Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

door
Gheysens openhartig over financiële cijfers Antwerp

Royal Antwerp FC maakt niet anders dan verlies sinds Paul Gheysens er aan het roer staat. De eigenaar van de Great Old zit financieel in zeer zwaar weer. Het Laatste Nieuws komt met een onthutsend financieel beeld.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Veel schulden voor Ghelamco

Zo heeft zijn bedrijf Ghelamco een schuldenput van maar liefst 1,3 miljard euro. Financieel expert Paul D'Hoore ziet voorlopig nog geen grote problemen omdat het eigen vermogen voorlopig nog net iets hoger is dan de schulden. Het is wel een teken dat Gheysens moet opletten. Er moet dus een positieve flow komen de komende jaren.

Ze hebben veel openstaande schulden bij de banken, maar Ghelamco gaat die dus niet meteen kunnen terugbetalen. Die moeten dus geherfinancierd worden: een nieuwe lening tegen een hogere rentevoet.

Transfers bij Antwerp

Gheysens maakt zich allerminst zorgen. Over Antwerp sprak hij ook heel duidelijke taal. "Akkoord, vorig jaar hebben we 46 miljoen euro boekhoudkundig verlies gemaakt. Maar het is kortzichtig als je dit op één jaar bekijkt en niet de waarde bekijkt die we gecreëerd hebben", aldus Gheysens in een groot interview. 

"Wat hebben we ondertussen al binnengekregen? 23 miljoen door het Europees voetbal. 25 miljoen door de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid en nog eens 12 miljoen voor Avila van Ajax. Onlangs schreef de krant nog dat we de meest waarde op het veld hebben staan. Vermeeren is de grootste transactie in deze transferperiode in Europa. We zullen in de nabije toekomst nog een aantal transfers doen, zonder de ploeg pijn te doen", zei hij nog;

Moet Antwerp zich zorgen maken?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

75
75
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

215
215
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

50
50
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

76
76
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

55
55
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

502
502
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

107
107
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

170
170
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

187
187
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

54
54
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

421
421
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

423
423
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

242
242
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

564
564
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

105
105
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

731
731
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

329
329
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

143
143
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

175
175
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

399
399
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

585
585

Meer sportnieuws