Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

door
Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

Na een mysterieuze blessure en bijhorende revalidatie van 4 maanden speelt Jacob Ondrejka terug een belangrijke rol bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller toont zijn klasse en hij levert een meerwaarde voor de ploeg.

Ondrejka is een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.

LEES OOK: Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Jacob Ondrejka 4 maanden spoorloos met mysterieuze blessure

Sinds zijn korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus was Jacob Ondrejka compleet van de radar verdwenen bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller kwam niet meer in actie gedurende het resterende kalenderjaar van 2023, nadat hij "een klein breukje" had opgelopen op training.

Antwerp hield de blessure van Ondrejka in mysterieus; aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar uiteindelijk duurde zijn herstel enkele maanden.

Zijn revalidatie vond deels plaats in Zweden, en de club hield de lippen stijf op elkaar over de toestand van Ondrejka. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, merkte Mark van Bommel op.

Pas in de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn terugkeer op de trainingsvelden van Antwerp, en begin januari sloot hij weer aan bij de groep.

Antwerp zette alles op alles om Ondrejka na vier maanden van revalidatie klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen.

De Great Old gaat nog genieten van de flegmatieke Zweed

Jacob Ondrejka is terug topfit en klaar om een cruciale rol te spelen in het vervolg van het seizoen. Het Nieuwsblad benadrukte eerder al dat het uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed.

Hoewel Mark van Bommel versterking nodig had in zijn team, was hij vastberaden om Ondrejka niet sneller te brengen dan nodig. “Maar hij is wel inzetbaar. Hij is alleszins gretig om te spelen”, zei de coach.

Sinds zijn terugkeer heeft Van Bommel Ondrejka in elke wedstrijd gebruikt, waarbij de Zweed veelbelovende zaken heeft laten zien. “Met een sterk ingevallen Ondrejka zag ik het dan zeker goedkomen”, zei Patrick Goots na de match tegen KAS Eupen.

“Flegmatieke voetballer. Gaan ze nog van genieten bij de Great Old”, schreef Het Laatste Nieuws.

Jacob Ondrejka maakt zijn stoutste dromen waar

Jacob Ondrejka beschikt over de traptechniek om zelfs de meest gesloten wedstrijden open te breken met een pass of een krachtig afstandsschot. Hij showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt.

De Zweedse aanvaller nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer. Zijn eerste doelpunt voor Antwerp FC kwam vorig weekend tot stand via een prachtige vrije trap, waarbij hij Simon Mignolet wist te verschalken.

“Na drie, vier maanden afzien ben ik heel blij dat ik opnieuw belangrijk kan zijn”, zei Ondrejka. “Ik weet hoe het moet, want in Zweden scoorde ik ook al zo. De bots maakte het de keeper extra lastig. Daar train ik ook op.”

Patrick Goots benadrukte dat Ondrejka op dit moment zijn stoutste dromen waarmaakt en dat dit doelpunt nooit meer zal vergeten.

Antwerp-fans smullen van uitdagende Ondrejka

Na een afwezigheid van vier maanden begint Jacob Ondrejka langzaam maar zeker weer zijn vorm van voor zijn blessure terug te vinden. Aan het begin van het seizoen ontpopte de 21-jarige zich als een veelbelovende nieuwkomer in de Jupiler Pro League.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deed hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties.

En van dat uitdagende in zijn spel.” René Vandereycken liet weten in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt en gelooft dat hij op termijn de rol van Stengs kan overnemen.

Ondrejka zal Antwerp nog miljoenen opleveren

Meest recent

PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

3
3
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

2
2
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

41
41
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

35
35
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

76
76
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

44
44
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

80
80
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

20
20
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

121
121
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

493
493
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

141
141
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

353
353
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

66
66
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

441
441
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

129
129
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

53
53
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

361
361
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

126
126
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

257
257
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

302
302
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

784
784
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

97
97
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

215
215
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

549
549
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

65
65

Meer sportnieuws