Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

876
Fredberg staat perplex: transfer loopt compleet uit de hand

Majeed Ashimeru herstelde van een spierblessure en kwam langzaam weer in vorm de afgelopen weken en maanden. Anderlecht zag in de wintermercato de kans om de Ghanees eindelijk te verkopen, maar hij raakte opnieuw geblesseerd tijdens de Afrika Cup, een herhaling van de situatie van vorige zomer.

Toen wilde Anderlecht hem ook al verkopen, maar werd zijn vertrek gehypothekeerd door een spierblessure.

LEES OOK: Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Majeed Ashimeru raakte in vorm na zijn spierblessure

Begin dit seizoen liep Majeed Ashimeru een vervelende spierblessure op die aanvankelijk slechts enkele weken leek te duren. Helaas bleek deze blessure en het bijhorende herstelproces veel langer te duren dan gedacht, met een uiteindelijke periode van vier maanden.

Volgens Het Nieuwsblad was er echter geen haast voor Ashimeru om weer fit te worden, want “wat er nu staat, is gewoon beter.”

Eind vorig jaar maakte de Ghanees zijn comeback bij Anderlecht na zijn opgelopen blessure in augustus. Ashimeru bouwde geleidelijk wedstrijdritme en vertrouwen op, met een opmerkelijke glansprestatie bij het nationale team van Ghana als opsteker.

“Hij veranderde in zijn eentje het spel. In de eerste helft wisten we de Ghanezen onder controle te houden, maar we konden Ashimeru niet tegenhouden”, zei de bondscoach van tegenstander Madagaskar.

Ook bij Anderlecht liet Ashimeru zien dat hij stilaan zijn vorm weer heeft gevonden. Zijn korte invalbeurt tegen RWD Molenbeek kon coach Brian Riemer bijvoorbeeld bekoren: “Hij bracht verschillende dingen naar het veld. Het heeft ons geholpen om deze overwinning te behalen.”

Ashimeru heeft grote honger: wordt hij weer de meester in het spel van Anderlecht?

Majeed Ashimeru's prestatie tegen KVC Westerlo was overtuigend en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en wist hij veel ballen te recupereren. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net zoals aan het einde van vorig seizoen, toen hij gedurende een periode constant op een hoog niveau speelde.

De energieke middenvelder werd toen zelfs een sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer, waar hij uitblonk in de recuperatie van de bal en ook regelmatig zijn steentje bijdroeg aan de aanval.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure toen.

Ashimeru opnieuw geblesseerd op het slechtst denkbare moment

Ondanks zijn stijgende vorm in de voorbije weken en maanden was het bestuur van Anderlecht vastbesloten om Majeed Ashimeru te lozen tijdens de wintermercato. De club wilde af van enkele zware contracten en de Ghanees bevond zich onder de spelers die zich zorgen moesten maken.

“Sinds de start van het seizoen is hij nooit een van de prioriteiten van de technische staf geweest”, schreef Sudpresse.

Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana om deel te nemen aan de Afrika Cup, maar tijdens de wedstrijd tegen Mozambique raakte hij opnieuw geblesseerd.

De middenvelder moest vroegtijdig het veld verlaten op een brancard en hinkend naar de bank. Op dit moment is er nog geen diagnose bekend, maar voor Anderlecht raakte Ashimeru op het slechtst denkbare moment geblesseerd - midden in de wintermercato.

L'histoire se répète: geen zomer- én wintertransfer Ashimeru

Vorige zomer hoopte Anderlecht al afscheid te nemen van Majeed Ashimeru, maar dit plan werd gedwarsboomd door … een blessure van de speler.

Begin dit seizoen presteerde hij erg ondermaats in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies). De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon.

Enkele dagen na de dramatische match tegen Union had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van Ashimeru tijdens het verdere verloop van de zomermercato.

Helaas was een transfer vorige zomer niet mogelijk voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder een vervelende spierblessure op, wat zijn kans op een transfer hypothekeerde.

Aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar de blessure en het daaropvolgende herstel duurden veel langer dan verwacht, waardoor de Ghanees uiteindelijk toch bij de club bleef vorige zomer. L’histoire se répète.

Zal Ashimeru nog een belangrijke rol spelen bij Anderlecht?

Meest recent

Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

1
1
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

31
31
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

32
32
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

110
110
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

61
61
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

247
247
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

56
56
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

190
190
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

455
455
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

417
417
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

382
382
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

33
33
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

166
166
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

246
246
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

456
456
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

35
35
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

349
349
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

391
391
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

19
19
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

76
76
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

48
48
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

45
45
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

276
276
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

49
49
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

174
174

Meer sportnieuws