Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

566 stemmen
Spanning bij AA Gent: Vanhaezebrouck wordt helemaal gek

Brian Agbor krijgt dit seizoen veel speelkansen onder Vanhaezebrouck, maar de 22-jarige maakt weinig verrassend nog enkele jeugdzonden. Tegen KV Mechelen en Sint-Truiden had hij bijvoorbeeld boter op het hoofd bij tegendoelpunten.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad na de wedstrijd tegen STVV. In de wintermercato heeft AA Gent alvast twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken (Stefan Mitrovic en Hugo Gambor) waardoor Agbor's speelkansen lijken te verminderen in de komende weken en maanden.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

AA Gent investeert zwaar om opleidingsclub te worden

AA Gent heeft de afgelopen jaren te maken gehad met een moeilijke financiële situatie, voornamelijk veroorzaakt door de impact van de coronapandemie. In de afgelopen twee jaar heeft de club maar liefst 20 miljoen euro aan inkomstenverlies geleden.

Ondanks deze moeilijke situatie heeft de clubleiding er toen voor gekozen om juist meer te investeren in de ontwikkeling van hun jeugdspelers. In maart benadrukte Michel Louwagie het belang van de jeugdopleiding.

“Daar zijn we nu mee bezig. Denk aan Ibrahim Salah, Malick Fofana, Matisse Samoise, Brian Agbor.” Hoewel AA Gent niet traditioneel bekend staat als een opleidingsclub, koestert de club al geruime tijd de ambitie om die rol wel op zich te nemen.

Vorige zomer heeft de clubleiding daarom bewust besloten om niet te veel nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een keuze om kwaliteit boven kwantiteit te plaatsen in de selectie, alsook uit financiële overwegingen.

Bovendien wilde de club de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal bevorderen. “We proberen een budget in evenwicht te houden. Het kan zijn dat we eens een speler te weinig zullen hebben, maar dan kan je misschien een jonge speler de kans geven”, zei Louwagie net na het sluiten van de zomermercato.

“Doe je die deur altijd meteen dicht, dan hoef je al die inspanningen in de jeugd en bij Jong KAA Gent niet te doen.”

Hein Vanhaezebrouck stoomt Brian Agbor klaar voor het grote werk

Eén van de veelbelovende aankomende talenten die Michel Louwagie naar voren schoof, is de 22-jarige Brian Agbor.

De Kameroener, deels opgeleid bij Antwerp FC, werd vorig seizoen nog niet helemaal klaar geacht voor het grote werk, maar in juni werd hij samen met Bram Lagae en Matias Fernandez-Pardo gepromoveerd naar de A-kern van AA Gent.

Hoewel Agbor vorig seizoen al een voorproefje kreeg van het hoogste niveau, waaronder een helft tegen Club Brugge, maakte hij een veelbelovende indruk tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Hein Vanhaezebrouck bereidde Agbor voor om dit seizoen meer defensieve opties te bieden in de (te) beperkte kern van AA Gent. De jonge verdediger kreeg zijn eerste basisplaats in de groepsfase van de Conference League tegen Breidablik en doorstond zijn vuurproef met glans.

“Hij heeft het goed gedaan”, zei Vanhaezebrouck. “Als hij was tegengevallen, dan hadden we de analyse gemaakt dat hij er nog niet klaar voor was. Dat is hij wel.” Agbor maakte indruk tegen de IJslanders door zijn snelheid en zijn coaching.

Anderzijds vielen zijn inspeelpasses wel tegen en had hij na 70 minuten ook last van krampen.

Jeugdzonden van Agbor: “Hij moet nog stappen zetten”

Een blessure hield Brian Agbor eind vorig jaar enkele weken aan de zijlijn, anders had hij nog meer speelkansen gekregen in het afgelopen kalenderjaar. 

Op de winterstage in Marbella gaf Hein Vanhaezebrouck aan positief verrast te zijn door een aantal jongeren, met name Bram Lagae en Brian Agbor. In de eerste wedstrijd van 2024, de kwartfinale van de Croky Cup tegen Club Brugge, stond Agbor dan ook meteen in de basis.

Hoewel de verdediger over het algemeen het hoofd boven water hield, vertoonde hij toch vaak onzekerheid in zijn tussenkomsten. Ook in de daaropvolgende competitiewedstrijd tegen KV Mechelen kreeg Agbor het vertrouwen van Vanhaezebrouck, maar hij maakte een fout bij het openingsdoelpunt van Mechelen.

Ondanks deze misser herstelde hij zich wel en toonde hij zich zeer degelijk in zijn tussenkomsten. “Ik vind dat heel jammer voor een jonge gast. Hij moet nog stappen zetten”, zei Vanhaezebrouck na de match.

“Maar die foute kopbal mag niet gebeuren. Dat weet hij ook. Maar wij hebben te weinig opties. Dat is ons grootste probleem. We hoopten dat we vandaag (19 januari, nvdr.) al een nieuwe verdediger hadden, maar dat is niet zo.”

Agbor heeft weer boter op het hoofd: “Vanhaezebrouck werd helemaal gek”

Wim De Coninck benadrukte in Het Nieuwsblad ook de noodzaak voor AA Gent om de verdediging aanzienlijk te versterken in de wintermercato. “Voor Agbor en Lagae is het niet evident om al meteen op topniveau te presteren.”

In de wedstrijd tegen Sint-Truiden werd dit pijnlijk duidelijk. De Buffalo's traden aan met een ongebruikelijke opstelling, waarin Agbor verrassend genoeg startte als de linkse pion van het centrale duo achterin.

AA Gent incasseerde een pijnlijke nederlaag van 4-1 op Stayen. Agbor werd betrapt op te late reacties bij het tweede doelpunt van Sint-Truiden en had ook schuld aan het vierde doelpunt.

“Vanhaezebrouck werd helemaal gek”, zag Het Nieuwsblad. “We missen te veel spelers. Het is te veel, dit kunnen wij niet opvangen”, zuchtte Hein Vanhaezebrouck nogmaals.

Na het sluiten van de wintertransfermarkt heeft AA Gent echter twee nieuwe centrale verdedigers aangetrokken, Hugo Gambor (Dunkerque) en Stefan Mitrovic (Getafe). Hierdoor lijken de speelkansen van Agbor aanzienlijk te verminderen in de komende weken en maanden.

🚀

Zal Agbor uitgroeien tot basisspeler bij AA Gent?

Meest recent

Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

19
19
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

115
115
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

257
257
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1013
1013
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

108
108
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

158
158
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

77
77
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

72
72
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

39
39
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

172
172
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

205
205
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

159
159
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

297
297
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

389
389
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

204
204
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

869
869
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

523
523
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

367
367
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267

Meer sportnieuws