Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

stemmen
Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

Na een mysterieuze blessure en bijhorende revalidatie van 4 maanden speelt Jacob Ondrejka terug een belangrijke rol bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller toont zijn klasse en hij levert een meerwaarde voor de ploeg.

Ondrejka is een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Jacob Ondrejka 4 maanden spoorloos met mysterieuze blessure

Sinds zijn korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus was Jacob Ondrejka compleet van de radar verdwenen bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller kwam niet meer in actie gedurende het resterende kalenderjaar van 2023, nadat hij "een klein breukje" had opgelopen op training.

Antwerp hield de blessure van Ondrejka in mysterieus; aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar uiteindelijk duurde zijn herstel enkele maanden.

Zijn revalidatie vond deels plaats in Zweden, en de club hield de lippen stijf op elkaar over de toestand van Ondrejka. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, merkte Mark van Bommel op.

Pas in de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn terugkeer op de trainingsvelden van Antwerp, en begin januari sloot hij weer aan bij de groep.

Antwerp zette alles op alles om Ondrejka na vier maanden van revalidatie klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen.

De Great Old gaat nog genieten van de flegmatieke Zweed

Jacob Ondrejka is terug topfit en klaar om een cruciale rol te spelen in het vervolg van het seizoen. Het Nieuwsblad benadrukte eerder al dat het uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed.

Hoewel Mark van Bommel versterking nodig had in zijn team, was hij vastberaden om Ondrejka niet sneller te brengen dan nodig. “Maar hij is wel inzetbaar. Hij is alleszins gretig om te spelen”, zei de coach.

Sinds zijn terugkeer heeft Van Bommel Ondrejka in elke wedstrijd gebruikt, waarbij de Zweed veelbelovende zaken heeft laten zien. “Met een sterk ingevallen Ondrejka zag ik het dan zeker goedkomen”, zei Patrick Goots na de match tegen KAS Eupen.

“Flegmatieke voetballer. Gaan ze nog van genieten bij de Great Old”, schreef Het Laatste Nieuws.

Jacob Ondrejka maakt zijn stoutste dromen waar

Jacob Ondrejka beschikt over de traptechniek om zelfs de meest gesloten wedstrijden open te breken met een pass of een krachtig afstandsschot. Hij showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt.

De Zweedse aanvaller nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer. Zijn eerste doelpunt voor Antwerp FC kwam vorig weekend tot stand via een prachtige vrije trap, waarbij hij Simon Mignolet wist te verschalken.

“Na drie, vier maanden afzien ben ik heel blij dat ik opnieuw belangrijk kan zijn”, zei Ondrejka. “Ik weet hoe het moet, want in Zweden scoorde ik ook al zo. De bots maakte het de keeper extra lastig. Daar train ik ook op.”

Patrick Goots benadrukte dat Ondrejka op dit moment zijn stoutste dromen waarmaakt en dat dit doelpunt nooit meer zal vergeten.

Antwerp-fans smullen van uitdagende Ondrejka

Na een afwezigheid van vier maanden begint Jacob Ondrejka langzaam maar zeker weer zijn vorm van voor zijn blessure terug te vinden. Aan het begin van het seizoen ontpopte de 21-jarige zich als een veelbelovende nieuwkomer in de Jupiler Pro League.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deed hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties.

En van dat uitdagende in zijn spel.” René Vandereycken liet weten in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt en gelooft dat hij op termijn de rol van Stengs kan overnemen.

Ondrejka zal Antwerp nog miljoenen opleveren

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

110
110
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

3
3
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

31
31
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

44
44
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

121
121
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

100
100
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

206
206
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

72
72
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

201
201
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

168
168
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

144
144
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

267
267
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1094
1094
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

238
238
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

104
104
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

320
320
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

76
76
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

315
315
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

277
277
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

285
285
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

306
306
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

201
201
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

146
146
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

614
614
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

872
872
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

466
466

Meer sportnieuws