Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

door
Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

Na een mysterieuze blessure en bijhorende revalidatie van 4 maanden speelt Jacob Ondrejka terug een belangrijke rol bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller toont zijn klasse en hij levert een meerwaarde voor de ploeg.

Ondrejka is een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Jacob Ondrejka 4 maanden spoorloos met mysterieuze blessure

Sinds zijn korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus was Jacob Ondrejka compleet van de radar verdwenen bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller kwam niet meer in actie gedurende het resterende kalenderjaar van 2023, nadat hij "een klein breukje" had opgelopen op training.

Antwerp hield de blessure van Ondrejka in mysterieus; aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar uiteindelijk duurde zijn herstel enkele maanden.

Zijn revalidatie vond deels plaats in Zweden, en de club hield de lippen stijf op elkaar over de toestand van Ondrejka. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, merkte Mark van Bommel op.

Pas in de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn terugkeer op de trainingsvelden van Antwerp, en begin januari sloot hij weer aan bij de groep.

Antwerp zette alles op alles om Ondrejka na vier maanden van revalidatie klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen.

De Great Old gaat nog genieten van de flegmatieke Zweed

Jacob Ondrejka is terug topfit en klaar om een cruciale rol te spelen in het vervolg van het seizoen. Het Nieuwsblad benadrukte eerder al dat het uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed.

Hoewel Mark van Bommel versterking nodig had in zijn team, was hij vastberaden om Ondrejka niet sneller te brengen dan nodig. “Maar hij is wel inzetbaar. Hij is alleszins gretig om te spelen”, zei de coach.

Sinds zijn terugkeer heeft Van Bommel Ondrejka in elke wedstrijd gebruikt, waarbij de Zweed veelbelovende zaken heeft laten zien. “Met een sterk ingevallen Ondrejka zag ik het dan zeker goedkomen”, zei Patrick Goots na de match tegen KAS Eupen.

“Flegmatieke voetballer. Gaan ze nog van genieten bij de Great Old”, schreef Het Laatste Nieuws.

Jacob Ondrejka maakt zijn stoutste dromen waar

Jacob Ondrejka beschikt over de traptechniek om zelfs de meest gesloten wedstrijden open te breken met een pass of een krachtig afstandsschot. Hij showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt.

De Zweedse aanvaller nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer. Zijn eerste doelpunt voor Antwerp FC kwam vorig weekend tot stand via een prachtige vrije trap, waarbij hij Simon Mignolet wist te verschalken.

“Na drie, vier maanden afzien ben ik heel blij dat ik opnieuw belangrijk kan zijn”, zei Ondrejka. “Ik weet hoe het moet, want in Zweden scoorde ik ook al zo. De bots maakte het de keeper extra lastig. Daar train ik ook op.”

Patrick Goots benadrukte dat Ondrejka op dit moment zijn stoutste dromen waarmaakt en dat dit doelpunt nooit meer zal vergeten.

Antwerp-fans smullen van uitdagende Ondrejka

Na een afwezigheid van vier maanden begint Jacob Ondrejka langzaam maar zeker weer zijn vorm van voor zijn blessure terug te vinden. Aan het begin van het seizoen ontpopte de 21-jarige zich als een veelbelovende nieuwkomer in de Jupiler Pro League.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deed hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties.

En van dat uitdagende in zijn spel.” René Vandereycken liet weten in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt en gelooft dat hij op termijn de rol van Stengs kan overnemen.

Ondrejka zal Antwerp nog miljoenen opleveren

Meest recent

Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

1
1
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

11
11
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

18
18
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

20
20
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

28
28
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

147
147
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

155
155
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

264
264
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

217
217
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

432
432
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

39
39
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

373
373
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

103
103
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

74
74
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

292
292
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

173
173
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

250
250
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

149
149
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

402
402
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

291
291
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

432
432
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

161
161
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

338
338

Meer sportnieuws