Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

door
Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

Brian Agbor krijgt dit seizoen veel speelkansen onder Vanhaezebrouck, maar de 22-jarige maakt weinig verrassend nog enkele jeugdzonden. Tegen KV Mechelen en Sint-Truiden had hij bijvoorbeeld boter op het hoofd bij tegendoelpunten.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad na de wedstrijd tegen STVV. In de wintermercato heeft AA Gent alvast twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken (Stefan Mitrovic en Hugo Gambor) waardoor Agbor's speelkansen lijken te verminderen in de komende weken en maanden.

LEES OOK: Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

AA Gent investeert zwaar om opleidingsclub te worden

AA Gent heeft de afgelopen jaren te maken gehad met een moeilijke financiële situatie, voornamelijk veroorzaakt door de impact van de coronapandemie. In de afgelopen twee jaar heeft de club maar liefst 20 miljoen euro aan inkomstenverlies geleden.

Ondanks deze moeilijke situatie heeft de clubleiding er toen voor gekozen om juist meer te investeren in de ontwikkeling van hun jeugdspelers. In maart benadrukte Michel Louwagie het belang van de jeugdopleiding.

“Daar zijn we nu mee bezig. Denk aan Ibrahim Salah, Malick Fofana, Matisse Samoise, Brian Agbor.” Hoewel AA Gent niet traditioneel bekend staat als een opleidingsclub, koestert de club al geruime tijd de ambitie om die rol wel op zich te nemen.

Vorige zomer heeft de clubleiding daarom bewust besloten om niet te veel nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een keuze om kwaliteit boven kwantiteit te plaatsen in de selectie, alsook uit financiële overwegingen.

Bovendien wilde de club de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen. “We proberen een budget in evenwicht te houden. Het kan zijn dat we eens een speler te weinig zullen hebben, maar dan kan je misschien een jonge speler de kans geven”, zei Louwagie net na het sluiten van de zomermercato.

“Doe je die deur altijd meteen dicht, dan hoef je al die inspanningen in de jeugd en bij Jong KAA Gent niet te doen.”

Hein Vanhaezebrouck stoomt Brian Agbor klaar voor het grote werk

Eén van de veelbelovende aankomende talenten die Michel Louwagie naar voren schoof, is de 22-jarige Brian Agbor.

De Kameroener, deels opgeleid bij Antwerp FC, werd vorig seizoen nog niet helemaal klaar geacht voor het grote werk, maar in juni werd hij samen met Bram Lagae en Matias Fernandez-Pardo gepromoveerd naar de A-kern van AA Gent.

Hoewel Agbor vorig seizoen al een voorproefje kreeg van het hoogste niveau, waaronder een helft tegen Club Brugge, maakte hij een veelbelovende indruk tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Hein Vanhaezebrouck bereidde Agbor voor om dit seizoen meer defensieve opties te bieden in de (te) beperkte kern van AA Gent. De jonge verdediger kreeg zijn eerste basisplaats in de groepsfase van de Conference League tegen Breidablik en doorstond zijn vuurproef met glans.

“Hij heeft het goed gedaan”, zei Vanhaezebrouck. “Als hij was tegengevallen, dan hadden we de analyse gemaakt dat hij er nog niet klaar voor was. Dat is hij wel.” Agbor maakte indruk tegen de IJslanders door zijn snelheid en zijn coaching.

Anderzijds vielen zijn inspeelpasses wel tegen en had hij na 70 minuten ook last van krampen.

Jeugdzonden van Agbor: “Hij moet nog stappen zetten”

Een blessure hield Brian Agbor eind vorig jaar enkele weken aan de zijlijn, anders had hij nog meer speelkansen gekregen in het afgelopen kalenderjaar. 

Op de winterstage in Marbella gaf Hein Vanhaezebrouck aan positief verrast te zijn door een aantal jongeren, met name Bram Lagae en Brian Agbor. In de eerste wedstrijd van 2024, de kwartfinale van de Croky Cup tegen Club Brugge, stond Agbor dan ook meteen in de basis.

Hoewel de verdediger over het algemeen het hoofd boven water hield, vertoonde hij toch vaak onzekerheid in zijn tussenkomsten. Ook in de daaropvolgende competitiewedstrijd tegen KV Mechelen kreeg Agbor het vertrouwen van Vanhaezebrouck, maar hij maakte een fout bij het openingsdoelpunt van Mechelen.

Ondanks deze misser herstelde hij zich wel en toonde hij zich zeer degelijk in zijn tussenkomsten. “Ik vind dat heel jammer voor een jonge gast. Hij moet nog stappen zetten”, zei Vanhaezebrouck na de match.

“Maar die foute kopbal mag niet gebeuren. Dat weet hij ook. Maar wij hebben te weinig opties. Dat is ons grootste probleem. We hoopten dat we vandaag (19 januari, nvdr.) al een nieuwe verdediger hadden, maar dat is niet zo.”

Agbor heeft weer boter op het hoofd: “Vanhaezebrouck werd helemaal gek”

Wim De Coninck benadrukte in Het Nieuwsblad ook de noodzaak voor AA Gent om de verdediging aanzienlijk te versterken in de wintermercato. “Voor Agbor en Lagae is het niet evident om al meteen op topniveau te presteren.”

In de wedstrijd tegen Sint-Truiden werd dit pijnlijk duidelijk. De Buffalo's traden aan met een ongebruikelijke opstelling, waarin Agbor verrassend genoeg startte als de linkse pion van het centrale duo achterin.

AA Gent incasseerde een pijnlijke nederlaag van 4-1 op Stayen. Agbor werd betrapt op te late reacties bij het tweede doelpunt van Sint-Truiden en had ook schuld aan het vierde doelpunt.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad. “We missen te veel spelers. Het is te veel, dit kunnen wij niet opvangen”, zuchtte Hein Vanhaezebrouck nogmaals.

Na het sluiten van de wintertransfermarkt heeft AA Gent echter twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken, Hugo Gambor (Dunkerque) en Stefan Mitrovic (Getafe). Hierdoor lijken de speelkansen van Agbor aanzienlijk te verminderen in de komende weken en maanden.

Zal Agbor uitgroeien tot basisspeler bij AA Gent?

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

35
35
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

21
21
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

27
27
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

51
51
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

64
64
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

28
28
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

57
57
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

145
145
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

98
98
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

155
155
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

154
154
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

502
502
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

79
79
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

192
192
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

91
91
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

195
195
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

234
234
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

176
176
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

389
389
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

446
446
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

105
105
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

345
345
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

339
339
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

77
77
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

247
247

Meer sportnieuws