Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

door
Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

Royal Antwerp FC maakt niet anders dan verlies sinds Paul Gheysens er aan het roer staat. De eigenaar van de Great Old zit financieel in zeer zwaar weer. Het Laatste Nieuws komt met een onthutsend financieel beeld.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Veel schulden voor Ghelamco

Zo heeft zijn bedrijf Ghelamco een schuldenput van maar liefst 1,3 miljard euro. Financieel expert Paul D'Hoore ziet voorlopig nog geen grote problemen omdat het eigen vermogen voorlopig nog net iets hoger is dan de schulden. Het is wel een teken dat Gheysens moet opletten. Er moet dus een positieve flow komen de komende jaren.

Ze hebben veel openstaande schulden bij de banken, maar Ghelamco gaat die dus niet meteen kunnen terugbetalen. Die moeten dus geherfinancierd worden: een nieuwe lening tegen een hogere rentevoet.

Transfers bij Antwerp

Gheysens maakt zich allerminst zorgen. Over Antwerp sprak hij ook heel duidelijke taal. "Akkoord, vorig jaar hebben we 46 miljoen euro boekhoudkundig verlies gemaakt. Maar het is kortzichtig als je dit op één jaar bekijkt en niet de waarde bekijkt die we gecreëerd hebben", aldus Gheysens in een groot interview. 

"Wat hebben we ondertussen al binnengekregen? 23 miljoen door het Europees voetbal. 25 miljoen door de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid en nog eens 12 miljoen voor Avila van Ajax. Onlangs schreef de krant nog dat we de meest waarde op het veld hebben staan. Vermeeren is de grootste transactie in deze transferperiode in Europa. We zullen in de nabije toekomst nog een aantal transfers doen, zonder de ploeg pijn te doen", zei hij nog;

Moet Antwerp zich zorgen maken?

Meest recent

'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

1
1
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

8
8
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

33
33
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

31
31
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

62
62
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

70
70
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

225
225
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

98
98
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

239
239
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

117
117
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

383
383
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

191
191
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

43
43
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

82
82
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

271
271
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

134
134
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

403
403
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

236
236
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

119
119
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

106
106

Meer sportnieuws