Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

566 stemmen
Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

Brian Agbor krijgt dit seizoen veel speelkansen onder Vanhaezebrouck, maar de 22-jarige maakt weinig verrassend nog enkele jeugdzonden. Tegen KV Mechelen en Sint-Truiden had hij bijvoorbeeld boter op het hoofd bij tegendoelpunten.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad na de wedstrijd tegen STVV. In de wintermercato heeft AA Gent alvast twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken (Stefan Mitrovic en Hugo Gambor) waardoor Agbor's speelkansen lijken te verminderen in de komende weken en maanden.

LEES OOK: KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

AA Gent investeert zwaar om opleidingsclub te worden

AA Gent heeft de afgelopen jaren te maken gehad met een moeilijke financiële situatie, voornamelijk veroorzaakt door de impact van de coronapandemie. In de afgelopen twee jaar heeft de club maar liefst 20 miljoen euro aan inkomstenverlies geleden.

Ondanks deze moeilijke situatie heeft de clubleiding er toen voor gekozen om juist meer te investeren in de ontwikkeling van hun jeugdspelers. In maart benadrukte Michel Louwagie het belang van de jeugdopleiding.

“Daar zijn we nu mee bezig. Denk aan Ibrahim Salah, Malick Fofana, Matisse Samoise, Brian Agbor.” Hoewel AA Gent niet traditioneel bekend staat als een opleidingsclub, koestert de club al geruime tijd de ambitie om die rol wel op zich te nemen.

Vorige zomer heeft de clubleiding daarom bewust besloten om niet te veel nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een keuze om kwaliteit boven kwantiteit te plaatsen in de selectie, alsook uit financiële overwegingen.

Bovendien wilde de club de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen. “We proberen een budget in evenwicht te houden. Het kan zijn dat we eens een speler te weinig zullen hebben, maar dan kan je misschien een jonge speler de kans geven”, zei Louwagie net na het sluiten van de zomermercato.

“Doe je die deur altijd meteen dicht, dan hoef je al die inspanningen in de jeugd en bij Jong KAA Gent niet te doen.”

Hein Vanhaezebrouck stoomt Brian Agbor klaar voor het grote werk

Eén van de veelbelovende aankomende talenten die Michel Louwagie naar voren schoof, is de 22-jarige Brian Agbor.

De Kameroener, deels opgeleid bij Antwerp FC, werd vorig seizoen nog niet helemaal klaar geacht voor het grote werk, maar in juni werd hij samen met Bram Lagae en Matias Fernandez-Pardo gepromoveerd naar de A-kern van AA Gent.

Hoewel Agbor vorig seizoen al een voorproefje kreeg van het hoogste niveau, waaronder een helft tegen Club Brugge, maakte hij een veelbelovende indruk tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Hein Vanhaezebrouck bereidde Agbor voor om dit seizoen meer defensieve opties te bieden in de (te) beperkte kern van AA Gent. De jonge verdediger kreeg zijn eerste basisplaats in de groepsfase van de Conference League tegen Breidablik en doorstond zijn vuurproef met glans.

“Hij heeft het goed gedaan”, zei Vanhaezebrouck. “Als hij was tegengevallen, dan hadden we de analyse gemaakt dat hij er nog niet klaar voor was. Dat is hij wel.” Agbor maakte indruk tegen de IJslanders door zijn snelheid en zijn coaching.

Anderzijds vielen zijn inspeelpasses wel tegen en had hij na 70 minuten ook last van krampen.

Jeugdzonden van Agbor: “Hij moet nog stappen zetten”

Een blessure hield Brian Agbor eind vorig jaar enkele weken aan de zijlijn, anders had hij nog meer speelkansen gekregen in het afgelopen kalenderjaar. 

Op de winterstage in Marbella gaf Hein Vanhaezebrouck aan positief verrast te zijn door een aantal jongeren, met name Bram Lagae en Brian Agbor. In de eerste wedstrijd van 2024, de kwartfinale van de Croky Cup tegen Club Brugge, stond Agbor dan ook meteen in de basis.

Hoewel de verdediger over het algemeen het hoofd boven water hield, vertoonde hij toch vaak onzekerheid in zijn tussenkomsten. Ook in de daaropvolgende competitiewedstrijd tegen KV Mechelen kreeg Agbor het vertrouwen van Vanhaezebrouck, maar hij maakte een fout bij het openingsdoelpunt van Mechelen.

Ondanks deze misser herstelde hij zich wel en toonde hij zich zeer degelijk in zijn tussenkomsten. “Ik vind dat heel jammer voor een jonge gast. Hij moet nog stappen zetten”, zei Vanhaezebrouck na de match.

“Maar die foute kopbal mag niet gebeuren. Dat weet hij ook. Maar wij hebben te weinig opties. Dat is ons grootste probleem. We hoopten dat we vandaag (19 januari, nvdr.) al een nieuwe verdediger hadden, maar dat is niet zo.”

Agbor heeft weer boter op het hoofd: “Vanhaezebrouck werd helemaal gek”

Wim De Coninck benadrukte in Het Nieuwsblad ook de noodzaak voor AA Gent om de verdediging aanzienlijk te versterken in de wintermercato. “Voor Agbor en Lagae is het niet evident om al meteen op topniveau te presteren.”

In de wedstrijd tegen Sint-Truiden werd dit pijnlijk duidelijk. De Buffalo's traden aan met een ongebruikelijke opstelling, waarin Agbor verrassend genoeg startte als de linkse pion van het centrale duo achterin.

AA Gent incasseerde een pijnlijke nederlaag van 4-1 op Stayen. Agbor werd betrapt op te late reacties bij het tweede doelpunt van Sint-Truiden en had ook schuld aan het vierde doelpunt.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad. “We missen te veel spelers. Het is te veel, dit kunnen wij niet opvangen”, zuchtte Hein Vanhaezebrouck nogmaals.

Na het sluiten van de wintertransfermarkt heeft AA Gent echter twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken, Hugo Gambor (Dunkerque) en Stefan Mitrovic (Getafe). Hierdoor lijken de speelkansen van Agbor aanzienlijk te verminderen in de komende weken en maanden.

Zal Agbor uitgroeien tot basisspeler bij AA Gent?

Meest recent

'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

27
27
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

142
142
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

266
266
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

76
76
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

246
246
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

433
433
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

251
251
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

148
148
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

179
179
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

183
183
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

345
345
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

698
698
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

117
117
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

459
459
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

66
66
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

362
362
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

109
109
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

116
116
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

387
387
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

290
290
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

119
119
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

676
676
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

370
370

Meer sportnieuws