Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

510
Comeback om van te smullen: Antwerp FC in volle extase

Na een mysterieuze blessure en bijhorende revalidatie van 4 maanden speelt Jacob Ondrejka terug een belangrijke rol bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller toont zijn klasse en hij levert een meerwaarde voor de ploeg.

Ondrejka is een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Jacob Ondrejka 4 maanden spoorloos met mysterieuze blessure

Sinds zijn korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus was Jacob Ondrejka compleet van de radar verdwenen bij Antwerp FC. De Zweedse aanvaller kwam niet meer in actie gedurende het resterende kalenderjaar van 2023, nadat hij "een klein breukje" had opgelopen op training.

Antwerp hield de blessure van Ondrejka in mysterieus; aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar uiteindelijk duurde zijn herstel enkele maanden.

Zijn revalidatie vond deels plaats in Zweden, en de club hield de lippen stijf op elkaar over de toestand van Ondrejka. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, merkte Mark van Bommel op.

Pas in de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn terugkeer op de trainingsvelden van Antwerp, en begin januari sloot hij weer aan bij de groep.

Antwerp zette alles op alles om Ondrejka na vier maanden van revalidatie klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen.

De Great Old gaat nog genieten van de flegmatieke Zweed

Jacob Ondrejka is terug topfit en klaar om een cruciale rol te spelen in het vervolg van het seizoen. Het Nieuwsblad benadrukte eerder al dat het uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed.

Hoewel Mark van Bommel versterking nodig had in zijn team, was hij vastberaden om Ondrejka niet sneller te brengen dan nodig. “Maar hij is wel inzetbaar. Hij is alleszins gretig om te spelen”, zei de coach.

Sinds zijn terugkeer heeft Van Bommel Ondrejka in elke wedstrijd gebruikt, waarbij de Zweed veelbelovende zaken heeft laten zien. “Met een sterk ingevallen Ondrejka zag ik het dan zeker goedkomen”, zei Patrick Goots na de match tegen KAS Eupen.

“Flegmatieke voetballer. Gaan ze nog van genieten bij de Great Old”, schreef Het Laatste Nieuws.

Jacob Ondrejka maakt zijn stoutste dromen waar

Jacob Ondrejka beschikt over de traptechniek om zelfs de meest gesloten wedstrijden open te breken met een pass of een krachtig afstandsschot. Hij showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt.

De Zweedse aanvaller nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer. Zijn eerste doelpunt voor Antwerp FC kwam vorig weekend tot stand via een prachtige vrije trap, waarbij hij Simon Mignolet wist te verschalken.

“Na drie, vier maanden afzien ben ik heel blij dat ik opnieuw belangrijk kan zijn”, zei Ondrejka. “Ik weet hoe het moet, want in Zweden scoorde ik ook al zo. De bots maakte het de keeper extra lastig. Daar train ik ook op.”

Patrick Goots benadrukte dat Ondrejka op dit moment zijn stoutste dromen waarmaakt en dat dit doelpunt nooit meer zal vergeten.

Antwerp-fans smullen van uitdagende Ondrejka

Na een afwezigheid van vier maanden begint Jacob Ondrejka langzaam maar zeker weer zijn vorm van voor zijn blessure terug te vinden. Aan het begin van het seizoen ontpopte de 21-jarige zich als een veelbelovende nieuwkomer in de Jupiler Pro League.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deed hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties.

En van dat uitdagende in zijn spel.” René Vandereycken liet weten in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt en gelooft dat hij op termijn de rol van Stengs kan overnemen.

Ondrejka zal Antwerp nog miljoenen opleveren

Meest recent

Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

13
13
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

17
17
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

34
34
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

371
371
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

440
440
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

436
436
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

68
68
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

816
816
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

311
311
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

48
48
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

101
101
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

509
509
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

322
322
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

96
96
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

321
321
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

276
276
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

720
720
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

180
180
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1342
1342
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

777
777
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

418
418
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

426
426
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

892
892
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

713
713
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

723
723

Meer sportnieuws