was geen toeval. Skov Olsen miste 4 van de 6 matchen. In die andere 2 was hij goed voor 1 assist.

Skov Olsen is stilaan een uitstervend ras in de Jupiler Pro League. De 23-jarige flankaanvaller lijkt aan zijn laatste maanden bezig te zijn in het Jan Breydelstadion. Met een marktwaarde van 18 miljoen euro en een contract tot medio 2026 zal de kassa in de zomer weer rinkelen in Brugge.

CR

Is Skov Olsen de beste speler van Club Brugge?

Meest recent

Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

4
4
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

61
61
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

23
23
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

111
111
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

110
110
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

94
94
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

240
240
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

211
211
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

188
188
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

595
595
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

256
256
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

510
510
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

549
549
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

496
496
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

482
482
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

398
398
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

135
135
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

136
136
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

79
79
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

29
29
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

397
397
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

225
225
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

517
517
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

43
43
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

578
578

Meer sportnieuws