Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

door
Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

Royal Antwerp FC maakt niet anders dan verlies sinds Paul Gheysens er aan het roer staat. De eigenaar van de Great Old zit financieel in zeer zwaar weer. Het Laatste Nieuws komt met een onthutsend financieel beeld.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Veel schulden voor Ghelamco

Zo heeft zijn bedrijf Ghelamco een schuldenput van maar liefst 1,3 miljard euro. Financieel expert Paul D'Hoore ziet voorlopig nog geen grote problemen omdat het eigen vermogen voorlopig nog net iets hoger is dan de schulden. Het is wel een teken dat Gheysens moet opletten. Er moet dus een positieve flow komen de komende jaren.

Ze hebben veel openstaande schulden bij de banken, maar Ghelamco gaat die dus niet meteen kunnen terugbetalen. Die moeten dus geherfinancierd worden: een nieuwe lening tegen een hogere rentevoet.

Transfers bij Antwerp

Gheysens maakt zich allerminst zorgen. Over Antwerp sprak hij ook heel duidelijke taal. "Akkoord, vorig jaar hebben we 46 miljoen euro boekhoudkundig verlies gemaakt. Maar het is kortzichtig als je dit op één jaar bekijkt en niet de waarde bekijkt die we gecreëerd hebben", aldus Gheysens in een groot interview. 

"Wat hebben we ondertussen al binnengekregen? 23 miljoen door het Europees voetbal. 25 miljoen door de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid en nog eens 12 miljoen voor Avila van Ajax. Onlangs schreef de krant nog dat we de meest waarde op het veld hebben staan. Vermeeren is de grootste transactie in deze transferperiode in Europa. We zullen in de nabije toekomst nog een aantal transfers doen, zonder de ploeg pijn te doen", zei hij nog;

Moet Antwerp zich zorgen maken?

Meest recent

Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

1
1
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

15
15
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

83
83
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

120
120
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

80
80
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

205
205
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

149
149
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

221
221
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

488
488
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

358
358
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

89
89
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

58
58
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

151
151
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

294
294
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

235
235
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

278
278
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

175
175
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

394
394
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

92
92
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

71
71
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

129
129
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

328
328
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

223
223
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

88
88

Meer sportnieuws