Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

566
Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

Brian Agbor krijgt dit seizoen veel speelkansen onder Vanhaezebrouck, maar de 22-jarige maakt weinig verrassend nog enkele jeugdzonden. Tegen KV Mechelen en Sint-Truiden had hij bijvoorbeeld boter op het hoofd bij tegendoelpunten.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad na de wedstrijd tegen STVV. In de wintermercato heeft AA Gent alvast twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken (Stefan Mitrovic en Hugo Gambor) waardoor Agbor's speelkansen lijken te verminderen in de komende weken en maanden.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

AA Gent investeert zwaar om opleidingsclub te worden

AA Gent heeft de afgelopen jaren te maken gehad met een moeilijke financiële situatie, voornamelijk veroorzaakt door de impact van de coronapandemie. In de afgelopen twee jaar heeft de club maar liefst 20 miljoen euro aan inkomstenverlies geleden.

Ondanks deze moeilijke situatie heeft de clubleiding er toen voor gekozen om juist meer te investeren in de ontwikkeling van hun jeugdspelers. In maart benadrukte Michel Louwagie het belang van de jeugdopleiding.

“Daar zijn we nu mee bezig. Denk aan Ibrahim Salah, Malick Fofana, Matisse Samoise, Brian Agbor.” Hoewel AA Gent niet traditioneel bekend staat als een opleidingsclub, koestert de club al geruime tijd de ambitie om die rol wel op zich te nemen.

Vorige zomer heeft de clubleiding daarom bewust besloten om niet te veel nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een keuze om kwaliteit boven kwantiteit te plaatsen in de selectie, alsook uit financiële overwegingen.

Bovendien wilde de club de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen. “We proberen een budget in evenwicht te houden. Het kan zijn dat we eens een speler te weinig zullen hebben, maar dan kan je misschien een jonge speler de kans geven”, zei Louwagie net na het sluiten van de zomermercato.

“Doe je die deur altijd meteen dicht, dan hoef je al die inspanningen in de jeugd en bij Jong KAA Gent niet te doen.”

Hein Vanhaezebrouck stoomt Brian Agbor klaar voor het grote werk

Eén van de veelbelovende aankomende talenten die Michel Louwagie naar voren schoof, is de 22-jarige Brian Agbor.

De Kameroener, deels opgeleid bij Antwerp FC, werd vorig seizoen nog niet helemaal klaar geacht voor het grote werk, maar in juni werd hij samen met Bram Lagae en Matias Fernandez-Pardo gepromoveerd naar de A-kern van AA Gent.

Hoewel Agbor vorig seizoen al een voorproefje kreeg van het hoogste niveau, waaronder een helft tegen Club Brugge, maakte hij een veelbelovende indruk tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Hein Vanhaezebrouck bereidde Agbor voor om dit seizoen meer defensieve opties te bieden in de (te) beperkte kern van AA Gent. De jonge verdediger kreeg zijn eerste basisplaats in de groepsfase van de Conference League tegen Breidablik en doorstond zijn vuurproef met glans.

“Hij heeft het goed gedaan”, zei Vanhaezebrouck. “Als hij was tegengevallen, dan hadden we de analyse gemaakt dat hij er nog niet klaar voor was. Dat is hij wel.” Agbor maakte indruk tegen de IJslanders door zijn snelheid en zijn coaching.

Anderzijds vielen zijn inspeelpasses wel tegen en had hij na 70 minuten ook last van krampen.

Jeugdzonden van Agbor: “Hij moet nog stappen zetten”

Een blessure hield Brian Agbor eind vorig jaar enkele weken aan de zijlijn, anders had hij nog meer speelkansen gekregen in het afgelopen kalenderjaar. 

Op de winterstage in Marbella gaf Hein Vanhaezebrouck aan positief verrast te zijn door een aantal jongeren, met name Bram Lagae en Brian Agbor. In de eerste wedstrijd van 2024, de kwartfinale van de Croky Cup tegen Club Brugge, stond Agbor dan ook meteen in de basis.

Hoewel de verdediger over het algemeen het hoofd boven water hield, vertoonde hij toch vaak onzekerheid in zijn tussenkomsten. Ook in de daaropvolgende competitiewedstrijd tegen KV Mechelen kreeg Agbor het vertrouwen van Vanhaezebrouck, maar hij maakte een fout bij het openingsdoelpunt van Mechelen.

Ondanks deze misser herstelde hij zich wel en toonde hij zich zeer degelijk in zijn tussenkomsten. “Ik vind dat heel jammer voor een jonge gast. Hij moet nog stappen zetten”, zei Vanhaezebrouck na de match.

“Maar die foute kopbal mag niet gebeuren. Dat weet hij ook. Maar wij hebben te weinig opties. Dat is ons grootste probleem. We hoopten dat we vandaag (19 januari, nvdr.) al een nieuwe verdediger hadden, maar dat is niet zo.”

Agbor heeft weer boter op het hoofd: “Vanhaezebrouck werd helemaal gek”

Wim De Coninck benadrukte in Het Nieuwsblad ook de noodzaak voor AA Gent om de verdediging aanzienlijk te versterken in de wintermercato. “Voor Agbor en Lagae is het niet evident om al meteen op topniveau te presteren.”

In de wedstrijd tegen Sint-Truiden werd dit pijnlijk duidelijk. De Buffalo's traden aan met een ongebruikelijke opstelling, waarin Agbor verrassend genoeg startte als de linkse pion van het centrale duo achterin.

AA Gent incasseerde een pijnlijke nederlaag van 4-1 op Stayen. Agbor werd betrapt op te late reacties bij het tweede doelpunt van Sint-Truiden en had ook schuld aan het vierde doelpunt.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad. “We missen te veel spelers. Het is te veel, dit kunnen wij niet opvangen”, zuchtte Hein Vanhaezebrouck nogmaals.

Na het sluiten van de wintertransfermarkt heeft AA Gent echter twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken, Hugo Gambor (Dunkerque) en Stefan Mitrovic (Getafe). Hierdoor lijken de speelkansen van Agbor aanzienlijk te verminderen in de komende weken en maanden.

Zal Agbor uitgroeien tot basisspeler bij AA Gent?

Meest recent

De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

12
12
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

20
20
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

31
31
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

78
78
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

107
107
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

105
105
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

119
119
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

91
91
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

179
179
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

222
222
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

82
82
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

111
111
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

86
86
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

83
83
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

226
226
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

128
128
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

111
111
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1036
1036
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

173
173
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

114
114
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43

Meer sportnieuws