Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

876
Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

Majeed Ashimeru herstelde van een spierblessure en kwam langzaam weer in vorm de afgelopen weken en maanden. Anderlecht zag in de wintermercato de kans om de Ghanees eindelijk te verkopen, maar hij raakte opnieuw geblesseerd tijdens de Afrika Cup, een herhaling van de situatie van vorige zomer.

Toen wilde Anderlecht hem ook al verkopen, maar werd zijn vertrek gehypothekeerd door een spierblessure.

LEES OOK: Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Majeed Ashimeru raakte in vorm na zijn spierblessure

Begin dit seizoen liep Majeed Ashimeru een vervelende spierblessure op die aanvankelijk slechts enkele weken leek te duren. Helaas bleek deze blessure en het bijhorende herstelproces veel langer te duren dan gedacht, met een uiteindelijke periode van vier maanden.

Volgens Het Nieuwsblad was er echter geen haast voor Ashimeru om weer fit te worden, want “wat er nu staat, is gewoon beter.”

Eind vorig jaar maakte de Ghanees zijn comeback bij Anderlecht na zijn opgelopen blessure in augustus. Ashimeru bouwde geleidelijk wedstrijdritme en vertrouwen op, met een opmerkelijke glansprestatie bij het nationale team van Ghana als opsteker.

“Hij veranderde in zijn eentje het spel. In de eerste helft wisten we de Ghanezen onder controle te houden, maar we konden Ashimeru niet tegenhouden”, zei de bondscoach van tegenstander Madagaskar.

Ook bij Anderlecht liet Ashimeru zien dat hij stilaan zijn vorm weer heeft gevonden. Zijn korte invalbeurt tegen RWD Molenbeek kon coach Brian Riemer bijvoorbeeld bekoren: “Hij bracht verschillende dingen naar het veld. Het heeft ons geholpen om deze overwinning te behalen.”

Ashimeru heeft grote honger: wordt hij weer de meester in het spel van Anderlecht?

Majeed Ashimeru's prestatie tegen KVC Westerlo was overtuigend en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en wist hij veel ballen te recupereren. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net zoals aan het einde van vorig seizoen, toen hij gedurende een periode constant op een hoog niveau speelde.

De energieke middenvelder werd toen zelfs een sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer, waar hij uitblonk in de recuperatie van de bal en ook regelmatig zijn steentje bijdroeg aan de aanval.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure toen.

Ashimeru opnieuw geblesseerd op het slechtst denkbare moment

Ondanks zijn stijgende vorm in de voorbije weken en maanden was het bestuur van Anderlecht vastbesloten om Majeed Ashimeru te lozen tijdens de wintermercato. De club wilde af van enkele zware contracten en de Ghanees bevond zich onder de spelers die zich zorgen moesten maken.

“Sinds de start van het seizoen is hij nooit een van de prioriteiten van de technische staf geweest”, schreef Sudpresse.

Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana om deel te nemen aan de Afrika Cup, maar tijdens de wedstrijd tegen Mozambique raakte hij opnieuw geblesseerd.

De middenvelder moest vroegtijdig het veld verlaten op een brancard en hinkend naar de bank. Op dit moment is er nog geen diagnose bekend, maar voor Anderlecht raakte Ashimeru op het slechtst denkbare moment geblesseerd - midden in de wintermercato.

L'histoire se répète: geen zomer- én wintertransfer Ashimeru

Vorige zomer hoopte Anderlecht al afscheid te nemen van Majeed Ashimeru, maar dit plan werd gedwarsboomd door … een blessure van de speler.

Begin dit seizoen presteerde hij erg ondermaats in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies). De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon.

Enkele dagen na de dramatische match tegen Union had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van Ashimeru tijdens het verdere verloop van de zomermercato.

Helaas was een transfer vorige zomer niet mogelijk voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder een vervelende spierblessure op, wat zijn kans op een transfer hypothekeerde.

Aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar de blessure en het daaropvolgende herstel duurden veel langer dan verwacht, waardoor de Ghanees uiteindelijk toch bij de club bleef vorige zomer. L’histoire se répète.

Zal Ashimeru nog een belangrijke rol spelen bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

27
27
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

74
74
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

170
170
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

166
166
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

54
54
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

53
53
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

213
213
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

104
104
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

405
405
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

308
308
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

234
234
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

380
380
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

201
201
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

317
317
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

164
164
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

175
175
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

51
51
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

85
85
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

104
104
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

221
221
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

29
29
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

388
388
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

135
135
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

81
81
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

387
387

Meer sportnieuws