Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

door
Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

Majeed Ashimeru herstelde van een spierblessure en kwam langzaam weer in vorm de afgelopen weken en maanden. Anderlecht zag in de wintermercato de kans om de Ghanees eindelijk te verkopen, maar hij raakte opnieuw geblesseerd tijdens de Afrika Cup, een herhaling van de situatie van vorige zomer.

Toen wilde Anderlecht hem ook al verkopen, maar werd zijn vertrek gehypothekeerd door een spierblessure.

LEES OOK: Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Majeed Ashimeru raakte in vorm na zijn spierblessure

Begin dit seizoen liep Majeed Ashimeru een vervelende spierblessure op die aanvankelijk slechts enkele weken leek te duren. Helaas bleek deze blessure en het bijhorende herstelproces veel langer te duren dan gedacht, met een uiteindelijke periode van vier maanden.

Volgens Het Nieuwsblad was er echter geen haast voor Ashimeru om weer fit te worden, want “wat er nu staat, is gewoon beter.”

Eind vorig jaar maakte de Ghanees zijn comeback bij Anderlecht na zijn opgelopen blessure in augustus. Ashimeru bouwde geleidelijk wedstrijdritme en vertrouwen op, met een opmerkelijke glansprestatie bij het nationale team van Ghana als opsteker.

“Hij veranderde in zijn eentje het spel. In de eerste helft wisten we de Ghanezen onder controle te houden, maar we konden Ashimeru niet tegenhouden”, zei de bondscoach van tegenstander Madagaskar.

Ook bij Anderlecht liet Ashimeru zien dat hij stilaan zijn vorm weer heeft gevonden. Zijn korte invalbeurt tegen RWD Molenbeek kon coach Brian Riemer bijvoorbeeld bekoren: “Hij bracht verschillende dingen naar het veld. Het heeft ons geholpen om deze overwinning te behalen.”

Ashimeru heeft grote honger: wordt hij weer de meester in het spel van Anderlecht?

Majeed Ashimeru's prestatie tegen KVC Westerlo was overtuigend en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en wist hij veel ballen te recupereren. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net zoals aan het einde van vorig seizoen, toen hij gedurende een periode constant op een hoog niveau speelde.

De energieke middenvelder werd toen zelfs een sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer, waar hij uitblonk in de recuperatie van de bal en ook regelmatig zijn steentje bijdroeg aan de aanval.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure toen.

Ashimeru opnieuw geblesseerd op het slechtst denkbare moment

Ondanks zijn stijgende vorm in de voorbije weken en maanden was het bestuur van Anderlecht vastbesloten om Majeed Ashimeru te lozen tijdens de wintermercato. De club wilde af van enkele zware contracten en de Ghanees bevond zich onder de spelers die zich zorgen moesten maken.

“Sinds de start van het seizoen is hij nooit een van de prioriteiten van de technische staf geweest”, schreef Sudpresse.

Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana om deel te nemen aan de Afrika Cup, maar tijdens de wedstrijd tegen Mozambique raakte hij opnieuw geblesseerd.

De middenvelder moest vroegtijdig het veld verlaten op een brancard en hinkend naar de bank. Op dit moment is er nog geen diagnose bekend, maar voor Anderlecht raakte Ashimeru op het slechtst denkbare moment geblesseerd - midden in de wintermercato.

L'histoire se répète: geen zomer- én wintertransfer Ashimeru

Vorige zomer hoopte Anderlecht al afscheid te nemen van Majeed Ashimeru, maar dit plan werd gedwarsboomd door … een blessure van de speler.

Begin dit seizoen presteerde hij erg ondermaats in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies). De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon.

Enkele dagen na de dramatische match tegen Union had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van Ashimeru tijdens het verdere verloop van de zomermercato.

Helaas was een transfer vorige zomer niet mogelijk voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder een vervelende spierblessure op, wat zijn kans op een transfer hypothekeerde.

Aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar de blessure en het daaropvolgende herstel duurden veel langer dan verwacht, waardoor de Ghanees uiteindelijk toch bij de club bleef vorige zomer. L’histoire se répète.

Zal Ashimeru nog een belangrijke rol spelen bij Anderlecht?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

54
54
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

173
173
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

48
48
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

68
68
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

48
48
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

472
472
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

105
105
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

156
156
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

182
182
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

413
413
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

413
413
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

239
239
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

558
558
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

104
104
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

724
724
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

327
327
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

138
138
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

173
173
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

395
395
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

580
580

Meer sportnieuws