Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

566 stemmen
Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

Brian Agbor krijgt dit seizoen veel speelkansen onder Vanhaezebrouck, maar de 22-jarige maakt weinig verrassend nog enkele jeugdzonden. Tegen KV Mechelen en Sint-Truiden had hij bijvoorbeeld boter op het hoofd bij tegendoelpunten.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad na de wedstrijd tegen STVV. In de wintermercato heeft AA Gent alvast twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken (Stefan Mitrovic en Hugo Gambor) waardoor Agbor's speelkansen lijken te verminderen in de komende weken en maanden.

LEES OOK: Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

AA Gent investeert zwaar om opleidingsclub te worden

AA Gent heeft de afgelopen jaren te maken gehad met een moeilijke financiële situatie, voornamelijk veroorzaakt door de impact van de coronapandemie. In de afgelopen twee jaar heeft de club maar liefst 20 miljoen euro aan inkomstenverlies geleden.

Ondanks deze moeilijke situatie heeft de clubleiding er toen voor gekozen om juist meer te investeren in de ontwikkeling van hun jeugdspelers. In maart benadrukte Michel Louwagie het belang van de jeugdopleiding.

“Daar zijn we nu mee bezig. Denk aan Ibrahim Salah, Malick Fofana, Matisse Samoise, Brian Agbor.” Hoewel AA Gent niet traditioneel bekend staat als een opleidingsclub, koestert de club al geruime tijd de ambitie om die rol wel op zich te nemen.

Vorige zomer heeft de clubleiding daarom bewust besloten om niet te veel nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een keuze om kwaliteit boven kwantiteit te plaatsen in de selectie, alsook uit financiële overwegingen.

Bovendien wilde de club de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen. “We proberen een budget in evenwicht te houden. Het kan zijn dat we eens een speler te weinig zullen hebben, maar dan kan je misschien een jonge speler de kans geven”, zei Louwagie net na het sluiten van de zomermercato.

“Doe je die deur altijd meteen dicht, dan hoef je al die inspanningen in de jeugd en bij Jong KAA Gent niet te doen.”

Hein Vanhaezebrouck stoomt Brian Agbor klaar voor het grote werk

Eén van de veelbelovende aankomende talenten die Michel Louwagie naar voren schoof, is de 22-jarige Brian Agbor.

De Kameroener, deels opgeleid bij Antwerp FC, werd vorig seizoen nog niet helemaal klaar geacht voor het grote werk, maar in juni werd hij samen met Bram Lagae en Matias Fernandez-Pardo gepromoveerd naar de A-kern van AA Gent.

Hoewel Agbor vorig seizoen al een voorproefje kreeg van het hoogste niveau, waaronder een helft tegen Club Brugge, maakte hij een veelbelovende indruk tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Hein Vanhaezebrouck bereidde Agbor voor om dit seizoen meer defensieve opties te bieden in de (te) beperkte kern van AA Gent. De jonge verdediger kreeg zijn eerste basisplaats in de groepsfase van de Conference League tegen Breidablik en doorstond zijn vuurproef met glans.

“Hij heeft het goed gedaan”, zei Vanhaezebrouck. “Als hij was tegengevallen, dan hadden we de analyse gemaakt dat hij er nog niet klaar voor was. Dat is hij wel.” Agbor maakte indruk tegen de IJslanders door zijn snelheid en zijn coaching.

Anderzijds vielen zijn inspeelpasses wel tegen en had hij na 70 minuten ook last van krampen.

Jeugdzonden van Agbor: “Hij moet nog stappen zetten”

Een blessure hield Brian Agbor eind vorig jaar enkele weken aan de zijlijn, anders had hij nog meer speelkansen gekregen in het afgelopen kalenderjaar. 

Op de winterstage in Marbella gaf Hein Vanhaezebrouck aan positief verrast te zijn door een aantal jongeren, met name Bram Lagae en Brian Agbor. In de eerste wedstrijd van 2024, de kwartfinale van de Croky Cup tegen Club Brugge, stond Agbor dan ook meteen in de basis.

Hoewel de verdediger over het algemeen het hoofd boven water hield, vertoonde hij toch vaak onzekerheid in zijn tussenkomsten. Ook in de daaropvolgende competitiewedstrijd tegen KV Mechelen kreeg Agbor het vertrouwen van Vanhaezebrouck, maar hij maakte een fout bij het openingsdoelpunt van Mechelen.

Ondanks deze misser herstelde hij zich wel en toonde hij zich zeer degelijk in zijn tussenkomsten. “Ik vind dat heel jammer voor een jonge gast. Hij moet nog stappen zetten”, zei Vanhaezebrouck na de match.

“Maar die foute kopbal mag niet gebeuren. Dat weet hij ook. Maar wij hebben te weinig opties. Dat is ons grootste probleem. We hoopten dat we vandaag (19 januari, nvdr.) al een nieuwe verdediger hadden, maar dat is niet zo.”

Agbor heeft weer boter op het hoofd: “Vanhaezebrouck werd helemaal gek”

Wim De Coninck benadrukte in Het Nieuwsblad ook de noodzaak voor AA Gent om de verdediging aanzienlijk te versterken in de wintermercato. “Voor Agbor en Lagae is het niet evident om al meteen op topniveau te presteren.”

In de wedstrijd tegen Sint-Truiden werd dit pijnlijk duidelijk. De Buffalo's traden aan met een ongebruikelijke opstelling, waarin Agbor verrassend genoeg startte als de linkse pion van het centrale duo achterin.

AA Gent incasseerde een pijnlijke nederlaag van 4-1 op Stayen. Agbor werd betrapt op te late reacties bij het tweede doelpunt van Sint-Truiden en had ook schuld aan het vierde doelpunt.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad. “We missen te veel spelers. Het is te veel, dit kunnen wij niet opvangen”, zuchtte Hein Vanhaezebrouck nogmaals.

Na het sluiten van de wintertransfermarkt heeft AA Gent echter twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken, Hugo Gambor (Dunkerque) en Stefan Mitrovic (Getafe). Hierdoor lijken de speelkansen van Agbor aanzienlijk te verminderen in de komende weken en maanden.

🚀

Zal Agbor uitgroeien tot basisspeler bij AA Gent?

Meest recent

'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

1
1
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

13
13
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

55
55
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

27
27
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

342
342
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

192
192
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

92
92
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

158
158
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

58
58
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

98
98
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

114
114
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

390
390
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

49
49
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

137
137
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

185
185
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

59
59
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

228
228
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

566
566
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

176
176
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

168
168
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

759
759
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

2067
2067
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

251
251
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

235
235

Meer sportnieuws