Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

door
Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

Royal Antwerp FC maakt niet anders dan verlies sinds Paul Gheysens er aan het roer staat. De eigenaar van de Great Old zit financieel in zeer zwaar weer. Het Laatste Nieuws komt met een onthutsend financieel beeld.

LEES OOK: Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Veel schulden voor Ghelamco

Zo heeft zijn bedrijf Ghelamco een schuldenput van maar liefst 1,3 miljard euro. Financieel expert Paul D'Hoore ziet voorlopig nog geen grote problemen omdat het eigen vermogen voorlopig nog net iets hoger is dan de schulden. Het is wel een teken dat Gheysens moet opletten. Er moet dus een positieve flow komen de komende jaren.

Ze hebben veel openstaande schulden bij de banken, maar Ghelamco gaat die dus niet meteen kunnen terugbetalen. Die moeten dus geherfinancierd worden: een nieuwe lening tegen een hogere rentevoet.

Transfers bij Antwerp

Gheysens maakt zich allerminst zorgen. Over Antwerp sprak hij ook heel duidelijke taal. "Akkoord, vorig jaar hebben we 46 miljoen euro boekhoudkundig verlies gemaakt. Maar het is kortzichtig als je dit op één jaar bekijkt en niet de waarde bekijkt die we gecreëerd hebben", aldus Gheysens in een groot interview. 

"Wat hebben we ondertussen al binnengekregen? 23 miljoen door het Europees voetbal. 25 miljoen door de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid en nog eens 12 miljoen voor Avila van Ajax. Onlangs schreef de krant nog dat we de meest waarde op het veld hebben staan. Vermeeren is de grootste transactie in deze transferperiode in Europa. We zullen in de nabije toekomst nog een aantal transfers doen, zonder de ploeg pijn te doen", zei hij nog;

Moet Antwerp zich zorgen maken?

Meest recent

Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

10
10
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

26
26
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

269
269
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

102
102
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

90
90
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

250
250
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

488
488
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

37
37
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

60
60
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

52
52
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

479
479
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

225
225
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

146
146
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

490
490
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

288
288
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

117
117
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

186
186
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

216
216
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

266
266
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

328
328
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

771
771
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

209
209
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

161
161

Meer sportnieuws