Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

876
Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

Majeed Ashimeru herstelde van een spierblessure en kwam langzaam weer in vorm de afgelopen weken en maanden. Anderlecht zag in de wintermercato de kans om de Ghanees eindelijk te verkopen, maar hij raakte opnieuw geblesseerd tijdens de Afrika Cup, een herhaling van de situatie van vorige zomer.

Toen wilde Anderlecht hem ook al verkopen, maar werd zijn vertrek gehypothekeerd door een spierblessure.

LEES OOK: Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Majeed Ashimeru raakte in vorm na zijn spierblessure

Begin dit seizoen liep Majeed Ashimeru een vervelende spierblessure op die aanvankelijk slechts enkele weken leek te duren. Helaas bleek deze blessure en het bijhorende herstelproces veel langer te duren dan gedacht, met een uiteindelijke periode van vier maanden.

Volgens Het Nieuwsblad was er echter geen haast voor Ashimeru om weer fit te worden, want “wat er nu staat, is gewoon beter.”

Eind vorig jaar maakte de Ghanees zijn comeback bij Anderlecht na zijn opgelopen blessure in augustus. Ashimeru bouwde geleidelijk wedstrijdritme en vertrouwen op, met een opmerkelijke glansprestatie bij het nationale team van Ghana als opsteker.

“Hij veranderde in zijn eentje het spel. In de eerste helft wisten we de Ghanezen onder controle te houden, maar we konden Ashimeru niet tegenhouden”, zei de bondscoach van tegenstander Madagaskar.

Ook bij Anderlecht liet Ashimeru zien dat hij stilaan zijn vorm weer heeft gevonden. Zijn korte invalbeurt tegen RWD Molenbeek kon coach Brian Riemer bijvoorbeeld bekoren: “Hij bracht verschillende dingen naar het veld. Het heeft ons geholpen om deze overwinning te behalen.”

Ashimeru heeft grote honger: wordt hij weer de meester in het spel van Anderlecht?

Majeed Ashimeru's prestatie tegen KVC Westerlo was overtuigend en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en wist hij veel ballen te recupereren. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net zoals aan het einde van vorig seizoen, toen hij gedurende een periode constant op een hoog niveau speelde.

De energieke middenvelder werd toen zelfs een sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer, waar hij uitblonk in de recuperatie van de bal en ook regelmatig zijn steentje bijdroeg aan de aanval.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure toen.

Ashimeru opnieuw geblesseerd op het slechtst denkbare moment

Ondanks zijn stijgende vorm in de voorbije weken en maanden was het bestuur van Anderlecht vastbesloten om Majeed Ashimeru te lozen tijdens de wintermercato. De club wilde af van enkele zware contracten en de Ghanees bevond zich onder de spelers die zich zorgen moesten maken.

“Sinds de start van het seizoen is hij nooit een van de prioriteiten van de technische staf geweest”, schreef Sudpresse.

Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana om deel te nemen aan de Afrika Cup, maar tijdens de wedstrijd tegen Mozambique raakte hij opnieuw geblesseerd.

De middenvelder moest vroegtijdig het veld verlaten op een brancard en hinkend naar de bank. Op dit moment is er nog geen diagnose bekend, maar voor Anderlecht raakte Ashimeru op het slechtst denkbare moment geblesseerd - midden in de wintermercato.

L'histoire se répète: geen zomer- én wintertransfer Ashimeru

Vorige zomer hoopte Anderlecht al afscheid te nemen van Majeed Ashimeru, maar dit plan werd gedwarsboomd door … een blessure van de speler.

Begin dit seizoen presteerde hij erg ondermaats in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies). De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon.

Enkele dagen na de dramatische match tegen Union had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van Ashimeru tijdens het verdere verloop van de zomermercato.

Helaas was een transfer vorige zomer niet mogelijk voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder een vervelende spierblessure op, wat zijn kans op een transfer hypothekeerde.

Aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar de blessure en het daaropvolgende herstel duurden veel langer dan verwacht, waardoor de Ghanees uiteindelijk toch bij de club bleef vorige zomer. L’histoire se répète.

Zal Ashimeru nog een belangrijke rol spelen bij Anderlecht?

Meest recent

Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

2
2
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

6
6
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

23
23
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

44
44
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

135
135
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

66
66
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

71
71
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

67
67
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

127
127
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

21
21
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

41
41
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

39
39
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

78
78
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

639
639
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

220
220
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

334
334
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

111
111
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

124
124
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

121
121
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

240
240
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

86
86
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

47
47
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

228
228
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

811
811

Meer sportnieuws