STVV zet koers richting top zes, KV Kortrijk terug bij af

142 stemmen
STVV zet koers richting top zes, KV Kortrijk terug bij af

In de Jupiler Pro League ontving STVV vanavond KV Kortrijk. De Kerels hoopten op nieuw puntengewin, STVV kon mits een zege zich weer in de strijd om de top zes mengen. Op Stayen werd het 1-0 voor de thuisploeg.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Own-goal bij KV Kortrijk

STVV nam zoals verwacht het initiatief in de beginfase van de partij. De Kanaries waren ook de enige ploeg die voor gevaar zorgde via Koita en Steuckers. KV Kortrijk reageerde wel met twee kansen, waardoor STVV dus toch moest opletten. 

Net voor de pauze wisten de Limburgers dan toch de score te openen. Fuji werkte een hoekschop van Koita ongelukkig via het eigen hoofd in doel, waardoor STVV met een 1-0-voorsprong de rust kon ingaan. 

Reddingen Pirard en Suzuki

KV Kortrijk en STVV hielden elkaar in evenwicht, maar Bruno wist na een uur te dreigen met een vrije trap. STVV reageerde met twee goede kansen voor Koita en Steuckers. Die laatste noopte Pirard tot een goede redding. De match brak helemaal los, want Davies zorgde er voor dat Suzuki met een knappe reflex de 1-1 wist te voorkomen.

Een doelpunt voor een van de twee ploegen hing in de lucht. Barnes leek op weg naar de 2-0, maar werkte niet af. Het bleef 1-0. STVV komt zo tot op twee punten van Cercle Brugge en KRC Genk, voor KV Kortrijk wordt Operatie Redding weer een stuk moeilijker.

Scoreverloop:

1-0 (41') eigen doelpunt Haruya Fujii

Gaat STVV de top zes halen?

Meest recent

Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

4
4
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

28
28
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

18
18
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

91
91
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

85
85
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

419
419
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

107
107
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

42
42
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

48
48
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

321
321
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

499
499
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

42
42
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

412
412
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

120
120
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

50
50
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

238
238
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

48
48
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

224
224
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

637
637
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

199
199
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

78
78
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

456
456
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

78
78
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

242
242

Meer sportnieuws