Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

510 stemmen
Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

Na een mysterieuze blessure en bijhorende revalidatie van 4 maanden speelt Jacob Ondrejka terug een belangrijke rol bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller toont zijn klasse en hij levert een meerwaarde voor de ploeg.

Ondrejka is een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.

LEES OOK: 'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Jacob Ondrejka 4 maanden spoorloos met mysterieuze blessure

Sinds zijn korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus was Jacob Ondrejka compleet van de radar verdwenen bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller kwam niet meer in actie gedurende het resterende kalenderjaar van 2023, nadat hij "een klein breukje" had opgelopen op training.

Antwerp hield de blessure van Ondrejka in mysterieus; aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar uiteindelijk duurde zijn herstel enkele maanden.

Zijn revalidatie vond deels plaats in Zweden, en de club hield de lippen stijf op elkaar over de toestand van Ondrejka. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, merkte Mark van Bommel op.

Pas in de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn terugkeer op de trainingsvelden van Antwerp, en begin januari sloot hij weer aan bij de groep.

Antwerp zette alles op alles om Ondrejka na vier maanden van revalidatie klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen.

De Great Old gaat nog genieten van de flegmatieke Zweed

Jacob Ondrejka is terug topfit en klaar om een cruciale rol te spelen in het vervolg van het seizoen. Het Nieuwsblad benadrukte eerder al dat het uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed.

Hoewel Mark van Bommel versterking nodig had in zijn team, was hij vastberaden om Ondrejka niet sneller te brengen dan nodig. “Maar hij is wel inzetbaar. Hij is alleszins gretig om te spelen”, zei de coach.

Sinds zijn terugkeer heeft Van Bommel Ondrejka in elke wedstrijd gebruikt, waarbij de Zweed veelbelovende zaken heeft laten zien. “Met een sterk ingevallen Ondrejka zag ik het dan zeker goedkomen”, zei Patrick Goots na de match tegen KAS Eupen.

“Flegmatieke voetballer. Gaan ze nog van genieten bij de Great Old”, schreef Het Laatste Nieuws.

Jacob Ondrejka maakt zijn stoutste dromen waar

Jacob Ondrejka beschikt over de traptechniek om zelfs de meest gesloten wedstrijden open te breken met een pass of een krachtig afstandsschot. Hij showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt.

De Zweedse aanvaller nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer. Zijn eerste doelpunt voor Antwerp FC kwam vorig weekend tot stand via een prachtige vrije trap, waarbij hij Simon Mignolet wist te verschalken.

“Na drie, vier maanden afzien ben ik heel blij dat ik opnieuw belangrijk kan zijn”, zei Ondrejka. “Ik weet hoe het moet, want in Zweden scoorde ik ook al zo. De bots maakte het de keeper extra lastig. Daar train ik ook op.”

Patrick Goots benadrukte dat Ondrejka op dit moment zijn stoutste dromen waarmaakt en dat dit doelpunt nooit meer zal vergeten.

Antwerp-fans smullen van uitdagende Ondrejka

Na een afwezigheid van vier maanden begint Jacob Ondrejka langzaam maar zeker weer zijn vorm van voor zijn blessure terug te vinden. Aan het begin van het seizoen ontpopte de 21-jarige zich als een veelbelovende nieuwkomer in de Jupiler Pro League.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deed hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties.

En van dat uitdagende in zijn spel.” René Vandereycken liet weten in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt en gelooft dat hij op termijn de rol van Stengs kan overnemen.

Ondrejka zal Antwerp nog miljoenen opleveren

Meest recent

‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

226
226
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

8
8
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

31
31
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

36
36
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

197
197
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

86
86
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

266
266
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

134
134
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

552
552
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

774
774
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

67
67
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

412
412
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1824
1824
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

440
440
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

657
657
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

179
179
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

849
849
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

200
200
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

127
127
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

217
217
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

125
125
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

581
581
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

439
439
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

306
306
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

161
161

Meer sportnieuws