Waarom Club Brugge één van de laatste artiesten in de rangen heeft

door
Waarom Club Brugge één van de laatste artiesten in de rangen heeft

Club Brugge staat niet echt bekend als de club van de artiesten. Het DNA van Club Brugge is anders dan dat van Anderlecht, waar de fans kicken op het zien spelers van artiesten. Toch heeft Club één van de laatste artiesten bij uitstek op de Belgische velden in de rangen.

Voetballers moeten steeds meer alleskunners zijn. Gerobotiseerd. Het is geen goede evolutie in het voetbal. Daarom is het des te meer genieten van die buitenbeentjes. Jongens waarbij we kijken naar de technische kwaliteiten.

LEES OOK: Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Technische kwaliteiten

Afgelopen weekend speelde Cameron Puertas een héérlijke wedstrijd tegen KRC Genk. “Hij verzet bergen werk en legt ook enorm veel kilometers af”, hoorden we. Dat is tegenwoordig de norm. Intensiteit, afgelegde (sprint)meters… Ondergetekende keek vooral naar de balvastheid, het heerlijke overzicht, de steekpasses en andere technische hoogstandjes van Puertas.

Daarom is het ook zo genieten van Andreas Skov Olsen. De Deen is een man van de grote matchen. Via de buitenkant, naar binnen trekken, zijn indrukwekkend schot, de versnelling in de versnelling, zijn dribbel op de korte ruimte… Skov Olsen is een van de beste spelers op de Belgische velden.

Skov Olsen eindigde bij de Gouden Schoen niet eens in de top tien. Onbegrijpelijk. Nochtans deed hij het fantastisch dit seizoen. ‘Skov’ telt als flankaanvaller 18 goals en 8 assists in 37 matchen. Een goal of assist om de 106,46 minuten. Knap. Hij schittert vaak in topmatchen. Zijn totale balans is met 33 goals en 24 assists in 84 duels als flankaanvaller simpelweg uitstekend.

Top in topmatchen

Hij zorgde voor goals tegen Anderlecht, Standard en Union SG. Hij leverde ook assists af tegen AA Gent en Union SG (2 keer). Skov Olsen staat er op de grote momenten. Dat Club Brugge er vorig jaar niets van bakte in de play-offs was geen toeval. Skov Olsen miste 4 van de 6 matchen. In die andere 2 was hij goed voor 1 assist.

Skov Olsen is stilaan een uitstervend ras in de Jupiler Pro League. De 23-jarige flankaanvaller lijkt aan zijn laatste maanden bezig te zijn in het Jan Breydelstadion. Met een marktwaarde van 18 miljoen euro en een contract tot medio 2026 zal de kassa in de zomer weer rinkelen in Brugge.

CR

Is Skov Olsen de beste speler van Club Brugge?

Meest recent

Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

7
7
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

106
106
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

51
51
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

250
250
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

72
72
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

146
146
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

118
118
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

307
307
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

245
245
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

133
133
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

350
350
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

156
156
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1129
1129
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

191
191
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

131
131
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

31
31
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

620
620
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

819
819
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

423
423
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

453
453
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

156
156
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

252
252
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

416
416
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

345
345

Meer sportnieuws